Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 19-07-10, 23:17
Το avatar του χρήστη tasosbmw316
tasosbmw316 Ο χρήστης tasosbmw316 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-12-2008
Μηνύματα: 44
tasosbmw316 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο αγοράζω 1000 ευρώ Γιώργο.............

Παράθεση:
Σε τι να σε βοηθησουμε, μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος; Εχεις κι εσυ τα ιδια προβληματα στο αυτοκινητο σου με πτωση αποδοσης κλπ?..
Μηπως εχεις γραψει σε λαθος section?..
Οχι φίλε μου δεν έχω τέτοιου είδους προβλήματα.Απλά πλάκα του κάνω ξέρει αυτός......

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 20-07-10 στις 09:08
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 19-07-10, 23:45
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasosbmw316 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε τι να σε βοηθησουμε, μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος; Εχεις κι εσυ τα ιδια προβληματα στο αυτοκινητο σου με πτωση αποδοσης κλπ?..
Μηπως εχεις γραψει σε λαθος section?..
Παράθεση:
Οχι φίλε μου δεν έχω τέτοιου είδους προβλήματα.Απλά πλάκα του κάνω ξέρει αυτός......
Α, οκ! Αφου ειναι ετσι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 20-07-10 στις 09:08
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 20-07-10, 06:30
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kallikratidas Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου halkida116mpack.Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον καταρχήν, είδα στο άλλο post ότι και εσυ πέρασες μια μικρή οδύσσεια!Η αλήθεια είναι ότι έχω το κόμπιασμα με την έννοια ότι πατάω γκάζι και οι στροφές είναι χαμηλά ανεβαίνοντας πολύ αργά.(σαν να επρεπε να βαλεις τρίτη και εβαλες πέμπτη ενα πραγμα).Στο ρελαντί έχω ενα τρεμουλο, δεν ξέρω ομως αν ειναι υπερβολικο ή όχι (μικρη διαφορα).Το άλλο με το πέσιμο των στροφων με το φρεναρισμα για να πω την αλήθεια δεν το εχω ή δεν το πρόσεξα.Θα το τεστάρω.
Πάντως για να επιταχύνω ικανοποιητικά πρέπει να έχει πολλες στροφες. Θα επανέλθω με νεότερα!
παιδια το αμαξι ποτε δεν αρπαζε απο τις 2000 στροφες...δοκιμαστε το απο τις 3 με 3 μιση και πανω ανεβαζει????κομπιασμα εννοω σαν μια ακαριαια διακοπη αλλα παρα πολυ μικρης χρονικης διαρκειας
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 21-07-10, 16:55
kallikratidas Ο χρήστης kallikratidas δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 25-09-2009
Μηνύματα: 4
kallikratidas is on a distinguished road
Παράθεση:
Στο αγοράζω 1000 ευρώ Γιώργο.............
Τάσο είναι πολλά λεφτά!Σε πόσες δόσεις;

Παράθεση:
kali...εχεις και κατι απο τα παρακατω?
κομπιασμα με λιγες στροφες και μεγαλη σχεση στο κιβωτιο ?
τρεμουλο στο ρελαντι ?
πεφτουν οι στροφες λιγο πριν σταματησεις στις 500 ?
κοιτα εγω τα ειχα ολα μαζι....και δεν μου εβρισκαν τιποτα τα διαγνωστικα μεχρι που πηγα σε εναν τυπο και μου τα βρηκε ολα....διαβασε τα ποστ μου...εδω και περιπου 2 βδομαδες το αμαξι δουλευει αριστα
Απ'ότι φαίνεται εγώ δεν έχω τέτοια συμπτώματα.Ουτε τρέμουλο, ούτε αυτό με το φρενάρισμα..στο ρελαντί οι στροφές σταματάνε στις 700 περιπου..(φαντάζομαι φυσιολογικο είναι).Πάντως για μείωση επιδόσεων μόνο τον giannis116 είδα να παραπονιέται.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 21-07-10, 19:34
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kallikratidas Εμφάνιση μηνυμάτων
Τάσο είναι πολλά λεφτά!Σε πόσες δόσεις;


