Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 30-03-10, 12:00
Atsa linos Ο χρήστης Atsa linos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 03-02-2010
Μηνύματα: 213
Atsa linos is on a distinguished road
καλησπερα και παλι δεν κανουμε την κοτα σε κανενα και ο λογος?,,,,,,μας κοιτανε οπως και να πηγαινουμε και οταν μας παιρνανε το κανουν γιατι θελουν να μας δουνε!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 30-03-10, 14:04
Το avatar του χρήστη drum
drum Ο χρήστης drum δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-01-2009
Μηνύματα: 701
drum is on a distinguished road
φιλε rapid_fast, με ολο το συμπαθειο...
μια καλη κουβεντα για το 46αρι σου δεν εχεις γραψει, οσο καιρο σε διαβαζω.
ειμαι σε φαση να το αρχισω με την 15αρα βαριοπουλα το δικο μου διαβαζοντας ποσο φολα αμαξι ειναι... (πλακιτσα..μην το παρεις στα σοβαρα)...
__________________
..δεν υπάρχουν πολλοί τρόποι να αγαπάς τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ...μόνο ένας, ο απόλυτος!
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 30-03-10, 21:04
Το avatar του χρήστη PANOS320
PANOS320 Ο χρήστης PANOS320 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 19-11-2007
Μηνύματα: 62
PANOS320 is on a distinguished road
Οχι!!!!Το Leon ήταν δικό μου και όχι τετρακίνητο.Ηταν δεύτερο στάδιο Revo με βαλβίδα n75 και εξάτμιση απο καταλύτη και πίσω.Απο τις 5000 και υστερα το αυτοκίνητο έπεφτε τραγικά.Στην αρχή πίστεψα πως ήταν κάποιο κολλάρο τρύπιο ή κάτι άλλο με την πίεση αλλά τελικά τίποτα.Για μένα πιστευώ πως η τουρμπίνα ήταν οριακή όσον αφορά την παροχή σε τέτοιου είδους αναβάθμιση.Πιστεύω πως το πρώτο στάδιο του Revo στα 210 ps με την Κ03 ήταν ο καλύτερος συνδιασμός.Απο εκεί και επάνω ήθελε Κ04 ,σαν αυτή δηλαδή που φορούσε το Cupra απο την μάνα του.Κατα την γνώμη μου φυσικά όλα αυτά.Στο άλλο που ανέφερες πάντως, είναι γεγονός πως τα μοτέρ αυτά είναι στην κυριολεξία αλεξίσφαιρα.Αν εξαιρέσεις τις σαχλαμάρες με τους πολλαπλασιαστές(λιγότερο συχνά προβλήματα απο τα Ε90-Ε92) καθώς και τα λασκαρίσματα της τουρμπίνας χαίρεσαι να τα οδηγείς και να τα σκίζεις.
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 30-03-10, 22:08
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PANOS320 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι!!!!Το Leon ήταν δικό μου και όχι τετρακίνητο.Ηταν δεύτερο στάδιο Revo με βαλβίδα n75 και εξάτμιση απο καταλύτη και πίσω.Απο τις 5000 και υστερα το αυτοκίνητο έπεφτε τραγικά.Στην αρχή πίστεψα πως ήταν κάποιο κολλάρο τρύπιο ή κάτι άλλο με την πίεση αλλά τελικά τίποτα.Για μένα πιστευώ πως η τουρμπίνα ήταν οριακή όσον αφορά την παροχή σε τέτοιου είδους αναβάθμιση.Πιστεύω πως το πρώτο στάδιο του Revo στα 210 ps με την Κ03 ήταν ο καλύτερος συνδιασμός.Απο εκεί και επάνω ήθελε Κ04 ,σαν αυτή δηλαδή που φορούσε το Cupra απο την μάνα του.Κατα την γνώμη μου φυσικά όλα αυτά.Στο άλλο που ανέφερες πάντως, είναι γεγονός πως τα μοτέρ αυτά είναι στην κυριολεξία αλεξίσφαιρα.Αν εξαιρέσεις τις σαχλαμάρες με τους πολλαπλασιαστές(λιγότερο συχνά προβλήματα απο τα Ε90-Ε92) καθώς και τα λασκαρίσματα της τουρμπίνας χαίρεσαι να τα οδηγείς και να τα σκίζεις.
τα revo σαν προγραμματα...ειναι ειλικρινα μετρια....συν οτι στο σταδιο 2-3 τα πυρομετρα χτυπαγαν 1000αρες ......δεν ηταν και οτι καλυτερο...τα προγραμματα ανδριανακη και δημητριαδη ηταν παρα πολυ καλα...συν οτι δεν ειχες down pipe αλλαγμενο....θα εβλεπες μεγαλη διαφορα στα ψηλα με 63.5mm οπως εχω εγω...
δεν καταλαβα ομως τι εξατμιση φορουσες??τι διατομη??μαμα διατομη με αλλα καζανια???το αμαξι αν την αλλαζες ολη ειχες 10-15 αλογα!!!
...γενικα κατι αλλο που χρειαζονταν στο πρωτο σταδιο ειναι intercooler....το αμαξι αποκτουσε λιγο lag....αλλα δεν ζεσταινοταν ποτε...ιδιως το καλοκαιρι....

