Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-02-05, 09:17
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Γυναίκες και BMW - Απήχηση / Εντυπώσεις

Λοιπόν καλημέρα. Είπα να ανοίξω αυτό το thread για να μεταφέρουμε ο καθένας μας, την δική του εμπειρία σχετικά με το πως αντιμετωπίζουν και τι πιστεύουν (τουλάχιστον από όσα μας έχουν αφήσει να καταλάβουμε αυτά τα Θεϊκά πλάσματα) οι γυναίκες για τις BMW, καθώς και άλλες μάρκες αυτοκινήτων που τους αρέσει.

Προσωπικά μιλώντας, θα μπορούσα να πω ότι κυκλοφορώντας με μια bmw, δεν με βοήθησε ποτέ ώστε να έχω μια επιτυχία. Αυτό πιθανότατα να οφείλεται στο target group που έχω, οπότε μάλλον είναι και φυσιολογικό. Βέβαια, δεν ξέρω άν είναι όντως έτσι, αλλά νομίζω ότι είναι λίγες οι περιπτώσεις που κάποια εντυπωσιάζεται τρελά με ένα αυτοκίνητο (το δικό σου δηλαδή) και κάνει κίνηση μαζί σου γιατί θέλει να την πηγαίνεις βόλτα με το αυτοκίνητο. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος.

Επιπλέον, η αίσθηση που έχω είναι ότι η bmw είναι ιδιαίτερα αγαπητό προς τις γυναίκες, και ειδικά τα ανοιχτά μοντέλα της, όπως Ζ3, Ζ4, 3 cabrio κ.ο.κ. (ακούς Άγγελε???). Και η Χ5 δεν πάει πίσω, καθ'ότι και τα τζιπ αρέσουν στις γυναίκες (γιατί εμπνέουν πολυτέλεια και ασφάλεια όπως μου έχουν πει). Ένα περίεργο πράγμα είναι ότι στο 95% των περιπτώσεων (του δείγματος της έρευνάς μου... άκου να δεις), ακόμη και άσχετες με την αυτοκίνηση να είναι, γνώριζουν το μοντέλο Μ3 και ότι είναι γρήγορο. Απίστευτο είναι!

Πλέον, όταν είσαι με μία γυναίκα και εσύ έχεις bmw, αυτό που εισπράττω είναι ότι της αρέσει γιατί είναι στιβαρό και ασφαλές (sicherheit uber alles για τις γυναίκες). Οι γυναίκες λαμβάνουν πολύ σοβαρά υπ'όψιν τους την ασφάλεια που προσφέρει ένα αυτοκίνητο. Το οποίο είναι και φυσιολογικό, μιας και έχουν την μητρική φύση τους μέσα και αναζητούν την ασφάλεια.

