Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 04-12-10, 22:06
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m3e36 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω εχω μια απορια.
γιατι 350ps και οχι v8 με 420ps?
Γιατι δεν είμαστε το VAG που με ένα μοτέρ φτιάχνει τα άπειρα μοντέλα !!!
Γιατί μπορούμε...
GVMD
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 04-12-10, 22:10
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
straight>V

Ωραιο το 1Μ... like like like
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 04-12-10, 22:35
nfot Ο χρήστης nfot δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Μηνύματα: 180
nfot is on a distinguished road
Επειδη αν ειχε τον ιδιο κινητηρα με το Μ3,θα ειχαμε κανιβαλλισμο, πραγμα που δεν το θελει κανεις. Ακομη και αυτος ο Ι6Τ μπορει να βγαλει ανετα 400 ζωντανα, αλλα εργοστασιακα δε θα το δεις αυτο ποτε.
Αστε που ο V8 δε νομιζω να χωραει στον χωρο κινητηρα του ασσου, με εργοστασιακες προδιαγραφες ασφαλειας κτλ.
__________________
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 04-12-10, 23:09
m3e36 Ο χρήστης m3e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-06-2010
Μηνύματα: 44
m3e36 is on a distinguished road
δεν θα ειχαμε κανεναν κανιβαλλισμο φιλε μου.
αν θελει ο bmw ολα τα καταφερνει.
για παραδειγμα στο ε30 μπορεις να βαλεις οτι κινητηρα θες.μεχρι και v10 απο μ5 εχουνε βαλει.
απλα ειναι πολιτικη της εταιρειας τετοια.. σου λεει αν βαλουμε στη M1 μοτερ v8 420ps την μ3 ποιος θα την παρει?
η απαντηση ειναι κανενας.
θα αγοραζουνε ολοι την Μ1 γιατι θα ειναι πιο ελαφρυα και πιο γρηγορη απο την Μ3.
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 05-12-10, 00:30
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Σιγα μην εχανε κοινο το μ3... οποιος θελει μ3 θα το παρει. Αλλωστε αλλο κυρος και βαρυτητα εχει το ονομα Μ3 απο το Series 1 M Coupe.
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 05-12-10, 07:25
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m3e36 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω εχω μια απορια.
γιατι 350ps και οχι v8 με 420ps?

Θα ηταν ΛΑΘΟΣ τις Bmw να βαλει τον κινητηρα του Μ3 στο Μ1 δεν το εχει κανει ποτε σε αλλο αυτοκινητο οποτε γιατι να το κανει τωρα..Ασε που μιλαμε για ενα υπερτροφοδοτουμενο μοτερ.

Τι θα γινουμε group VAG να μοιραζουμε τους κινητηρες σε οποια καροτσα βρουμε μπροστα μας?
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 06-12-10, 08:47
m3e36 Ο χρήστης m3e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-06-2010
Μηνύματα: 44
m3e36 is on a distinguished road
δηλαδη τον κινητηρα τον 35 αρι με τα 306ps το δεχομαστε που τον εχει μοιρασει σε ενα σωρο μοντελα που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη.
τον v8 ομως θα ηταν λαθος να τον βαλει και αλλου...θα γινουμε group VAG....
αν η bmw στην M1 εβαζε ενα κινητηρα ο οποιος απεδιδε 450 -500 ps θα σου επεφτε ασχημα?
ειναι καθαρα πολιτικη της εταιρειας φιλε μου.δεν θελουνε να κανουνε την Μ1 πιο δυνατη απο την Μ3 γιατι θα μειωθουνε οι πωλησεις της Μ3.
και σε αυτο που λεει ο φιλος πιο πανω οτι οποιος θελει Μ3 θα παρει Μ3 εχω να πω οτι αν βγει μια Μ1 με τον ιδιο κινητηρα που φοραει η Μ3 και εχει καμια 20αρια χιλιαρικα πιο κατω θα σου ελεγα εγω ποσοι θα αγοραζανε Μ3.
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 06-12-10, 10:10
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Προσωπικά 1 Μ V8 δεν θα έπαιρνα...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 07-12-10, 08:04
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Από τη στιγμή που πλέον το M badge τοποθετείται σε human carriers όλα να τα περιμένεις

Πάντως μια και είναι Μ λογικά θα έπρεπε να έχει S μοτέρ ... πρέπει να είναι το πρώτο Μ με ΜΗ S motor εκτός αν τον Ν55 του 1 Μ coupe τον πούνε S55 ... όπως κάνανε με το Χ6Μ που τον Ν63 των είπανε S63

Θεωρητικά πάντως είναι περίεργη επιλογή αφού ένα από τα ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ "ατού" των μέχρι τώρα (πριν τα Χ5 και Χ6Μ) ήταν ότι το μοτέρ τους ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ...

Εγώ δεν καταλαβαίνω ποιός θα το αγορασει αν η διαφορά τιμής του 1Μ coupe με το απλό 135 είναι σοβαρή !!!
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 07-12-10, 08:18
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων

Εγώ δεν καταλαβαίνω ποιός θα το αγορασει αν η διαφορά τιμής του 1Μ coupe με το απλό 135 είναι σοβαρή !!!
Όλοι αυτοί που θα αγοράζουν και τα Μ3 F30 & M5 F10 και θα έχουν σοβαρή διαφορά τιμής από 335 & 550 αντίστοιχα....
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.