Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 30-12-08, 02:38
Το avatar του χρήστη wind/fire
wind/fire Ο χρήστης wind/fire δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-08-2007
Μηνύματα: 180
wind/fire is on a distinguished road
XENON φωτα μπορουν να εχουν μονο τα αυτοκινητα με φαναρια projector. τα φαναρια με απλο καθρεφτη οτι και να κανουν δεν ειναι σωστα και απαγορευονται.
δεν ειναι θεμα χρηματων,αρκει να ειναι καλα και μεχρι 6000κ.
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 30-12-08, 02:46
Το avatar του χρήστη E12 520
E12 520 Ο χρήστης E12 520 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2007
Μηνύματα: 683
E12 520 is on a distinguished road
Εαν τα φαναρια ειναι σωστα ρυθμιζμενα και δεν φεγγει το ενα εδω και το αλλο στην κωλοπετεινιτσα τοτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα αν τοποθετησεις ενα κιτακι 6000 αντε το πολυ 8000k!

Στο Ε34 φοραω ενα κιτακι 6000k των 65€ τα φαναρια(εργοστασιακα) μου ειναι σωστα ρυθμιζμενα και δεν θαμπωνουν απολυτως κανενα στο δρομο!

Το Ε34 δεν εβγαινε ποτε με xenon στην παραγωγη...αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορω να τοποθετησω xenon!

Ολα ειναι θεμα ρυθμισης στα φαναρια,αυτο προκαλει το προβλημα!!!
__________________

"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is trouble, I'm as good as dead."
Henri Toivonen.......The Legend lives on........
Henri Toivonen Tribute
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 30-12-08, 02:47
Το avatar του χρήστη sifis_rs
sifis_rs Ο χρήστης sifis_rs δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-05-2008
Μηνύματα: 95
sifis_rs is an unknown quantity at this point
Smile

να πω την αληθεια δεν εχω πολυψαχτει στο θεμα
ξερω παντος οτι εχω διαφορα απο τις απλες λαμπες κ δεν τυφλωνουν
τωρα αμα σε καμια συναντηση το δει καποιος να μου πει γτ να τυφλωνεις τους αλλους ειναι μλκια
__________________
όπου πάει, με το πλάϊ
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 30-12-08, 02:50
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Δεν ξερω αν το ΧΡΕΠΙ του καθε ΗΛΙΘΙΟΥ θελει
α) ενισχυτες
β) projector
γ) ρύθμιση
δ) χαμηλωμα
ε) πεταμα στο Σουνιο να κανει παρέα με τα ψαράκια

αλλα εχω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΙΧΑΘΕΙ τον καθε ΒΛΑΧΟ που παει μου καρφωνει 2 xenon και ειτε ειναι μπροστά μου ειτε πισω μου νομιζω οτι μου κανει σινιαλο με τα φωτα καθε φορα που περναει απο ανωμαλια στην καλυτερη, ή μενω με τυφλωση για 10 δευτερολεπτα στη χειροτερη. Ποσώς με ενδιαφέρει αν πληρωσε 10 ή 1000 ευρώ, ποσώς με ενδιαφέρει αν εχει projectors, ποσώς με ενδιαφέρει αν βλεπει καλύτερα. ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΥΦΛΩΝΟΜΑΙ. Αν θελει να βλεπει τελεια ας παει να παρει night vision goggles, χ3στικα τι θα κανει, εμενα να μην ενοχλει. Αν θελει xenon, ας τα βάλει ΣΩΣΤΑ και ας κανει 3-4 μερονυχτα ρυθμισεις ετσι ωστε να μην ενοχλουν. Θα γλυτωσει τις καταρες lol

Και φυσικά, πιο πολυ απο ολους ενοχλουν κατι σμαρτ και suv με xenon, που ουτως η αλλως τα φωτα τους ειναι στο υψος του παρ-μπριζ μου...
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 30-12-08, 03:09
GTherion Ο χρήστης GTherion δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-04-2007
Μηνύματα: 62
GTherion is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΞΕΝΟN ΔΙΑΒΙΝΑΝ
1.Ξένον διάβιναν…
2.Σέρνουν άλουγα, σέρνουν μουλάργια
3.σέρνουν κι έναν νιον σιδηρουμένουν.
4.-Μάνα μου να τουν πάρουμι αυτόν τουν ξένουν!
5.-Τι τουν θέλουμι, γιε μου, αυτόν τουν ξένουν;
6.-Να μας πλιεν' τ' αγγειά, να μας φουκαλνάει,
7.μάνα μ, να μας ζυμώνει αυτός η ξένους!