Τέλος, για τις άλλες προτιμήσεις. Έχω δει ότι τους αρέσει στην πλειοψηφία το ΤΤ (το οποίο το θεωρώ απαράδεκτο), το Α3 (το οποίο είναι λογικό μιας και είναι όμορφο) και το Cayenne (και Porsche και τζιπ, τί άλλο να ζητήσει ).
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-02-05, 11:21
Το avatar του χρήστη Elen
Elen Ο χρήστης Elen δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 27-10-2004
Μηνύματα: 20
Elen is on a distinguished road
Να σου πω εγώ που ξέρω κιόλας! Για το ΤΤ είναι πως το βλέπει ο καθένας εγώ πχ θεωρώ την εμφάνισή του απαράδεκτη (θα χρησιμοποιήσω αυτή τη λέξη γιατί με αλλή ίσως παρεξηγηθώ) αυγό μου θυμίζει. Μιλάω εξωτερικά πάντα εφόσον η πλειοψηφία ασχολείται περισσότερο με το look. Δεν έχει σημασία τι έχεις αρκεί εξωτερικά να φαίνεται πως έχεις βάλει λεφτά ( αεροτομές, αεραγωγούς κτλ) Πχ ίσως προτιμήσουν ένα fiat καραφτιαγμένο παρά μία Ε30 που αν και οι λάτρεις της BMW τρελαίνονται στη θέα της είναι από τα παλιά. Επίσης δε νομίζω ότι τους αρέσουν τα Χ και ούτε και παρόμοια.(όλα αυτά βασίζονται σε συζητήσεις).πάντως BMW πάντα μας έλκυαν και συνεχίζουν!!! Δε μιλάω σε προσωπικό επίπεδο, πάντα όταν βλέπουμε BMW 'κάνουμε άκρη να περάσει'.Βέβαια δε μπορείς με μια BMW να βρεις γυναίκα πρέπει να αρέσει και το άτομο που οδηγεί, να συμπληρώνει όλο το σετ! Η γυναίκα ελκύεται από τα γρήγορα φτιαγμένα. Τώρα όσες ασχολούνται όχι μόνο με το εξωτερικό ξέρουν να ξεχωρίζουν τα 'καλά' αμάξια ασχέτως αν είναι φτιαγμένα... Έχω ρωτήσει φίλες μου που προτιμούν το φίλο τους να οδηγάει αυτοκίνητο στυλάτο παρά να το οδηγούν οι ίδιες. Ferrares και λοιπά όμοια κατέχουν πρώτη θέση στην καρδιά των γυναικών!!! Θα μπορούσα να πω και άλλα πολλά περί του θέματος αλλά να μη γίνω βαρετή. Γενικώς η πλειοψηφεία των γυναικών θέλει όμορφους άντρες να οδηγάνε ένα οποιοδήποτε φτιαγμένο εξωτερικά αμάξι αλλά περισσότερο ferarri,porsche,bmw K.T.Λ. Είναι θέμα γοήτρου,στυλ.. Αυτά!!! Υπάρχουν και άλλες ομάδες που ασχολούνται με αυτοκίνητα και δε τους νιάζει μόνο εξωτερικά..ξέρετε! Εγώ αναφέρθηκα στην πλειοψηφεία...οποιεσδήποτε ερωτήσεις δεκτές!
__________________
Life is 2fast 2furious!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elen : 19-02-05 στις 11:24
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-02-05, 13:30
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Εγώ λοιπόν έχω άποψη πάνω στοθέμα και θα σας την πω. Το πολύ πολύ να πυροδοτήσουμε έντονες συζητήσεις. χεχεχεχεχεχεχ θα το αντέξω το ξύλο.

Για αρχή θα πω πως αν τύχει μια γυναίκα να έχει προσωπική άποψη για τα αυτοκίνητα, προσωπικές προτιμήσεις και γούστα, είναι φυσιολογικό ότι θα είναι θετικό να ογηγεί ο υποψήφιος φίλος της το ή ένα από τα συγκεκριμένα αυτοκίνητα που γουστάρει και αυτή. Αναμενόμενο μέχρι εδώ.

Πάμε όμως λίγο πάρα πέρα.

Ας πούμε ότι μια σύγχρονη κοπέλα έχει μια ευρύτερη αυτοκινητιστική ενημέρωση αλλά δε τρελένεται κιόλας με το θέμα του αυτοκινήτου.
Εκεί είναι που γίνεται ενδιαφέρον το θέμα. Το αυτοκίνητο είναι η προέκταση ενός άντρα. Είναι το προσωπικό του αντικείμενο που είτε αντικατοπτρίζει τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς του είτα τα συμπληρώνει. Δηλαδή, ένα σύγχρονο, δυναμικό, γρήγορο εντυπωσιωσιακό αυτοκίνητο δεν μπορεί να χρησιμοποιείται από ένα πολύ συντηρητικό άτομο.

Ας πάρουμε μια σύγχρονη Ε46 320 CI coupe. Τι λέει σε μια γυναίκα ? Λέει (πάντα κατά τη γνώμη μου) ότι δύσκολα ο ιδιοκτήτης της είναι ένα συντηρητικό άτομο.

