Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-10-10, 09:37
messi Ο χρήστης messi δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-09-2010
Μηνύματα: 41
messi is on a distinguished road
sos!!!ΝΕΡΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΩΜΑ!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΠΙΣΩ ΔΕΞΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟΥ ΦΑΝΑΡΙΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΝΕΡΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΙΣΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΚΟΙΛΟΤΗΤΑ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΜΟΝΑΔΑ PDC Η ΟΠΟΙΑ ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΝΕΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 4 ΜΗΝΕΣ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΝ ΜΟΝΑΔΑ (350 ΕΤΡΩ) ΣΥΝ ΤΗΝ ΕΡΓΣΙΑ Κ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ ΕΔΩΣΑ 480 ΕΥΡΩ!!!!!!!ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΚΤΩΒΡΙΟ Κ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ,ΛΑΜΠΑΚΙΑ ΠΑΝΤΟΥ,ΚΑΝΤΡΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΔΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΕΙ Ο ΦΑΝΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΑ Κ Ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΗΤΑΝ ΟΚ Κ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΡΡΟΗΣ!!!ΕΤΣΙ ΕΦΥΓΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ,ΑΝ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ Κ ΤΑ ΚΑΝΩ ΛΙΜΠΑ ΕΚΕΙ ΕΓΩ ΘΑ ΦΤΑΙΩ????ΕΧΟΥΝ Η ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Κ Η ΔΗΘΕΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΦΑΝΟΠΟΙΟ!!!!!ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ PLEAAAAASE!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-10-10, 10:02
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Η εγγύηση ανταλλακτικού που αναφέρεις θα πρέπει κανονικά να ισχύει..
το θέμα είναι τι τοποθέτηση κάνανε όμως και για ποιο λόγο υπάρχει η εισροή νερού. για να στο κάνει 2η φορά σημαίνει οτι απο την αρχή υπήρχε κάποιο πρόβλημα το οποίο δεν επιμελήθηκαν για να λυθεί... και γιαυτό ξαναπήρε νερά μέσα...

στο κομάτι της εργασίας κοιπόν δεν νομίζω να υπάρχει εγγύηση...

θα πρέπει τώρα που θα το αλλάξεις πάλι να ζητήσεις τουλάχιστον να σου κάνουν μια καλή έκπτωση τόσο στα ανταλλακτικά όσο και στην εργασία. και επίσης να τους τονίσεις να σου κάνουν σωστή τοποθέτηση - στεγανοποίηση με κάποιο μέσο αν χρειαστεί.
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-10-10, 10:22
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
εγώ σου είπα την γνώμη μου...

δεν είμαι η BMW για να μου φωνάζεις...


χαχαχαχα
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-10-10, 10:49
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Το τιμολόγιο που σου έδωσαν λέει οτι το ανταλλακτικό και η εργασία συνοδευονται απο
εγγύηση..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-10-10, 13:48
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από messi Εμφάνιση μηνυμάτων
MOLIS TO DIABASA K LEEI GIA 2 XRONIA
Αρα,
πας το αφήνεις στο φτιάχνουν, το παίρνεις, κόβεις νέο τιμολόγιο μηδενικής αξίας για να έχεις εκ νέου εγγύηση, και φευγεις
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-10-10, 15:12
kmilioris Ο χρήστης kmilioris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-02-2010
Μηνύματα: 47
kmilioris is on a distinguished road
Το νερό που σου βάζει μπας κ λείπει καμία τάπα η δεν κουμπώνει καλά κανα φανάρι πίσω…?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-10-10, 15:48
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Δές το λαστιχάκι πίσω απο το φανάρι (είναι αυτό που ακουμπάει μεταξύ του φαναριού και του αμαξώματος). Αν έχει ξεκολλήσει, έστω και λίγο, κατα 99% αυτό φταίει που μπάζει νερά. Για να το ελέγξεις πρέπει να βγάλεις το φανάρι.
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-10-10, 16:02
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Δεν θα σου κάνουν καμία μανούρα γιατί θα πας προετοιμασμένος... Θα έχεις μαζί σου την απόδειξη και το πιο κάτω έγγραφο... Την απόδειξη να προσέξεις να μην τους την δώσεις, αλλά να την κρατάς πάντα εσύ... Καμιά φορά τυχαίνει να "χάνονται" κάποια χαρτιά...

