Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 01-02-10, 01:34
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
καλά κουράγια φίλτατε... ζορικο κλίμα χεχε

αν είσαι πιοο κοντα θα το στείλεις εσυ το diff χαχα

Αλλά τι να κάνω ρε παιδια να στραφω εκεί? φοβαμαι μην γίνει υποστροφικο
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 01-02-10, 15:21
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fz21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
fz21 ευχαριστώ, η τιμη είναι πολύ καλή και στα μεταφορικά ίσως βοηθήσει και ο αδερφος μου που σπουδαζει Αγγλία... το ψήνω....
σε ευρώ 840Ε...
Παιδιά, πριν από κάθε τι άλλο, επικοινωνήστε με τον Kevin Bird και ελέγξτε την διαθεσιμότητα για 318is. Προσωπικά, δεν μ' ενδιαφέρει πλέον, αφού, πριν από ένα χρόνο που το είχα ψάξει, είχα λάβει αρνητική απάντηση, παρ' όλο που το είχα παλέψει (βλ. τα παρακάτω mail) και τελικά έβαλα το εργοστασιακό (που είναι παραγωγής ZF)...

From: Kevin Bird [mailto:kevin.bird@birdsauto.com]
Sent: Wednesday, January 07, 2009 5:42 PM
To:
Subject: Re(2): Fw(2): Quaife: enquiry

Sorry, Antonis. I was trying to get away for Christmas!

I think that the version for your car (qdf6n) is not in stock, and there's not enough orders to produce it again.
The last price I had was £729+vat. If you are interested, I will see if we can get a small production run done.
It will take several months to produce this old version if we decide to go ahead.
There may be an alternative ZF lsd, which is probably a similar price. If you wanted that I will see what the delivery time is like.

Regards, Kevin.


From: Kevin Bird [mailto:kevin.bird@birdsauto.com]
Sent: Thursday, March 12, 2009 8:32 PM
To:
Subject: Re: FW: Re(2): Fw(2): Quaife: enquiry

Dear Antonis,

I have had a close look at the data we have, and certainly there are no 100% conclusive answers as to whether this requires a 4 or 6n. We tend towards the 6n because we get an idea about the original BMW ZF differentials' compatibility with various final drives we have proper records for.

I am sure you understand iut is better for us and the customer to say no, rather than send something that is incorrect.

However, if you want to try it, we can give you a good price, but you will need to catalogue all of the data you see when you open your final drive.
.................................................. .................................................. ......................
If we order new stock from Quaife, we have to normally produce 50 units. This stock would only sell maybe 5 each year and the price would need to be low to achieve that. So it clearly isn't commercially viable.
If we order 10 units, the cost is much higher, the retail price is higher, and then we don't sell any at all! I'm sure you understand the problem.
.................................................. .................................................. .......................
Regards, Kevin.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αντών///is : 01-02-10 στις 15:23
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 01-02-10, 18:10
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Λοιπόν εμένα μου απάντησαν σήμερα και μου είπαν και για καλητερη τιμή που ζήτησα:

Dear Kostas,

yes, we still have in stock.
We can give you a 10% discount if you send us your trade order or qualifications.

Shipping to Greece is £50.77.

I need your full address details and 'phone numberin order to make a formal offer.

Regards, Kevin Bird

ρε παιδιά τι εννοούν με το κάτωθεν? να τους στείλω το δικό μου??
We can give you a 10% discount if you send us your trade order or qualifications.

λετε να την κάνω την καλή??
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 01-02-10, 18:34
Το avatar του χρήστη trifonas
trifonas Ο χρήστης trifonas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-01-2009
Μηνύματα: 364
trifonas will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν εμένα μου απάντησαν σήμερα και μου είπαν και για καλητερη τιμή που ζήτησα:

Dear Kostas,

yes, we still have in stock.
We can give you a 10% discount if you send us your trade order or qualifications.

Shipping to Greece is £50.77.

I need your full address details and 'phone numberin order to make a formal offer.

Regards, Kevin Bird

ρε παιδιά τι εννοούν με το κάτωθεν? να τους στείλω το δικό μου??
We can give you a 10% discount if you send us your trade order or qualifications.

