Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-06-15, 19:54
Το avatar του χρήστη fourna7
fourna7 Ο χρήστης fourna7 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-12-2014
Μηνύματα: 81
fourna7 is on a distinguished road
Lightbulb Γενικά για φώτα (xenon kit - angel eyes - προβολακια )

Καλησπέρα σε όλους,
Είμαι κάτοχος ενός 116 e81, με τις απλές λάμπες αλογόνου...θα ήθελα καποιος να δώσει τα φώτα του, εξηγώντας αν γίνεται να εγκαταστήσω ένα κιτ ξένον και τι ωφέλη αυτό θα έχει, αν με κάποιο τρόπο μπορώ στα ήδη υπάρχοντα φανάρια να εγκαταστήσω angel eyes (οπως και στα 30αρια 36αρια και 46αρια) .Τέλος όσον αφορά τα προβολάκια, αποτι έχω καταλάβει το αμάξι τα έχει μόνο για τα μάτια του κόσμου καθώς αντί να φωτίζουν τις άκρες του δρόμου (όπως θα έπρεπε) φωτίζουν μόνο μπροστά και χαμηλά χωρίς καμια ουσιαστική βελτίωση της ορατότητας σε σκοτεινό επαρχιακό δρομο και θα ήθελα να μάθω αν μπορεί αυτό να διορθωθεί κάπως.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και αν κ υπάρχουν διάσπαρτες αναφορές για φώτα απο δω κ από κει (που προσωπικά δεν με κάλυψαν στις απορίες μου) , πιστεύω θα ήταν καλό να τα μαζέψουμε όλα σε ένα ποστ για να βοηθηθούν κ άλλοι.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-06-15, 22:06
gogos523 Ο χρήστης gogos523 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2011
Μηνύματα: 85
gogos523 is on a distinguished road
Στο Ε87 (Μ pack) τα προβολακια φωτιζουν στις άκρες κανονικά όσες φορές το είχα δοκιμάσει.
Όσο για το xenon, έβαλε ο ξάδερφος μου στο 120D Coupe που έχει (xenon Effekt το λένε εδώ στην Γερμανία) και απλά δεν βλέπει τίποτα στην νύχτα.Ίσως δεν έβαλε δυνατές λάμπες ίσως και το kit να μην λέει πολλά. Πάντως και εγώ έψαχνα για xenon kit επειδή θέλει ο πατέρας μου να βάλει στον άσσο του αλλά όσα έβρισκα δεν είχαν πιστοποίηση από το κτεο (TÜV).Για γνήσια bmw xenon χρειάζεται πολλά λεφτά
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-06-15, 22:21
Το avatar του χρήστη fourna7
fourna7 Ο χρήστης fourna7 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-12-2014
Μηνύματα: 81
fourna7 is on a distinguished road
το δικο μου φοραει τα προβολακια μετα το φεισλιφτ...
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg BMW1Series3door-1238_11.jpg (109,6 KB, 19 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-06-15, 23:08
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fourna7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους,
Είμαι κάτοχος ενός 116 e81, με τις απλές λάμπες αλογόνου...θα ήθελα καποιος να δώσει τα φώτα του, εξηγώντας αν γίνεται να εγκαταστήσω ένα κιτ ξένον και τι ωφέλη αυτό θα έχει, αν με κάποιο τρόπο μπορώ στα ήδη υπάρχοντα φανάρια να εγκαταστήσω angel eyes (οπως και στα 30αρια 36αρια και 46αρια) .Τέλος όσον αφορά τα προβολάκια, αποτι έχω καταλάβει το αμάξι τα έχει μόνο για τα μάτια του κόσμου καθώς αντί να φωτίζουν τις άκρες του δρόμου (όπως θα έπρεπε) φωτίζουν μόνο μπροστά και χαμηλά χωρίς καμια ουσιαστική βελτίωση της ορατότητας σε σκοτεινό επαρχιακό δρομο και θα ήθελα να μάθω αν μπορεί αυτό να διορθωθεί κάπως.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και αν κ υπάρχουν διάσπαρτες αναφορές για φώτα απο δω κ από κει (που προσωπικά δεν με κάλυψαν στις απορίες μου) , πιστεύω θα ήταν καλό να τα μαζέψουμε όλα σε ένα ποστ για να βοηθηθούν κ άλλοι.
