Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-09-08, 20:17
kolivasx Ο χρήστης kolivasx δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-09-2008
Μηνύματα: 4
kolivasx is on a distinguished road
προβλημα με x3

γεια σας ,πριν ενα μηνα πηρα καινουργιαο το χ3,κκαι εχω 2προβληματα.1)ακουγεται ενας θορυβος απο την μεταδοση καθε φορα που αλαζω ταχυτητα.και2)κανει ενα τριξιμο στο πισω μερος καθε φορα που πεφτει σε λακουβα,στη αντιπροσωπεια μου λενε πτι δεν ακουν τιποτα.το αμαξι ειναι τοχ3 2.0.αν ξερει κανεις ,η εχει αντιμετωοισει παρομοιο προβλημα ασ μου πει γιατι εχω τρελαθει.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-11-08, 11:05
Το avatar του χρήστη sot_gr
sot_gr Ο χρήστης sot_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-10-2007
Μηνύματα: 21
sot_gr is on a distinguished road
Στην μετάδοση και σε εμένα ακούγετε θόρυβος,,στην αρχή είχα ανησυχήσει αλλά μετά μου είπαν ότι και στα υπόλοιπα έτσι γίνετε,οπότε λέω θα είναι φυσικό,,η μετάδοση γενικά στο χ3 είναι περίεργη στις αλλαγές και δεν καταλαβαίνω τη σόι μελέτη έκαναν τα ξεφτέρια της bmw και την έκαναν έτσι,,όσο για το τρίξιμο δεν έχω ακούσει κάτι σημαντικό,
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-01-09, 18:30
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
και σε μενα κανει ενα παραξενο θορυβο στην αλλαγη απο πρωτη σε δευτερη μολις πατας συμπλεκτη για να μη το κανει πρεπει να τη πας πολυ ομαλα την αλλαγη οπως εκαναν παλια στα ασυγχρονιστα σασμαν. Αν επιμεινει θα το παω για ελεγχο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-01-09, 15:33
Το avatar του χρήστη VARAGR
VARAGR Ο χρήστης VARAGR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-08-2007
Μηνύματα: 16
VARAGR is on a distinguished road
σε εμένα και με 48.000 χλμ δεν ακούγεται κανένας ήχος από κιβώτιο η σασμάν εκτός από κάποια ¨ντουκ¨ όταν περνάω εγκάρσιες ανωμαλίες και νομίζω ότι έρχεται από το κάλυμα της panorama οροφής
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-01-09, 17:12
kolivasx Ο χρήστης kolivasx δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-09-2008
Μηνύματα: 4
kolivasx is on a distinguished road
δεν ξερω τι συμβαινει .στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι δεν εχει τιποτα,εντωμεταξει με το παραμικρο μυριζει το σαζμαν.δεν πμορω να καταλαβω γιατι.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-01-09, 17:16
kolivasx Ο χρήστης kolivasx δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-09-2008
Μηνύματα: 4
kolivasx is on a distinguished road
σημειωνω οτι εχω κανει μονο 4800χλμ και το εχω παει τρεις φορες στην αντιπροσωπεια.καθε φορα μου λενε οτι δεν βλεπουν τιποτα και ολα δουλευουν κανονικα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 21-01-09, 17:19
Το avatar του χρήστη VARAGR
VARAGR Ο χρήστης VARAGR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-08-2007
Μηνύματα: 16
VARAGR is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kolivasx Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω τι συμβαινει .στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι δεν εχει τιποτα,εντωμεταξει με το παραμικρο μυριζει το σαζμαν.δεν πμορω να καταλαβω γιατι.

αν και το θεωρώ απίθανο για ρίξε μια ματιά σε όλες τις βαλβολίνες! σε defender μετά από service άκουγα θορύβους και είπα τσεκάρετε ξανά τις βαλβολίνες και ΠΡΑΓΜΑΤΙ είχαν ξεχάσει τα βάλουν!! δεν είχε σταγόνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 21-01-09, 17:42
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kolivasx Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω τι συμβαινει .στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι δεν εχει τιποτα,εντωμεταξει με το παραμικρο μυριζει το σαζμαν.δεν πμορω να καταλαβω γιατι.
την μυρωδια την εντοπιζεις απο το σασμαν ή ειναι η χαρακτηριστικη μυρωδια απο τον δισκο?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 21-01-09, 18:23
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Και του ξαδέλφου μου το Χ3 κάνει θόρυβο στις αλλαγές ταχυτήτων αλλά αν την κάνεις ομαλά όπως είπε ο Nino ή έχεις πατήσει και λίγο γκάζι πριν αφήσεις όλο το συμπλέκτη τότε είναι ΟΚ
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-01-09, 13:54
kolivasx Ο χρήστης kolivasx δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-09-2008
Μηνύματα: 4
kolivasx is on a distinguished road
nino εχεις δικιο η μυρωδια ειναι απο τον δισκο .οταν τους το λεω στην αντιπροσωπεια μου λενε οτι αν το ζορισεις, ετσι μυριζει.τορα αν θεωρουν ζορισμα να κανεις μια φορα οπισθεν σε ανηφορα τοτε ενταξει.παντως αυτο προτι φορα μου συμβαινει , μην ξεχνατε οτι το αμαξι ειναι καινουργιο εχω κανει μονο 4800χλμ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.