Η ΜΗΤΗΡ ΚΑΙ Η ΘΥΓΑΤΗΡ
1.Απάνω στ' ώριο βουνό
2.μάνα και θυγατέρα δυο
3.μάζωναν τον αμάραντο
4.και το μελισσοχόρταρο.
5.Μα κει που το μαζώνανε
6.και το χεριοδιαλέγανε,
7.βρίσκουνε κι ένα νιόγαμπρο
8.χώρια 'πο τη νυφούλα του.
9.-Μανούλα μ', ας τον πάρομε
10.τον ξένονε στο σπίτι μας!
11.-Μπρε, μεις ψωμί δεν έχομε,
12.τον ξένον τι τον θέλομε;
13.-Μάνα μ' το μερδικούλι μου
14.με σων' εμέν και κείνονε.
15.-Μπρε, μεις στρώμα δεν έχομε,
16.τον ξένον τι τον θέλομε;
17.Μάνα μ', το στρωματάκι μου
18.με σων' εμέν και κείνονε!
LOL, πέθανα στα γέλια...
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 30-12-08, 03:14
jimmys199 Ο χρήστης jimmys199 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 11-12-2006
Μηνύματα: 52
jimmys199 is an unknown quantity at this point
ε νταξει ρε παιδια μη το βλεπεται μονο απο τη δικη σας μερια..και εξηγουμαι..οι περισσοτεροι δεν ειναι τοσο ψαγμενοι και απλα πανε σ ενα μαγαζι που τους λενε οτι εχουν αυτα τα φωτα και τα τοποθετουν χωρις να τους προειδοποιησει κανεις οτι τυφλωνουν.. απλα και μονο επειδη τα χουν δει σ αλλα αμαξια(που μπορει να χουν και projectors) και τους αρεσε εμφανισιακα ή πρακτικα.. δε πιστευω οτι καποιος που γνωριζει πως στραβωνει ολο τον κοσμο απεναντι ειναι ευτυχισμενος.. αυτη ειναι η γνωμη απο συζητησεις που εχω κανει κι ως εκει..
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 30-12-08, 03:17
Το avatar του χρήστη E12 520
E12 520 Ο χρήστης E12 520 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2007
Μηνύματα: 683
E12 520 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλα εχω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΙΧΑΘΕΙ τον καθε ΒΛΑΧΟ που παει μου καρφωνει 2 xenon
Δεν σε υποχρεωσε κανεις φιλε μου να βαλεις ξενον στο αυτοκινητο σου!

Κι αν θεωρεις οτι ο οποιοσδηποτε ιδιωτης που τοποθετει στο αυτοκινητο του ξενον ειναι ΒΛΑΧΟΣ τοτε φιλε μου προσωπικα εισαι λαθος!

Εγω που κανω διαδρομες με ομιχλη-χιονια-δυνατες βροχες με χρησιμευουν παρα πολυ χωρις να χρησιμοποιω την μεγαλη σκαλα στα φωτα.
Επισης να τονισω οτι τα ξενον δεν τα τοποθετησα ποτε σαν εφε παρα σαν ενα χρησιμο "εργαλειο" στο αυτοκινητο μου!
__________________

"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is trouble, I'm as good as dead."
Henri Toivonen.......The Legend lives on........
Henri Toivonen Tribute
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 30-12-08, 03:17
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmys199 Εμφάνιση μηνυμάτων
ε νταξει ρε παιδια μη το βλεπεται μονο απο τη δικη σας μερια..και εξηγουμαι..οι περισσοτεροι δεν ειναι τοσο ψαγμενοι και απλα πανε σ ενα μαγαζι που τους λενε οτι εχουν αυτα τα φωτα και τα τοποθετουν χωρις να τους προειδοποιησει κανεις οτι τυφλωνουν.. απλα και μονο επειδη τα χουν δει σ αλλα αμαξια(που μπορει να χουν και projectors) και τους αρεσε εμφανισιακα ή πρακτικα.. δε πιστευω οτι καποιος που γνωριζει πως στραβωνει ολο τον κοσμο απεναντι ειναι ευτυχισμενος.. αυτη ειναι η γνωμη απο συζητησεις που εχω κανει κι ως εκει..
εχεις δικιο, αλλα οι περισσοτεροι (τουλ. εδω Πάτρα) με xenon και τη μπουκα θα εχουν, και τη βαβουρα θα την κανουν, και το ζαντικο, γενικα θα ειναι αμαξια που φαινεται οτι ασχολειται με το αθλημα ο οδηγος
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #79  
Παλιά 30-12-08, 03:19
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E12 520 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν σε υποχρεωσε κανεις φιλε μου να βαλεις ξενον στο αυτοκινητο σου!

Κι αν θεωρεις οτι ο οποιοσδηποτε ιδιωτης που τοποθετει στο αυτοκινητο του ξενον ειναι ΒΛΑΧΟΣ τοτε φιλε μου προσωπικα εισαι λαθος!

Εγω που κανω διαδρομες με ομιχλη-χιονια-δυνατες βροχες με χρησιμευουν παρα πολυ χωρις να χρησιμοποιω την μεγαλη σκαλα στα φωτα.
Επισης να τονισω οτι τα ξενον δεν τα τοποθετησα ποτε σαν εφε παρα σαν ενα χρησιμο "εργαλειο" στο αυτοκινητο μου!
Εκανα διευκρίνιση για τη ρυθμιση
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #80  
Παλιά 30-12-08, 03:23
Το avatar του χρήστη E12 520
E12 520 Ο χρήστης E12 520 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2007
Μηνύματα: 683
E12 520 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκανα διευκρίνιση για τη ρυθμιση
Εσυ προσωπικα δεν σκεφτηκες να βαλεις ποτε ξενον στο αυτοκινητο σου?
__________________

"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is trouble, I'm as good as dead."
Henri Toivonen.......The Legend lives on........
Henri Toivonen Tribute
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.