Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 07-08-05, 00:13
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Και μετα εγω κανω off topic! Παρτε το χαμπαρι, ειστε εκτος θεματος! Παρακαλω πολυ να σβηστουν τα ποστς!
Ενταξει ειπαμε καλουτσικη η Μ Ε30 αλλα οχι και να μας περναει η γιαγια που παει στη λαϊκη! ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ!!!!!!! ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ Η ΖΕΣΤΗ???????
Συμφωνω με το Γιωργο, τι σχεση εχει το Ε30, που εμοιαζε με τουβλο, με το καμπυλατο Ε36? Τις γυναικες τις θελετε με γωνιες ή με καμπυλες??????
Μ3 Ε36 ΚΑΙ Ο ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΤΗΝ ΙΚΑΡΙΑ ΛΕΩ!!!!!!!
Θα επανελθω δριμυτερος, μεινετε συντονιοσμενοι!
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 07-08-05, 02:07
Το avatar του χρήστη TheCondor
TheCondor Ο χρήστης TheCondor δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-04-2005
Μηνύματα: 404
TheCondor is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3
Και μετα εγω κανω off topic! Παρτε το χαμπαρι, ειστε εκτος θεματος! Παρακαλω πολυ να σβηστουν τα ποστς!
Ενταξει ειπαμε καλουτσικη η Μ Ε30 αλλα οχι και να μας περναει η γιαγια που παει στη λαϊκη! ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ!!!!!!! ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ Η ΖΕΣΤΗ???????
Συμφωνω με το Γιωργο, τι σχεση εχει το Ε30, που εμοιαζε με τουβλο, με το καμπυλατο Ε36? Τις γυναικες τις θελετε με γωνιες ή με καμπυλες??????
Μ3 Ε36 ΚΑΙ Ο ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΤΗΝ ΙΚΑΡΙΑ ΛΕΩ!!!!!!!
Θα επανελθω δριμυτερος, μεινετε συντονιοσμενοι!
Μιλας για το αυτοκινητο που εχει παρει τα περισσοτερα πρωταθληματα σε αγωνες τουρισμου. Για το αυτοκινητο που συνολικα αριθμει γυρω στα 17000 κομματια σε ολο τον κοσμο ( ολα μαζι ), για το αυτοκινητο που ο κινητηρας του λεει BMW M POWER επανω, για το αυτοκινητο που εχει την πρωτη ΚΑΤΩ ( ΟΛΑ ΚΑΤΩ ΠΟΥ ΛΕΜΕ - ασχετο ), μπορω να συνεχισω να γραφω τα απειρα.

ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΕΧΝΗΣ ΓΙΑΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΒΛΟ??? ΗΜΑΡΤΟΝ !!

Και κατι αλλο, που εχει τις καμπυλες το Ε36 και δεν τις ειδα??? ( μαλιστα εμενα ειναι το τελευταιο BMW που πραγματικα μου αρεσει - το 36αρι - επειδη ακριβως δεν εχει καμπυλες )

Τις γυναικες τις θελω με καμπυλες, και τα αμαξια με γωνιες. Κατι σαν την Monica Bellucci μεσα σε μια Maserati Ghibli ενα πραγμα.
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 07-08-05, 10:18
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Περί επιδόσεων...

Να εκφράσω την προσωπική μου άποψη.
Άν εξαιρέσεις το συναισθηματικό δέσιμο με αυτό το υπέροχο αυτοκίνητο (Μ3 Ε30), δεν βλέπω που τα καταφέρνει καλύτερα από ένα σύγχρονο bmw. Τι θέλω να πω. Δεν βλέπω να υπερτερεί ΠΟΥΘΕΝΑ σε σχέση με ένα Ε46 330ci. Επιδόσεις? Κινητήρας? Σασμάν?Ανάρτηση?Φρένα?Πλαίσιο?Αεροδυναμική? (ας αφήσουμε τον τομέα, ασφάλεια, άνεση, ποιότητα).Το Μ3 είναι πολύ πίσω και καταιδρωμένο.