Το έγγραφο αυτό είναι ένας νόμος του ελληνικού κράτους που λέει ξεκάθαρα ότι οποιοδήποτε ανταλλακτικό έχει 2 χρόνια εγγύηση...

Το κομμάτι του νόμου που σε ενδιαφέρει είναι αυτό:

Απόσπασμα από τον νόμο 2251/1994 δημοσιευμένος στο ΦΕΚ 191 Α'/1994:
Άρθρο 5 - Παράγραφος 5
Σε περίπτωση αντικατάστασης του προϊόντος ή ανταλλακτικού του, η εγγύηση
αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια ως προς το νέο προϊόν ή ανταλλακτικό.
Εάν κατά τη διάρκεια ισχύος της εγγύησης εμφανισθεί στο προϊόν ελάττωμα και ο
προμηθευτής αρνείται ή βραδύνει την επισκευή πέραν του αναγκαίου κατά περίπτωση
χρόνου, ο καταναλωτής δικαιούται να ζητήσει την αντικατάσταση του προϊόντος με νέο
ίσης αξίας και ποιότητας ή να υπαναχωρήσει από τη σύμβαση. Αν ο απαιτούμενος
χρόνος επισκευής υπερβαίνει τις δεκαπέντε (15) εργάσιμες ημέρες, ο καταναλωτής
δικαιούται να ζητήσει την προσωρινή αντικατάσταση του προϊόντος για όσο χρόνο
διαρκεί η επισκευή.
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: pdf sitefile-10059.pdf (281,3 KB, 20 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-10-10, 18:56
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από messi Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΠΙΣΩ ΔΕΞΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟΥ ΦΑΝΑΡΙΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΝΕΡΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΙΣΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΚΟΙΛΟΤΗΤΑ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΜΟΝΑΔΑ PDC Η ΟΠΟΙΑ ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΝΕΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 4 ΜΗΝΕΣ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΝ ΜΟΝΑΔΑ (350 ΕΤΡΩ) ΣΥΝ ΤΗΝ ΕΡΓΣΙΑ Κ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ ΕΔΩΣΑ 480 ΕΥΡΩ!!!!!!!ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΚΤΩΒΡΙΟ Κ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ,ΛΑΜΠΑΚΙΑ ΠΑΝΤΟΥ,ΚΑΝΤΡΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΔΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΕΙ Ο ΦΑΝΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΑ Κ Ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΗΤΑΝ ΟΚ Κ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΡΡΟΗΣ!!!ΕΤΣΙ ΕΦΥΓΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ,ΑΝ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ Κ ΤΑ ΚΑΝΩ ΛΙΜΠΑ ΕΚΕΙ ΕΓΩ ΘΑ ΦΤΑΙΩ????ΕΧΟΥΝ Η ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ Κ Η ΔΗΘΕΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΦΑΝΟΠΟΙΟ!!!!!ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ PLEAAAAASE!!!
Μια από τα ίδια κι εγώ στο Ε30 πίσω δεξιά στην κοιλότητα που βάζεις τρίγωνο φαρμακείο κ.τ.λ. έχω νερά και δεν μπορώ να βρω από πού βάζει!
Απείλησε τους και με κανένα εξώδικο αν σου κουνιούνται ….. και θα δεις τεμενάδες μετά που θα σου κάνουν ….. το κυριότερο είναι ότι όποτε σε βλέπουν από εδώ και πέρα θα σε ΣΕΒΟΝΤΑΙ!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-10-10, 19:44
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Θα σας πω ένα κολπάκι που χρησιμοποιώ στο άλλο μου αμάξι για να καταλαβαίνω από που παίρνει νερά...

Θα πάρετε χαρτοταινία και θα την κολλήσετε εκεί που υποψιάζεστε ότι παίρνει νερά... Μετά με στυλό θα τραβήξετε 2-3 παράλληλες γραμμές πάνω στην χαρτοταινία... Στην επόμενη βροχή θα δείτε σε ποιά σημεία μουτζούρωσε το μελάνι και αν είσαι προσεκτικοί και παρατηρητικοί θα καταλάβετε και με ποιά φορά έπεσαν τα νερά για να βρείτε την προέλευση...

Δοκιμασμένο σε smart cabrio... Στο φανάρι συγκεκριμένα δεν ξέρω πως θα καταφέρετε να βάλετε ταινία αλλά αξίζει τον κόπο η δοκιμή...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.