Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #2031  
Παλιά 07-06-11, 14:38
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Smile .......

Τα ειπατε ολα και σωστα ολοι,πιασατε το σκεπτικο μου μιας και το εχω συζητησει μαζι σας και απο εδω και απο κατ'ιδιαν.

Αυτο που με απωθησε στο θεμα του γνησιου ειναι αυτα που εβλεπα ΑΛΛΑ και τα νουμερα που ακουγα που δεν συμβαδιζανε με την κατασταση και την εποχη.

To option να το εχω και να το κοιταω να ειναι γνησιο θα ηταν ΟΤΙ χειροτερο για εμενα αφου θελω να ΟΔΗΓΑΩ,να το χαρω πως το λενε αρκει να ηταν σωστο.Εξαλλου οπως ειπα-τε υπαρχει η επιλογη και του γνησιου αργοτερα,κρατησα ''πισινη'' αν θελετε γιατι δεν ξερεις τι σου ξημερωνει αυτα τα χρονια και νομιζω οτι απο οτι ειδα εκανα το καλυτερο δυνατο για το κομποδεμα μου.

Σε ολα τα παραπανω παιξανε ρολο οι φανοποιοι (γνωστοι και αγνωστοι),κολλητοι φιλοι,ο αδερφος μου που τον εμπιστευομαι απολυτα και ο ιδιος ο ιδιοκτητης (αν δειτε τι αλλο εχει ΔΕΝ θα το πιστευετε....γουρλωσα τα ματια οταν το ειδα μου εχει ταξει και βολτα,ο οποιος ειναι ΑΡΡΩΣΤΟΣ BMW-δακιας και ακομα πιο ιδιορυθμος απο εμενα που νομιζα οτι ειμαι ''καμμενος'').

Αυριο τα υπολοιπα,ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το ενδιαφερον σας αλλα πανω απο ολα για την ΥΠΟΜΟΝΗ σας!Το ''βασανο και πρηξιμο'' τελειωνει......................................... ........
........ή μηπως ΤΩΡΑ αρχιζει???????????
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2032  
Παλιά 07-06-11, 14:57
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χριστόφορε, επειδή η αναφορά σου στοχεύει κυρίως στο δικό μου σχόλιο



Σε πληροφορώ ότι δεν κάνω τόσο πλάκα, ούτε και το σχόλιο μου ήταν για τη χιουμοριστική ενότητα.
Άλλωστε μπορείς διαβάζοντας όλο το υπόλοιπο (παραβλέποντας το σχόλιο για τον αριθμό πλαισίου) βλέπεις ότι αναφέρομαι σε κάτι πολύ σοβαρό. (όπως και άλλα παιδιά που σχολίασαν).

Επειδή καταλαβαίνουμε όλοι πια τον Lunatic (Γιάννη) και το πάθος του με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.
Αναλογιζόμενοι (από αυτά που μας εκμυστηρεύεται ο Γιάννης) ότι η απόκτηση γνήσιου Μ3 Ε30 και στην κατάσταση (έστω περίπου) που το ονειρεύεται ο Γιάννης είναι σχεδόν ουτοπία (είτε λόγω ελλείψεως καλών γνήσιων αυτοκινήτων, είτε λόγω χρημάτων που απαιτούνται), είναι μια καλή εναλλακτική λύση η εύρεση ενός πολύ καλού μη γνήσιου αυτοκινήτου μέχρι το 2016 (και βάλε ίσως, γιατί ένα καλό του 1989 θα έλθει το ...2019) που θα μπορούν πλέον να έρθουν καλά γνήσια αυτοκίνητα από ανθρώπους σε άλλες χώρες που τα έχουν στην (καλή) κατάσταση όπως αρμόζει στα αυτοκίνητα αυτά.

Το θέμα είναι για να μην περιμένει ο άνθρωπος 5 χρόνια τουλάχιστον. Ίσως με ένα καλό μη γνήσιο ευχαριστηθεί με λογικό κόστος και για το γνήσιο υπάρχει καιρός.

Το πρόβλημα από ότι καταλαβαίνω με τα γνήσια είναι ότι δεν μιλάμε για γνήσια Μ3 Ε46 που είναι 5-6 ετών. Αλλά για γνήσια Μ3 Ε30 που είναι 25 ετών και ....έχουν φτάσει σε κατάσταση που απο κοντά ίσως και να ...απομυθοποιούνται στα μάτια ενος που ψάχνει κάτι αξιοπρεπές και όχι ένα σάπιο χρέπι (με διαστημικό αριθμό χιλιομέτρων και απίστευτης ταλαιπωρίας για τα ευαίσθητα μηχανικά μέρη) γυαλισμένο και βαμμένο απ'εξω.

