Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Υπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα εκτός από BMW

Υπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα εκτός από BMW Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε για μοντέλα αυτοκινήτων άλλων εταιρειών (Ναι, υπάρχουν και τέτοια)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 14-07-11, 22:38
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Kαλό το ss, αλλά πράγματι δεν ακούγονται τα καλύτερα για το τιμόνι του, απ'όσο γνωρίζω δεν βγαίνει εκτός το esp και ένας 1600άρης κινητήρας έχει περισσότερες προοπτικές βελτίωσης από τον 1400άρη της fiat, αν φυσικά κάτι τον ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Εμφανισιακά όμως είναι πολύ όμορφο και αν αυτό είναι το κύριο κριτήριο κάποιου, τότε σίγουρα το punto είναι πιο ολοκληρωμένο αυτοκίνητο απ'το opc.
Και πάλι όμως, το rc είναι κατά τη γνώμη μου καλύτερη επιλογή.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-07-11, 23:51
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kostas Christ Εμφάνιση μηνυμάτων
ενα θεματακι με το τιμονι το εχει ομως, οπως και με το σασμαν... απο αισθηση λιγα πραγματα... παιρνεις swift sport με τα ιδια του χωνεις και 4κ βελτιωση και μιλας οντως για ειδικες παντου...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
τρομερο στηριμο το swift αλλα και τρομερο κοπανημα στις λακουβες... εικαζω -δεν ξερω- πως τα αλλα 2 ειναι καλυτερα
Μιας κ αναφέρετε το swift, είναι από τα πολύ λίγα οχήματα που οι οδηγοί τους παίζουν οπουδήποτε στο δρόμο. Κάνω τρελό παιχνίδι κ στα στροφιλίκια κ στις Ε.Ο που τα πετυχαίνω.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 15-07-11, 09:14
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
Το swift είναι πολύ καλά στημένο και παιχνιδιάρικο με το πίσω μέρος αλλά σαν μειονέκτηματα α) ο κινητήρας του δεν είναι τόσο πρόθυμος όσο οι τούρμπο ανταγωνιστές του β) η θέση οδήγησης είναι πολύ ψηλή (για τα γούστα μου τουλάχιστον) γ) έχει πολύ κοντό 5άρα σασμάν (θυμίζει κλιμάκωση 106 με 13/59) που σημαίνει οτι για 140 χλμ σταθερά στο ταξίδι πρέπει να πηγαίνεις σταθερά με 4500 στροφές.

Τo punto abarth έχει ΠΟΛΥ πρόσφυση, αποτελεσματικό στις στροφές, αλλά δεν είναι παιχνιδιάρικο (ποιό είναι θα μου πείτε απο τα καινούργια...) ενώ οι επιδόσεις του λόγω μικρής τουρμπίνας δεν είναι οι αναμενόμενες. Φυσικά είναι κουκλί και ως abarth punto και ως abarth 500.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 15-07-11, 09:33
Το avatar του χρήστη Chris316
Chris316 Ο χρήστης Chris316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-01-2007
Μηνύματα: 586
Chris316 will become famous soon enough
Μιας και το πιάσαμε το θέμα... έχω οδηγήσει το abarth essesse και πολλές περισσότερες φορές το grande t-jet.... Πήρα πίσω όλα αυτά που έλεγα τόσα χρόνια για τη Fiat. Και τα 2 είναι πολύ καλά και το t-jet που είναι και του γαμπρού μου τρώει πολύ σκίσιμο και πολλά χιλιόμετρα (ήδη βρίσκεται στα 70000 κοντά) και το μόνο που έχει βγάλει είναι βάσεις μηχανής (που υποψιάζομαι ότι είναι το σημείο που πάσχει...αν και τονίζω τρώει πολύ σκίσιμο). Εντάξει το τιμόνι τους δεν είναι BMW αλλά δεν το λες άθλιο. Θα το χαρακτήριζα σπορ τιμόνι πόλης και όχι βουνού αλλά απόψεις είναι αυτές....

Το Suzukaki τώρα είναι ένα αυτοκίνητο που θα είναι δίπλα σου στο φανάρι....125 άλογα (και θα λέει αλήθεια)... θα φύγετε και δε θα σπινιάρει σχεδόν καθόλου (κάτι σαν launch control)... και αν καταφέρεις να τον πιάσεις πριν τα 215 θα είσαι άρχοντας.... Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟ σασμάν, εκλπηκτικό, ΤΕΛΕΙΟ..... και στις στροφές καταργεί την κακοφημία του προγόνου του....

Τώρα για το OPC... Πανέμορφο αμάξι. Πολλή δύναμη από λίγα κυβικά. Επίσης λίγο σπινιάρισμα (για αμάξι χωρίς launch control). Δυστυχώς μου έχει ξεφύγει από ένα test drive αυτό αλλά θα το ήθελα. Σημαντική παρατήρηση που ίσως να μη ξέρετε μερικοί.... Το corsa OPC μοιράζεται το ίδιο πλαίσιο-σασί με το Grande punto. Αν πετύχετε 2 τέτοια δίπλα προσέξτε τα καλύτερα και αν είναι και τα καπώ πάνω θα δείτε ακόμα πιο τρομακτικές ομοιότητες στο χώρο του κινητήρα... Εμείς "σφαζόμαστε" κι αυτοί συνεργάζονται...
__________________
Όταν ήμουν μικρός ήθελα να μάθω να καταλαβαίνω τους ανθρώπους.
Τώρα που το μαθαίνω θα προτιμούσα να ήμουν μικρός...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 15-07-11, 09:35
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
Corsa, mito, punto είναι το ίδιο πλαίσιο... όπως και opel astra, alfa giulietta, fiat bravo, lancia delta!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-07-11, 10:28
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
Mοιάζουν απίστευτα μεταξύ τους....