Απ'ότι φαίνεται εγώ δεν έχω τέτοια συμπτώματα.Ουτε τρέμουλο, ούτε αυτό με το φρενάρισμα..στο ρελαντί οι στροφές σταματάνε στις 700 περιπου..(φαντάζομαι φυσιολογικο είναι).Πάντως για μείωση επιδόσεων μόνο τον giannis116 είδα να παραπονιέται.
Και συνεχιζω να ξενερωνω... Ιδεα μου ή οχι το καταλαβαινω πως το αυτοκινητο εχει ψοφησει, οπως γραφτηκε και πιο πανω σε πολλες περιπτωσεις 2ες και 3ες απλα οι στροφες ανεβαινουν υπερβολικα εως επικινδυνα αργα σε ολο το φασμα με μια υποψια για κομπιασμα κατα την ανοδο στροφων.
Ειδικα οταν ειναι κρυο, απλα σουρνεται. Οσο για την καταναλωση...αισως την κατεβασα στα 11.5λ/100χμ...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 22-07-10, 00:05
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια το αμαξι ποτε δεν αρπαζε απο τις 2000 στροφες...
Επεδει εχει ηλεκτρονικο γκαζι για αυτο δεν αρπαζει ευκολα οπως τα ντιζατα ειδικα τα καρμπυρατερατα(που ειναι και ολα τα λεφτα στην αποκριση γκαζιου)
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-07-10, 18:20
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stas Εμφάνιση μηνυμάτων
Επεδει εχει ηλεκτρονικο γκαζι για αυτο δεν αρπαζει ευκολα οπως τα ντιζατα ειδικα τα καρμπυρατερατα(που ειναι και ολα τα λεφτα στην αποκριση γκαζιου)
δεν νομιζω να οφειλεται σ αυτο τοσο οσο το οτι ειναι ενα 16βαλβιδο με την ροπη του καπου στις 4500...τι να σου κανει απο τις 2000 ,ειναι και βαρη....ας γνωριζουμε τι καβαλαμε...1600 ειναι οχι τριλιτρο...
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 25-07-10, 00:45
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν νομιζω να οφειλεται σ αυτο τοσο οσο το οτι ειναι ενα 16βαλβιδο με την ροπη του καπου στις 4500...τι να σου κανει απο τις 2000 ,ειναι και βαρη....ας γνωριζουμε τι καβαλαμε...1600 ειναι οχι τριλιτρο...
Δες εδώ εάν δε μου πιστεύεις κ ο ντιζατος Μ42 16βαλβίδος είναι κ δεν έχουν ούτε 200 κυβ διάφορα αλλα καμιά 15ρια χρονιά στ ηλικία με το δικό σου μοτέρ
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
O M42 πάει καλά από το ρελαντί μέχρι περίπου τις 3.000rpm μετά και μέχρι τις 4κάτι κάνει μια κοιλιά και μετά ξυρίζει ως τον κόφτη στις 6.500rpm.
Τα καλά προγράμματα διορθώνουν την καμπύλη της ροπής εκεί που σου έγραψα ότι ξαπλώνει και δίνουν περίπου 6-7 ίππους στα ψηλά.
C U out there
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 25-07-10, 03:03
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
εαν διαβασεις θα δεις οτι δεν ειπα οτι δεν σε πιστευω η οτι εχεις αδικο...ειπα οτι νομιζω οτι οφειλεται πιο πολυ στο οτι βγαζει τα 16 χλγρ ροπης στις 4500 στροφες και στο οτι ειναι βαρη το αμαξι επειδη δεν γνωριζω ι κινητηρας που αναφερεις που εβγαζε την ροπη του,ποση ηταν, και ποση διαφορα σε κιλα εχουν.επαναλαμβανω οτι ναι εχεις δικιο για το ηλεκτρογκαζο αλλα ειναι και αυτα που σου ειπα σημαντικα.
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 25-07-10, 13:00
Το avatar του χρήστη jim_pas
jim_pas Ο χρήστης jim_pas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2009
Μηνύματα: 380
jim_pas is on a distinguished road
και το ηλεκτρόγκαζο πάντως υπάρχει τρόπος να έχει πολύ καλή απόκριση με κόστος γύρω στα 200 ευρώ....αλλά δεν νομίζω ότι είναι θέμα ηλεκτρόγκαζου....
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.