Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-05-10, 14:41
dimokidis Ο χρήστης dimokidis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 12-05-2010
Μηνύματα: 2
dimokidis is on a distinguished road
116 θόρυβος μετά τις 3000 στροφές

Εδώ και 2 μήνες παιδεύομαι με εναν θόρυβο που ακούγεται κάπου κάτω από τον λεβιέ. Αρχ'ιζει ανεπαίσθητα στις 3000 στροφές και γίνεται ιδιαίτερα έντονος στις 4-4500 και δυναμώνει οσο αυξάνονται οι στροφές. Εχω πάει σε 2 εξουσιοδοτημένα πάνω απο 10 φορές άλλαξαν τον λεβιέ κάποια λαστιχάκια κάθε φορά και απο κάτι. Η τελική απάντηση ηταν οτι το κάνουν ολα τα 116. Η εγγύηση τελειώνει και ετοιμάζομαι για mail στη μαμά. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Απο το συνεργείο μου είπαν οτι δοκίμασαν άλλα 3 και ολα έκαναν ετσι καμια ιδέα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-05-10, 14:53
Το avatar του χρήστη kapetanios
kapetanios Ο χρήστης kapetanios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2009
Μηνύματα: 111
kapetanios is on a distinguished road
?????????????? μπά... στα 17000 χλμ ακόμα τίποτα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-05-10, 15:46
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimokidis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδώ και 2 μήνες παιδεύομαι με εναν θόρυβο που ακούγεται κάπου κάτω από τον λεβιέ. Αρχ'ιζει ανεπαίσθητα στις 3000 στροφές και γίνεται ιδιαίτερα έντονος στις 4-4500 και δυναμώνει οσο αυξάνονται οι στροφές. Εχω πάει σε 2 εξουσιοδοτημένα πάνω απο 10 φορές άλλαξαν τον λεβιέ κάποια λαστιχάκια κάθε φορά και απο κάτι. Η τελική απάντηση ηταν οτι το κάνουν ολα τα 116. Η εγγύηση τελειώνει και ετοιμάζομαι για mail στη μαμά. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Απο το συνεργείο μου είπαν οτι δοκίμασαν άλλα 3 και ολα έκαναν ετσι καμια ιδέα
Αν φαίνεται σε χαρτί από αντιπροσωπία ότι έχεις δηλώσει το συγκεκριμένο πρόβλημα πρίν τη λήξη της εγγύησης, θα αντικαταστήσουν δωρεάν, ακόμα και μετά τη λήξη αυτής..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-05-10, 18:48
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Πρωτη φορα τ ακουω αυτο. Ουτε σε μενα κανει καποιο θορυβο στο λεβιε ταχυτητων κι ας εχει βεβαια αλλο σασμαν (5αρι), αλλα μετα απο 160.000 και κατι ψιλα χλμ, δεν εχω ακουσει κατι.
Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος για το τι ακριβως ακους;..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-05-10, 01:17
dimokidis Ο χρήστης dimokidis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 12-05-2010
Μηνύματα: 2
dimokidis is on a distinguished road
Ακούγεται σαν να συντονίζεται κάτι μεταλλικό, δείχνει να έρχεται βαθιά μέσα από το κιβώτιο. Μην φανταστείς κάτι πολύ έντονο ακούγεται καλά μετά τις 4500. Με 3 σε ταξίδι και 5500 σε προσπέραση όμως φοβήθηκα οτι κάτι μπορεί να κοπεί. Το κατάλαβα για πρώτη φορά οταν άλλαξα έναν αισθητήρα καυσαερίων και πέρασαν νεο προγραμμα, μετά το πήγα για να το δοκιμάσω. Μπορεί να ακουγόταν και πριν αλλά με ανοιχτά παράθυρα ή ραδιόφωνο δεν τον ακους, καλύπτεται. Σε ένα άλλο που μπήκα στο χώρο του συνεργείου το έκανε και αυτό αλλά δεν ανέβηκε πάνω από τις 4000 ωστε να γίνει αρκετα έντονο.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-05-10, 00:17
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Τι να σου πω δεν ξερω, σε μενα δεν ακουγεται παντως. Το μονο που εχω παρατηρησει οτι ακουγεται ειναι ενας μεταλλικος συντονισμος, σα μεταλλικο 'κελαηδημα' απο 1800-2000σαλ και μονο με 2α, αλλα δεν ακουγεται απο κιβωτιο μου φαινεται πως ακουγεται απο κατω απ το πατωμα ισως απο καποιο στηριγμα εξατμισης ή κατι τετοιο. Δεν του δινω και πολυ σημασια, τ ακουω χρονια τωρα και αφου δεν εχω καποιο προβλημα τ αφηνω οπως ειναι και δεν το ψαχνω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.