Σίγουρα ο Γιάννης ξέρει καλύτερα τι θέλει από εμάς. Αφού όμως συζητάμε στο θρεντ αυτό το ''θέμα'' του, λέμε όλοι μας τη γνώμη μας όσο σοβαρά μπορούμε.

Εγώ ας πούμε πιστεύω ότι με μια τέλεια μετατροπή ο Γιάννης θα χαρεί, και θα είναι πολύ πιο ''άνετος'' στο να βρεί ΟΤΑΝ βρεθεί η ευκαιρία κάτι γνήσιο (καλό).

Αν είναι να περιμένει 5 χρόνια, μπορεί να φτάσει μετά από 10 χρόνια να λέει στον εαυτό του...''βλακεία μου που δε πήρα έστω μια μετατροπή, τώρα (2020) δε θα πάρω ποτέ'' (Γιατί ΠΟΤΕ δεν ξέρεις).
Δημητρη, δεν ειναι αποκληστικά σε σενα που πηγαινε το ποστ μου.
Στο θρεντ εχουν γραφτει παρόμοιες απόψεις που εγω προσωπικά τις θεωρω ισοπεδώσεις.
Μην το παιρνεις στραβα, σε θεωρω αρκετα σοβαρό παιδι. Αλλωστε τις πιο πολλες φορες δεν κοιταζω ποιος γραφει ενα ποστ οταν θελω να γραψω την αποψη μου, πλην μερικων εξαιρέσεων και δεν εισαι μεσα σε αυτες.
Αν ηθελα να σου απαντησω προσωπικα δεν θα ειχα προβλημα να κανω Quote το ποστ σου...

Τωρα, συμφωνω απολυτα με αυτα που γραφεις.
Αλλωστε εχω γραψει και πιο πάνω οτι μια καλη μετατροπή ειναι μια καλή εναλλακτική λύση αναλογα με το τι σκοπους εχεις. Δεν ειναι ομως garage queen ή "αμαξι ονειρων" (γιατι απ οτι βλεπω απ την αρχική ημερομηνια του θρεντ ο Γιαννης πρεπει να το θελει χρονια το αμαξι)

Οσον αφορα αποψεις και προφασεις του τυπου "ενα γραμμα λειπει μονο στον αριθμο πλαισίου" ή "λες και βγηκε απ το εργοστασιο" κλπ, ναι εξακολουθω να πιστευω οτι σε ενα φόρουμ του εξωτερικου θα ανηκαν στην ενοτητα "χιουμορ"
Δεν το γραφω για να προσβαλω καποιον αλλα ετσι ειναι η αληθεια.

Καλως ή κακως (κακώς για μενα) ειμαστε μια χωρα που σε ολους αρεσει το ευκολο χρημα, το βισμα, η μικροπαρανομία, το ευκολο αμαξι, λιγο το ξεγέλασμα... και με τα χρονια τα πολλα τα θεωρουμε φυσιολογικα ολα αυτα.
Συνεπεια αυτων ειναι να φτανουμε στο σημειο θεωρουμε και τις μετατροπές Μ3 Ε30 εντελώς φυσιολογικές...
Σε πληροφορώ οτι υπάρχουν και χωρες που τις θεωρουν "εγκλημα" ( ειτε νομικό, ειτε ηθικό) και αναφορες σε μετατροπές τετοιου ειδους αμαξιων γινονται στις ενοτητες χιουμορ των φόρουμς.
Δεν ειμαι μέλος σε καποιο φορουμ Ε30 αλλα τυνχανει να ειμαι μελος στο cslregister και αντιλαμβανομαι την νοοτροποία που θα επικρατει και σε ενα αντιστιχο φορουμ για Μ3Ε30.

Συμφωνω οτι οι τιμες σε ολο τον κοσμο ειναι πολύ ψηλες για "σαραβαλάκια" 25 χρονών και μονο απ αυτο δειχνει την αξια του αυτοκινητου και την ζητηση που εχει ακομη και σημερα.
Το Μ3 Ε30 δεν ειναι Nissan Bluebird .
Δεν γινετε να εχουμε τον σκυλο χορτατο και την πιττα ολοκληρη...
Απάντηση με παράθεση
  #2033  
Παλιά 07-06-11, 14:57
Το avatar του χρήστη dimitris 029/505
dimitris 029/505 Ο χρήστης dimitris 029/505 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Μηνύματα: 392
dimitris 029/505 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυριο τα υπολοιπα
Γιαννη με το καλο να ερθει το εργαλειο!!!!!!!!Σιγουρα θα ειναι κουκλα!!!!!!!!!ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2035  
Παλιά 07-06-11, 23:24
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Το συγκεκριμένο είναι ενός συλλέκτη που έχει 2 Μ3 Ε30 sport evo με ελάχιστα χλμ
Ο τύπος έχει τεράστια συλλογή και μάλιστα κάποιος εδώ είχε ποστάρει όλo το γκαράζ του...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #2036  
Παλιά 08-06-11, 07:22
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παίδες,κακά τα ψέματα,και όσο χιουμοριστικό και να φαίνεται,εγώ προσωπικά για οδήγηση θα προτιμούσα μια καλή μετατροπή,παρά γνήσιο ρημάδι.
Ναι, είμαι ρομαντικός,αλλά μέχρι ενός σημείου.
Σίγουρα θα προτιμούσα την μετατροπή του "Alpaneras", παρά την γνήσια πρώην μπατσικοΜ3,που το 1998 είχε ξηλώσει κάμποσα κράσπεδα στην παραλιακή.
Άρα, στην προκειμένη περίπτωση έχουμε:
1) μια άψογη μετατροπή
2) μια σαράβαλη γνήσια.....

