Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-10-11, 21:37
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Σου λένε ΟΛΟΙ μπαρούφες μου φαίνεται.

Διαφορικό δεν θέλεις, μην καθόμαστε και αναλύουμε και άδικα, χαμένη ενέργεια. MAF έχεις εσύ, όχι AFM, και εάν είχε πρόβλημα θα στο έβγαζε κατ'ευθείαν σφάλμα στην μούρη σου (check engine). H μίζα, ΟΥΤΕ ΚΑΝ σχολιάζω. Για το αν είναι βαμμένο ή όχι, μπορώ να απαντήσω με εξίσωση Boolean (true-false) : εάν έβαλαν μετρητή πάχους χρώματος και βρήκαν μεγάλες διακυμάνσεις, ναι είναι ξαναβαμμένο. εάν το είδαν με το μάτι και σου είπαν ότι είναι όλο ξαναβαμμένο, πιθανότατα σου λένε μπαρούφες. (εδώ το δικό μου προσπαθούσαν να με πείσει ο ένας ότι έχει τρακάρει εμπρός και έχει ξαναβαφτεί μπροστά μόνο, ο άλλος ότι έχει βαφτεί πίσω και δεξιά και το αυτοκίνητο εν τέλει δεν έχει τρακάρει ποτέ και έχω κάνει 2 φορές ολικό βάψιμο...)

Ο μεταλλικός θόρυβος που λες εάν δεν στο κάνει ζεστό δεν έχει απολύτως τίποτα. Εάν στο κάνει και ζεστό είναι 90% το ρουλεμάν του συμπλέκτη (δεν θέλει καν αλλαγή) και 10% μία βάση σασμάν ή κινητήρα (χλωμό, αλλά όχι απίθανο).

