Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-10-08, 20:53
Το avatar του χρήστη panagakiss
panagakiss Ο χρήστης panagakiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2008
Μηνύματα: 438
panagakiss is on a distinguished road
ΤΕΧΝΙΚΕΣ DRIFT

Καλησπεριζω τα παιδια του forum! Ανοιγω αυτο το thread για να πουμε πως συνηθιζουμε να
κανουμε "τσαλιμια" με τη μπεμπουλα μας και επισεις θα ηθελα να μου δωσει καποιος driftas
τα φωτα του στο πως γινεται το "αργο" drift, δηλαδη αυτο...



Το εχω δει να το κανουν με πολλα αμαξια και αναρωτιεμαι πως ακριβως το κανουν!
Προσωπικα δεν εχω δοκιμασει πολλες φορες να κανω drift γιατι δεν βρισκω και ευκολα χωρο
ωστε να κανω ασφαλες drift.. Που και που πεταω σε καμια στροφουλα αλλα γενικα φοβαμαι
σε δημοσιο χωρο να κανω μ@λ@κ!0υλ€$. Το θεμα ομως δεν ειναι οι στροφες..εκει το
παλευω... το θεμα ειναι αυτο το αργο που κανει και το παλικαρι στο βιντεο. Γι αυτο, επειδη
ειμαι λιγο πιτσιρικας και δεν εχω την δικια σας πειρα, αν μπορειτε διαφωτιστε εμενα και
πιθανον και αλλους φιλους απο το forum. Ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-10-08, 20:55
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Aν και εχει αναληθει το θεμα φιλε . . .

Εδω θα βρεις πολλους χεραδες . . .

Στην θεωρια και στην πραξη . . .
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-10-08, 20:57
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Σε δημοσιο χωρο και δρομο δεν κανουμε ποτε τετοια....!!!

Καλο ειναι αν σου αρεσει να πας σε καμια αλανα και να μαθεις λιγο απο μονος σου.

Το ντριφτ δεν ειναι μονο θεορια ειναι και να το εχεις...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-10-08, 20:59
Snoopy Ο χρήστης Snoopy δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μηνύματα: 2.651
Snoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura about
Φίλε μου καλησπέρα.

Σε παρακαλώ, ότι γραφτεί σαν απάντηση, πριν το κάνεις σκέψου αν πίσω απο το πληκτρολόγιο αυτός που σου δίνει συμβουλές είναι 14 ή 40 ετών και αν έχει ποτέ στη ζωή του έστω σπινιάρει μια ρόδα.

Δεν λέω ότι το φόρουμ έχει κουλάδια ή ότι εδω συνωστίζονται όλοι οι ντρίφτερς, αλλά μαθήματα ντριφτ απο το ιντερνετ, δεν νομίζω να βγουν σε καλό.

Καλύτερα απο κοντά σε κάποια συνάντηση για να έχεις και άποψη για τους συνομιλητές σου.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-10-08, 21:02
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Που ειναι ο Santo να μας πει ; ; ;

Που ακομα δεν εχω ηρεμησει απο εκεινη την βολτα με το Μ3ακι κ την τρελλη Eisenmann ? ? ?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-10-08, 21:14
Snoopy Ο χρήστης Snoopy δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μηνύματα: 2.651
Snoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Που ειναι ο Santo να μας πει ; ; ;

Που ακομα δεν εχω ηρεμησει απο εκεινη την βολτα με το Μ3ακι κ την τρελλη Eisenmann ? ? ?
α, αυτός μάλιστα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-10-08, 21:30
Το avatar του χρήστη tzimiani
tzimiani Ο χρήστης tzimiani δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-08-2008
Μηνύματα: 254
tzimiani is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panagakiss Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπεριζω τα παιδια του forum! Ανοιγω αυτο το thread για να πουμε πως συνηθιζουμε να
κανουμε "τσαλιμια" με τη μπεμπουλα μας και επισεις θα ηθελα να μου δωσει καποιος driftas
τα φωτα του στο πως γινεται το "αργο" drift, δηλαδη αυτο...



