Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #131  
Παλιά 26-02-14, 12:59
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
... και ναι, που το πάμε, που το φέρνουμε, πάλι λέμε για το έρμο M43 1.9 που είναι σβέλτος, ρίχνει λάσπη, χώμα και σκόνη σε ότι κινείται από saxorallo, μέχρι Α4Τ και που κατά τα άλλα όλοι ψάχνουν τρόπο να τον βελτιώσουν... (γιατί άραγε?)... μέχρι για αεροσυμπιεστή από αερόπρεσσα είδαμε σε άλλο thread... Μήπως -λέω μήπως- το μεγάλο πλεονέκτημα του M43 δεν είναι η δύναμη του, αλλά η χωρητικότητα του που τον κάνουν φτηνό σε φόρους και τέλη??? Είναι εύκολο πια να έχεις BMW 15ετίας, ακόμα και αν είσαι 21, δύσκολο να το συντηρείς σωστά, αλλά ακόμα δυσκολότερο αν θες το BMW να πηγαίνει όπως θα έπρεπε... Μπορείς να ονειρειρεύεσαι turbisματα, roadster κλπ κλπ κλπ, αλλά μην προσπαθείς μάταια να μας πείσεις για πράγματα που ζούμε...

Εγώ λέω πως ο χαρακτήρας μιας e46 ή μιας e90, ή μιας f30 δεν έχει σχέση με αυτόν ενός οχήματος για κόντρες, δεν σχεδιάστηκε έτσι οπότε ειναι λάθος να κρίνεται έτσι. Όμως επίσης λέω ότι το πραγματικά γρήγορο από το ικανοποιητικό απέχουν αρκετά πολλά χιλιάρικα σε ευρώ, τέλη και βενζίνες...

Τέλος, ναι και ο M43 μπορεί να κάνει παντιλίκια, ειδικά αν τα λάστιχα έχουν γίνει slics από τα χιλιόμετρα, αλλά αυτό δεν αλλάζει την πραγματικότητα...

ΥΓ: Το αν η Γαλλική σχολή είναι για γέλια ή όχι, νομίζω ότι τα λέει όλα... Μάθε, διάβασε και μην κάνεις ότι τα ξέρεις όλα... έλεος, η ημιμάθεια -ή η απόλυτη αμάθεια στην περίπτωση σου- είναι πολύ κακό πράγμα όταν συνοδεύεται από ισχυρογνωμοσύνη...

Φιλικά-

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsalin : 26-02-14 στις 13:03
Απάντηση με παράθεση
  #132  
Παλιά 26-02-14, 18:34
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Άκουσε να δείς παλικάρι μου....

Στα 21 σου δεν μπορείς να κρίνεις τι είναι για γέλια.

Εγώ ασχολούμαι με την αυτοκίνηση περισσότερα χρόνια από όσο ζείς (και πολλοί ακόμα περισσότεροι εδώ μέσα που σου φαίνονται για γέλια αυτά που λένε....)

Είναι ΠΟΛΥ πολύπλευρη η αυτοκίνηση...(όπως και τα περισσότερα θέματα στη ζωή όταν αποφασίζεις να ασχοληθείς σοβαρά μαζί τους).

Πρόσεχε γιατί στο λέω ειλικρινά, την επόμενη φορά που θα πείς ότι κάποιος λέει μπαρούφες, αρλούμπες, τρίχες, ή γελοιότητες θα σε κάνω BAN δια παντώς. (το έχεις ξανακάνει πολλάκις).

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ να συζητάς, θα ΜΑΘΕΙΣ περισσότερα από όσα ξέρεις ήδη.

Το ίδιο κάνω και εγώ....και ακόμα μαθαίνω.
Όποιος νομίζει ότι κάποια στιγμή στη ζωή του έφτασε εκεί που δεν μαθαίνει, παρά μόνο ''διδάσκει'', έφτασε στο επίπεδο του γελοίου καθηγητή πανεπιστημίου (συνήθως ηλικιωμένος) που το μισό πανεπιστήμιο τον μισεί, και το άλλο μισό τον κοροϊδεύει...

(Το παράδειγμα δεν ισχύει για όλους, αλλά το έχω συναντήσει αρκετές φορές).
Όταν δε, ο άνθρωπος που του συμβαίνει, ΔΕΝ έχει και το πάντα ΥΨΗΛΟ επίπεδο του ''καθηγητή πανεπιστημίου'', τότε απλά είναι μια φιγούρα για σατιρική εκπομπή...