λετε να την κάνω την καλή??
αν μαζευτουμε μερικοι μπορουμε να πετυχουμε καλυτερη προσφορα και πιστευω οτι θα μας κανου γυρω στο 30%.αρκει να μαζευτουμε μερικοι υποψηφιοι.
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 01-02-10, 18:39
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν εμένα μου απάντησαν σήμερα και μου είπαν και για καλητερη τιμή που ζήτησα:

Dear Kostas,

yes, we still have in stock...
Α, έτσι... you still have in stock! Τι να πω; Και νόμιζα πως μόνο εμείς στην Ελλάδα είμαστε χύμα... (βλ. το προ-προηγούμενο post).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδιά τι εννοούν με το κάτωθεν? να τους στείλω το δικό μου??
We can give you a 10% discount if you send us your trade order or qualifications.
Όχι, όχι... εννοεί μάλλον να του στείλεις επαγγελματικά ή εμπορικά στοιχεία σου (ιδιότητα / επάγγελμα, διεύθυνση, AΦΜ) για να σου κάνει τιμή χονδρικής (επαγγελματική έκπτωση).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kloukakis Εμφάνιση μηνυμάτων
λετε να την κάνω την καλή??
Mε χίλια... Καλορίζικο!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 01-02-10, 18:40
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Να στείλω πάλι mail να ρωτήσω για group buy? Βλέπω ενδιαφέροντε αρκετοί.....
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 01-02-10, 18:49
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Έστειλα.......
Αναμαίνουμε....
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 01-02-10, 19:45
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντών///is Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι, όχι... εννοεί μάλλον να του στείλεις επαγγελματικά ή εμπορικά στοιχεία σου (ιδιότητα / επάγγελμα, διεύθυνση, AΦΜ) για να σου κάνει τιμή χονδρικής (επαγγελματική έκπτωση).
Και μπορω να το κάνω αυτο ενω δεν είμαι έπμορος? Η πρέπει να δοσω κανενος φίλου μου?
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 01-02-10, 22:15
Το avatar του χρήστη valantis544
valantis544 Ο χρήστης valantis544 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 561
valantis544 will become famous soon enough
Ψήνομαι κι εγώ αν πετύχουμε καμιά βαρβάτη έκπτωση.. Τι γίνεται όμως έχει stock, ή πρόκειται να αποκτήσει;
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 02-02-10, 15:51
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Λοιπόν φίλοι μου, αφού μου έστειλε ο Κέβιν ένα mail στο οποίο με ρώτησε ποιός είσαι(και με το δίκιο του καθώς δεν του είχα πει τίποτα για το ποιος είμαι) του απάντησα και έλαβα το παρακάτω:

Dear Konstantinos,

OK. I found your original enquiry, and the reason we mentioned a trade discount is that you proposed you were a "dealer", which is clearly not the case.

We do not offer group buys, but maybe if you speak to Evangelos of …………….. in Athens 0030 210 …………., he may be able to put something sensible on the table for you.
He doesn't carry stock at the moment, but he has purchased several Quaife units form us and knows how to get the job done.

Regards, Kevin



Με λίγα λόγια κατά λάθος του είχα πει πως είμαι trader και πως με τον όρο αυτό θα είχα το 10%!! Πήρα λοιπόν τον κύριο Ευάγγελο να δω τι παίζει για group-buy, ο οποίος είναι Μπεμβεδάκιας κάτοχος Ζ4 3.0si χεχε και δεν έχει καμία σχέση με αντιπροσωπία, ίσα ίσα που το επάγγελμά του δεν έχει καν σχέση με τον χώρο.

Όπως λοιπόν μου εξήγησε ο Ευάγγελος:

Το άτομο αυτό καμία σχέση δεν έχει με θέμα ανταλλακτικών και τέτοια, απλώς είχε αγοράσει κάποτε από τον Κέβιν quaife για τα αμάξια του και επειδή έχουν είχαν καλή συνεννόηση ο Κέβιν παραπέμπει σε αυτόν προκειμένου να μην γίνει μπέρδεμα.
Ο άνθρωπος προθυμοποιήθηκε αφιλοκερδώς να μεσολαβήσει και να κάνει τις σχετικές διαδικασίες(να πάρει τις καλύτερες δυνατές τιμές και να κάνει την αγορά). Την διαδικασία αυτή την έχει κάνει και για άλλα άτομα(φίλους του, μηχανικούς κλπ)
Περιμένω λοιπόν απάντηση από τον Ευάγγελο για τιμές.(κάθε μισή ώρα κάνω refresh το mail μου…..)

Απ ότι μου είπε ο φίλος μας το quaife είναι η καλύτερη βελτίωση που έχει κάνει και πως το διαφορικό αυτό δεν έχει καμία σχέση με δισκάτο και το αμάξι έχει τρελή διαφορά προς το καλύτερο!! Επίσης τα χρήματα του για αυτά που κάνει είναι λίγα και πως αν το έβγαζε η BMW θα κόστιζε πολλές φορές το ποσό!

Το κόστος για ένα κομμάτι το υπολόγισα 938 Ευρώ με μεταφορικά και -10% στην αγορά του. Εγώ προσωπικά θα το κυνηγήσω όσο μπορώ και ελπίζω να κάτσει, εσείς??
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.