Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 14-12-11, 23:37
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
λεπτομερειες.almera not bmw
Κάτω απο την πεταλούδα του γκαζιού είναι, με 2 βίδες..
Εχει και 6 καλώδια με μια φύσα, αδύνατο να μην τη δείς..
Γυρνας το κλειδί (με κρύο μοτέρ), πρέπει να επεκτείνεται, κλείνεις το κλειδί, μαζεύει πίσω..
Αν δεν κάνει τίποτε, ξεβιδώνεις και πετάς στην ανακύκλωση..
Κλασσικό πρόβλημα γιαπανέζικου..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 15-12-11, 09:01
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
φίλε bimmerm θα σου πω κάτι που θα σε βοηθήσει να διαβάζεις με μεγαλύτερη ψυχολογική ηρεμία τα thread. O rapid fast (δεν τον γνωρίζω προσωπικά) είναι πάντα χείμαρος. Και πολύ λίγα που είπε αυτή τη φορά, μάλιστα με το πρώτο του post σε αυτό το thread σκέφτηκα ότι δεν έχει όρεξη αυτή τη φορά ο rapid.

Πολλές φορές μας πιέζει ψυχολογικά ο rapid ΑΛΛΑ οι γνώσεις του είναι τέτοιες που πολλές φορές γράφω μόνο και μόνο για να απαντήσει αυτός μπας και έχω καμιά σίγουρη απάντηση!

Συμπέρασμα, μην ακούς τα 'μπινελίκια' που ρίχνει αλλά δώσε βάση μόνο στις γνώσεις του
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bimmer-corfu : 15-12-11 στις 09:07
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 15-12-11, 13:37
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
χαχαχα...βλεπω οτι μετα τον ραπιντ προκαλω και εγω αντιδρασεις ...λοιπον..

Παράθεση:
Δεν καταλαβαίνω που ''έκρινα'' για να έχω κάνει λάθος.
φιλε ντιμ οι συμβουλες σου ειναι σωστες και σε ευχαριστω.για το" λαθος αμαξι πηρες" ,ηταν λαθος η κριση σου.εγω καταλαβα ποιος ειναι ο ραπιντ, γιατι επαναλαμβανω πριν μπω στο φορουμ διαβασα πολλα απο πολλους και ξερω το υφος του καθενος.και δεν τον παρεξηγησα τι ειπε πριν μαθω τι εννοει...αλλα ολοι οι υπολοιποι σπευσατε να συμμεριστειτε την αποψη του χωρις να ξερετε τι εννοει.και χωρις να ρωτησετε γιατι εθεσα και εγω αυτες τις αποριες.αυτο με χαλασε λιγο.

Παράθεση:
Απλά με το καινούριο αυτοκίνητο δε σημαίνει ότι παίρνεις αγκαλιά την αντιπροσωπεία για να σε φροντίζουν (και ας το διαφημίζουν μερικοί)
γενικα επρεπε να αρχισω ετσι..."ξερετε εγω δεν εχω εμπειρια απο συνεργεια,αντιπροσωπειες κ.λ.π. ...για πειτε μου" ...και μετα να θεσω τις αποριες μου, ωστε να καταλαβατε με ποιο υφος μιλαω...αλλα ειπα για συντομια λογου να μπω κατευθειαν στο θεμα χωρις προλογο .
ετσι στο παραπανω μπολντ, πες μου, σου εδωσα εγω τετοια εντυπωση?ερωτηση εκανα γιατι δεν ξερω και εσιες πεσατε πανω μου λιγο επιθετικα με σχολια σαν αυτο.εγω δεν εκανα επιθεση (ακομα) σε καμμια αντιπροσωπεια ,ουτε αξιωθηκα κατι.ηθελα να εχω γνωση να ειμαι προετοιμασμενος απο εσας που εχετε.
εξαλλου βλεπεις απο το σχολιο που ακολουθει απο τον ραπιντ για το διαγνωστικο οτι οι αποψεις διαφερουν, γιαυτο εθεσα αποριες.

Παράθεση:
δεν πρέπει να διαμαρτύρεσαι για το πρώορο σέρβις (λαδιών-υγρών φρένων)
ξανα... ερωτηση εκανα για ποια ειναι τα δικαιωματα μου.δεν διαμαρτυρηθηκα ετσι το εξελαβες.εδω παει για το συμπερασμα του υφους που γραφει καποιος.ας ρωταμε πρωτα τι λεει καποιος και τι εννοει οπως εκανα εγω με τον ραπιντ γιαυτο και δεν τον παρεξηγησα πριν μου εξηγησει...εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι,λεμε στην γλωσσα μας.