Εντελώς φιλικά.....αλλιώς δεν θα καθόμουν να γράφω και να χάνω την ώρα μου...
++110000000000000000000000000000000000
Απάντηση με παράθεση
  #133  
Παλιά 26-02-14, 18:38
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bmw318ci Εμφάνιση μηνυμάτων
ποια σχολη ?? πραγματικα οταν ακους τετια ειναι για γελια .....! μεχρι 870 κιλα πηγενε το ραλλυ του 2000 και μετα Ενημερωτηκα ! και ειναι κουβαδακι παλι ενημερωτηκα ! αν λεμε αυτοκινητο εναν κουβα με ροδες 15ρες και βαρος υληκων 870 κιλα οκ! τωρα αν πρεπει να εισαι χερας η οχι ειναι αποψη σου η δικια μου αποψη ειναι οτι ειναι ενα αυτοκινητο που ειναι φτηνο προσφερεται για καγκουρες με λιγα Ε αν νομιζεις εσυ οτι ετσ ειναι τα καλα αμαξια παρε ενα καροτσακι του μαρινοπουλου βαλε μοτερ Λιφαν 125cc να δεις και 0.5 στα 100!
οσο για ενα στησιμο που ειπες που να δεις αμα στησεις και ενα σοβαρο αμαξι τι απολαυση δινει...
940 ηταν ο ...κουβας με a/c...αν δεν ειχες ποτε σου ενα τετοιο κουβας η αν δεν εχεις οδηγησει ποτε σου ενα τετοιο κουβαδακι να το στριψεις και οχι να τρεχεις στην ευθεια τοτε πραγματικα ακομα δεν εχεις μαθει τη συμαινει οδηγικη ευχαριστηση .......απο εναν κουβα........για πολλους
Απάντηση με παράθεση
  #134  
Παλιά 26-02-14, 19:27
Bmw318ci Ο χρήστης Bmw318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 02-03-2012
Μηνύματα: 270
Bmw318ci is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Άκουσε να δείς παλικάρι μου....

Στα 21 σου δεν μπορείς να κρίνεις τι είναι για γέλια.

Εγώ ασχολούμαι με την αυτοκίνηση περισσότερα χρόνια από όσο ζείς (και πολλοί ακόμα περισσότεροι εδώ μέσα που σου φαίνονται για γέλια αυτά που λένε....)

Είναι ΠΟΛΥ πολύπλευρη η αυτοκίνηση...(όπως και τα περισσότερα θέματα στη ζωή όταν αποφασίζεις να ασχοληθείς σοβαρά μαζί τους).

Πρόσεχε γιατί στο λέω ειλικρινά, την επόμενη φορά που θα πείς ότι κάποιος λέει μπαρούφες, αρλούμπες, τρίχες, ή γελοιότητες θα σε κάνω BAN δια παντώς. (το έχεις ξανακάνει πολλάκις).

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ να συζητάς, θα ΜΑΘΕΙΣ περισσότερα από όσα ξέρεις ήδη.

Το ίδιο κάνω και εγώ....και ακόμα μαθαίνω.
Όποιος νομίζει ότι κάποια στιγμή στη ζωή του έφτασε εκεί που δεν μαθαίνει, παρά μόνο ''διδάσκει'', έφτασε στο επίπεδο του γελοίου καθηγητή πανεπιστημίου (συνήθως ηλικιωμένος) που το μισό πανεπιστήμιο τον μισεί, και το άλλο μισό τον κοροϊδεύει...

(Το παράδειγμα δεν ισχύει για όλους, αλλά το έχω συναντήσει αρκετές φορές).
Όταν δε, ο άνθρωπος που του συμβαίνει, ΔΕΝ έχει και το πάντα ΥΨΗΛΟ επίπεδο του ''καθηγητή πανεπιστημίου'', τότε απλά είναι μια φιγούρα για σατιρική εκπομπή...

Εντελώς φιλικά.....αλλιώς δεν θα καθόμουν να γράφω και να χάνω την ώρα μου...

Θα σου απαντήσω με σειρά στο κατεβατω

Στα 21 μου μπορώ να σε κρίνω σε κάθε τομέα γιατι πολύ απλα δεν παίζει ρόλο η ηλικία παράδειγμα; Η χώρα σου φίλε μου ! Είδα εσείς η μεγάλη που καταντησατε την Ελλάδα γιατι εγω να σε ακούσω λοιπόν σαν μεγαλύτερο;

Εσύ ασχολείσε με την αυτοκίνηση πολλα χρόνια και μπράβο σου δεν έχει να κάνει αυτό το οτι για σένα είναι πολύπλευρη και τα σάξο είναι τα μάθω και σχολή για αγρίους είναι ΔΙΚΗ ΣΟΥ άποψη !

