Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - DIY

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 21-03-12, 09:21
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
Gearboxer το έβαλες μόνος σου; εντελώς; Είχα το πανέμορφο και συλλεκτικό ρολογάκι των Ε36 (λολ) και μου έκανε ενας γνωστός δώρο το μεγάλο obc. Πήγα σε εναν ηλεκτρολόγο και μου είπε οτι δε μπαίνει με τίποτα. Το αυτοκίνητο είναι 325 μετατροπή απο 316 '95.
Τι χρειάζεται ρε παιδιά για να κάτσει σωστά αυτό το πράγμα; Καμμια πρόταση για ηλεκτρολόγο που ξέρει τι δουλειά;
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 21-03-12, 09:38
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6zylindermaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
...μου έκανε ενας γνωστός δώρο το μεγάλο obc.
Τι λες τώρα ρε παιδί!!! Ωραίος, αλλά έχεις ένα θέμα με το ρολογάκι...θα στα πει και o Gearboxer. Αν είχες τουλάχιστον το απλό Board θα ήταν πιο απλά τα πράγματα. Να το βάλεις, αλλιώς το αγοράζω εγώ!!!!!!
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 21-03-12, 09:41
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6zylindermaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Gearboxer το έβαλες μόνος σου; εντελώς; Είχα το πανέμορφο και συλλεκτικό ρολογάκι των Ε36 (λολ) και μου έκανε ενας γνωστός δώρο το μεγάλο obc. Πήγα σε εναν ηλεκτρολόγο και μου είπε οτι δε μπαίνει με τίποτα. Το αυτοκίνητο είναι 325 μετατροπή απο 316 '95.
Τι χρειάζεται ρε παιδιά για να κάτσει σωστά αυτό το πράγμα; Καμμια πρόταση για ηλεκτρολόγο που ξέρει τι δουλειά;
Ναι μόνος μου το έβαλα εξ ολοκλήρου και ήταν η πρώτη φορά (που σημαίνει ότι δεν είναι και τόσο δύσκολο). Να πεις στον ηλεκτρολόγο σου ότι είναι άλλο το "ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ" και άλλο το "ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ/ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΟΝΤΑΡΩ". Υπάρχουν ηλεκτρολόγοι που το κάνουν, ιδιαίτερα προς δυτικά προάστεια πλευρά..

Το τί χρειάζεται για να μπεί (πέρα από υπομονή και επιμονή) τα γράφει και ο φίλος που έφτιαξε την ενότητα αυτή. Προσωπικά έριξα πολύ διάβασμα μέσω ιντερνετ για να βεβαιωθώ για την κάθε κίνηση που θα έκανα.

Υ.Γ. Και εγώ το ρολογάκι είχα, no problem
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 21-03-12, 09:49
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
νομιζω πως αμα εχεις το παλιο με το ρολοι θες καποια εξαρτηματα και θελει περισσοτερη δουλεια.θελεις εγκεφαλακι,αισθητηρα εξωτερικης θερμοκρασιας,τη φλασιερα του οbc και κατι αλλα ψιλα.αμα δεν τα χεις αυτα σαφως και δεν μπαινει.εχω ηλεκτρολογο αυτος που μου εβαλε και το δικο μου.βεβαια εγω το πηρα πληρες μαζι με τα παρελκομενα.
Ο γιαννης ειναι μανα σε αυτα θα σου πει τι ακριβως αλλα εξαρτηματα χρειαζεσαι.μην σου λεω και πιπεριες.βρες εσυ τα υπολοιπα και σε στελνω στον δικο μου.ειναι ομως μανικι.θελει ωρες.δεν ειναι μια ωρα δουλεια.ειδικα εσυ που εχεις το παλιο το αναλογικο (εγω ειχα το ψηφιακο το μικρο) εχει ακομα περισσοτερο σεξ.υπολογισε κανα 100ε (εγω δεν εδωσα τοσα γιατι τον ξερω) μονο τοποθετηση για να προετιμαστεις ψυχολογικα....
Τις λεπτομερειες θα στις πει ο gearboxer....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 21-03-12, 09:59
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
ωραιος ο γιαννης.δεν τον προλαβαινω!χαχαχαχαχα
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 22-03-12, 21:27
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραιος ο γιαννης.δεν τον προλαβαινω!χαχαχαχαχα
Χαχαχα εσύ μου είχες βάλει την ιδέα για το 18άρι ρε μπαγάσα και άρχισα το διάβασμα εγώ για το 7άρι έψαχνα στην αρχή!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 23-03-12, 15:31
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Εϊναι απαραίτητο να αφαιρεθεί και το τιμόνι, πέρα από πίνακα οργάνων, ντουλαπάκι συνοδηγού και κάλυμα κάτω από το τιμόνι;
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 23-03-12, 16:10
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
Εϊναι απαραίτητο να αφαιρεθεί και το τιμόνι, πέρα από πίνακα οργάνων, ντουλαπάκι συνοδηγού και κάλυμα κάτω από το τιμόνι;
1) Aν σκοπεύεις να βάλεις και τον βραχίονα στην κολώνα που αλλάζει τις ενδείξεις, τότε σίγουρα ΝΑΙ

2) Αν δεν βάλεις τον βραχίονα και έχεις ρυθμιζόμενο τιμόνι ΔΕΝ χρειάζεται να το βγάλεις καθότι με λίγη προσπάθεια το καντράν βγαίνει χωρίς να βγάλουμε πρώτα το τιμόνι.

Σε κάθε περίπτωση όμως σου προτείνω να το βγάλεις έτσι ώστε να δουλέψεις πιο άνετα μετά με τις φύσες του καντράν.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 24-03-12, 07:32
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Το thread "καθαρίστηκε" παρακαλώ μείνετε στο θέμα.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 30-04-12, 22:12
Το avatar του χρήστη ninos22
ninos22 Ο χρήστης ninos22 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Μηνύματα: 580
ninos22 is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από porfyrios Εμφάνιση μηνυμάτων

1)...της κλέμας Χ10182 του ZKE..

2)...της κλέμας Χ1659 του EWS..

3)..της 4πολικής κλέμας Χ518 του γκογκ,όσοι το χρειάζεστε...

4)...της τριπολικής κλέμας Χ522 του γκογκ..


Πολύ ωραίος οδηγός, αλλα νομίζω οτι στα παραπάνω θα έπρεπε να διευκρινιστεί που βρίσκονται γιατί δεν νομίζω οτι μπορεί να τα βρεί καποιος αν δεν τα ξέρει!

Εξίσου και αυτό το "γκογκ"..
__________________
IMPOSSIBLE IS NOTHING.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.