Τώρα υπάρχουν άνθρωποι που αγαπάνε υπερβολικά αυτό το αυτοκίνητο (όπως εγώ τη CSL) και έτσι δικαιολογείται να θέλουν να αποκτήσουν και να κυκλοφορούν ένα τέτοιο αυτοκίνητο. Για τους υπόλοιπους, δεν ξέρω γιατί πρέπει οι πορωμένοι, να τους πείσουμε ότι είναι ανώτερο από άλλα καινούργια αυτοκίνητα, γιατί πιστεύω δεν είναι. Και συμφωνώ, έχει γράψει ιστορία στους αγώνες τουρισμού. Ωραία! Ε και? Εγώ που πάω κάθε μέρα στη δουλειά μου, τι με νοιάζει αυτό? Πόσο μάλλον, άν έχω ξοδέψει άπειρα χρήμματα για να το πάρω, να το συντηρώ και συναντήσω στο δρόμο ένα SLK και με περάσει από πάνω. Μετά θα ξεχάσω την ιστορία των αγώνων, γιατί ήταν πριν 15 χρόνια και σήμερα έχουμε 2005.
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 07-08-05, 10:47
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Πρωτον Μανο εισαι απαραδεκτος ....
Kατι τετοια ακουω απο φιλους μου που ειναι εντελως ασχετοι με αυτοκινητα αλλα τους δικαιολογω...δεν το παιζουν BMWδακιδες και δεν ειναι μελη σε BMWclub....
Δευτερον να πω οτι δεν ειναι εκτος θεματος κανεις αφου το θεμα ειναι το Μ3 που ειδε ο Τασος και καθενας μπορει να εκφερει την αποψη του πανω στο συγκεκριμενο αυτοκινητο και να γινει συζητηση...
Τελος να πω οτι οπως αναφερθηκε και ποιο πανω οντως ενα συγχρονο BMW υπερτερει εναντι ενος Μ3 Ε30 αλλα θελω να τονισω οτι δεν πιστευω να θελει κανεις να παρει Μ3 Ε30 να το παιξει γρηγορος...οχι οτι δεν θα ειναι αλλα οποιος το εχει θα το εχει παρει για αλλους λογους(o alex το ειπε,αυτο το συναισθηματικο δεσιμο).....οι οποιοι επιπλεον δεν ειναι για να παει κανεις στην δουλεια η να παει την γκομενα του βολτα....για ολα αυτα θα εχει και αλλο αμαξι.....απλα θελει να εχει ενα κομματι ενος θρυλου, οπως υπαρχουν πολλοι.....θελει να εχει κατι που χαζευε απο τοτε που ηταν μικρος οταν το εβλεπε στους αγωνες να παιρνει το ενα πρωταθλημα μετα το αλλο....

Θελω να προσθεσω οτι δεν ειναι σκοπος μου να πεισω κανεναν απλα ειναι κριμα να ξεχναμε το παρελθον και να το σνομπαρουμε......

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanatic : 07-08-05 στις 11:35
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 07-08-05, 10:53
Το avatar του χρήστη DaRk_AnGeL
DaRk_AnGeL Ο χρήστης DaRk_AnGeL δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 215
DaRk_AnGeL is on a distinguished road
Όπως έχω γράψει και σε άλλο thread κάποια μοντέλα (ανεξαρτήτως μάρκας) αποτελούν κεφάλαια της αυτοκίνησης( και δε μιλάω για supercars αλλα για αμάξια παραγωγής) και αξίζουν τον σεβασμό μας. Χαρακτηριστικά να αναφέρω 2-3 παραδείγματα που δεν είναι τα μόνα):
1. Μ3 Ε30 EVO III
2. Cossworth
3. CRX Vtec