Να προσέχω; Ρε φίλε πραγματικά εφτάσες να με απειλής γιαρις άποψης μου και γιατο δημοκρατικό μου ύφος δεν έβρισα κανέναν ! Απλα η έκφρασης μου είναι καυστικες και ειδικά σε αυτό το τοπικ προσβαλουνε ενα παλικάρι που υσχιροζεται κατι ξέρεις κατι κάνε με μπαν μπουμ όπως θες η ζωή δεν είναι φόρουμ φίλε και που θα με κανείς μπαν τι; Μήλας και απειλής σε ενα ΦΟΡΟΥΜ έλεος !! Αναρωτησου αν το ενοεις. Γιατι αν το ενοεις εχεις κάποια θέματα εντελώς φιλικά!!

Όχι φιλτατε δεν κανείς το ίδιο επειβαλεσαι "θα σε κανω ban" επειδή πολλυ απλα δεν δέχεσαι του αλλού την άποψη
Απάντηση με παράθεση
  #135  
Παλιά 26-02-14, 19:29
Το avatar του χρήστη aggelosmk2
aggelosmk2 Ο χρήστης aggelosmk2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-01-2010
Μηνύματα: 203
aggelosmk2 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos 316T Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά εγώ τον πιστεύω γιατί και εγώ με λάδια ,μπουζί και μανιτάρι πήρα +215 άλογα στο 316!

αν και δεν παίζει ρόλο φοράω και κάτι ψιλολόγια όπως σαλιγκαρι , εκκεντροφορο κλπ


Εχω κλάψει !!!!! !!!!!!!!

Δε γίνεται πρέπει να ξαναπιούμε καφέ σύντομα εμείς !!!!!

Συγχαρητήρια σε Dim77 και Rapid Fast για το τρόπο που χειρήστηκαν το θέμα .
Απάντηση με παράθεση
  #136  
Παλιά 26-02-14, 19:35
Bmw318ci Ο χρήστης Bmw318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 02-03-2012
Μηνύματα: 270
Bmw318ci is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gregE36 Εμφάνιση μηνυμάτων
940 ηταν ο ...κουβας με a/c...αν δεν ειχες ποτε σου ενα τετοιο κουβας η αν δεν εχεις οδηγησει ποτε σου ενα τετοιο κουβαδακι να το στριψεις και οχι να τρεχεις στην ευθεια τοτε πραγματικα ακομα δεν εχεις μαθει τη συμαινει οδηγικη ευχαριστηση .......απο εναν κουβα........για πολλους
Δικά σου στατιστικά τα 940; 890 με airc μην μας πεις οτι στρίβει και σαν Φεράρι γιατι εκεί το πας εχω οδήγηση γιαυτο εχω άποψη. 2 μάλιστα ενα φτιαγμένο που κάνει cerquit σε ήτανε καλύτερο απτό BMW είχε 10.000 extra.. Οσο για ενα με προγράμμα φίλτρο κτλπ ασχολίαστο απλα ! Σε οδήγηση μάλλον είναι καλύτερο το καροτσάκι του μαρινοπουλου ...
Απάντηση με παράθεση
  #137  
Παλιά 26-02-14, 19:40
Bmw318ci Ο χρήστης Bmw318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 02-03-2012
Μηνύματα: 270
Bmw318ci is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsalin Εμφάνιση μηνυμάτων
... και ναι, που το πάμε, που το φέρνουμε, πάλι λέμε για το έρμο M43 1.9 που είναι σβέλτος, ρίχνει λάσπη, χώμα και σκόνη σε ότι κινείται από saxorallo, μέχρι Α4Τ και που κατά τα άλλα όλοι ψάχνουν τρόπο να τον βελτιώσουν... (γιατί άραγε?)... μέχρι για αεροσυμπιεστή από αερόπρεσσα είδαμε σε άλλο thread... Μήπως -λέω μήπως- το μεγάλο πλεονέκτημα του M43 δεν είναι η δύναμη του, αλλά η χωρητικότητα του που τον κάνουν φτηνό σε φόρους και τέλη??? Είναι εύκολο πια να έχεις BMW 15ετίας, ακόμα και αν είσαι 21, δύσκολο να το συντηρείς σωστά, αλλά ακόμα δυσκολότερο αν θες το BMW να πηγαίνει όπως θα έπρεπε... Μπορείς να ονειρειρεύεσαι turbisματα, roadster κλπ κλπ κλπ, αλλά μην προσπαθείς μάταια να μας πείσεις για πράγματα που ζούμε...

