Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-04-10, 12:42
Το avatar του χρήστη basimert
basimert Ο χρήστης basimert δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-04-2010
Μηνύματα: 52
basimert is on a distinguished road
προβλημα ρελαντι και εκκινησης!!!! μπορει καποιος να βοηθησει;

Καλημερα και Χρονια Πολλα και απο μενα! Παντα με υγεια! Για τους αναγνωστες και φιλους εδω και καμποσο καιρο αντιμετωπιζω καποια προβληματα με το αυτοκινητο χωρις να μπορει να βρεθει λυση καθως οθτε το check μου αναβει ουτε το διαγνωστικο της αντιπροσωπειας δειχνει κατι. Ειναι τα εξης α) πολλες φορες στην εκκινηση το αυτοκινητο (116 Ε81) δεν παιρνει καλα μπροστα (τσακμακι που λεμε ) σαν ζοριζεται και το ρελαντι μενει χαμηλα και τρεμει το αυτοκινητο!!!! β) επισης οταν νεκρωνω το αυτοκινητο σε φαναρι η οπυδηποτε αλλου για να σταματησω το ρερλαντι πεφτει χαμηλα στις 500 στροφες μενει εκει στιγμιαια σαν να προκειται να σβησει και τρεμει οποως και πιο πανω ξαφνικα μαρσαρει και ανεβαινει στις 1500 και επανερχεται στα κανονικα!!!!!!!! Καποιος θα μου απαντουσε πολυ σωστα πιστευω οπως σκεφτηκα και εγω οτι ισως ειναι πραγμα που προερχεται απο τα καυσιμα η απο τα μπουζι ( αν δεν κανω λαθος) Γιαν μην προτρεχουμε μπουζι εχω αλλαξει πριν απο δεκα μερες σκαφτομενοε οτι ισωε να φταιει αυτο, και βενζινη απο τοτε που το αγορασα βαζω 100 αρα και απο καλο φιλο και βενζινοπωλη. Σας παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει η να γνωριζει κατι η να αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα ας με ενημερωσει καθως αυτη η ιστορια με εχει κουρασει στην αντιπροσωπεια δεν ξερουν ποιο εινια το προβλημα! Σας ευχαριστω εκ των προτερων! Χρονια πολλα!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-04-10, 13:18
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
καταρχήν καλωσήρθες φίλε μου...
κατά δεύτερον καλό είναι να κάνεις πρώτα μια αναζήτηση για το θέμα που σε ενδιαφέρει,είμαι σίγουρος ότι όλο και κάτι θα βρείς όπως :

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...EB%E1%ED%F4%DF

είμαι σίγουρος ότι θα βρείς και άλλα,καλή συνέχεια...
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-04-10, 14:02
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Αέρα ρουφάς...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-04-10, 15:38
tzibis Ο χρήστης tzibis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-10-2009
Μηνύματα: 17
tzibis is on a distinguished road
γεια χαρα και γω το ιδιο επαθα σιμερα θα το φτιαξω και θα σοθ πω αποτελεσματα μαλλον πολλαπλασιαστης ειναι
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-04-10, 17:14
Το avatar του χρήστη basimert
basimert Ο χρήστης basimert δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-04-2010
Μηνύματα: 52
basimert is on a distinguished road
να στε καλα μαγκες οτι νεοτερο υπαρχει ενημερωστε με μπας και βγαλω ακρη και εγω και ηρεμησω!!! ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 25-04-10, 02:00
Το avatar του χρήστη basimert
basimert Ο χρήστης basimert δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-04-2010
Μηνύματα: 52
basimert is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tzibis Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια χαρα και γω το ιδιο επαθα σιμερα θα το φτιαξω και θα σοθ πω αποτελεσματα μαλλον πολλαπλασιαστης ειναι
ειχες τιποτα νεωτερα;
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-04-10, 15:18
Το avatar του χρήστη dmyl
dmyl Ο χρήστης dmyl δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-01-2008
Μηνύματα: 141
dmyl is on a distinguished road
Το προβλημα σου ειναι αυτο !!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=23895
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-04-10, 12:26
Το avatar του χρήστη basimert
basimert Ο χρήστης basimert δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-04-2010
Μηνύματα: 52
basimert is on a distinguished road
φιλε δημητρη το εκανα αυτο το ξαναπηγα το αυτοκινητο και ζητησα να μιλησουν με τους γερμανους και οτι ειναι γνωστο προβλημα και ετσι τουλαχιστον μου ειπανε οτι εγινε το κρατησανε 4 μερες το αυτοκινητο και παλι τα ιδια! ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω... τωρα αρχιζω και ενοχλω κοσμο στην bmw θα το ξαναπαω μεσα παλι να δουμε τι θα γινει..
εχω κουραστει παρα πολυ πραγματικα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-04-10, 14:41
Το avatar του χρήστη dmyl
dmyl Ο χρήστης dmyl δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-01-2008
Μηνύματα: 141
dmyl is on a distinguished road
Μια απο τα ιδια και γι αυτο το πουλαω !!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-04-10, 15:51
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
αν ολοι εσεις που εχετε προβλημα ρελαντι μαθαινατε να βαζετε σωστα τα αυτοκινητα σας μπροστα(για τα μπεμβε ειναι κανονας) δε θα ειχατε ποτε προβλημα...μην πηγαινετε σε μηχανικους...αν οντας υγιεις πας στο γιατρο τις περισσοτερες φορες κατι θα σου βρει ο γιατρος....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.