Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-07-10, 14:55
kallikratidas Ο χρήστης kallikratidas δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 25-09-2009
Μηνύματα: 4
kallikratidas is on a distinguished road
Thumbs down Ακριβοπληρωμένο αλλά ελαττωματικό.Δεν τραβάει πλέον!

Καλησπέρα!Δυστυχώς μετά από ενάμισι χρόνο οδήγησης της 116 μου και την αρχική μου χαρά, τώρα πια μου έχει απομείνει μόνο απογοήτευση. Τους τελευταίους μήνες έμεινα 3 φορές από πολλαπλασιαστή σε διάφορα μέρη της Ελλάδας! Την τελευταία φορά μου αλλαξαν πολλαπλασιαστή, μπεκ, μπουζί, ενώ έχω αναβαθμιστεί και στο τελευταίο λογισμικό. Μετά τις τελευταίες αλλαγές όμως το αυτοκίνητο είναι σαν να έχει χάσει μέρος της ισχύς του. Πατάω γκάζι - ειδικά με δευτέρα ή τρίτη- και είναι απελπιστικά αργό!(αργεί πολύ να ανεβάσει στροφές, δεν ρετάρει όμως, όπως έκανε πριν!) Για να μη μιλήσω τι γινεται στις ανηφόρες!Επίσης αυξήθηκε και η κατανάλωση.
Δεν ανάβει όμως κανένα αναθεματισμένο λαμπάκι! Οπότε στις αντιπροσωπείες (στις 4-5 που εχω πάει) μου λένε ότι δεν μπορούν να κάνουν τιποτα!Το ίδιο και η BMW Hellas!
Τι να κάνω ρε παιδιά;Μπορεί να είναι ο τέταρτος πολλαπλασιαστής και το αυτοκινητο να μην ρετάρει?Να τον αλλάξω με δικά μου έξοδα? Να το πάω σε μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο?
Μιλάμε για απογοήτευση!Αν κάποιος φίλος έχει καμιά ιδέα θα με βοηθήσει πολύ!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-07-10, 15:20
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Κατ αρχην καλωσορισες στο φορουμ. Αν ψαξεις λιγο θα βρεις θεματα σχετικα με τα προβληματα σου οπως πχ συτο:
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...t=8150&page=49
Δυστυχως εισαι κι εσυ αλλο ενα θυμα των γνωστων πλεον προβληματων της σειρας 1...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-07-10, 15:57
kallikratidas Ο χρήστης kallikratidas δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 25-09-2009
Μηνύματα: 4
kallikratidas is on a distinguished road
Σ'ευχαριστώ πολύ Γιάννη.Απ'ότι είδα έχεις κι εσύ παρόμοια προβλήματα.Χάλι μαυρο και σε εμενα. Ούτε προσπεραση δεν μπορώ να κάνω!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-07-10, 18:29
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
kali...εχεις και κατι απο τα παρακατω?
κομπιασμα με λιγες στροφες και μεγαλη σχεση στο κιβωτιο ?
τρεμουλο στο ρελαντι ?
πεφτουν οι στροφες λιγο πριν σταματησεις στις 500 ?
κοιτα εγω τα ειχα ολα μαζι....και δεν μου εβρισκαν τιποτα τα διαγνωστικα μεχρι που πηγα σε εναν τυπο και μου τα βρηκε ολα....διαβασε τα ποστ μου...εδω και περιπου 2 βδομαδες το αμαξι δουλευει αριστα
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-07-10, 18:57
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kallikratidas Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ'ευχαριστώ πολύ Γιάννη.Απ'ότι είδα έχεις κι εσύ παρόμοια προβλήματα.Χάλι μαυρο και σε εμενα. Ούτε προσπεραση δεν μπορώ να κάνω!
Εγω απλα το σπαω για να προσπερασω! 2ες, 3ες απλα τις πεθαινω! Καταναλωση μεσα στην πολη και με κλιμα συνεχεια εχει φτασει πανω απο 12λ/100χμ!
Δεν ξερω κι εγω αν ειναι ιδεα μου ή αν κατι δεν πηγαινει οντως καλα αλλα αφου δεν ειναι αναμμενο κανενα λαμπακι τ αφηνω...
Παντως κι εγω το νιωθω να σουρνεται!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-07-10, 19:06