Το αυτοκίνητό σου δεν θέλει τίποτα. Το μόνο πρόβλημα είναι μάλλον ότι τώρα με την κρίση όλοι ψάχνουν τρόπους να τα φάνε. Σταμάτα να ασχολείσαι μαζί τους, φτιάξε εάν θέλεις το χτυπηματάκι που λες και γύρνα στην καθημερινότητά σου. Και πολύ ασχολήθηκες.
Μεταχειρισμένο, με φρεσκαρισμένο χρώμα.. Μια χαρά.. Κάνει και ένα τσίου τσίου
όταν το ανάβει (θέλει ιμάντας απο δυναμό αλλαγή) έχει και μια βάση ταλαιπωρημένη.
Μέχρι εδώ είμαι μαζί σου God..
Δές τώρα και την άποψη μου, γιατί είμαι μαντράς, και το όχημα το πούλησα εγώ..
Περίμενε ο τσακαλάκος να περάσουν 17.000 χιλιόμετρα στα χέρια του (περίπου ένας χρόνος) για να με βγάλει απατεώνα??
Το πήρε και το ξέσκισε στα ντόνατς, του άλλαξε τα καπούλια και τώρα μου ζητάει τα ρέστα??
Και το περίεργο, όλα ξεκίνησαν 1 μήνα μετά την αγορά, και τα προβλήματα 17.000 χλμ μετά..(τώρα αν όλα αυτά είναι μέσα στο μήνα δεν ξέρω, έτσι δείχνει..)
Το πόστ είναι ΑΙΣΧΟΣ και ζητώ να αφαιρεθεί το όνομα του μαντρα, γιατί προφανώς και
δεν έχει καμία ευθύνη. Αν ηταν του αρχικού μηχανικού να το καταλάβαινα..
ΑΙΣΧΟΣ
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-10-11, 22:06
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
κατσε ρε πανο γιατι θα τα ακουσεος απο μενα τωρα μπορει οντως το παλικαρι το εχει φαει το αμαξη του αλλα μη μας πεις τωρα οτι η μαντρδες ςιναι καλα παιδια ειναι ολοι τους γ..τ..π..κ.. φιλε μες στην απατεωνια ειναι!το ιδιο πιγε να παθει ο γαμπρος μου στην λαμια αλλα μολις το ειδα τον ρωτησα αν ειναι τρακα οχι ειναι καλο μου λεει ανοιγω το καπο κ κ βλεπω το ενα ραμφος με ποντες κ βαμενες το ξυνω λιγο σε κρυφο σημειο χωρις να με δει κ ηταν μπλε χρωμα απο μεσα ενω το αμξη ηταν ασιμη ασε ρε φιλε ττωρα με τους απατεωνες να πουμε
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-10-11, 22:15
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
κατσε ρε πανο γιατι θα τα ακουσεος απο μενα τωρα μπορει οντως το παλικαρι το εχει φαει το αμαξη του αλλα μη μας πεις τωρα οτι η μαντρδες ςιναι καλα παιδια ειναι ολοι τους γ..τ..π..κ.. φιλε μες στην απατεωνια ειναι!το ιδιο πιγε να παθει ο γαμπρος μου στην λαμια αλλα μολις το ειδα τον ρωτησα αν ειναι τρακα οχι ειναι καλο μου λεει ανοιγω το καπο κ κ βλεπω το ενα ραμφος με ποντες κ βαμενες το ξυνω λιγο σε κρυφο σημειο χωρις να με δει κ ηταν μπλε χρωμα απο μεσα ενω το αμξη ηταν ασιμη ασε ρε φιλε ττωρα με τους απατεωνες να πουμε
Δεν είπα οτι είναι καλά παιδια ρε..
Αλλο λέω, να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη..
Την πραγματικότητα όπως είναι, και όχι όπως θα θέλαμε ιδανικά για εμάς να είναι..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-10-11, 22:17
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Όσο να ναι ο rapid έχει ένα δίκιο.... Μετά απο 17.000χλμ τι να του πείς? Θα σε βγάλει και τρελό ο μαντράς! Αν είσαι τυχερός και σου εμφανίσει κάτι μέσα στον μήνα έχει καλώς, ειδάλλως πρέπει να χεις τσακάλια μάστορες να στο κοιτάξουν πρίν δώσεις το μαρουλάκι!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-10-11, 22:17
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
σε αυτο συμφωνο κ γω!!!!!
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 13-10-11, 23:48
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεταχειρισμένο, με φρεσκαρισμένο χρώμα.. Μια χαρά.. Κάνει και ένα τσίου τσίου
όταν το ανάβει (θέλει ιμάντας απο δυναμό αλλαγή) έχει και μια βάση ταλαιπωρημένη.
Μέχρι εδώ είμαι μαζί σου God..
Δές τώρα και την άποψη μου, γιατί είμαι μαντράς, και το όχημα το πούλησα εγώ..
Περίμενε ο τσακαλάκος να περάσουν 17.000 χιλιόμετρα στα χέρια του (περίπου ένας χρόνος) για να με βγάλει απατεώνα??
Το πήρε και το ξέσκισε στα ντόνατς, του άλλαξε τα καπούλια και τώρα μου ζητάει τα ρέστα??
Και το περίεργο, όλα ξεκίνησαν 1 μήνα μετά την αγορά, και τα προβλήματα 17.000 χλμ μετά..(τώρα αν όλα αυτά είναι μέσα στο μήνα δεν ξέρω, έτσι δείχνει..)
Το πόστ είναι ΑΙΣΧΟΣ και ζητώ να αφαιρεθεί το όνομα του μαντρα, γιατί προφανώς και
δεν έχει καμία ευθύνη. Αν ηταν του αρχικού μηχανικού να το καταλάβαινα..
ΑΙΣΧΟΣ
μην εισαι υπερβολικος ρε παναη. Ναι.οκ να αφαιρεθει το ονομα.και για τα χιλιομετα ισως να εχει δικιο. Αλλα το αμαξι ισως να ειναι και τροπετο ρε φιλε.λεω γω τωρα. Η μπορει να ειχε μια μικρη ζημια. Δεν επρεπε να το ξερει ο υποψηφιος αγοραστης? Καλα σου λεει ο μπεμβεδακιας. Λαμογια αλοι τους.μηδενος εξαιρουμενου....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-10-11, 00:27
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Με BMW 115ps...ας έκανε donut 17000χλμ...εκτός αν είχε 64000 χλμ και όχι 24000 όπως του το πούλησαν.

Βασικά το πρόβλημα το έχουν στο συνεργείο που δεν βρήκαν τίποτα...και ειδικά της φανοποιείας που ψιλοφαίνονται από έμπειρους. Τώρα το διαφορικό αν του είχαν βάλει τιποτα χοντρές γραφιτούχες βαλβολίνες να μην ακούγεται αν έχει πρόβλημα (όχι όμως και να...φεύγει το υπάρχον πρόβλημα) που να το καταλάβουν στο συνεργείο...