και πολλά πολλά ακόμα, τα οποία γα την εποχή τους ήταν και όμορφα και πρωτοποριακά και γρήγορα... και μεταξύ μας... δε θα με χάλαγε να κυκλοφορώ με κανένα απο τα 3 ακόμα και σήμερα, γιατι και σαν αμάξια τα γουστάρω και τα τσαγάκια τους τα μοιράζουν στο χαλαρό ακόμα και σήμερα... μην ξεχνάμε οτι μιλάμε για αμάξια παραγωγής και ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10ετίας... που το πίο αργό απο τα 3 έχει 160 άλογα απο τη μαμά του.... Ξέρετε πόσοι σημερινοί "γρήγοροι" ηλικίας 18-20 αγνοούν την ύπαρξη αυτών των μοντέλων και όταν τα γνωρίζουν τα προσκυνάνε?
Πόσα PuntoGT-Saxo-Rallye έχουν βρεί στο δρόμο τους ένα ταπεινό CRX 10ετίας(και βάλε) και τους έχει κάνει ρόμπα?
Αυτά τα έγραψα για όσους μετράνε ένα αμάξι αποκλειστικά με τα άλογα, και για όσους αγνοούν βασικά κεφάλαια στην ιστορία της αυτοκίνησης.
Μήν γινόμαστε ιερόσυλοι please. Είναι σαν να λέμε οτι η Cindy Crawford και η Claudia Shiffer δεν μετράνε ώς γυναίκες επειδή μεγάλωσαν λίγο και υπάρχουν πολλές νεότερες όμορφες κοπέλες......

Δεν με απασχολεί να πείσω κανέναν για τίποτα... Απλα άν και έχω Μ3 36αρι... ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΠΡΟΣΚΥΝΑΩ ΤΟ 30ΑΡΙ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DaRk_AnGeL : 07-08-05 στις 10:57
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 07-08-05, 14:59
Το avatar του χρήστη manosbmw318ie30
manosbmw318ie30 Ο χρήστης manosbmw318ie30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2004
Μηνύματα: 482
manosbmw318ie30 is on a distinguished road
Thumbs down ΕΛΕΟΣ!!!!

ΕΛΕΟΣ!!! Θα χτυπήσω καμιά ένεση να έρθω στα ίσια μου με αυτά που διαβάζω! Ποιος είναι αυτός που θα πάρει μια Μ3 Ε30 για να κάνει κόντρες σήμερα; Μιλάμε για ένα κομμάτι ιστορίας της BMW που δεν αξίζει να γράφονται απαξιωτικές λέξεις.

Δηλαδή κάποιος που του αρέσει και θέλει να αποκτήσει μια 3.0Csl (Batmobile), ή μια 2002Turbo θα το κάνει για να τα σκίζει στις κόντρες;;;


Εκτός τόπου και χρόνου δηλαδή, αλλά αυτό είναι μια γενικότερη συμπεριφορά στην Ελλάδα, να φερόμαστε με τον χειρότερο τρόπο σε ιστορικά σύμβολα. Εδώ δε σεβόμαστε τα σύμβολα της δικής μας ιστορίας και τα βρωμίζουμε, τα αφήνουμε στη τύχη τους και τα ξεπουλάμε στους "κουτόφραγκους", θα καταλάβουμε την ιστορική σημασία ενός "σωρού λαμαρινών" που έφτιαξαν οι γότθοι 15 χρονάκια πριν;

Ρε, εμείς είμαστε Ελληνάρες. Όταν αυτοί ήταν στα δέντρα, εμείς φτιάχναμε Παρθενώνες, να ούμε.

Τώρα; Τώρα ακόμα και οδοντογλυφίδες τις εισάγουμε από Τουρκία και Κίνα...

Για να τελειώνω λοιπόν και επειδή όταν ανιχνεύω έλλειψη ιστορικής μνήμης και σεβασμού τα ψιλοπαίρνω (όχι με τα παιδιά που εκφράζουν τις απόψεις τους, αλλά με αυτούς που μας έχουν φέρει σε αυτό το χάλι, και επιτρέψτε μου να έχω άποψη από "μέσα" για τον χώρο της παιδείας γενικότερα), συνοψίζω στο εξής:

