Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης > LPG και εναλλακτικά καύσιμα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-08-15, 13:51
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
νοθευμένο αέριο ;

καλημέρα παιδιά πάω λοιπόν χθες το βράδυ να βάλω αέριο ( όχι στην bmw ) φτάνω στο βενζινάδικο το γεμίζω πληρώνω και φεύγω ( πρέπει να είχα γύρω στα 4-5λ προτού το γεμίσω). Με το που φεύγω ( με αέριο πάντα) το αμάξι στην αρχή κόμπιαζε δεν ανέβαζε στροφές με τίποτα και ρέταρε απίστευτα , το περνάω στην βενζίνη όλα μια χαρά λέω ιδέα μου θα το αφήσω να ηρεμήσει κανένα 15λεπτο πήγαινα με βενζίνη. Το περνάω μετά στο αέριο να δω αν άλλαξε κάτι και το αμάξι χειροτέρεψε με το που έμπαινε το αέριο το αμάξι συνέχιζε να ρετάρει στο ρελαντί και έσβηνε μόνο του ενώ με την βενζίνη όλα καλά.
Πάω καπάκια από το βενζινάδικο βρίσκω το αφεντικό και τον ρωτάω πως μπορεί μετά από το γέμισμα που το έκανε το αμάξι να μην δουλεύει σωστά (ψαρώνει στην αρχή γιατί νόμιζε ότι ήθελα να βάλω βενζίνη και μου λέει περίμενε να σου πω ) βάζει βενζίνη σε έναν πελάτη που είχε έρθει και έρχεται και τι μου λέει ότι φταίει το αμάξι μου ε δεν άντεξα του λέω έλα εδώ να το δεις με τα μάτια σου και πως μπορεί να μου το κάνει μόνο με το αέριο και με την βενζίνη όλα καλά .
Μετά μου λέει το σύστημα αερίου έχει θέμα και πότε του έκανα τελευταίο σέρβις και κάτι τέτοια του λέω πριν 1000χλμ και το βουλώνει και επίσης τι πρόβλημα το σύστημα και βλακείες με αέριο του λέω ήρθα με αέριο έφυγα με αέριο πως γίνεται αυτό.
Το έπαιζε Κινέζος που λέτε και μου έλεγε κάτι βλακείες ότι παίρνει από τον ίδιο προμηθευτή και δεν έχει αλλάξει ποτέ και κάτι τέτοιες βλακείες .

εγώ τώρα παιδιά τι μπορώ να κάνω ( καταγγελία ,μήνυση) να τον ελέγξουν κάπως αυτό το πράγμα είναι αλητεία να τους πληρώνεις και για αυτό που πλήρωσες να σε κλέβουν

συγνώμη αν σας κούρασα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη andreas e46 : 30-08-15 στις 13:54
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-08-15, 16:35
intasg Ο χρήστης intasg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2007
Μηνύματα: 231
intasg will become famous soon enough
Έπρεπε να καλέσεις αστυνομία επί τόπου (με την απόδειξη αποδεικνύεται ότι έβαλες αέριο από εκεί) και στη συνέχεια ακολουθείται η διαδικασία. Έρχεται κλιμάκιο για έλεγχο.
Από προσωπική μου πείρα, αν έκανες ότι έπαιρνες τηλέφωνο, δε θα σε άφηνε και θα σου έλεγε να τα βρείτε κτλ.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-08-15, 16:43
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από intasg Εμφάνιση μηνυμάτων
Έπρεπε να καλέσεις αστυνομία επί τόπου (με την απόδειξη αποδεικνύεται ότι έβαλες αέριο από εκεί) και στη συνέχεια ακολουθείται η διαδικασία. Έρχεται κλιμάκιο για έλεγχο.
Από προσωπική μου πείρα, αν έκανες ότι έπαιρνες τηλέφωνο, δε θα σε άφηνε και θα σου έλεγε να τα βρείτε κτλ.
άρα πάει τώρα δεν κάνω τίποτα ;
θα πάω και στο συνεργείο από εβδομάδα και αν μου πει ο μάστορας ότι είναι θέμα αεριού και όχι τίποτα άλλο να ξαναπάω ή το έχασα το παιχνίδι ;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-08-15, 23:27
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
τωρα μαλλον το εχασες... μπορει να σου πει οτι εκανες χλμ εμ το δικο μου αεριο και γεμισες απο αλλου και στο κανει απο τον αλλο που υποτιθεται γεμισες..