Παράθεση:
Απλά σου εξέθεσα τον προβληματισμό μου, βασιζόμενος στο οτι επικοινώνησες με
διάφορες αντιπροσωπείες..
ειδες λοιπον που βιαστηκες να μου πεις οτι πηρα λαθος αμαξι?εσυ με παρεξηγησες και συμπερανες λαθος, αλλα εσυ εισαι ο ραπιντ ,οι αλλοι γιατι συμεριστηκαν το λαθος συμπερασμα σου χωρις να ξερουν τι εννοεις?
παντως ευχαριστω για τις συμβουλες σου και οπως ειπα πριν και ξαναλεω εχω το αμαξι 6 μηνες και δεν κοιταξα ουτε λαδια ,ουτε τιποτα,μπαινω και κανω αυτο που λες,οδηγω και απολαμβανω αμεριμνος.αν κατι προκυψει τοτε μονο ρωταω.μπεμπα ειναι αυτη θελει λιγο "νταντεμα", με πιανεις ετσι?

Παράθεση:
φίλε bimmerm θα σου πω κάτι που θα σε βοηθήσει να διαβάζεις με μεγαλύτερη ψυχολογική ηρεμία τα thread. O rapid fast (δεν τον γνωρίζω προσωπικά) είναι πάντα χείμαρος. Και πολύ λίγα που είπε αυτή τη φορά, μάλιστα με το πρώτο του post σε αυτό το thread σκέφτηκα ότι δεν έχει όρεξη αυτή τη φορά ο rapid.

Πολλές φορές μας πιέζει ψυχολογικά ο rapid ΑΛΛΑ οι γνώσεις του είναι τέτοιες που πολλές φορές γράφω μόνο και μόνο για να απαντήσει αυτός μπας και έχω καμιά σίγουρη απάντηση!

Συμπέρασμα, μην ακούς τα 'μπινελίκια' που ρίχνει αλλά δώσε βάση μόνο στις γνώσεις του
φιλλε μπιμμερ-κορφου , δεν μαλλον δεν ειδες την πρωτη απαντηση που του εδωσα.του ειπα οτι ξερω πριν μπω στο φορουμ για το υφος του γιαυτο δεν τον παρεξηγησα αλλα του ζητησα να μου εξηγησει τι εννοουσε γιατι ξερω οτι εχει γνωσεις και ξερω για οτι λεει εχει λογο που το λεει. αν ομως λεει κατι λαθος θα πρεπει να του απαντησω,οπως και εκανα.
αν πεσει εξω συατα που λεει η' νιωσω οτι με θιγει καποιος αδικα,τοτε πιστεψε ας μην εχω γνωσεις, μαρεσει και μενα να μπινελικωνω και να μην με παρεξηγησετε.φορτωνω ευκολα οταν κρινω οτι καποιος μου την" λεει" τσαμπα και βερεσε.
αρε ρε ραπιντ σε κανω και διαφημιση ,φιρμα σε κανω με το ποστ μου χαχαχα.
και για να το κλεισω εγω δεν παρεξηγησα τον ραπιντ αλλα τους αλλους που συμφωνησαν μαζι του για το σχολιο λαθος αμαξι πηρες χωρις να ξερουν γιατι το ειπε.
οσο γιαυτο το σχολιο εχω να πω το εξης μια που αποτι καταλαβες μαρεσει να αντιπαραθετομαι με επιχειρηματα.
ολοι σας κανετε διαφορα ποστ για διαφορα θεματα διασπαρτα μεσα στο φορουμ.εγω αντι να μοιρασω την μια απορια μου στο ποστ για τους πολ/στες,την αλλη για τις αντιπροσωπειες σε αναλογο θεμα και την αλλη για την αγορα,οπως ολοι κανετε,διαβασα τα θεματα σας εκανα μια σουμα και τα εθεσα μαζεμενα για να απαντησετε μαζι.δεν εκανα δλδ τιποτα αλλο απο αυτο που κανουν ολοι μεσα στο φορουμ.θετουν αποριες και παραπονα κ.λπ. γιατι εγω να χαρακτηριστω οτι πηρα λαθος αμαξι?
τι σχεση εχει οτι ζηταω πληροφοριες για τις αντιπροσωπειες και την πολιτικη τους(οχι παραπονα τονιζω) με το τι αμαξι διαλεξα? δλδ ολοι οι αλλοι που βριζουν και παραπονιουνται(που εγω δεν τοκανα ακομη) τις αντιπροσωπειες οπως και ο ραπιντ σαυτο το ποστ πριν απο λιγο,αξιζουν ναχουν μπεμπα και εγω οχι?λιγο υποκριτικο δεν ειναι αυτο?
τοτε ολοι εσεις που πηρατε 2500-3000 κυβικα και τωρα γκρινιαζετε για την εισφορα, τα τελη κυκολοφοριας και που θελετε να καιτε κατω απο 10λιτ?100 ,' που σας το γρατζουνισαν λιγο και κλαιτε,πηρατε το σωστο αμαξι?(ταχω διαβασει αυτα σε ποστ)
γιατι ρε φιλε ραπιντ δεν τους λες οτι πηραν λαθος αμαξι κιαυτους?
εδω ειναι που δεν γουσταρα.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 15-12-11, 14:50
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Αγαπητέ bimmerm, για μια ακόμη φορά θα σου πώ ότι κανένας δεν ''στην είπε'' όπως κατάλαβες και φόρτωσες.

