Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 06-04-10, 18:56
Το avatar του χρήστη SpyrosK
SpyrosK Ο χρήστης SpyrosK δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2009
Μηνύματα: 78
SpyrosK is on a distinguished road
καλησπερα κι απο μενα.για κανε μας αναλυση τι εκανε και ποσο και που το πηγες για ξερουμε τι μας περιμενει...παντως εγω μονο για λαδια πληρωσα 120 €
τελικα ισως πρεπει,εφοσον εχει ληξει η εγγυηση,να κοιταμε μη εξουσιοδοτημενα service αρκει να μην παμε στη τυχη.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 02-04-11, 15:22
Sras Ο χρήστης Sras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2004
Μηνύματα: 227
Sras is on a distinguished road
Καλησπερα
Τα λαδια να τα αγοραζετε μονοι σας και να πηγαινετε να σας τα αλλαζουν ακομα και σε εξουσοδοτημενο συνεργειο.Δεν θα σας πουν οχι.Τα λαδια που πουλαει η BMW ειναι πανακριβα και οπωδηποτε δεν ειναι κατασκευασμενα απο την BMW αλλα απο αλλη εταιρια.πχ ΕΛΦ,ΑΡΑΛ κλπ.Το ιδιο και με τα τακακια τα φιλτρα και τα μπουζι.Γιατι να πληρωνετε κοροιδιστικα χρηματα?Δεν μπορω να πιστεψω οτι για ενα απλο σερβις εδοθησαν 700 και πλεον ευρω ειδικα τωρα με τετοια οικονομικη κριση.
Αυτα και χωρις περεξηγηση.
Sras
__________________
Εαν με κρεμασουν με τους λογικους θα παω αδικα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-04-11, 19:04
BILL VUZAS Ο χρήστης BILL VUZAS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 371
BILL VUZAS will become famous soon enoughBILL VUZAS will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwedakias1600cc Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδες καλησπερα.Το ξυραφι που εφαγα χθες θα το θυμαμαι.Καταρχην προχθες πηρα ενα Χ3 2,0 βενζινα απο εναν γιατρο.Απο χερι δηλαδη.Με ολα τα service στην εταιρια και τα σχετικα.Χθες λεω δεν το παω να το δουμε στον εγκεφαλο να δουμε τη μας γινετε.το αμαξι για κακη μου τυχη ηθελε service καθως ειχε αναψει και το oil service.Ελα μου ομως που αντι για oil service αυτο χρειαζοταν γενικο γιατι ολα τα πραγματα επρεπε να ειχαν γινει στις 60,000 χιλιομετρα και εγω το πηρα με 82,000.Ενταξει λεω ποσο να κανουν ειχα μια εικονα γιατι ειχα το 316 Ε46 λεω καντο.τελος παντων να μην σας ζαλιζω πληρωσα 720€ για τα εξεις:
1.τακακια μπρος πισω
2.λαδια 5 λιτρα
3.φιλτρο λαδιου
4.μπουζι
5.φιλτρο καμπινας
6.φιλτρο βενζινας (ειναι μεσα στο ρεζερβουαρ)
7.φιτρο αερα
8.υγρα φρενων
Από ξέρω 300 ευρώ έχουν μόνο τα τακάκια χωρίς περαστικά.
490,00 Ευρώ για το Ζ4 23i για το σέρβις στις 30000 χιλιόμετρα με αλλαγή λαδιών-όλων των φίλτρων και πισινά τακάκια.Για τα πισονά τακάκια περίμεναν να πάρουν έγκριση από Γερμανία.Δεν κατάλαβα ακριβώς τι γίνεται αλλά περιμέναμε να ανοίξει το σύστημα από Μόναχο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.