Από την άλλη, όταν δει ένα μικρό πολυμορφικό, εύκολα θα συμπεράνει ότι αυτός που το έχει δεν είναι και ο πλέον δυναμικός άντρας. Είναι σπιτόγατος, προσβλέπει σε πολυμελή οικογένεια, και θέλει να καλύπτι όλες του τις ανάγκες .

Φανταστείτε τώρα ένα τζιπ με πραγματικές εκτός δρόμου δυνατότητες. Ας πούμε ένα Landrover V8 με εργάτη μπροστά, τίποτα φτιάρια δεμένα πίσω, δοχείο βενζίνης κλπ. Τι λέει αυτό ? Ο τύπος που το έχει μάλλον είναι εξερευνητής. Φευγάτος. Πάει εκδρομές, χανεται στη Πίνδο, πάει για μπάνιο στη Χιλιαδού , δε φοβάται τη φύση κλπ κλπ.

Πάμε και στη τελευταία κατηγορία. Κουρσάρα μεγάλη ή απαστράπτουσα Ε 320 ή τζιπάρα turbo κλπ παρκαρισμένη πάνω σε πεζοδρόμιο στη πλατεία Κολωνακίου ..... Φλώρος (συγνώμη Μιχάλη μου ). Τύπος που χρειάζεται την κουρσάρα για να συμπληρώσει την ύπαρξή του. Σε ενδεχόμενο τσαμπουκά θα κρυφτεί για να μη τις φάει. Στα δύσκολα ιδρώνουν τα χέρια του. Το αυτοκίνμητο είναι το φρούριό του, και μόνο μέσα σε συτό μιλάει σαν τον Arnold.

Με βάση τα πάραπάνω, λέω γω τώρα, κάθε ένας από εμάς εκπέμπει κάτι και κάθε γυναίκα εισπράτει κάτι.Και φυσικά΄οι ανοχές στα παραπάνω είναι τεράστιες και οι αλληλοκαλύψεις επίσης.

Για το τέλος άφησα και κάτι σημαντικό. Γιατί ένας άντρας να πάρει μια 5 άρα και όχι μια Ε ?

Μα φυσικά, γιατί δεν είναι όσο συντηρητικός θάπρεπε για να πάρει μια Mercedes. Γιατί θα ήταν πιο σπορτίφ τύπος, πιο δυναμικός, πιο παράτολμος και πάνω απόλα δε θα θεωρούσε ότι τόσα πολλά λεφτά πάνω σε οτιδήποτε άλλο από μια Mercedes είναι χαμένη επένδυση.

Πόσες πεντάρες έχετε δει παρκαρισμένες πλάι στις εισόδους των ξενυχτάδικων ? Πόσες mercedes ? Πόσες απαστράπτουσες cayenne?
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-02-05, 13:54
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Εγω παλι ρωτω τις ανερχομενες γυναικες ποιο αυτοκινητο τους αρεσει μιας και ειμαι 15. Λοιπον, οι πιο πολλες απαντησεις που εχω παρει ειναι για Ζ3,Ζ4 και compressor, ναι καλα διαβασατε το εκαναν μοντελο απο εκδοση που ηταν! Ειδατε πως αρεσει το κιτρινο του ταξι στις κοπελες;! (γιατρε μην παρεξηγηθεις το δικο σου δε προκειται ποτε να το περασουν για ταξι!) Δε ξερω γιατι αλλα ολες θελουν να ειναι γρηγορο και trendy να το πω ετσι.
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-02-05, 14:17
decibel Ο χρήστης decibel δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-09-2004
Μηνύματα: 62
decibel is on a distinguished road
quote: DoctorAbo sais " Ας πάρουμε μια σύγχρονη Ε46 320 CI coupe. Τι λέει σε μια γυναίκα ? Λέει (πάντα κατά τη γνώμη μου) ότι δύσκολα ο ιδιοκτήτης της είναι ένα συντηρητικό άτομο. "