Δεν έγραψα για λάθος αυτοκίνητο, απλά συμφωνούσα με το ποστ του rapid_fast (γράφοντας ότι εμπεριέχει και δόση χιούμορ).

Για τις υπόλοιπες απορίες σου εξηγήσαμε σε αρκετά ποστ αρκετοί.

Για τις γκρίνιες και τα κλαψουρίσματα για τις γρατζουνιές, ο καθένας νιώθει έτσι (ή όχι) ανεξάρτητα από το αν είναι BMW ή Fiat Panda.
Για τα παράπονα περί 2000-3000cc και τελών κυκλοφορίας πίστεψε με, είναι άλλο θέμα και δικαιολογεί γκρίνια....πολύ γκρίνια. Και όχι μόνο από κατόχους BMW.
Αυτοί δεν πήραν(πήραμε) λάθος αμάξι...απλά έχουμε πολιτογραφηθεί σε λάθος χώρα...(ας πουμε ότι ...πήραμε λάθος χώρα για να ταιριάζει )

Εγώ πάντως πιο πολύ κλαίω που μου έσπασε το διαφορικό...όντως πήρα λάθος αμάξι...και ο ραπιντ πήρε λάθος αμάξι...όλο γκρινιάζει για τριγμούς

Για να μην το συνεχίζω άλλο το ''πήρες λάθος αμάξι'' ήταν πιο πολύ χιουμοριστικό παρά
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmerm
αξιζουν ναχουν μπεμπα και εγω οχι?λιγο υποκριτικο δεν ειναι αυτο?
Δεν είπε κανείς ότι δεν αξίζεις να πάρεις BMW, ή Porsche ή Lamborghini.
Ο καθένας αξίζει να πάρει ότι μπορεί να...πληρώσει, δεν έχει να κάνει ούτε με γνώσεις ούτε με ικανότητες.


Οι απορίες σου αφορούσαν 3 πράγματα. Για το 1) Είναι θέμα όλων των τιμονιών. Δεν το τερματίζεις με δύναμη. Δεν θέλει άλλωστε.
2) Όταν παίρνουμε κάτι στοκ με έκπτωση έχουμε θέμα με το πρόωρο πρώτο σέρβις. Η έκπτωση συνήθως υπερκαλύπτει το όποιο θέμα με την αλλαγή λαδιών-υγρών φρένων (μόνο αυτά θέλουν αλλαγή).
3) Οι πολ/στες. Όταν βγείς εκτός εγγύησης τους πληρώνεις σίγουρα.
Αν είναι συνεργάσιμοι στην αντιπροσωπεία (είναι σε πολλά θέματα από εμπειρία, εξαρτάται και από την εκάστοτε αντιπροσωπεία), μπορείς να γλυτώσεις κάποια πράγματα και ακόμα και να σου κάνουν κάποια έκπτωση αν μόλις βγήκες από την εγγύηση.
Γενικά καλό είναι όταν σου παρουσιάζονται προβληματα και είσαι εντός εγγύησης, πιστεύω πως θα υπάρχει ανταπόκριση αν ευγενικά ζητάς δωρεάν αντικατάσταση (π.χ. πολ/στη) ακόμα και αν σου λένε ότι είναι κάτι αναλώσιμο και εκτός εγγύησης.

