Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-11-09, 13:18
νάσος Ο χρήστης νάσος δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Μηνύματα: 33
νάσος is on a distinguished road
Question Tζόγος σε μπροστινά φτερά Ε92 coupe

Καλημέρα παδιά την προηγούμενη εβδομάδα απόκτησα την 320 coupe e92 απο το Σφακιανάκη. Το Σάββατο πέρασα με τιτάνιο το χρώμα σε ένα φίλο που έχει μαγαζί με τέτοιου είδους εργασίες και είδα ότι και τα δύο μπροστινά φτερά έχουν τζόγο-κουνιούντε πρέπει να ανυσηχήσω ή επεδή είναι πλαστικά τα έχουν έτσι για να έχουν ανοχές στα χτυπήματα? Σήμερα εγγράφηκα στο site οπότε επιείκοια στα όποια λάθη κάνω. Ευχαριστώ πολύ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-11-09, 13:22
Το avatar του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 860
ΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enoughΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enough
κατ αρχην....καλοταξιδο το αμαξι σου.....

Οταν λες εχουν τζογο εννοεις στις ενωσεις η οταν τα ακουμπας σπρωχνεις εχουν ελαστικοτητα....γιατι αυτο ειναι οκ γιατι ειναι το πλαστικο ετσι.....ετσι ειναι και στο δικο μου...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-11-09, 13:25
νάσος Ο χρήστης νάσος δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Μηνύματα: 33
νάσος is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
κατ αρχην....καλοταξιδο το αμαξι σου.....

Οταν λες εχουν τζογο εννοεις στις ενωσεις η οταν τα ακουμπας σπρωχνεις εχουν ελαστικοτητα....γιατι αυτο ειναι οκ γιατι ειναι το πλαστικο ετσι.....ετσι ειναι και στο δικο μου...
Σε ευχαριστώ πολύ για την αμεση ανταπόκριση και τις ευχές σου.Ο τζόγος είναι στις ενώσεις και οι βίδες είναι τέρμα σφιγμένες.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-11-09, 13:28
Το avatar του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 860
ΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enoughΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από νάσος Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστώ πολύ για την αμεση ανταπόκριση και τις ευχές σου.Ο τζόγος είναι στις ενώσεις και οι βίδες είναι τέρμα σφιγμένες.
Πηγαινε μια βολτα να το δεις αν και δεν νομιζω οτι τρεχει τιποτα......
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-11-09, 13:34
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Καλησπέρα φιλε μου (μου άφησες μύνημα στο προφίλ μου)...

Λοιπόν, τα φτερά είναι φυσιολογικό να έχουν μια ελαστικότητα αλλά όχι να κουνιούνται απο τις βάσεις τους σε μακία πρίπτωση...

Τι εννοείς οτι τα πέρασες με τιτάνιο?
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-11-09, 13:37
νάσος Ο χρήστης νάσος δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Μηνύματα: 33
νάσος is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Πηγαινε μια βολτα να το δεις αν και δεν νομιζω οτι τρεχει τιποτα......
Γιάννη θυμάσε αν πάνω από τις βίδες υπάρχουν στο δικό σου καλύματα ελαστικά μαύρα? Το δικό μου δεν έχει γιατί φαίνοντε τα κεφάλια από τις βίδες, ενώ σε ένα αλλο 320 coure που άνοιξα το καπο υπήρχαν αλλα η κυρία που μου έκανε τη χάρη να το δω δεν ήξερε τίποτα να μου πει.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-11-09, 13:38
Το avatar του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 860
ΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enoughΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από νάσος Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιάννη θυμάσε αν πάνω από τις βίδες υπάρχουν στο δικό σου καλύματα ελαστικά μαύρα? Το δικό μου δεν έχει γιατί φαίνοντε τα κεφάλια από τις βίδες, ενώ σε ένα αλλο 320 coure που άνοιξα το καπο υπήρχαν αλλα η κυρία που μου έκανε τη χάρη να το δω δεν ήξερε τίποτα να μου πει.
οχι οχι νομιζω δεν εχει τιποτα ....αλλα το δικο μου ειναι 11ος του 07, μπορει μετα να εβαλε....τραβα εκει που το πηρες........
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-11-09, 13:43
νάσος Ο χρήστης νάσος δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Μηνύματα: 33
νάσος is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα φιλε μου (μου άφησες μύνημα στο προφίλ μου)...

Λοιπόν, τα φτερά είναι φυσιολογικό να έχουν μια ελαστικότητα αλλά όχι να κουνιούνται απο τις βάσεις τους σε μακία πρίπτωση...

Τι εννοείς οτι τα πέρασες με τιτάνιο?
Ενας φίλος έχει μαγαζί τοπικής βαφής στο Κερατσίνη και αφού το πέρασε πρώτα με αλοιφή μετα το πέρασε με υγρό που έχει μέσα τιτάνιο και σχηματίστηκε ένα φιλμ που προστατεύει το χρώμα απο βρωμιές πουλιών μικρογρατζουνιές κλπ. Τώρα το χρώμα έχει γίνει σαν γυαλί παρότι το αυτοκίνητο είναι μιας εβδομάδας.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-11-09, 15:12
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Κακώς έβαλες χέρι σε εργοστασιακό ολοκαίνουριο χρώμα κατά την γνώμη μου.. το μόνο που έπρεπε να προσέξεις, είναι να το διατηρήσεις..
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-11-09, 08:41
νάσος Ο χρήστης νάσος δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Μηνύματα: 33
νάσος is on a distinguished road
Τζόγος στα φτερά Ε92

Καλημέρα παιδιά πήγα εχθές το πρωί στο Σφακιανάκη που αγόρασα το αυτοκίνητο και ο αρχιμηχανικός που είδε τις βίβες μου είπε οτι θα παραγγήλει καινούργιο σετ γιατί μάλον υπάρχει αστοχία στο βιδωμα από το ρομπότ( ?) μαζί με τις πλαστικές τάπες που μπαίνουν από πάνω. Σε επίμονες ερωτήσεις μου για το πως μπορεί να συμβαίνει αυτό μου είπε οτι τυχαίνει κάποιες φορές και για παράδειγμα μου ανέφερε οτι την προηγούμενη εβδομάδα του ήρθε ένας πελάτης με ένα Χ6 αξίας 130000 ευρώ και το καπώ ήταν στραβό στις ενώσεις με τα φτερά από το εργοστάσιο. Του είπα καλά δεν τα ελέγχουν οταν βγαίνουν? και μου είπε οτι γίνεται δειγματολιπτικός 'ελεγχος. Τι να πώ αν αυτά συμβαίνουν με τη BMW μάλον κάτι δεν πάει καλά.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.