Τελοσπαντων...δεν ξέρουμε τι μπορεί να έχει γίνει ακριβώς, αλλά και οι μάντρες έχουν τόσο λερωμένη τη φωλιά που θεωρούνται ένοχοι εώς αποδείξεως του εναντίον (το αντίθετο δηλαδή, αλλά τον έχουν κερδίσει επάξια αυτόν τον μηδενισμό της αξιοπιστίας τους), αλλά και τα συνεργεία ...κοντράρονται στην ασχετοσύνη και τις προχειρότητες εκτός λίγων εξαιρέσεων.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-10-11, 01:03
jokerr Ο χρήστης jokerr δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 11-12-2010
Μηνύματα: 2
jokerr is on a distinguished road
Αρχικα θα ηθελα να ευχαριστησω οσους ενδιαφερθηκαν και απαντησαν για να με βοηθησουν και να μου πουν την γνωμη τους.Οσον αφορα τον χρηστη rapid fast εαν θελει να μας πεισει οτι οι μαντραδες ειναι ενα υγειες επγαγλεμα και οχι διεφθαρμενο τοτε εγω ειμαι ελεφαντας με εξατμιση.Οφειλω να παραδεχτω οτι δεν ειμαι και απο τους πιο σχετικους σε οτι αφορα τα αυτοκινητα,και για αυτο ειμαι αυτην την στιγμη σε αυτο το site και ζηταω την αποψη σας παρολαυτα γνωριζω οπως θα γνωριζε και ενα μικρο παιδακι οτι ενα διαφορικο δεν γινεται να χαλασει οταν ενα αμαξι εχει 41.000χλμ ειναι φτιαγμενο απο την bmw και μαλιστα να γινει η ζημια μεσα σε εναν χρονο,τωρα γιατι φαινεται περιεργο στον χρηστη rapid fast οτι τις 2 απο τις 3 ζημιες τις εντοπησα μεσα εναν μηνα(διαφορικο και μιζα) και μετα απο εναν χρονο δεν μπορω να το καταλαβω αμαξι ειναι και καποια στιγμη θα τις βγαλει ,μαλιστα εαν τα χιολιομετα του ειναι περισσοτερα απο αυτα που εμφανιζονται πολυ λογικοτερο,τυχαιο δεν ειναι οτι σε ολα τα αυτοκινητα αλλαζονται συγκεκριμενα πραγματα σε συγκεκριμενα χιλιομετρα,εαν εχει πειραχτει ο εγκεφαλος τοτε δεν γινονται οι ρυθμισεις που πρεπει την στιγμη που πρεπει.Δεν εχω λογο να κατσω να πεισω κανεναν για το αν εσκιζα το αμαξι και εκανα donut δεν εχει νοημα δεν γνωριζω κανεναν προσωπικα απο εδω οποτε ειναι ασκοπο..το αμαξι δεν το οδηγουσα επιθετικα και οποιος θελει το πιστευει.Σημασια εχει οτι τωρα εχω αυτα τα προβληματα και εαν ημουν περισσοτερο υποψιασμενος και ενημερωμενος οταν επρεπε δεν θα τα ειχα ,το θεμα ειναι τι μπορω να κανω τωρα που εχω φαει το αγγουρι,εγω ξερω οτι πριν αγορασω το αμαξι στην μαντρα μου ειπαν οτι το αμαξι φυσικα ειναι ατρακαριστο δεν εχει κανενα προβλημα και τα χλμ του ειναι αυτα ακριβως..απο τι φαινεται δεν ισχυε τιποτα απο τα 3, και οχι οτι περιμενα φυσικα να μου πουν την αληθεια και για αυτο το πηγα σε συνεργειο για να ελενξουν τα παντα και απο την στιγμη που πληρωσα για τον ελενγχο επρπε ξερω ακριβως τι παιζει με το αμαξι πραγμα που δεν εγινε..


Οσον αφορα το ονομα της μαντρας δεν εχω κανενα προβλημα και δεν με ενδιαφερει να διαγραφτει , για αυτο υπαρχουν Admins στα forums για να κρινουν αν χρειαζεται, εαν θελουν ας το σβησουν.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-10-11, 06:52
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Τεχνικά, ισχύει αυτό που σου είπε ο GOD..
Για τον μαντρά, θεωρώ δεν φέρει ευθύνη, σου έδωσε και το αυτοκίνητο να το ελέγξεις
σε δικό σου συνεργείο..
Για εμένα το σφάλμα είναι σε όλα τα συνεργεία, στο πρώτο που δεν μπόρεσε να
έχει εικόνα (αν δεν μπόρεσε), και στα επόμενα που σου είπαν πράγματα που
δε συμβαδίζουν με την πραγματικότητα..
Αν ένα αυτοκίνητο έχει 20.000 χλμ, είναι ολοκαίνουριο, και το φωνάζει σε 100 διαφορετικά
σημεία..
Αν έχει 60.000 χλμ, το φωνάζει σε άλλα τόσα..
Θεωρώ οτι είναι αδύνατον στις μέρες μας, να πας για έλεγχο όχημα, και να σε ξεγελάσουν
στα χιλιόμετρα. Πραγματικά το θεωρώ αδύνατο..
Να χάσεις 10 πάνω 10 κάτω, ναι.. Αλλά μέχρι εκεί..

Υ.Γ. Και εμείς κοροιδεύουμε μαντράδες, και οι μαντράδες κοροιδευουν εμάς..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-10-11, 07:02
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
ελα ρε πανο καλημερα φιλε ξεκολλα απο αυτη τη συζητηση γιατι μυριζομαι μπαρουτι ξεκολλα κανε τον αδιαφορο γιατι να τσακοθουμε ολοι μας γιαυτο το θεμα ο φιλος ρωτησε κατι κ μεις του απαντησαμε τωρα το θεμα με τους μαντραδες δεν επρεπε να το αναφερει γιατι λιγο πολυ λοι εχεουμε επιρεαστη απο αυτους!κ στην τελικη να σου πω κ κατι ποιο επαγγελμα σημερα δεν ειναι διευθαρμενο γιαυτο σου λεω κουλαρε μεταξυ μας τωρα?αντε καλημερα σου
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.