Για τον rapid fast τώρα...κάτσε να κάνουμε μια γερή αντιδικία
Παναγιώτη, αν ήταν δωρεάν ο διαγνωστικός έλεγχος, θα πήγαιναν όλοι μια φορά τη βδομάδα να κάνουν και από έναν. Στο συνεργείο θα γινόταν το αδιαχώρητο απλά χωρίς κανένα απολύτως λόγο.

Αν πας με πρόβλημα τοτε θεωρώ πως θα πρέπει να είναι δωρεάν καθώς τη διάγνωση την κάνουν για να βρούν το πρόβλημα, να το φτιάξουν και να πληρώσεις (ήτοι το κάνουν για δική τους διευκόλυνση).
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 15-12-11, 16:34
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
Παράθεση:
Αγαπητέ bimmerm, για μια ακόμη φορά θα σου πώ ότι κανένας δεν ''στην είπε'' όπως κατάλαβες και φόρτωσες
αγαπητε φιλε ντιμ δεν ενοουσα εσενα οτι μου "την ειπες" ,γιατι ...

Παράθεση:
(γράφοντας ότι εμπεριέχει και δόση χιούμορ).
Παράθεση:
το ''πήρες λάθος αμάξι'' ήταν πιο πολύ χιουμοριστικό
το διευκρυνισες.


Παράθεση:
Οι απορίες σου αφορούσαν 3 πράγματα. Για το 1) Είναι θέμα όλων των τιμονιών. Δεν το τερματίζεις με δύναμη. Δεν θέλει άλλωστε.
2) Όταν παίρνουμε κάτι στοκ με έκπτωση έχουμε θέμα με το πρόωρο πρώτο σέρβις. Η έκπτωση συνήθως υπερκαλύπτει το όποιο θέμα με την αλλαγή λαδιών-υγρών φρένων (μόνο αυτά θέλουν αλλαγή).
3) Οι πολ/στες. Όταν βγείς εκτός εγγύησης τους πληρώνεις σίγουρα.
Αν είναι συνεργάσιμοι στην αντιπροσωπεία (είναι σε πολλά θέματα από εμπειρία, εξαρτάται και από την εκάστοτε αντιπροσωπεία), μπορείς να γλυτώσεις κάποια πράγματα και ακόμα και να σου κάνουν κάποια έκπτωση αν μόλις βγήκες από την εγγύηση.
Γενικά καλό είναι όταν σου παρουσιάζονται προβληματα και είσαι εντός εγγύησης, πιστεύω πως θα υπάρχει ανταπόκριση αν ευγενικά ζητάς δωρεάν αντικατάσταση (π.χ. πολ/στη) ακόμα και αν σου λένε ότι είναι κάτι αναλώσιμο και εκτός εγγύησης.
φιλε ντιμ αυτη ειναι η πληρεστερη ,λιτη και πιο διευκρυνιστικη απαντηση που πηρα..σευχαριστω πολυ.

Παράθεση:
.και ο ραπιντ πήρε λάθος αμάξι...όλο γκρινιάζει για τριγμούς
χαχαχα...ταπα!!! λοιπον φιλε ραπιντ καποτε ενας γνωστος μου που δουλευε στην φιατ-συνεργειο οταν του ειπα εγω σαν οδηγος οτι τα φιατ πολυ τριζουν μου ειπε ολα τα αυτοκινητα εχουν τους θορυβους τους!!! οποτε ζησε μαυτο και οδηγα... αμεριμνος χαχαχα
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 15-12-11, 16:50
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
οφ τοπικ αλλα μιας και ειμαι νεο μελος και δεν ξερω τα κατατοπια, γιατι αν αργησω να γραψω μια απαντηση με πεταει εκτος συνδεσης?
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 15-12-11, 16:56
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Πάνω δεξιά που βάζεις όνομα και κωδικό, έχει ένα κουτάκι ''keep me logged in'' (''διατήρηση σύνδεσης'') η κάπως έτσι.

