Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 16-09-10, 15:04
Το avatar του χρήστη -E36IS-
-E36IS- Ο χρήστης -E36IS- δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2006
Μηνύματα: 314
-E36IS- will become famous soon enough-E36IS- will become famous soon enough
Οι δυο τελευταιες φωτο ειμαι απο το τουνελ ?Τι χρειαζεται μετατροπη ? μηπως για την αντλια του smg ? Ρεζερβουαρ και αντλια βενζινης το ΕΤΚ δινει διαφορετικο για το Μ3, ενταξη ανλια να το καταλαβω αλλα τεποζιτο γιατι ??? κατι τελευταιο, την μπαρα V που δενει το διαφορικο με το σασι την εχεις βαλει ? λογικα θελει φτιαχτες βασεις ετσι ??
Γενικα πιστευω πως ειναι μια δυσκολη μετατροπη αλλα το αποτελεσμα ειναι ολα τα λεφτα !!!
__________________
[SIGPIC]ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΛΟΚΕ, ΣΕΙΡΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ 6ΑΡΙ
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 16-09-10, 16:14
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από promitheas81 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρεις Θάνο πόσο πολύ έψαχνα να το βρώ SMG?
Άσε, τα ίδια με τον αδερφό μου λές... Άλλα το είχα ρε φίλε τρέλα έτσι ακριβώς..
Όταν θα πάω πάλι στο φανοποιό, θα πάρω φώτο να τις ανεβάσω, ,
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας παιδιά,,,
Έργαλεία που χρειάστηκα:
Τρυπάνι, τροχάκι μικρό, πιστολάκι ζεστου αέρα, ένα κροκοδιλάκι μικρό για να ανεβοκατεβάζω, Argon, παλετοφόρο, ETK, WDS, TIS, και γενικά εργαλεία καστάνια κλπ.
Τίποτα ειδικό..
καλα έκανες φίλε απο τη στιγμή που σου αρεσε εσένα...σε όποιον έχει διαφορετική γνώμη η απάντηση είναι μία...."δικό μου είανι κ το κάνω ότι θέλω"....χαχαχα σου ευχομαι να το χαρείς όπως του αξίζει!!!!!!!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 19-09-10, 01:00
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Mπραβο ρε φιλε!!Τα καταφερες τελικα ε??Ξεχνα το κοστος,ετσι κι αλλιως νομιζω δεν σε απασχολουσε αυτο εξ'αρχης.Σιγουρα ηταν καλυτερη ιδεα να παρεις Μ3 γνησιο αλλα θα'χες χασει τη συγκινηση του να το φτιαξεις μονος σου!!Περιμενω βολτα συντομα!(Μιχαλης απο Αθηνα)
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 29-09-10, 12:09
Το avatar του χρήστη promitheas81
promitheas81 Ο χρήστης promitheas81 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2009
Μηνύματα: 146
promitheas81 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από -E36IS- Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι δυο τελευταιες φωτο ειμαι απο το τουνελ ?Τι χρειαζεται μετατροπη ? μηπως για την αντλια του smg ? Ρεζερβουαρ και αντλια βενζινης το ΕΤΚ δινει διαφορετικο για το Μ3, ενταξη ανλια να το καταλαβω αλλα τεποζιτο γιατι ??? κατι τελευταιο, την μπαρα V που δενει το διαφορικο με το σασι την εχεις βαλει ? λογικα θελει φτιαχτες βασεις ετσι ??
Γενικα πιστευω πως ειναι μια δυσκολη μετατροπη αλλα το αποτελεσμα ειναι ολα τα λεφτα !!!
Γειά σου φίλε μου,
Άργησα να απαντήσω στην ερώτησή σου κ συμπάθα με,
1. Στο τούνελ πρέπει να αβαιρέσεις την βάση που κρατά τον επιλογέα των ταχυτήτων, Για να μπεί ο επιλογέας του SMG, και μετά βάζεις μία τάπα με 3 βίδες για να βιδώσει ο εσωτερικός λεβγές.
