Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 20-04-11, 18:33
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
παντος φιλαρακι εμενα το δικο μου ειναι 316 03 αν σε περιπτωση τεριαζει ο εγκαιφαλος μου να σου τον δωσο για μια δοκιμη!!!κανει ομως?
Οι εγκεφαλοι 3αρας Ε46 δεν ταιριαζουν σε ασσο Ε87 και 3αρα Ε90 ως το '07. Τα μοτερ μπορει να ειναι σχεδον αυτουσια με πολυ μικρες αλλαγες (Ν45Β16Α), αλλα οι εγκεφαλοι ειναι διαφορετικοι, λιγο πιο εξελιγμενοι των Ε87, Ε90. Απο 1ο χερι το ξερω κι αυτο καθως εγινε στο δικο μου και αυτο το πειραμα! Μπηκε εγκεφαλος απο Ε46 πανω, μιζαρε το μοτερ αλλα δε ξεκιναγε... Οποτε απο Ε46 δεν...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 20-04-11, 18:50
Το avatar του χρήστη aptriant
aptriant Ο χρήστης aptriant δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 6
aptriant is on a distinguished road
Απο ότι μου είπαν το κάθε αυτοκίνητο έχει τον δικό του πολλαπλασιαστή λέει και δεν παίρνει άλλο....αν αγοράσω καινούριο και όντως δουλέψει όλα καλά αν όχι και θα τον πληρώσω και πάλι πρόβλημα θα έχω...
τελικά μου φαίνεται θα το πάω για αγιασμό..... Πάντως γενικά στην Ελλάδα κανείς δεν παίρνει ευθύνη για τίποτα. Εδώ πρέπει να είσαι και να ξέρεις τα πάντα...... μηχανικός, αρχιτέκτονας, υδραυλικός, δικηγόρος........αλλιώς χάθηκες!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 20-04-11, 18:51
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aptriant Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο ότι μου είπαν το κάθε αυτοκίνητο έχει τον δικό του πολλαπλασιαστή λέει και δεν παίρνει άλλο....αν αγοράσω καινούριο και όντως δουλέψει όλα καλά αν όχι και θα τον πληρώσω και πάλι πρόβλημα θα έχω...
τελικά μου φαίνεται θα το πάω για αγιασμό..... Πάντως γενικά στην Ελλάδα κανείς δεν παίρνει ευθύνη για τίποτα. Εδώ πρέπει να είσαι και να ξέρεις τα πάντα...... μηχανικός, αρχιτέκτονας, υδραυλικός, δικηγόρος........αλλιώς χάθηκες!
Αλλαξε συνεργειο
Καλη τυχη...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 20-04-11, 21:00
Το avatar του χρήστη NICK BMW LOVER
NICK BMW LOVER Ο χρήστης NICK BMW LOVER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2008
Μηνύματα: 767
NICK BMW LOVER will become famous soon enoughNICK BMW LOVER will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι εγκεφαλοι 3αρας Ε46 δεν ταιριαζουν σε ασσο Ε87 και 3αρα Ε90 ως το '07. Τα μοτερ μπορει να ειναι σχεδον αυτουσια με πολυ μικρες αλλαγες (Ν45Β16Α), αλλα οι εγκεφαλοι ειναι διαφορετικοι, λιγο πιο εξελιγμενοι των Ε87, Ε90. Απο 1ο χερι το ξερω κι αυτο καθως εγινε στο δικο μου και αυτο το πειραμα! Μπηκε εγκεφαλος απο Ε46 πανω, μιζαρε το μοτερ αλλα δε ξεκιναγε... Οποτε απο Ε46 δεν...
Πολυ σωστα,κ εχουν διαφορετικη χαρτογραφηση!!!
__________________
Οποιος ειναι αλαζονας
οδευει παντα κατα μονας...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 21-04-11, 13:34
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
η πιθανοτητα να φταιει καποιος αισθητηρας; δλδ αισθητηρας στροφαλου ή αισθητηρας εκκεντροφορων υπαρχει; γιατι μιλαμε και για αλλα κοστη...
απευθυνσου σε ηλεκτρολογους που γνωριζουν τα ηλεκτρονικα των νεων αυτοκινητων, σε καποιο αξιολογο εξειδικευμενο της περιοχης σου (οχι εξουσιοδοτημενο). (αυτοι τα λενε συνηθως "ματι" κλπ).
ελπιζω να βρεις ακρη
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 21-04-11, 13:46
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Με τις υποθεσεις δεν λυνεται το προβλημα.Οπως ειπα και πριν το πας στην αντιπ/πεια και λες φτιαχτετο..Ειναι απλα τα πραματα.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 21-04-11, 22:39
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
+1000... Μην κάνεις την ζωή σου δύσκολη...
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 23-04-11, 10:31
Το avatar του χρήστη aptriant
aptriant Ο χρήστης aptriant δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 6
aptriant is on a distinguished road
Τελικά το πήρα την τετάρτη απο το συνεργείο για δοκιμή. Εγκέφαλο δεν άλλαξα.Τουλάχιστον όχι ακόμα.
μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.Μόνο εχθές όταν το έτρεξα λίγο με 5η και 130 μου έκανε μια διακοπή, το άφησα έβαλα 4η και φόρτωσε κανονικά. Άν δεν το ζορίζω μου φαίνεται δεν έχει πρόβλημα..... έχει ο θεός βλέπουμε...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 23-04-11, 10:44
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
λοιπον το αμαξι για να δουλευει δεν ειναι εγκεφαλος κατι αλλο ηλεκτρολογικο ειναι .αν ηταν εγκεφαλος ουτε μπρος δεν θα επερνε ,και δεν εχει σημερα δουλευει αυριο οχι.ο εγκεφαλος πεθαινει μια και εξω.ψαχτο σε κανενα εμπειρο ηλεκτρολογο
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 23-04-11, 10:59
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gregE36 Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον το αμαξι για να δουλευει δεν ειναι εγκεφαλος κατι αλλο ηλεκτρολογικο ειναι .αν ηταν εγκεφαλος ουτε μπρος δεν θα επερνε ,και δεν εχει σημερα δουλευει αυριο οχι.ο εγκεφαλος πεθαινει μια και εξω.ψαχτο σε κανενα εμπειρο ηλεκτρολογο
Δεν ειναι και απολυτο αυτο που λες παντως. Εν μερει ισχυει ομως.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.