Eπιλέγω το 1
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #2037  
Παλιά 08-06-11, 07:54
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παρομοίως και ειδικά στην Ελλάδα που έχουν κυκλοφορήσει ελάχιστα γνήσια...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #2038  
Παλιά 08-06-11, 08:49
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
BMW M3 SPORT EVO 1989 WITH DELIVERY MILES For Sale (1989)
For Sale BMW M3 SPORT EVO (E30) With delivery miles unregistered from new Yes its only covered 60 kms or 40 genuine miles from new, this is not a miss print it really has only covered 60kms miles from new A real Barn Find, well kind of it was stored very well in a heated garage all of its life then i found out about it and bought of the original owner who bought for his daughter as birth present in 1989 and never used it!!! I collect cars but have decided to sell because of lack of room so something has to go to make room for new additions Its build number is 586 out of only 600 built with full sport leather trim and a electric sunroof which i think was the only option's, its a German spec car and has never been registered in the UK or any other country Its been stored very very well and is absolutely as new condition inside and out side and under side, totally indistinguishable from new, its not a restored car its absolutely 100% original throughout and carries all of its factory details and pdi marks from new, i have the original build sheet from the factory when it was manufactured new, it really is unbelievable its thought to be the lowest mileage M3 Sport Evo in the world, this is a bullet proof future investment and a very rare oppertunity to acquire such an investment How can you value something like this??? when its the only one in the world like it! Well i value it at £80,000 but would listen to sensible offer's close to the asking price Can be veiwed 7 days a week


Λοιπόν η ιστορία με το συγκεκριμένο "μπάζει λίγο"

Το αυτοκίνητο με VIN AC79585 (που είναι το 586 από τα 600) παρήχθη στις 22/02/1990 και ήταν Μαύρο. Αν έκανε λάθος (ανεπίτρεπτο για κάτοχο SE που σημαίνει ότι δεν ξέρει τι έχει) και μιλά για VIN AC79586, το αυτοκίνητο είναι το 587/600 και όντως είναι κόκκινο με δέρμα αλλά παρήχθη επίσης στις 22/02/1990 και όχι το 1989.

Όχι ότι όλα αυτά έχουν ιδιαίτερη σημασία αλλά έτσι για το τυπικό του θέματος μιας και αναφερόμαστε στο απόλυτο BMW ever για πολλούς.
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: pdf ASAP_AC79585.pdf (8,2 KB, 43 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: pdf ASAP_AC79586.pdf (8,3 KB, 11 εμφανίσεις)
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #2039  
Παλιά 08-06-11, 09:01
Το avatar του χρήστη dimitris 029/505
dimitris 029/505 Ο χρήστης dimitris 029/505 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Μηνύματα: 392
dimitris 029/505 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν η ιστορία με το συγκεκριμένο "μπάζει λίγο"

Το αυτοκίνητο με VIN AC79585 (που είναι το 586 από τα 600) παρήχθη στις 22/02/1990 και ήταν Μαύρο. Αν έκανε λάθος (ανεπίτρεπτο για κάτοχο SE που σημαίνει ότι δεν ξέρει τι έχει) και μιλά για VIN AC79586, το αυτοκίνητο είναι το 587/600 και όντως είναι κόκκινο με δέρμα αλλά παρήχθη επίσης στις 22/02/1990 και όχι το 1989.

Όχι ότι όλα αυτά έχουν ιδιαίτερη σημασία αλλά έτσι για το τυπικό του θέματος μιας και αναφερόμαστε στο απόλυτο BMW ever για πολλούς.
θα μας χαζεψεις.............
Απάντηση με παράθεση
  #2040  
Παλιά 09-06-11, 13:02
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Δεν θα μας χαζέψει καθόλου...
"Ξέρει" πολύ καλά τι λέει το παλικάρι μας !!
Δημήτρη λογικά το 587 είναι μιας ΚΑΙ έχει ηλιοροφή ενώ το 586 ΔΕΝ έχει
Βέβαια πολλά γίνονται...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
m3 30


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.