2. Το ντεπόζιτο εχει μία διαφορά. Παια είναι? Έχει 3 αποστάτες σε μπλέ χρώμα. Κατα τα άλλα είναι εντελώς ίδια.ΚΑΜΙΑ διαφορά, για να είμαι ειλικρινής δέν το άλλαξα γιατι το άλλο ήταν κομμένο. Φυσικά αλλάζεις αντλία (5 Bar) και όλα τα σωληνάκια της βενζίνας γιατί είναι αλουμινένια.
3. Η μπάρα V έχει 2 βάσεις που κουμπώνουν σε 2 πλακάκια πίσω απο το πάτωμα των πίσω επιβατών, Άν θέλεις τα βάζεις, Δέν τρέχει κάτι. Τα πλακάκια τα έκοψα απο το μ3 που πήρα ανταλλακτικά.
__________________
Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα να έφτιαχνα κατευθείαν το Μ3 να ξεμπέρδευα.........
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 29-09-10, 12:15
Το avatar του χρήστη promitheas81
promitheas81 Ο χρήστης promitheas81 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2009
Μηνύματα: 146
promitheas81 is on a distinguished road
Πέρασα σήμερα απο το φανοποιό μου, έχω βρε παιδιά κολλήσει με τα ανταλλακτικά,
Έχουν έρθει στην Αθήνα εδώ και 3 βδομάδες αλλά πώς να μου έρθουν χωρίς μεταφορική εταιρία που απεργούν οι πάντες;;;;;;
Έ ρε γέλια, μετά απο μήνα ++ θα είναι έτοιμο..
Νάμαστε καλά να αντέξουμε αυτή τη περίοδο με τέλη φόρους κ ότι άλλο κ να μη χάνουμε το κέφι μας.
__________________
Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα να έφτιαχνα κατευθείαν το Μ3 να ξεμπέρδευα.........
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 29-09-10, 12:21
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από promitheas81 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σου φίλε μου,
Άργησα να απαντήσω στην ερώτησή σου κ συμπάθα με,
1. Στο τούνελ πρέπει να αβαιρέσεις την βάση που κρατά τον επιλογέα των ταχυτήτων, Για να μπεί ο επιλογέας του SMG, και μετά βάζεις μία τάπα με 3 βίδες για να βιδώσει ο εσωτερικός λεβγές.
2. Το ντεπόζιτο εχει μία διαφορά. Παια είναι? Έχει 3 αποστάτες σε μπλέ χρώμα. Κατα τα άλλα είναι εντελώς ίδια.ΚΑΜΙΑ διαφορά, για να είμαι ειλικρινής δέν το άλλαξα γιατι το άλλο ήταν κομμένο. Φυσικά αλλάζεις αντλία (5 Bar) και όλα τα σωληνάκια της βενζίνας γιατί είναι αλουμινένια.
3. [I]Η μπάρα V έχει 2 βάσεις που κουμπώνουν σε 2 πλακάκια πίσω απο το πάτωμα των πίσω επιβατών, Άν θέλεις τα βάζεις, Δέν τρέχει κάτι.[/I] Τα πλακάκια τα έκοψα απο το μ3 που πήρα ανταλλακτικά.
Πιστευω οτι πρεπει να μπει για ενισχυση του αμαξωματος ωστε να διαχειριζεται καλα την αυξημενη δυναμη, τις επιταχυνσεις και επιβραδυνσεις. Ειναι γνωστο και το θεμα με κομενα πατωματα κλπ, οποτε το ρισκαρεις να μη το βαλεις?..
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 29-09-10, 18:39
Το avatar του χρήστη -E36IS-
-E36IS- Ο χρήστης -E36IS- δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2006
Μηνύματα: 314
-E36IS- will become famous soon enough-E36IS- will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από promitheas81 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σου φίλε μου,
Άργησα να απαντήσω στην ερώτησή σου κ συμπάθα με,
1. Στο τούνελ πρέπει να αβαιρέσεις την βάση που κρατά τον επιλογέα των ταχυτήτων, Για να μπεί ο επιλογέας του SMG, και μετά βάζεις μία τάπα με 3 βίδες για να βιδώσει ο εσωτερικός λεβγές.
