Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 07-11-13, 20:48
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BmwE90 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελω να πω πως αυτος θα μου δωσει εγγυηση και οτι και να γινει θα βρισκεται στο εσωτερικο οποτε θα απευθυνθω πιο ευκολα σε αυτον προκειμενου να βρω λυση
Τι να την κάνεις την εγγύηση όταν ναι μεν τίποτα δεν χαλάει αλλά δεν παίρνεις τίποτα για τα λεφτά που δίνεις; Σιγά μην παραδεχθεί οτιδήποτε αν τους πεις "δεν νιώθω διαφορά". Άσε που διαφορά θα "νιώσεις", είναι το placebo.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M8CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω παντως chipTuning www.PowerTEC,at με Προγραμματισμο στα 2τσιπακια των Πλακετων που Απαιτουσε το βγαλσιμο των 2 Καταλυτων επισης σε AuspufTuning οπως αναφερετε (Catalytes free Exaustes)
ειδα μεγαλη διαφορα 425PS απο 381 μαμα ο Τυπος αυτος ειναι φοβερος στη δουλεια του και πολυ σοβαρος αλλα,,,,,βρισκετε βιεννη
και με δυναμομετρο απο αγγλια παραγγελια Ηλεκτρονικο οχι οπως τα τοπικα εδω κατι δεσιματα με ιμαντες και μαλ----ιες
καλη τιμη 600ευρω + το Βγαλσιμο του κοφτη ταχυτητας Ηλ.Περιοριστη στα 250χ.α.ω.
Μην τα λες αυτά τα κρύα δημοσίως. Αφαίρεση καταλύτων είναι εγκληματική πράξη χρόνια τώρα, αν σε σταματήσουν στον δρόμο χαιρετάς δίπλωμα-πινακίδες και τρως και μία ωραιότατη κλησάρα, συν έχουν το δικαίωμα να σε καλέσουν δικαστικώς, κι όλα αυτά εκτός του ότι δεν περνάς ΚΤΕΟ ούτε απ'έξω. Στην Βιέννη κιόλας, ούτε γι'αστείο να τα κάνουν αυτά σε αυτοκίνητα δρόμου και να μην έχουν μπει φυλακή ομαδόν.

Αφετέρου, αυτοκίνητο OBD2 χωρίς καταλύτες πάει πολύ χειρότερα (αν δεν τρελαθεί στα προβλήματα) από το να τους φοράει.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-11-13, 16:17
motorsport Ο χρήστης motorsport δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-09-2012
Μηνύματα: 26
motorsport is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M8CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω παντως chipTuning www.PowerTEC,at με Προγραμματισμο στα 2τσιπακια των Πλακετων που Απαιτουσε το βγαλσιμο των 2 Καταλυτων επισης σε AuspufTuning οπως αναφερετε (Catalytes free Exaustes)
ειδα μεγαλη διαφορα 425PS απο 381 μαμα ο Τυπος αυτος ειναι φοβερος στη δουλεια του και πολυ σοβαρος αλλα,,,,,βρισκετε βιεννη
και με δυναμομετρο απο αγγλια παραγγελια Ηλεκτρονικο οχι οπως τα τοπικα εδω κατι δεσιματα με ιμαντες και μαλ----ιες
καλη τιμη 600ευρω + το Βγαλσιμο του κοφτη ταχυτητας Ηλ.Περιοριστη στα 250χ.α.ω.
επειδη το εγραψες και αλλου, το δυναμομετρο που λες πως κραταει το αυτοκινητο στα ραουλα;

τι προβλημα υπαρχει με τους ιμαντες; η υπαρξη τους ειναι για να κρατανε το οχημα πανω στα ραουλα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-11-13, 20:43
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από motorsport Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδη το εγραψες και αλλου, το δυναμομετρο που λες πως κραταει το αυτοκινητο στα ραουλα;

τι προβλημα υπαρχει με τους ιμαντες; η υπαρξη τους ειναι για να κρατανε το οχημα πανω στα ραουλα.
Το πρόβλημα αυτό είναι ή ότι δήθεν πήρε 44 άλογα με ένα πρόγραμμα???
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-11-13, 00:36
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Ρε παιδια "ξεσκισαμε" ηδη ενα θεμα ας μην χαλασουμε και αυτο.