Εγώ έναν φίλο μου που ρώτησα που έχει Corsa OPC (προσοχή δεν το ξεσκίζει) το προσέχει πάρα πολύ και μου λέει δεν έχει χρειαστεί τίποτα το αμάξι...πάρα πολύ αξιόπιστο και γρήγορο.

Αυτοί που ρωτήσατε εσείς τους πίνουν το αίμα?είναι κοντράκιδες?
Γιατί μόλις μου είπατε ότι τα ΟPC βγάζουν προβλήματα πραγματικά απόρρησα...
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 15-07-11, 15:13
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Chris316 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιας και το πιάσαμε το θέμα... έχω οδηγήσει το abarth essesse και πολλές περισσότερες φορές το grande t-jet.... Πήρα πίσω όλα αυτά που έλεγα τόσα χρόνια για τη Fiat. Και τα 2 είναι πολύ καλά και το t-jet που είναι και του γαμπρού μου τρώει πολύ σκίσιμο και πολλά χιλιόμετρα (ήδη βρίσκεται στα 70000 κοντά) και το μόνο που έχει βγάλει είναι βάσεις μηχανής (που υποψιάζομαι ότι είναι το σημείο που πάσχει...αν και τονίζω τρώει πολύ σκίσιμο). Εντάξει το τιμόνι τους δεν είναι BMW αλλά δεν το λες άθλιο. Θα το χαρακτήριζα σπορ τιμόνι πόλης και όχι βουνού αλλά απόψεις είναι αυτές....

Το Suzukaki τώρα είναι ένα αυτοκίνητο που θα είναι δίπλα σου στο φανάρι....125 άλογα (και θα λέει αλήθεια)... θα φύγετε και δε θα σπινιάρει σχεδόν καθόλου (κάτι σαν launch control)... και αν καταφέρεις να τον πιάσεις πριν τα 215 θα είσαι άρχοντας.... Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΟ σασμάν, εκλπηκτικό, ΤΕΛΕΙΟ..... και στις στροφές καταργεί την κακοφημία του προγόνου του....

Τώρα για το OPC... Πανέμορφο αμάξι. Πολλή δύναμη από λίγα κυβικά. Επίσης λίγο σπινιάρισμα (για αμάξι χωρίς launch control). Δυστυχώς μου έχει ξεφύγει από ένα test drive αυτό αλλά θα το ήθελα. Σημαντική παρατήρηση που ίσως να μη ξέρετε μερικοί.... Το corsa OPC μοιράζεται το ίδιο πλαίσιο-σασί με το Grande punto. Αν πετύχετε 2 τέτοια δίπλα προσέξτε τα καλύτερα και αν είναι και τα καπώ πάνω θα δείτε ακόμα πιο τρομακτικές ομοιότητες στο χώρο του κινητήρα... Εμείς "σφαζόμαστε" κι αυτοί συνεργάζονται...
Το punto t-jet είναι ανάλατο αυτοκίνητο ενώ το abarth είναι σα να βάζεις κάλιο αντί για νάτριο. Δε ξέρω για το ss πόσο αλλάζει. Επίσης δε ξέρω τι αλλάζει στα punto multiair.

Η καλύτερη επιλογή είναι το rc - δε ξέρω τι λέει το polo gti - αλλά μιας κ πλέον δεν οδηγούνται όπως πρέπει, παίρνεις ένα rallye+τουρμπίνα rc+πρόγραμμα+i/c, κ μπορείς πλέον να γράφεις αξιοπρεπείς κόντρες στα forum.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 15-07-11, 18:32
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6zylindermaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Corsa, mito, punto είναι το ίδιο πλαίσιο...
ναι.... όπως και
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6zylindermaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
opel astra, alfa giulietta, fiat bravo, lancia delta!
ΟΧΙ! ίδιο πλαίσιο έχουν bravo/delta, η giulietta έχει ΝΕΟ! και όλα δεν έχουν καμμία σχέση με opel.
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 15-07-11, 18:34
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Προφανώς δεν εντάσεις στην ίδια κατηγορία το MINI έτσι;
με τα λευτά που θα ξοδέψεις για να πάρεις ένα mini που θα πιάσει ένα ss παίρνεις ένα ss μονό και ένα ζυγό για να μπαίνεις κάθε μέρα δαχτύλιο, έλεος με το Mini...σε λίγο θα φοβόμαστε να το συγκρίνουμε με ferrari, και κάτι άλλο:

ΣΙΓΑ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ! (αν και είναι όντως καλύτερο απο της Fiat)
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 15-07-11, 19:13
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stallion3.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
με τα λευτά που θα ξοδέψεις για να πάρεις ένα mini που θα πιάσει ένα ss παίρνεις ένα ss μονό και ένα ζυγό για να μπαίνεις κάθε μέρα δαχτύλιο, έλεος με το Mini...σε λίγο θα φοβόμαστε να το συγκρίνουμε με ferrari, και κάτι άλλο:

ΣΙΓΑ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ! (αν και είναι όντως καλύτερο απο της Fiat)
lol... τι λέει... Με το τιμονι του μινι, ενα κλικ να κανεις εχεις αλλαξει λωριδα. Το πουντο ειναι η μεγαλυτερη πατατα της κατηγοριας. Δεν υπαρχει πουθενα στις συγκρισεις. Το μινι και το κλιο ειναι οι βασιλιαδες.
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.