Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-08-10, 21:08
Το avatar του χρήστη bagelhs
bagelhs Ο χρήστης bagelhs δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-06-2007
Μηνύματα: 137
bagelhs is on a distinguished road
HELP ΡΕΤΑΡΙΣΜΑ Ε39

Μπορεί κάποιος να μου πει, έχω την Ε39 και μετά από καμιά 10km αρχίζει και ρετάρει δηλαδή δουλεύει σαν τρικυλινδρο δεν ανεβάζει στροφές αν το σβήσω για κάνα τέταρτο μετά όλα καλά αλλά και πάλι μετά από καμιά 10km πάλι τα ίδια. Βενζίνη δεν είναι, άλλαξα αισθητήρα στροφάλου αντλία βενζίνης τίποτα τα ίδια τι μπορεί να φταίει????
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-08-10, 22:35
Το avatar του χρήστη onyx
onyx Ο χρήστης onyx δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-04-2007
Μηνύματα: 267
onyx will become famous soon enoughonyx will become famous soon enough
Σκέψεις: μπουζί, πολλαπλασιαστές, φλάντζα, ρυθμιστής πίεσης....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-08-10, 05:12
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
1)βαλτο στο διαγνωστικο,ετσι απο περιεργεια.
2)τσεκ σωληνακια υποπιεσης-εισαγωγη με αιθερα.
3)αφου βγαλεις τα μπουζι,αριθμημενα,προσεξε την καυση σε καθε κυλινδρο,για να δεις αν εχει προβλημα η φλαντζα.
στην θεση σου,θα εκαμα 2 γεμισματα με vpower για να καθαρισουν ολα,μπεκ-μπουζι- αντλια-σωληνωσεις,και μετα
ολα τα αλλα.............
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-08-10, 10:01
Το avatar του χρήστη bagelhs
bagelhs Ο χρήστης bagelhs δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-06-2007
Μηνύματα: 137
bagelhs is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stauros772000 Εμφάνιση μηνυμάτων
1)βαλτο στο διαγνωστικο,ετσι απο περιεργεια.
2)τσεκ σωληνακια υποπιεσης-εισαγωγη με αιθερα.
3)αφου βγαλεις τα μπουζι,αριθμημενα,προσεξε την καυση σε καθε κυλινδρο,για να δεις αν εχει προβλημα η φλαντζα.
στην θεση σου,θα εκαμα 2 γεμισματα με vpower για να καθαρισουν ολα,μπεκ-μπουζι- αντλια-σωληνωσεις,και μετα
ολα τα αλλα.............
Φίλε Σταύρο το έβαλα στο διαγνωστικό και μου έβγαλε πρόβλημα στον αισθητήρα αέρος εκείνο που είναι πίσω από το φίλτρο αέρος το άλλαξα από ένα άλλο Ε39 πάλι τα ίδια. Μπουζί τα έχω αλλάξει και πάλι τα ίδια τα μπεκ είναι καλά για φλάντζα αν κατάλαβα καλά εννοείς την φλάντζα κεφαλης?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-08-10, 11:10
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
τσέκαρε και τους πολλαπλασιαστές
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-08-10, 12:28
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bagelhs Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί κάποιος να μου πει, έχω την Ε39 και μετά από καμιά 10km αρχίζει και ρετάρει δηλαδή δουλεύει σαν τρικυλινδρο δεν ανεβάζει στροφές αν το σβήσω για κάνα τέταρτο μετά όλα καλά αλλά και πάλι μετά από καμιά 10km πάλι τα ίδια. Βενζίνη δεν είναι, άλλαξα αισθητήρα στροφάλου αντλία βενζίνης τίποτα τα ίδια τι μπορεί να φταίει????
ακριβώς το ίδιο επαθα ,σε αλλο αμάξι βεβαια, και αφού αλλαξα φιλτρο βενζίνης , μπουζί ,και εβαζα μόνο 100αρα ,βελτιωνόνταν για λίγο και μετά τα ιδια.μεχρι που μου εβγαλε ενδειξη στο καντραν και πήγα για αλλαγη πολλαπλασιαστή -μπουζοκαλώδια-μπουζί και όλα οκ......
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-08-10, 13:57
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bagelhs Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί κάποιος να μου πει, έχω την Ε39 και μετά από καμιά 10km αρχίζει και ρετάρει δηλαδή δουλεύει σαν τρικυλινδρο δεν ανεβάζει στροφές αν το σβήσω για κάνα τέταρτο μετά όλα καλά αλλά και πάλι μετά από καμιά 10km πάλι τα ίδια. Βενζίνη δεν είναι, άλλαξα αισθητήρα στροφάλου αντλία βενζίνης τίποτα τα ίδια τι μπορεί να φταίει????
Κοίτα το 1...
http://www.realoem.com/bmw/showparts...41&hg=13&fg=15

και το 7..
http://www.realoem.com/bmw/showparts...95&hg=11&fg=40
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 24-08-10, 15:07
Το avatar του χρήστη bagelhs
bagelhs Ο χρήστης bagelhs δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-06-2007
Μηνύματα: 137
bagelhs is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείς να γίνεις λίγο ποιο σαφείς? Ωραία τα είδα αυτά. Τι δουλειά κάνουν σου έτυχε και σένα αυτό? Με τι έχουν σχέση μην δίνω τζάμπα τα € πάλι δεν τα έχουμε και περίσσευμα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 24-08-10, 15:10
Το avatar του χρήστη bagelhs
bagelhs Ο χρήστης bagelhs δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-06-2007
Μηνύματα: 137
bagelhs is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zami Εμφάνιση μηνυμάτων
ακριβώς το ίδιο επαθα ,σε αλλο αμάξι βεβαια, και αφού αλλαξα φιλτρο βενζίνης , μπουζί ,και εβαζα μόνο 100αρα ,βελτιωνόνταν για λίγο και μετά τα ιδια.μεχρι που μου εβγαλε ενδειξη στο καντραν και πήγα για αλλαγη πολλαπλασιαστή -μπουζοκαλώδια-μπουζί και όλα οκ......
Στην αρχή και εμένα το μυαλό μου εκεί πήγε αλλά στον εγκέφαλο δεν μου έβγαζε πρόβλημα στους πολλαπλασιαστές άσε που φορώ και 6 και δεν ξέρω και πόσο θα κοστίσουν
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 24-08-10, 17:26
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bagelhs Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην αρχή και εμένα το μυαλό μου εκεί πήγε αλλά στον εγκέφαλο δεν μου έβγαζε πρόβλημα στους πολλαπλασιαστές άσε που φορώ και 6 και δεν ξέρω και πόσο θα κοστίσουν
ουτε και εμένα εβγαζε αρχικά...........δηλαδη στα κομπιάσματα και στα τρέμουλα ,δεν εδειχνε τιποτε στο ταμπλώ και στον εγκέφαλο...
οταν πια εφτασε να μην πηγαίνει καθολου το αυτοκινητο τοτε αναψε το check στο ταμπλώ και εγραψε και το σφαλμα στον εγκέφαλο...
Φυσικά ,η καθε περιπτωση διαφέρει....
εγω παντω χαρηκα που το επαθα στο 2ο αμάξι ,της γυναικας,με τρεις πολλαπλασιαστες και οχι στο δικό μου ,που οπως ειπες και εσυ,εχει 6!!!!!!
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.