Εγώ λέω πως ο χαρακτήρας μιας e46 ή μιας e90, ή μιας f30 δεν έχει σχέση με αυτόν ενός οχήματος για κόντρες, δεν σχεδιάστηκε έτσι οπότε ειναι λάθος να κρίνεται έτσι. Όμως επίσης λέω ότι το πραγματικά γρήγορο από το ικανοποιητικό απέχουν αρκετά πολλά χιλιάρικα σε ευρώ, τέλη και βενζίνες...

Τέλος, ναι και ο M43 μπορεί να κάνει παντιλίκια, ειδικά αν τα λάστιχα έχουν γίνει slics από τα χιλιόμετρα, αλλά αυτό δεν αλλάζει την πραγματικότητα...

ΥΓ: Το αν η Γαλλική σχολή είναι για γέλια ή όχι, νομίζω ότι τα λέει όλα... Μάθε, διάβασε και μην κάνεις ότι τα ξέρεις όλα... έλεος, η ημιμάθεια -ή η απόλυτη αμάθεια στην περίπτωση σου- είναι πολύ κακό πράγμα όταν συνοδεύεται από ισχυρογνωμοσύνη...

Φιλικά-


Φίλε μου σορρυ αλλα δεν διάβασα πολλα το ξερω οτι δεν είναι σωστό αλλα κατάλαβα που το πας Τσάκαλε πουλά το!!! Δεν είναι για σένα πάρε σάξο ραλλυ αουντι κτλπ δεν το κατέχεις το BMW αν θες να το κατέχεις πάρε κανά 3 λίτρο και κατι που έπιασε το μάτι μου σηγουρα τα λάστιχα μου είναι ποιο καλα απτά δικά σ αν κρίνω ποσά προβλήματα έχει το ΕΡΜΟ το 318 σου εντελώς φιλικά
Απάντηση με παράθεση
  #138  
Παλιά 26-02-14, 19:55
Bmw318ci Ο χρήστης Bmw318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 02-03-2012
Μηνύματα: 270
Bmw318ci is on a distinguished road
Κατι τελευτεο πέρα απτης διάφορες μας χερομε μια που είμαστε αντικειμενικό φόρουμ όχι πάντα αλλα εχω πετύχει πολλα ποστ που είναι έτσι τουλάχιστον δεν είμαστε αλφιστη έψαχνα κατι μπήκα εκεί και έφριξα :Ο μήλαμε για πολλυ μαζικό κόμπλεξ κατοτεροτητας .... Παντός κατέληξα πως το άλφα gt και Σπιντερ είναι καλύτερα απο λοτους Φεράρι κτλπ κτλπ χαχαχα
Απάντηση με παράθεση
  #139  
Παλιά 26-02-14, 20:04
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bmw318ci Εμφάνιση μηνυμάτων
Δικά σου στατιστικά τα 940; 890 με airc μην μας πεις οτι στρίβει και σαν Φεράρι γιατι εκεί το πας εχω οδήγηση γιαυτο εχω άποψη. 2 μάλιστα ενα φτιαγμένο που κάνει cerquit σε ήτανε καλύτερο απτό BMW είχε 10.000 extra.. Οσο για ενα με προγράμμα φίλτρο κτλπ ασχολίαστο απλα ! Σε οδήγηση μάλλον είναι καλύτερο το καροτσάκι του μαρινοπουλου ...
δεν ξερω τι καροτσακια εχει ο τοπικος σου Μαρινοπουλος..αλλα εδω τα δικα μας , δεν πανε βημα και εχω ριξει αρκετες γωνιες στους διαδρομους...δεν στριβουν γ@μω το στανιο τους.
940 kg ηταν οντως το ραλλυ gti..και καπου 20-30kg κατω το απλο με a/c..τι πατημα να χει αν δεν ειναι 1500κιλα οπως η μπεμβεδουρα...
επισης εχεις δικιο να τα χωνεις στο dim για την κατασταση στην Ελλαδα..γιατι στα 35 χρονια(περιπου)...εκεινος φταιει για τις επιλογες του πατερα σου και κατ επεκταση για τον γιο του...που πρεπει να ξαναπερασει απο το δημοτικο για γραφη και αναγνωση.
Απάντηση με παράθεση
  #140  
Παλιά 26-02-14, 20:05
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Εγώ πάντως αν ήμουν αντμίν, θα σου έκανα παρατήρηση για το συντακτικό και τα ορθογραφικά σου. Μερικές φορές δεν διαβάζονται αυτά που γράφεις.
π.χ.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bmw318ci Εμφάνιση μηνυμάτων
κατεβατω

εσείς η μεγάλη που καταντησατε


γιαρις άποψης μου

υσχιροζεται
επειβαλεσαι
πολλυ απλα
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.