γουστάρω τρελλά!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-02-05, 15:13
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Θα συμφωνησω οσον αφορα τα τζιπ που ειπε ο Δοκτωρ η αλλιως για τα suv!Ειναι πραγματικα αληθεια και γεγονος ότι πολλοι ιδιοκτητες τετοιων οχηματων (και όχι καθαροαιμων τζιπ,που είναι άλλη κατηγορια) είναι από τους ποιο μαμακες οσον αφορα τον τροπο συμπεριφορας,τυπου σας μαμαω ολους!Οι γυναικες αυτό που γουσταρουν πιο τρελλα είναι ένα αστραφτερο καινουριο σπορ αυτοκινητο….Ε21,Ε30 και Ε34 δεν αρεσουν δυστηχως για εμας τους κατοχους,δεν πα να είναι ///Μ η να εχουν μοτερ με 500 αλογα….απλα θεωρουνται παλια….το σιγουρο είναι ότι αμαξι καλο δεν αρκει για να βρεις γκομενα(παρολο που παρα πολλοι από εμας τους αντρες το πιστευουν αυτό)…και σε οσους εχει συμβει πιστευω ότι η γκομενα είναι άλλο φρουτο.Πανω από όλα όμως πιστευω ότι οποιος παιρνει αμαξι και βαζει προτεταιοτητα ότι θα χτυπαει γκομενακια και όχι πανω από όλα την δικη του κα..λα τοτε αυτό το ατομο είναι φλωρος….και το λεω επειδη εχω γνωρισει ατομα που ενώ συζηταμε για αυτοκινητα μου πετανε….ναι αλλα αυτό δεν είναι γκομενοπαγιδα αυτοκινητο…..εεε τι να πω την τρελλα μου μετα….αντε γεια λοιπον!Πραγματικα είναι για γελια τετοιες περιπτωσεις(και για λυπηση) …μαγκες η ποιοτητα του ανθρωπου(και η εμφανιση σιγουρα) είναι αυτό που γουσταρουν οι γυναικες(συνηθως εννοω παντα,ειναι και αλλες που κοιτουν λεφτα,αμαξια,κυριλικια κτλ)!Ολα τα αλλα πιστευω είναι κομπλεξ και ανταγωνισμος που εχουμε δημιουργησει εμεις οι ιδιοι,το αμαξι και οι οδηγηση είναι κατι που πρεπει να μας ευχαριστει εμας….να ξεχναμε όλα τα αλλα(γκομενες,οικονομικα,σκοτουρες).Παρτε ένα τιμονι και δειτε το εγωιστικα τον κοσμο!Εγω και η μπεμπα μου!!!!!