Τωρα οσον αφορα το προγραμμα εγω στο δικο μου εχω της superchips. Αν πω οτι το αμαξι δεν εχει διαφορα θα πω ψεματα. Και το λεω με βαση "κυνηγητα" στο δρομο. Λεει οτι δινει 13hp και 21nm ροπη στο δικο μου. Δεν ξερω αν οντως δινει τοσα αλλα οτι δινει, δινει. Εδω ειναι η αποδοση που υποστηριζει η εταιρεια οτι εχει το προγραμμα στο δυναμομετρο http://www.superchips.co.uk/curves/bmw328.pdf
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-11-13, 10:16
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Εγώ πάλι με την σειρά μου είχα βάλει προγραμμα σε όλα μου τα αυτοκίνητα που ειχα κατα καιρους, ατμοσφαιρικά και μη,
βενζινη και ντιζελ, και η διαφορα στην απόδοση ήταν απο αισθητή (ατμοσφαιρικα), σημαντικοτατα (στο τουρμπο και κομπρεσσορ)
εώς και τεράστια (στο ντίζελ)

Χαρης

Υ.γ ποτε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα επομένως δεν γνωρίζω μα σας πω τι "είδους" εγγύηση ΘΑ μου παρείχαν οι εκάστοτε εταιρίες....
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 17-11-13, 15:00
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Επισης μεγαλη διαφορα ειδα οταν εβαλα πιο ελευθερους καταλυτες, ενω με το ελευθερο τελικο που εβαλα πιο μετα δεν καταλαβα τιποτα παρα μονο διαφορα στον ηχο. Επισης ειμαι σιγουρος οτι θα δω διαφορα στη βραδυνη βολτα αφου επλενα το αμαξι για 5 ωρες και 30 λεπτα(μαζι με περασμα sealant) και εχασα 1 κιλο υγρα και το αμαξι εχασε 10 κιλα βιβλια απο το πορτμπαγκαζ. !!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-11-13, 18:34
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
καλο ειναι οτι διποτε βελτιωση γινεται στο μοτερ να γινεται δυναμομετρηση πριν και μετα. Με το τι απλα καταλαβαινουμε απο ηχο ή καποια αισθηση δεν βγαινει κατι διοτι σε ολο το φασμα των στροφων μπορει να εισαι μειον και οχι συν. κατα 90% παντως στα ατμοσφαιρικα η ελευθερη εξατμιση θελει και προγραμμα για να δωσει.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-11-13, 18:47
BmwE90 Ο χρήστης BmwE90 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 11-09-2013
Μηνύματα: 29
BmwE90 is on a distinguished road
Ξερει κανεις καποιον στην αθηνα που να κανει δυναμομρτρηση και να εχει παει οποτε να ξερει τι δουλεια κανει;;; Και αν ναι ποσο κοστιζει;;;
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-11-13, 19:25
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Αν κανεις δυναμομετρηση καποια στιγμη και ξανακανεις μετα απο 10 λεπτα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το αποτελεσμα δεν θα ειναι το ιδιο. Για εμενα ειναι πεταμενα λεφτα σε τετοιες μικροβελτιωσεις. Τι σε νοιαζει ποσα αλογα ειναι? Αμα το γουσταρεις εσυ αρκει.Και αν παρει και 5 αλογα τι εγινε? Αλλο να βαλεις τουρμπο ας πουμε με το οποιο περιμενει καμια 80αρια αλογα, εκει ναι αξιζει. Εγω οπως ειπα τη διαφορα την ειδα στο δρομο σε ανοιγματα. Καλυτερα να δωσω τα λεφτα για να παρω ενα καλο κερακι παρα για δυναμομετρηση. Φυσικα αυτη ειναι η δικη μου αποψη.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-11-13, 21:00
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexVag Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κανεις δυναμομετρηση καποια στιγμη και ξανακανεις μετα απο 10 λεπτα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το αποτελεσμα δεν θα ειναι το ιδιο. Για εμενα ειναι πεταμενα λεφτα σε τετοιες μικροβελτιωσεις. Τι σε νοιαζει ποσα αλογα ειναι? Αμα το γουσταρεις εσυ αρκει.Και αν παρει και 5 αλογα τι εγινε? Αλλο να βαλεις τουρμπο ας πουμε με το οποιο περιμενει καμια 80αρια αλογα, εκει ναι αξιζει. Εγω οπως ειπα τη διαφορα την ειδα στο δρομο σε ανοιγματα. Καλυτερα να δωσω τα λεφτα για να παρω ενα καλο κερακι παρα για δυναμομετρηση. Φυσικα αυτη ειναι η δικη μου αποψη.
αν ειναι φιλε μου να δωσεις 800 ευρω για να βαλεις ενα τελικο supersprint που υποτιθεται δινει 2 αλογα με δυναμομετρησεις της μαμα εταιρειας και στην πραξη στο δικο μου μοτερ(321) εισαι -20, θα θες να το ξερεις αποδεδειγμενα για να τους το φερεις στο κεφαλι με αποδειξεις!(40+40ευρω) και μην μου πεις οτι δεν θα το δεις αυτο στο δυναμομετρο. Και φυσικα δεν ειναι εποχες να πεταμε λεφτα....προτιμησα να γλυτωσω τα 800 και οταν θ'αποφασισω να ''φτιαξω'' προγραμμα να μπει και το τελικο!Ας μην αναφερθω και στα κονσερβα τσιπακια που αλλαζουν μονο τον κοφτη και νομιζεις οτι πηρες με ενα ξεσπασμα που κανει ψηλα εχοντας πεταξει αλλα 500 ευρω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.