σορρυ για το off topic απλα θεωρω οτι αξιζει να τα ξερει κανεις αυτα.....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 31-03-10, 00:54
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
τα revo σαν προγραμματα...ειναι ειλικρινα μετρια....συν οτι στο σταδιο 2-3 τα πυρομετρα χτυπαγαν 1000αρες ......δεν ηταν και οτι καλυτερο...τα προγραμματα ανδριανακη και δημητριαδη ηταν παρα πολυ καλα...συν οτι δεν ειχες down pipe αλλαγμενο....θα εβλεπες μεγαλη διαφορα στα ψηλα με 63.5mm οπως εχω εγω...
δεν καταλαβα ομως τι εξατμιση φορουσες??τι διατομη??μαμα διατομη με αλλα καζανια???το αμαξι αν την αλλαζες ολη ειχες 10-15 αλογα!!!
...γενικα κατι αλλο που χρειαζονταν στο πρωτο σταδιο ειναι intercooler....το αμαξι αποκτουσε λιγο lag....αλλα δεν ζεσταινοταν ποτε...ιδιως το καλοκαιρι....

σορρυ για το off topic απλα θεωρω οτι αξιζει να τα ξερει κανεις αυτα.....
UNITRONIC -ETUNERS και μετα το χαος... οχι τσαμπα πιεση....οχι τσαμπα θερμοκρασιες...!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 31-03-10, 19:50
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drum Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε rapid_fast, με ολο το συμπαθειο...
μια καλη κουβεντα για το 46αρι σου δεν εχεις γραψει, οσο καιρο σε διαβαζω.
ειμαι σε φαση να το αρχισω με την 15αρα βαριοπουλα το δικο μου διαβαζοντας ποσο φολα αμαξι ειναι... (πλακιτσα..μην το παρεις στα σοβαρα)...
Σοβαρά το παίρνω, γιατί όπως τα λές είναι..
Είπα ότι καίει πάρα μα πάρα πολύ λίγο καύσιμο.. Σε βαθμό υπερβολής λίγο καύσιμο.. (καλή κουβέντα..)
Είπα οτι παίρνει την όπισθεν εν κινήση, χωρίς να τη χτυπάει.. Μεγάλη μαγκια.. (καλή κουβέντα και αυτή..)
Πάντως, βλέπω σποραδικά, οτι τα προβλήματα που ανέφερα, τα έχουν και άλλοι..
(Για παράδειγμα: Προχτές ένας έγραψε για την γείωση στο πίσω φωτιστικό σώμα που του έκαψε το φίς..)
Φόλα δεν είναι το Ε46, απλά έχει θέματα..
Φόλα είναι το αβένσις.. ΦΟΛΑ ομως...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 31-03-10 στις 19:53
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 01-04-10, 09:24
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Talking Κυνηγητό Audi vs BMW...όλη η αλήθεια!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jkarpas Εμφάνιση μηνυμάτων
πώληση / ανταλλαγή Audi A4 turbo quattro
Γειά σας! μετα απο πολύ καιρό μακρυά απο την κούκλα μου την bmw πήρα απόφαση οτι δεν γίνεται να ζήσω με άλλο αυτοκίνητο..

Έτσι λοιπόν πωλείται το audi μου ή ανταλλάσεται με ε46 κουπέ 320 ή μεγαλύτερο

Σε άριστη κατάσταστη ....


Με το σεταπ που έχει μπορεί με μπεκ και πρόγραμμα να αποδώσει μέχρι 250 ίππους αξιόπιστα και η τετρακίνηση του είναι η πραγματικά μόνιμη quattro τύπου torsen και όχι το ψευτοhaldex.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jkarpas Εμφάνιση μηνυμάτων
και για 318ci ίσως το σκεφτώ ...
Ευχαριστώ
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jkarpas Εμφάνιση μηνυμάτων
Up! θέλω bmw......
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jkarpas Εμφάνιση μηνυμάτων
καλή εβδομάδα! απο εδώ και πέρα είμαι αθήνα για όποιον θέλει να το δει.
ευχαριστώ
δεκτή ανταλλαγή κ με Ζ3 εξακύλινδρο, γενικά ότι bmw έχετε, δεν αντέχω άλλο με 4κινητο σώστε με πανε και τα χιόνια...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
xaxa εχω λιώσει !!!
H καλύτερη αγγελία EVER.
Με το καλό το μπεμπίδι.
Σώστε τον άνθρωπο βρε σεις...
C U out there
Επειδή ταιριάζει....με το θρεντ...
Ιδού η καλύτερη αγγελία του φόρουμ...
Επίσης...ο Jkarpas είναι αυτός που αποτυπώνει την πραγματική διάσταση του θέματος...και λέει όλη την αλήθεια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.