αποψη μου βεβαια.. πρωτη φορα ακουω για νοθευμενο αεριο παντως.

μηπως οντως σου εβγαλε βλαβη το συστημα μετα απο το σβησιμο στο βενζιναδικο?? θα μου πεις τετοια συμπτωση ? μπορει..

τελος, αν ο βενζινας δεν κανει λαμογιες τοτε δε θα φοβηθει καποιον επικειμενο ελεγχο
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-08-15, 10:13
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
99,99999999999% Δεν είναι απο το υγραέριο..
Μην τρελαίνεσαι..
Ο MAP σου έχει βλάβη, και θέλει αλλαγή..
(Εύχομαι να μην είναι ο πνεύμονας που έχει το θέμα.)
Απλά όταν γέμισες, άλλαξαν οι πιέσεις και σου παρουσιάστηκε το θέμα..
Και αυτό γίνεται 100% βέβαιο, εάν είσαι σταματημένος και χωρίς ταχύτητα ο κινητήρας
κάνει ρεταρίσματα και αυξομειώσεις των στροφών..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-08-15, 14:15
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
τωρα μαλλον το εχασες... μπορει να σου πει οτι εκανες χλμ εμ το δικο μου αεριο και γεμισες απο αλλου και στο κανει απο τον αλλο που υποτιθεται γεμισες..

αποψη μου βεβαια.. πρωτη φορα ακουω για νοθευμενο αεριο παντως.

μηπως οντως σου εβγαλε βλαβη το συστημα μετα απο το σβησιμο στο βενζιναδικο?? θα μου πεις τετοια συμπτωση ? μπορει..

τελος, αν ο βενζινας δεν κανει λαμογιες τοτε δε θα φοβηθει καποιον επικειμενο ελεγχο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
99,99999999999% Δεν είναι απο το υγραέριο..
Μην τρελαίνεσαι..
Ο MAP σου έχει βλάβη, και θέλει αλλαγή..
(Εύχομαι να μην είναι ο πνεύμονας που έχει το θέμα.)
Απλά όταν γέμισες, άλλαξαν οι πιέσεις και σου παρουσιάστηκε το θέμα..
Και αυτό γίνεται 100% βέβαιο, εάν είσαι σταματημένος και χωρίς ταχύτητα ο κινητήρας
κάνει ρεταρίσματα και αυξομειώσεις των στροφών..
Ευτυχώς σήμερα που κίνησα το αμάξι δούλευε σχεδόν κανονικά αλλά σε καμία περίπτωση όπως τότε και ελπίζω να καλυτερεύσει και άλλο.
Θέλω να ελπίζω ότι έτυχε εκείνη την στιγμή..

ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-08-15, 14:23
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Οπως πάντα εγώ είναι δογματικός...
Έχεις βλάβη..
Και η βλάβη δεν φεύγει.. μένει μέχρι να εμφανιστεί ξανα..
Απλά αυτή τη στιγμή έχεις μειωμένη πίεση σε σχέση με εχθές..
Αύριο ακόμα περισσότερο, και πάει λέγοντας....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-08-15, 14:27
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως πάντα εγώ είναι δογματικός...
Έχεις βλάβη..
Και η βλάβη δεν φεύγει.. μένει μέχρι να εμφανιστεί ξανα..
Απλά αυτή τη στιγμή έχεις μειωμένη πίεση σε σχέση με εχθές..
Αύριο ακόμα περισσότερο, και πάει λέγοντας....
άρα συνεργείο και λογικά αλλαγή στο map ( συνεργείο θα πήγαινα έτσι και αλλιώς για να δουν κάτι άλλο) ;
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 31-08-15, 15:04
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
άρα συνεργείο και λογικά αλλαγή στο map ( συνεργείο θα πήγαινα έτσι και αλλιώς για να δουν κάτι άλλο) ;
Συνεργείο.. και έλεγχος....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 31-08-15, 15:19
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνεργείο.. και έλεγχος....
οκ ευχαριστώ πολύ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.