Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-02-05, 22:59
Το avatar του χρήστη georgeE30
georgeE30 Ο χρήστης georgeE30 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-02-2005
Μηνύματα: 98
georgeE30 is an unknown quantity at this point
Question Αυτοκίνητο από Γερμανία

Έστω ότι αγοράζουμε ένα Ε30 του '90 από Γερμανία με 2000 ευρώ.
Το φέρνουμε Ελλάδα και έπειτα παραδίδουμε τις πινακίδες του και το αφήνουμε σε μία γωνία (να σαπίζει )

Ερώτηση: Θα πληρώσουμε τίποτα σε τελωνεία και δεν ξέρω εγώ που αλλού; Ή θα μας μείνει το αυτοκίνητο , έχοντας πληρώσει μόνο για την αγορά του;
__________________

Κι αν ξεφύγω σε κάποια στροφή,
αν δε στρίψω καλά το τιμόνι...........
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-02-05, 08:49
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Ο χρήστης Fanis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Μηνύματα: 1.134
Fanis will become famous soon enoughFanis will become famous soon enough
Νομικά και τυπικά δεν πληρώνεις, αφού δεν παίρνεις πινακίδες και άρα δεν κάνεις εκτελωνισμό.

Αλλά επι της ουσίας δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι και αν θα σε ταλαιπωρήσουν λίγο ή πολύ......
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-02-05, 17:07
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool Ξερω-ξερω......

Εχω την εντυπωση οτι ξερω τι σκεφτεσαι φιλε μου.......αν ειναι αυτο που νομιζω τοτε το θεμα ειναι ακανθωδες!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-02-05, 22:00
Το avatar του χρήστη georgeE30
georgeE30 Ο χρήστης georgeE30 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-02-2005
Μηνύματα: 98
georgeE30 is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic
Εχω την εντυπωση οτι ξερω τι σκεφτεσαι φιλε μου.......αν ειναι αυτο που νομιζω τοτε το θεμα ειναι ακανθωδες!!!!!
Το ξέρω ότι ξέρεις τι σκέφτομαι . Το θέμα είναι πως θα γίνει.
Υπάρχει κάποιος που έχει ψαχτεί; Σε περίπτωση που δε φέρω αυτοκίνητο, αλλά μόνο τον κινητήρα τί γίνεται;
__________________

Κι αν ξεφύγω σε κάποια στροφή,
αν δε στρίψω καλά το τιμόνι...........
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-02-05, 22:16
Το avatar του χρήστη Ripper
Ripper Ο χρήστης Ripper δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 180
Ripper is on a distinguished road
Signomi pou epenveno xoris na to katexo.. alla ixa tin entiposi oti an exis ena aftokinito me opiadipote EU pinakida mporis na mpis kanonika stin ellada alla an den to ksanavgalis ekso meta apo kapious mines KAI SE PIASI h astinomia tin ekatses! opote na thelis na to exis paratimeno den trexi tpt!

Kano megalo lathos?
__________________
BMW 316ti Compact 1600cc MAMA!! Edose tin xara ston idioktiti tis me 124,1 alogakia!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-02-05, 22:41
Το avatar του χρήστη Xeno-318is
Xeno-318is Ο χρήστης Xeno-318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 256
Xeno-318is is on a distinguished road
Oti mporeis...Paramporis!! De kserw ti pezi me germania pantws apo aglia ginete to eksis:Beni stin elada to toutou kanonika apo patra h igoumenitsa(ektos kian 8es na pas apo gioukoslavia. ) kai kykloforis kanonika stin elada mexri ti stigmi pou 8a se stamatisoune!!Twra an stin exi pesi h astunomia..exi kalws..me asfalia diplwma kai ena apokoma isitiriou oti exi mpei to autokinito stin elada ligotero apo 6 mines..tin glitwneis!!Se periptwsi pou stin pesi omws h sdoe prepei na exis:Symvolaio spitiou oti menis stin aglia(dld monimos katoikos tis xwras opou einai oi pinakides tou autokinitou),apodiktiko oti to autokinito einai ligotero apo 6 mines stin elada kai fysika asfaleies diplwmata,road tax(sima telon kykloforias)! Aytaaaaa....twra apo germania ti pezi??!?!? den exw idea..pantws standard to autokinito prepei na mpenovgeni apta synora ka8e 6 mines..akoma kian einai gia ores...!!(vevea pezi h traba tou...vrisko to idio toutou pou 8elw stin elada trakarismeno,pernw tin adeia kukloforias..kotsaro sto germaniko tis pinakides kai parakalaw na min elenxi h troxea ton ari8mo plesiou..giati tote...me skisane PATOKORFA!!!
__________________
Bros Gremos Kai Pisw-Kouna!!!

Θα πάρω μια ψαρόβαρκα...!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-02-05, 19:22
μανος318is Ο χρήστης μανος318is δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-09-2004
Μηνύματα: 30
μανος318is is on a distinguished road
Τωρα καταλαβατε παιδακια γιατι ειναι τοσο ακριβα τα τρακαρισμενα(σχεδον διαλυμενα) ελληνικα Μ3?Πως θα ζησουν και οι εμποροι οι κακομοιρηδες?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-02-05, 19:56
Το avatar του χρήστη PANOS-Z
PANOS-Z Ο χρήστης PANOS-Z δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-02-2005
Μηνύματα: 30
PANOS-Z is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από μανος318is
Τωρα καταλαβατε παιδακια γιατι ειναι τοσο ακριβα τα τρακαρισμενα(σχεδον διαλυμενα) ελληνικα Μ3?Πως θα ζησουν και οι εμποροι οι κακομοιρηδες?
Εγώ πάντος πριν 8 χρόνια κυκλοφορούσα με ενα 325 Ε30 για πάνω απο 2 χρόνια με Γερμανικές πινακίδες και δεν είχα κανένα πρόβλημα!Βέβαια ημουν τυχερός που δεν έπεσα σε μπλόκο της ΣΔΟΕ,γιατί ο κολητός μου που είχαμε κατεβάσει μαζί 2 ίδια αυτ/τα έπειτα απο καρφωτή καλοθελητή τον τραβήξανε πολύ άσχημα και αν δεν έβαζε κάποια conne που είχε θα πλήρωνε πολλά λεφτά
Αν σκέφτεσαι αυτο που νομίζω όμως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα,απλά κατεβάζεις το Μ3 με τις πινακιδούλες που φοράει το βάζεις στο garage σου και κάνεις την δουλίτσα σου.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-02-05, 20:47
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Talking

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!!ΠΑΝΤΟΣ ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΣΥΝΕΡΓΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΠΛΑΙΣ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜ ΜΟΤΕΡ!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 23-02-05, 23:35
antonio Ο χρήστης antonio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-06-2004
Μηνύματα: 421
antonio is on a distinguished road
Mου αρέσει η μυστικότητα που κρατάτε σε ένα κατά τα άλλα ανοιχτό σε όλους forum! Εγώ θα πρότεινα φίλε μου έτσι όπως έγινε το πράγμα να μην προβείς σε καμμία μη νόμιμη ενέργεια γιατί ήδη το έχει μάθει όλο το site...και είναι πανεύκολο να το μάθει και ο κάθε "ενδιαφερόμενος"!
__________________
Πάτα γκάζι να προλάβεις την ζωή! Πρόσεξε όμως μην την προσπεράσεις!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.