εννοειται οτι ναι μπορεις να βαλεις αλλες λαμπες και να τις αντικαταστησεις με κιτ ξενον με τα δικα του μπαλανς.επισης μπορεις να βαλεις και angel eyes κυκλοφορουν για ολα τα μοντελα στην αγορα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-06-15, 23:29
Το avatar του χρήστη fourna7
fourna7 Ο χρήστης fourna7 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-12-2014
Μηνύματα: 81
fourna7 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW_330i Εμφάνιση μηνυμάτων
εννοειται οτι ναι μπορεις να βαλεις αλλες λαμπες και να τις αντικαταστησεις με κιτ ξενον με τα δικα του μπαλανς.επισης μπορεις να βαλεις και angel eyes κυκλοφορουν για ολα τα μοντελα στην αγορα
Τα angel eyes που κυκλοφορουν δν εχουν σαν προυποθεση να εχεις απο μαμα η retrofitted ξενον φαναρια?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-06-15, 01:28
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fourna7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα angel eyes που κυκλοφορουν δν εχουν σαν προυποθεση να εχεις απο μαμα η retrofitted ξενον φαναρια?
οχι βεβαια καμια σχεση...δεν εχουν σχεση αν ειναι απλα η ξενον μπαινουν κανονικα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-06-15, 03:24
Το avatar του χρήστη fourna7
fourna7 Ο χρήστης fourna7 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-12-2014
Μηνύματα: 81
fourna7 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW_330i Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι βεβαια καμια σχεση...δεν εχουν σχεση αν ειναι απλα η ξενον μπαινουν κανονικα
Μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος? και για τι είδους angel eyes μιλας..
υποθετω εννοεις να αγοράσω δακτυλιους led και να τους βάλω με πατέντα
κατι τετοιο δηλαδη http://www.ebay.com/itm/4-x-Multi-Co...3D141393120803 ?? γιατι κ η δικη μοηυ σκεψη αυτη ηταν..
συγνωμη για τις απανωτες ερωτησεις αλλα χρειαζομαι τη βοηθεια σου αφου φαινεται οτι εχεις γνωση επι του θεματος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fourna7 : 30-06-15 στις 03:30
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-06-15, 18:05
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fourna7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος? και για τι είδους angel eyes μιλας..
υποθετω εννοεις να αγοράσω δακτυλιους led και να τους βάλω με πατέντα
κατι τετοιο δηλαδη http://www.ebay.com/itm/4-x-Multi-Co...3D141393120803 ?? γιατι κ η δικη μοηυ σκεψη αυτη ηταν..
συγνωμη για τις απανωτες ερωτησεις αλλα χρειαζομαι τη βοηθεια σου αφου φαινεται οτι εχεις γνωση επι του θεματος.
ναι για αυτο σου μιλω τα λεγομενα δαχτυλιδια τα οποια κουμπωνουν πανω στο υπαρχον φαναρι χωρις καμια πατεντα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-07-15, 12:24
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Ξεχάστε τα ebay
Δεν μπορείτε να κάνετε ΚΑΜΙΑ αγορά πλέον από εκεί
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-02-16, 19:47
Το avatar του χρήστη fourna7
fourna7 Ο χρήστης fourna7 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-12-2014
Μηνύματα: 81
fourna7 is on a distinguished road
Καλησπέρα,
σε περίπτωση που αντικαταστήσω τα εργοστασιακά προβολάκια με αντίστοιχα philips xtreme vision, ηθελα να ρωτήσω 1) αν θα υπάρξει αισθητή διαφορά στην απόδοση και 2) αν θα τα αναγνωρίζει ο εγκέφαλος του αυτοκινήτου
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.