2. Το ντεπόζιτο εχει μία διαφορά. Παια είναι? Έχει 3 αποστάτες σε μπλέ χρώμα. Κατα τα άλλα είναι εντελώς ίδια.ΚΑΜΙΑ διαφορά, για να είμαι ειλικρινής δέν το άλλαξα γιατι το άλλο ήταν κομμένο. Φυσικά αλλάζεις αντλία (5 Bar) και όλα τα σωληνάκια της βενζίνας γιατί είναι αλουμινένια.
3. Η μπάρα V έχει 2 βάσεις που κουμπώνουν σε 2 πλακάκια πίσω απο το πάτωμα των πίσω επιβατών, Άν θέλεις τα βάζεις, Δέν τρέχει κάτι. Τα πλακάκια τα έκοψα απο το μ3 που πήρα ανταλλακτικά.
Στο τεποζιτο που λες για τους αποστατες τι ακριβως εννοεις? δηλαδη τι κανουν ?
Αντε με το καλο να σου ερθουν τα ανταλακτικα !!
__________________
[SIGPIC]ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΛΟΚΕ, ΣΕΙΡΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ 6ΑΡΙ
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 30-09-10, 11:12
Το avatar του χρήστη promitheas81
promitheas81 Ο χρήστης promitheas81 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2009
Μηνύματα: 146
promitheas81 is on a distinguished road
Το απογευματάκι θα ανεβάσω σχετικές φώτο...
__________________
Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα να έφτιαχνα κατευθείαν το Μ3 να ξεμπέρδευα.........
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 13-11-10, 18:51
Το avatar του χρήστη promitheas81
promitheas81 Ο χρήστης promitheas81 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2009
Μηνύματα: 146
promitheas81 is on a distinguished road
Νέο υλικό παιδιά+++

Χαθήκαμε...
Δέν ανέβασα φώτο γιατί δέν είχα κ κάνα τρελό νέο!
Έχουμε κολήσει στο Bodywork..
2 φτερά πήρα πίσω απο αντιπροσωπεία με κόστος 880 Ευρ.
Βάλε κ ένα καπό εμπρός με κάτι πλαστικά σιτάκια άλλα τόσα, ( Υ Π Ο Ψ Η Ν : όποιος πάει για καπό εμπρός , αλλάζει κ τα αμορτισέρ, είναι πιο μαλακά)
Μεγάλη γκαντεμιά, πολύ ψάξιμο το στομάχι μου κόμπος ενα μήνα. Τελικά πήρα το πορτοφόλι και κατευθείαν στη BMW.
Στίς φώτο που βλέπετε έχουν βγει φτερά , έχουν μονταριστεί οι θόλοι, και ξεκινήσαμε να κολάμε τα φτερά.Ρίξτε μιά ματιά...
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg 07102010813.jpg (277,2 KB, 170 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 07102010816.jpg (283,8 KB, 160 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 11102010817.jpg (289,1 KB, 154 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 20102010819.jpg (289,8 KB, 156 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 20102010821.jpg (291,2 KB, 154 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 20102010820.jpg (291,1 KB, 143 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 20102010826.jpg (290,1 KB, 154 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg Photo-0013.jpg (136,0 KB, 153 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg Photo-0016.jpg (132,0 KB, 152 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg Photo-0025.jpg (126,2 KB, 149 εμφανίσεις)
__________________
Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα να έφτιαχνα κατευθείαν το Μ3 να ξεμπέρδευα.........
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 13-11-10, 18:56
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Ωραίο γίνεται! Καλή συνέχεια και ελπίζω χωρίς άγχος απο 'δω και περα!
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.