Αν δεν το τσεκάρεις σε πετάει έξω στα 15 λεπτά (είναι καλό αν μπαίνεις από internet cafe), τσέκαρε το και είσαι εντάξει (και δε θα χρειάζεται να βάζεις κάθε φορά που μπαίνεις από το συγκεκριμένο PC τον κωδικό σου).
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 15-12-11, 17:47
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τον rapid fast τώρα...κάτσε να κάνουμε μια γερή αντιδικία
Παναγιώτη, αν ήταν δωρεάν ο διαγνωστικός έλεγχος, θα πήγαιναν όλοι μια φορά τη βδομάδα να κάνουν και από έναν. Στο συνεργείο θα γινόταν το αδιαχώρητο απλά χωρίς κανένα απολύτως λόγο.

Αν πας με πρόβλημα τοτε θεωρώ πως θα πρέπει να είναι δωρεάν καθώς τη διάγνωση την κάνουν για να βρούν το πρόβλημα, να το φτιάξουν και να πληρώσεις (ήτοι το κάνουν για δική τους διευκόλυνση).
Αυτό ξέρεις το κάνουν στο εξωτερικό... Δωρεάν διάγνωση και έλεγχος..
Ετσι βάζουν τον κόσμο στα μαγαζί, έτσι τον κρατάνε..
Και όπως και με την εθνική οδό, όπου δείς πολλές νταλίκες, έχει καλό φαγητό και φτηνό..
Δεν μπορώ να έχω διαμάχη μαζί σου, αφού λές πως η διάγνωση του προβλήματος
πρέπει να είναι δωρεάν εφόσον ακολουθήσει η επισκευή..
Ομως, ξέρω περίπτωση σε αντ/πια που η διάγνωση ήταν έξτρα...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 15-12-11, 17:52
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmerm Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχαχα...ταπα!!! λοιπον φιλε ραπιντ καποτε ενας γνωστος μου που δουλευε στην φιατ-συνεργειο οταν του ειπα εγω σαν οδηγος οτι τα φιατ πολυ τριζουν μου ειπε ολα τα αυτοκινητα εχουν τους θορυβους τους!!! οποτε ζησε μαυτο και οδηγα... αμεριμνος χαχαχα
Μόνο τάπα?? και λίγα λές..
Όταν πρωτοέγραψα οτι το Ε46 είναι μέτριο αυτοκίνητο, και υστερεί σημαντικά από
ένα Ε28 κατασκευής 1985, μου είπαν να το πουλήσω!!
Ηταν μία απλή σύγκριση δύο διαφορετικών μπεεμβε, δύο διαφορετικών εποχών..
Πάντως, το μοτεράκι του αξίζει τα 660 για τα τέλη, και τα 240 για την έκτακτη εισφορά,
και τα αποσβένει σε υπερπολλαπλασιο βαθμό λόγω της απίστευτης (για εμένα τουλάχιστο)
οικονομίας καυσίμου του..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 15-12-11, 18:03
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό ξέρεις το κάνουν στο εξωτερικό... Δωρεάν διάγνωση και έλεγχος..
Ετσι βάζουν τον κόσμο στα μαγαζί, έτσι τον κρατάνε..
Και όπως και με την εθνική οδό, όπου δείς πολλές νταλίκες, έχει καλό φαγητό και φτηνό..
Δεν μπορώ να έχω διαμάχη μαζί σου, αφού λές πως η διάγνωση του προβλήματος
πρέπει να είναι δωρεάν εφόσον ακολουθήσει η επισκευή..
Ομως, ξέρω περίπτωση σε αντ/πια που η διάγνωση ήταν έξτρα...
Εννοείς, να πηγαίνεις στην αντιπροσωπεία χωρίς ένδειξη ή λόγο για να κάνεις διάγνωση δωρεάν?

Εδώ ξέρω που το κάνει η Opel το Δεκέμβριο σαν προσφορά πάντως ''χειμερινού ελέγχου''.

Ξέρω και εγώ? Δε μου φαίνεται λογικό. Αν πας με πρόβλημα, σκορτσαρίσματα, μουγκρίσματα, ήχους, λαμπάκια και δε ξέρω και εγώ, ε τι να σου χρεώσουν. Θα το βάλουν για να βρουν τι να φτιάξουν.

Ξαναλέω...χωρίς πρόβλημα...έτσι για να περάσει η ώρα. Εκεί είναι λογικότατη η χρέωση. (Για μένα).

Valvetronic for ever (Άλλαξε τίτλο χρήστη Παναγιώτη...Valvetronic super user)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.