Υ.Γ Οποιος με Ζ3 την ξαναπεσει στην γκομενα μου θα του μαμισω!!!!!Αντε πια,ολο μου λεει μου κορναρε ενας με Ζ3,μου μιλαγε ενας με Ζ3…..μην αρχισω και αντιπαθω ανθρωπους ετσι?????Αλλα ενταξει εσεις ειστε καλα παιδια,δεν κανετε τετοια….(ναι καλα…χαχχαχαχα)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanatic : 19-02-05 στις 15:22
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-02-05, 17:29
Το avatar του χρήστη Thunder M3
Thunder M3 Ο χρήστης Thunder M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 13-09-2004
Μηνύματα: 60
Thunder M3 is on a distinguished road
Γνωμη μου ειναι πως (οπως εχει ειπωθει...) το αυτοκηνιτο ειναι η προεκταση του καθενος μας. Το επιλεγουμε γιατι μας αρεσει σε εμφανηση, μας ευχαριστει οδηγηκα,μας "προκαλει" τεχνολογικα!
Το διαλεγουμε και το οδηγουμε πρωτα απ' ολα για μας και μετα για ολα τα υπολοιπα.
Αυτα περι γυναικων και γκομενοπαγιδας κ.λ.π κ.λ.π που ακουγονται ειτε απο αντρες ειτε απο γυναικες για μενα ειναι τουλαχιστον αρρωστοι! Γιατρεεεε τρεξεε!!
Ο σωστος (και ωραιος) αντρας δεν εχει αναγκη απο Μ3 για να ριξει μια γυναικα, πρωτα την ριχνει και μετα τις αποκαλυπτει το "θυσαυρο" του!!!!
Το εκτιμαει και η σ ω σ τ η και οχι καβαλημενη γυναικα περισσοτερο...
__________________
A BMW owner will always be a BMW owner!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-02-05, 17:50
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Thunder M3
Γνωμη μου ειναι πως (οπως εχει ειπωθει...) το αυτοκηνιτο ειναι η προεκταση του καθενος μας. Το επιλεγουμε γιατι μας αρεσει σε εμφανηση, μας ευχαριστει οδηγηκα,μας "προκαλει" τεχνολογικα!
Το διαλεγουμε και το οδηγουμε πρωτα απ' ολα για μας και μετα για ολα τα υπολοιπα.
Αυτα περι γυναικων και γκομενοπαγιδας κ.λ.π κ.λ.π που ακουγονται ειτε απο αντρες ειτε απο γυναικες για μενα ειναι τουλαχιστον αρρωστοι! Γιατρεεεε τρεξεε!!
Ο σωστος (και ωραιος) αντρας δεν εχει αναγκη απο Μ3 για να ριξει μια γυναικα, πρωτα την ριχνει και μετα τις αποκαλυπτει το "θυσαυρο" του!!!!
Το εκτιμαει και η σ ω σ τ η και οχι καβαλημενη γυναικα περισσοτερο...
Aυτα ακριβως που ηθελα να πω χωρις την πολυ παρλα που εριξα εγω!Σωστοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς......οπως και αντιστροφα οσο και να μου αρεσουν τα αυτοκινητα,αν μια γκομενα ειχε ακομα και Μ6 και ηταν μπαζακι και τουβλο,δεν την πλησιαζα...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-02-05, 18:09
Το avatar του χρήστη Xeno-318is
Xeno-318is Ο χρήστης Xeno-318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 256
Xeno-318is is on a distinguished road
Egw 8a pw to eksis!! Gynaika opoiadipote gynaika kai BMW (idika BMW) den pane mazi!! Kai prin pesete oloi panw mou na mou peite gia tis protereotites enos ka8aroaimou antra,8a pw touto:Sas exei tyxei gynaika...na zilevi ti beboula sas??8a mou peis ola ta strava se sena?Kserw gw?To paralogo einai pws pote kai se kamia gynaika den aresan ta e30 mou! (ti na kanw..?) opote dystixws h eytixws prepei na epido8o sto arxaio "kamaki" gia tin kataktisi tis opoiasdipote gynaikas, apo tin stigmi pou to toutou mou den voi8aei kai poly (sauto ton tomea..stis pantes..pios me piane!! :P ) Loipon skepsou na min aresi se gynaika to toutou..kai na to misei kiolas..giati asxolise oli mera mazi tou..giati stamatas dexia epeidi kati akouses kai de sou arese..kai gia mena xe8tikes kai ena swro akoma @@aries!!
Opote pernis to autokinito tis ekastote gynaikas na pate volta..gia poto h otidipote alo..kai kratas ti beba gia ksek@ulwma otan 8ase monos sou!!Fysika ama exis z3,z4,z8 (de kserw kian yparxei stin ellada), h otidipote alo se gomenopagida, vges eksw kai fortone oses xwrane mesa...gia tous tapeinous me ta e21,e30,e34 k.o.k as arkestoume stis tsaxpinies tis bebas mas giati alwste einai kai to mono 8yliko pou eimaste sigouri oti ama de 8eloume de mas to kavalaei kanenas alos!!
__________________
Bros Gremos Kai Pisw-Kouna!!!

Θα πάρω μια ψαρόβαρκα...!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-02-05, 18:18
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M-POWERfanatic
Aυτα ακριβως που ηθελα να πω χωρις την πολυ παρλα που εριξα εγω!Σωστοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς......οπως και αντιστροφα οσο και να μου αρεσουν τα αυτοκινητα,αν μια γκομενα ειχε ακομα και Μ6 και ηταν μπαζακι και τουβλο,δεν την πλησιαζα...
Εγω θα πλησιαζα την Μ6 για γκομενα!
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.