Για εμένα προσωπικά η Μ3 Ε30 είναι ένα σημαντικό μέρος της ιστορίας της αγαπημένης μου εταιρίας και θα θεωρούσα μεγάλη μου τιμή να είχα στη κατοχή μου ένα από αυτά. Ελπίζω κάποια στιγμή να είμαι σε θέση να το αποκτήσω. Για τους άλλους ας είναι τούβλο (ή ένα κομμάτι μάρμαρο...). Η άποψή τους 101% σεβαστή, αλλά 1001% αδιάφορη για 'μένα.
__________________
Έξυπνα αυτοκίνητα για χαζούς ανθρώπους
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 07-08-05, 15:02
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Συμφωνω απολυτα με τον κυριο καθηγητη!!
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 07-08-05, 16:35
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Talking Διακοπες επειγοντως!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M-POWERfanatic
Πρωτον Μανο εισαι απαραδεκτος ....
Kατι τετοια ακουω απο φιλους μου που ειναι εντελως ασχετοι με αυτοκινητα αλλα τους δικαιολογω...δεν το παιζουν BMWδακιδες και δεν ειναι μελη σε BMWclub....
Δευτερον να πω οτι δεν ειναι εκτος θεματος κανεις αφου το θεμα ειναι το Μ3 που ειδε ο Τασος και καθενας μπορει να εκφερει την αποψη του πανω στο συγκεκριμενο αυτοκινητο και να γινει συζητηση...
Στελιο, επειδη ειμαι bmwδακιας πρεπει οπωσδηποτε να μου αρεσει τοσο πολυ το Μ3 Ε30?????? Πηγαινε αλλη μια εβδομαδα διακοπες αν εισαι αυτης της αποψης!
Προτιμω το Μ3 Ε36! Που υπαρχει το προβλημα; Το Ε30 ρε παιδι μου δεν ικανοποιει καποιες απο τις απαιτησεις μου! Ετσι με το ζορι πρεπει να μου αρεσει? Δε με νοιαζει ποσα αυτοκινητα εχει πουλησει, δεν με νοιαζει ποσα πρωταθληματα εχει παρει!
Βασιλη, δεν το αποκαλω "γιαγια" το αυτοκινητο! Εισαι ακυρος! Ξαναδιαβασε το ποστ μου. Δεν το αποκαλω "τουβλο". Λεω οτι το σχεδιο του μοιαζει με τουβλο!!!!!!!! Δες ποιο αυτοκινητο ειναι πιο κυκλικο!
Επππππ δεν εχω τιποτα με το Μ3 Ε30 απλα προτιμω το Ε36 γι αυτους τους λογους και δεν προκειται ποτε να το θεοποιησω!
Παω να κανω μια βουτια στην πισινα τωρα που ιδρωσα!
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 07-08-05, 17:04
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Δεν ειπα οτι πρεπει σε εναν BMWδακια να αρεσει η Ε30 απλα πρεπει να ξερεις λιγο ιστορια και να την σεβεσαι και να μην καθεσαι να κρινεις τα αμαξια αναλογα με το ποιο ειναι γρηγορο σε μια κοντρα.......
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 07-08-05, 17:20
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M-POWERfanatic
απλα πρεπει να ξερεις λιγο ιστορια και να την σεβεσαι
Λιγο ακυρο αυτο κατα τη γνωμη μου,γιατι με αυτη τη λογικη,δεν φαινεται να σεβεστε και εσεις την 36αρα.Πεταμενη σε καποια ακρη του μυαλου σας μου δειχνετε οτι ειναι

Και στην τελικη η Μ3 Ε30 δεν εχει κατι περισσοτερο απο μια Μ3 Ε36,και ουτε μια Μ3 Ε36 εχει κατι περισσοτερο απο μια Μ3 Ε46.

Ας μεινει ο καθενας απο εμας στην κ@υλα του (ειτε λεγεται Ε30,ειτε Ε36,ειτε Ε46) και αμα θελει και να την "θεοποιησει",ας το κανει για τον εαυτο του μονο.Δεν χρειαζεται να προσπαθησει να πεισει και τους αλλους

Και στη τελικη,ΑΝΕΞΗΘΡΗΣΚΕΙΑ εχουμε.Εγω πιστευω σε αλλη θεα.....
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
m3 30

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.