Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-06-11, 01:08
Το avatar του χρήστη BMWF1POWER
BMWF1POWER Ο χρήστης BMWF1POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 81
BMWF1POWER is on a distinguished road
ΑΓΟΡΑ 320 Ε90 MPACK 2007?

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ (ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΨΑΞΩ) ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ.ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ Ε28 ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ BMW ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΤΕΡ ΜΕ ΤΑ 170 ΑΛΟΓΑ Η ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ 150?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡιΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-06-11, 02:42
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
ειναι κανονας να γραφεις με μικρα...

απο οτι ξερω και τα 2 εχουν , ειχαν τα θεματακια τους...
πιο αξιοπιστο κατα την γνωμη μου και νομιζω δεν θα διαφωνησουν πολλοι ειναι με τα 150..
με τα 170 κατι πολλαπλασιαστες κατι μπεκ κατι ρεταρισματακια υπηρχαν και ισως υπαρχουν...
αν ειναι με τα 170 δες αν εχει αλλαξει τα παραπανω με τους νεους κωδικους και μετα αν σου αρεσει σαν αμαξι go for it...

οι κατοχοι 3αρας θα στα πουν καλυτε ομως
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-06-11, 03:05
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Καλωσηρθες.

Το 320 εχει οντως πολυ χαμηλη τιμη κυριως λογω της κακης οικονομικης αντιμετωπισης που εχουν τα 2λιτρα (τελη-ασφαλειες-τεκμηρια).

Θεματα αξιοπιστιας εχει δυστυχως με πιθανοτητα εμφανισης 1 στις 3 (η στις 4) θα ελεγα. Οτι εχεις διαβασει για πολλαπλασιαστες-μπεκ-ρεταρισματα ισχυει. Πιο σπανια καποιο αλλο ηλεκτρολικης φυσης προβλημα.

Αλλα κοιτα να δεις ποιο ειναι το θεμα τωρα: μπορει να το παρεις και να μην κανει τιποτα απο αυτα, και να περασουν χρονια και να εισαι ευτυχισμενος.

Μπορει να το βαλεις στο διαγνωστικο, να μη δειξει τιποτα, να το αγορασεις και μετα απο μια εβδομαδα να εχεις υποψιες ρεταρισματος.

Δυστυχως δεν υπαρχει ακομα σαφης διαγνωση στο τι συμβαινει με τα 320 (και με τους ασσους) οποτε ενα μικρο ρισκο το παιρνεις.

Αν το δελεαρ ειναι η τιμη ρωτα τον προηγουμενο γιατι το δινει, και σκεψου κατα ποσο στεκουν τα λεγομενα του. Ψαξε και στο φορουμ και θα μαθεις αρκετα.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-06-11, 08:16
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Διάβασε τα θέματα με τα προβλήματα που βγάζει και θα καταλάβεις .........
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-06-11, 08:26
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
εγώ θα σου δώσω και μια άλλη προσέγγιση του θέματος...
όσα αμάξια έχουν προβλήματα, έχουν προβλήματα που πιο πολύ είναι ψιλοσπαστικά παρά σοβαρά/ακριβά (δηλ. πολλαπ/στες,μπεκ κτλ) άρα αφού ΟΛΑ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ έχουν προβλήματα, καλύτερα έτσι παρά πχ να σου σπάσει κάνα κιβώτιο (λέμε τώρα...)
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-06-11, 09:23
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ θα σου δώσω και μια άλλη προσέγγιση του θέματος...
όσα αμάξια έχουν προβλήματα, έχουν προβλήματα που πιο πολύ είναι ψιλοσπαστικά παρά σοβαρά/ακριβά (δηλ. πολλαπ/στες,μπεκ κτλ) άρα αφού ΟΛΑ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ έχουν προβλήματα, καλύτερα έτσι παρά πχ να σου σπάσει κάνα κιβώτιο (λέμε τώρα...)
+1
δεν υπαρχει καινουριο αμαξι που να μην εχει θεματακια πλεον,δυστυχως!
ολοι κατηγορουν τα γαλλικα! εμεις στην οικογενεια ειχαμε παντα γαλλικα και ποτε μα ποτε δν εμφανισαν το παραμικρο! το 2008 πηραμε καινουριο για 3ο αμαξι της οικογενειας το πολο 1.2 (ειμαστε 4οδηγοι) και στα 2.000χλμ αλλαξε πολλαπλασιαστη και την επομενη μερα μπεκ (εχει και 3 μονο που να ειχε περισσοτερους κυλινδρους, χαχα) !

στο θεμα μας, εγω εχω το 150αρι (Ν46Β20) εδω και 6μηνες...(το πηρα μεταχειρισμενο 3ετιας) δν εχει κανενα θεμα μεχρι τωρα! ελπιζω και ευχομαι να συνεχισει ετσι!
ευχομαι, εαν το παρεις και εσυ τελικα, να ειναι αξιοπιστο
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-06-11, 10:08
Το avatar του χρήστη kavas
kavas Ο χρήστης kavas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-12-2006
Μηνύματα: 545
kavas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMWF1POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ (ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΨΑΞΩ) ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ.ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ Ε28 ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ BMW ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΤΕΡ ΜΕ ΤΑ 170 ΑΛΟΓΑ Η ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ 150?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡιΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.
εγω το εχω απο αρχη του ΄8(170ps m-pack 18&acute εκτος απο κατι ψιλα ρεταρισματα(απαρατηρητα) το αυτοκινητο ειναι αψογο σε ολα του.τιμονι-πλαισιο-χωροι-μοτερ(ψηλα)-ποιοτητα,απολαυστικα ταξιδια,κανενα τριξιμο-οικονομια.Ειδικα με αναρτηση m και 18αρες θα παθεις πλακα με το κρατημα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-06-11, 10:18
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LefterisK Εμφάνιση μηνυμάτων

στο θεμα μας, εγω εχω το 150αρι (Ν46Β20) εδω και 6μηνες...(το πηρα μεταχειρισμενο 3ετιας) δν εχει κανενα θεμα μεχρι τωρα! ελπιζω και ευχομαι να συνεχισει ετσι!
ευχομαι, εαν το παρεις και εσυ τελικα, να ειναι αξιοπιστο
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου
Βασικά οι παλιότεροι κινητήρες με τα 150 άλογα είναι πιο αξιόπιστοι από τους καινούριους.
Και εμείς οικογειακά σε ένα Χ3 2.0 με τον ίδιο κινητήρα εδώ και 3 μηνες δεν έχουμε κανένα προς το παρόν πρόβλημα και το αμάξι είναι 5ετίας!
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-06-11, 10:24
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
Για εκτός BMW έχεις κοιτάξει σε αυτά τα χρήματα που θα διαθέσεις;
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-06-11, 15:32
Το avatar του χρήστη BMWF1POWER
BMWF1POWER Ο χρήστης BMWF1POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 81
BMWF1POWER is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6zylindermaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Για εκτός BMW έχεις κοιτάξει σε αυτά τα χρήματα που θα διαθέσεις;
ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.