kallikratidas Ο χρήστης kallikratidas δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 25-09-2009
Μηνύματα: 4
kallikratidas is on a distinguished road
Γεια σου halkida116mpack.Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον καταρχήν, είδα στο άλλο post ότι και εσυ πέρασες μια μικρή οδύσσεια!Η αλήθεια είναι ότι έχω το κόμπιασμα με την έννοια ότι πατάω γκάζι και οι στροφές είναι χαμηλά ανεβαίνοντας πολύ αργά.(σαν να επρεπε να βαλεις τρίτη και εβαλες πέμπτη ενα πραγμα).Στο ρελαντί έχω ενα τρεμουλο, δεν ξέρω ομως αν ειναι υπερβολικο ή όχι (μικρη διαφορα).Το άλλο με το πέσιμο των στροφων με το φρεναρισμα για να πω την αλήθεια δεν το εχω ή δεν το πρόσεξα.Θα το τεστάρω.
Πάντως για να επιταχύνω ικανοποιητικά πρέπει να έχει πολλες στροφες. Θα επανέλθω με νεότερα!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-07-10, 19:30
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Μετρήστε 0-100 για να έχουμε τα δεδομένα εργοστασίου, και τα δεδομένα σας..
Η αίσθηση είναι εντελώς υποκειμενική, και δεν βοηθάει πάντα.. Τα νούμερα λένε πάντα
την αλήθεια...
Μετά προχωράμε..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-07-10, 19:49
thanblan Ο χρήστης thanblan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2009
Μηνύματα: 582
thanblan will become famous soon enoughthanblan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kallikratidas Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου halkida116mpack.Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον καταρχήν, είδα στο άλλο post ότι και εσυ πέρασες μια μικρή οδύσσεια!Η αλήθεια είναι ότι έχω το κόμπιασμα με την έννοια ότι πατάω γκάζι και οι στροφές είναι χαμηλά ανεβαίνοντας πολύ αργά.(σαν να επρεπε να βαλεις τρίτη και εβαλες πέμπτη ενα πραγμα).Στο ρελαντί έχω ενα τρεμουλο, δεν ξέρω ομως αν ειναι υπερβολικο ή όχι (μικρη διαφορα).Το άλλο με το πέσιμο των στροφων με το φρεναρισμα για να πω την αλήθεια δεν το εχω ή δεν το πρόσεξα.Θα το τεστάρω.
Πάντως για να επιταχύνω ικανοποιητικά πρέπει να έχει πολλες στροφες. Θα επανέλθω με νεότερα!
αν εξαιρέσουμε το θέμα με την πτώση στροφών κατά το φρενάρισμα, τα υπόλοιπα είναι μάλλον τα ίδια με των πολλών που έχουν πρόβλημα. δες τα σχετικά thread.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-07-10, 21:48
Το avatar του χρήστη tasosbmw316
tasosbmw316 Ο χρήστης tasosbmw316 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-12-2008
Μηνύματα: 44
tasosbmw316 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αν κάποιος φίλος έχει καμιά ιδέα θα με βοηθήσει πολύ!
Στο αγοράζω 1000 ευρώ Γιώργο.............

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 20-07-10 στις 09:07
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-07-10, 23:09
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasosbmw316 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κάποιος φίλος έχει καμιά ιδέα θα με βοηθήσει πολύ!
Παράθεση:
Στο αγοράζω 1000 ευρώ Γιώργο.............

Σε τι να σε βοηθησουμε, μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος; Εχεις κι εσυ τα ιδια προβληματα στο αυτοκινητο σου με πτωση αποδοσης κλπ?..
Μηπως εχεις γραψει σε λαθος section?..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 20-07-10 στις 09:08
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.