Το εχω δει να το κανουν με πολλα αμαξια και αναρωτιεμαι πως ακριβως το κανουν!
Προσωπικα δεν εχω δοκιμασει πολλες φορες να κανω drift γιατι δεν βρισκω και ευκολα χωρο
ωστε να κανω ασφαλες drift.. Που και που πεταω σε καμια στροφουλα αλλα γενικα φοβαμαι
σε δημοσιο χωρο να κανω μ@λ@κ!0υλ€$. Το θεμα ομως δεν ειναι οι στροφες..εκει το
παλευω... το θεμα ειναι αυτο το αργο που κανει και το παλικαρι στο βιντεο. Γι αυτο, επειδη
ειμαι λιγο πιτσιρικας και δεν εχω την δικια σας πειρα, αν μπορειτε διαφωτιστε εμενα και
πιθανον και αλλους φιλους απο το forum. Ευχαριστω!
απλά όπως βλέπεις κάτω είναι σαν γυαλι (σαν μωσαϊκο) ... εξού και αυτό το αργό και ανεπάισθητο drift... Κάπως έτσι συμβαίνει και πάνω σε πάγο (ή χιόνι).
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-10-08, 21:48
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tzimiani Εμφάνιση μηνυμάτων
απλά όπως βλέπεις κάτω είναι σαν γυαλι (σαν μωσαϊκο) ... εξού και αυτό το αργό και ανεπάισθητο drift... Κάπως έτσι συμβαίνει και πάνω σε πάγο (ή χιόνι).
ναι μονο που (εκτος απ το πολυ γλυστερο εδαφος) αυτος παταει και φρενο
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 31-10-08, 21:51
Το avatar του χρήστη panagakiss
panagakiss Ο χρήστης panagakiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2008
Μηνύματα: 438
panagakiss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου καλησπέρα.

Σε παρακαλώ, ότι γραφτεί σαν απάντηση, πριν το κάνεις σκέψου αν πίσω απο το πληκτρολόγιο αυτός που σου δίνει συμβουλές είναι 14 ή 40 ετών και αν έχει ποτέ στη ζωή του έστω σπινιάρει μια ρόδα.

Δεν λέω ότι το φόρουμ έχει κουλάδια ή ότι εδω συνωστίζονται όλοι οι ντρίφτερς, αλλά μαθήματα ντριφτ απο το ιντερνετ, δεν νομίζω να βγουν σε καλό.

Καλύτερα απο κοντά σε κάποια συνάντηση για να έχεις και άποψη για τους συνομιλητές σου.
Φιλε snoopy καλα κανεις και τα λες αυτα και συμφωνω μαζι σου γιατι στην ηλικια μου ξερω πολλα παιδια που πραγματικα δεν εχουν συναισθηση με το περιβαλον. Ειπαμε ειμαι πιτσιρικας (18) αλλα μασαω την τροφη μου. Ισως με γνωρισεις καλυτερα σε καποια συναντηση. Περα ομως απ αυτα, οπως ειπε κι ενας φιλος πιο πανω αυτα μαθαινονται με τις εμπειριες... αμα δεν τα δοκιμασεις δεν θα τα κανεις απο τη μια μερα στην αλλη. Αλλα μαλον δεν καταλαβατε τι ρωταω γιατι δεν το διατυπωσα καλα.. Σ'αυτο το "αργο drift" ειναι σαν να παταει φρενο και να φρεναρουν μονο οι μπροστινοι τροχοι. Πως γινεται αυτο? δηλαδη να φρεναρουν μονο οι μπροστα τροχοι ενω οι πισω γραφουν κανονικα δινοντας γκαζι.. (Σαν το burn out που το αμαξι ειναι σταματημενο και πισω τροχοι γραφουν)
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 31-10-08, 21:55
Το avatar του χρήστη panagakiss
panagakiss Ο χρήστης panagakiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2008
Μηνύματα: 438
panagakiss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι μονο που (εκτος απ το πολυ γλυστερο εδαφος) αυτος παταει και φρενο
ΑΥΤΟ!!! Αυτο ακριβως ρωταγα κι εγω αλλα οταν σκεφτηκα την εκδοχη να παταει φρενο, ειχα την εξης απορια.. με το φρενο δε θα κοβει και τους πισω τροχους???
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.