Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-07-10, 17:21
angel4 Ο χρήστης angel4 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-10-2009
Μηνύματα: 35
angel4 is on a distinguished road
Πού μπορώ να δώ στε ελληνικά ή στα Αγγλικά τις ενδείξης του καντραν bmw 116i ???

Επειδή το αυτοκίνητο είναι εισαγωγής Γερμανίας κ το βιβλίο οδηγιών είναι στα Γερμανικά θα θελα να δώ κάπου στο ιντερνετ στα Ελληνικά η Αγγλικά αν υπάρχει για να μην τρέχω για διάγνωση στο συνεργείο για ότι ένδειξη μου δείχνει .. Ευχαριστώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-07-10, 17:35
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Mε μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτό. Δεν ξέρω βέβαια αν περιλαμβάνει τις ενδείξεις όλων των μοντέλων.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-07-10, 18:04
angel4 Ο χρήστης angel4 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-10-2009
Μηνύματα: 35
angel4 is on a distinguished road
ευχαριστώ φίλε κωσταντίνε.
lamp efective μου δείχνει στο καντραν. Τι είναι αυτό ? όποιοσ γνωρίζει,ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-07-10, 18:25
performance Ο χρήστης performance δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 202
performance is on a distinguished road
Εισαι σιγουρος οτι γραφει "efective"?Γιατι "lamp defective" σημαινει καποια λαμπα καμμενη- ελλατωματικη.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-07-10, 18:50
angel4 Ο χρήστης angel4 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-10-2009
Μηνύματα: 35
angel4 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από performance Εμφάνιση μηνυμάτων
Εισαι σιγουρος οτι γραφει "efective"?Γιατι "lamp defective" σημαινει καποια λαμπα καμμενη- ελλατωματικη.
Ναι φίλε σορρυ δικαιο εχεις lamp defective ειναι δικό μου λαθος . Τωρα με εναν προχειρο ελεγχο που εκανα δεν ειχα λαμπα καμμενη αλλα αλλαξα πριν 2 εβδομαδες στα φωτα πορειας λαμπα, υπαρχει περιπτωση να μου έβαλε ελλατωματική ? πρεπει να το πάω στον έλεγχω να για να δούμε πια λαμπα εχει πρόβλημα ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων ..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-07-10, 21:03
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Βγαλε τη λαμπα που φαινεται καμενη και ελεγξε την αν οντως ειναι καμενη. Ισως να μη παταει καλα στο φις που της δινει ρευμα ή απο κραδασμους να εφυγε και να μη παταει καλα. Ισως να ειναι και οντως καμενη! Τι λαμπες εβαλες, ειναι οι σωστες; Αν δεν ειναι αυτες που λεει ο κατασκευαστης τοτε θα στις καιει και θα βγαζει μυνηματα για καμενη λαμπα στο BC...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-07-10, 18:41
angel4 Ο χρήστης angel4 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-10-2009
Μηνύματα: 35
angel4 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βγαλε τη λαμπα που φαινεται καμενη και ελεγξε την αν οντως ειναι καμενη. Ισως να μη παταει καλα στο φις που της δινει ρευμα ή απο κραδασμους να εφυγε και να μη παταει καλα. Ισως να ειναι και οντως καμενη! Τι λαμπες εβαλες, ειναι οι σωστες; Αν δεν ειναι αυτες που λεει ο κατασκευαστης τοτε θα στις καιει και θα βγαζει μυνηματα για καμενη λαμπα στο BC...
Γιαννη μαλλον θα εκανε λάθος ο ηλεκτρολόγος αυτο/των που πήγα για λαμπα γιατί όλες οι άλλες είναι παλαιές και δεν έχουν καεί ακόμα,μια που άλλαξα αν κ φέγγει κανονικά ως τώρα,αλλα μετά λίγες μερες μετά την αλλαγή έδειξε την βλάβη. Θα πάω αύριο κ θα των κράξω μου φαίνεται... Το περιεργο είναι οτι δε μου την εκαψε κ όλκες ανάβουν κανονικα...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-07-10, 19:14
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από angel4 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννη μαλλον θα εκανε λάθος ο ηλεκτρολόγος αυτο/των που πήγα για λαμπα γιατί όλες οι άλλες είναι παλαιές και δεν έχουν καεί ακόμα,μια που άλλαξα αν κ φέγγει κανονικά ως τώρα,αλλα μετά λίγες μερες μετά την αλλαγή έδειξε την βλάβη. Θα πάω αύριο κ θα των κράξω μου φαίνεται... Το περιεργο είναι οτι δε μου την εκαψε κ όλκες ανάβουν κανονικα...
Τσεκαρες τη λαμπα και ηταν λαθος;.. Καμια φορα συμβαινει το εξης: Πολλοι βαζουν κινεζικες λαμπες μαρκα μ εκαψες της κακιας ωρας που η διαρκεια ζωης τους ειναι μικροτερη απο καλες μαρκες οπως Osram, Philips κλπ... Αλλα τοσο νωρις να στην καψει κατι δε παει καλα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-07-10, 22:10
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
τσεκλαρισε κ τα μικρά φώτα θέσεως. μπορεί να κουνήθηκε κ να μή σου κάνει επαφή!!!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.