Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση > Λάδια

Λάδια Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τα λάδια.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-12-08, 16:10
Το avatar του χρήστη propeller
propeller Ο χρήστης propeller δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Μηνύματα: 333
propeller is on a distinguished road
e-shop για λαδια

γνωριζετε ή εχετε ψωνισει απο αυτο το site? http://www.g-market.gr/
τα λιπαντικα που τσεκαρα τα εχει σημαντικα φθηνοτερα.

αν δεν επιτρεπονται οι απαντησεις δημοσια, παρακαλω απαντηστε με pm


ευχαριστω
__________________

ετσι ξεκινησαν ολα...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-12-08, 18:50
Το avatar του χρήστη propeller
propeller Ο χρήστης propeller δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Μηνύματα: 333
propeller is on a distinguished road
εναλλακτικα βρηκα κ αυτο το site: http://www.trade-wind.gr με πολυ καλες τιμες
εχει κανεις αγορασει απο αυτο?
__________________

ετσι ξεκινησαν ολα...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-12-08, 19:10
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Το πρώτο δεν το ξέρω. Το δεύτερο είναι του Λαμπριανίδη, γνωστός και ως "λαδάς" στον Πειραιά. Είναι σίγουρα 100% αξίοπιστο κατάστημα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 28-12-08, 10:12
Το avatar του χρήστη propeller
propeller Ο χρήστης propeller δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Μηνύματα: 333
propeller is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πρώτο δεν το ξέρω. Το δεύτερο είναι του Λαμπριανίδη, γνωστός και ως "λαδάς" στον Πειραιά. Είναι σίγουρα 100% αξίοπιστο κατάστημα.
ειναι αξιοπιστο?
εχω ακουσει οτι καποια λαδια ειναι "μαϊμου".....
δεν ξερω αν μπορει να ευσταθει κατι τετοιο, αλλα ο λαδας που μεχρι τωρα αλλαζω (ειναι εξουσιοδοτημενο της castrol) ειπε οτι ο συγκεκριμενος ειναι φυση αδυνατο να πουλαει τοσο φθηνα. Μου λεει, για το castrol edge, οτι σαν εξουσιοδοτημενο μαγαζι αγοραζει 14€ το λιτρο, αρα ο Λαμπριανιδης πως πουλαει τοσο φθηνα???
αρα υπονοει οτι κατι παιζει, ή απλα στηριζει το μαγαζι του....
__________________

ετσι ξεκινησαν ολα...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-12-08, 10:52
makism14 Ο χρήστης makism14 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 27
makism14 is on a distinguished road
από το δεύτερο έχω ψωνίσει castrol edge και όταν τα έβαζα στο συνεργείο έτυχε να είναι εκεί ο έμπορας της fuchs και είχαμε μία παρόμια κουβέντα. Από ότι θυμάμαι μου είπε ότι οι 3-4 τελευταίοι αριθμοί στο κωδικό του λαδιού είναι η χώρα πρόλευσης, και ότι αυτά που είχα τότε δεν ήταν Κινέζικα και γενικά ήταν οκ. Αργότερα που μου τα έφερνε ένα φιλαράκι χονδρική, μου τα έδινε σχεδόν ίδια τιμή. Εγώ πιστεύω πως είναι εντάξει και μάλιστα είναι και γρήγορος και στα φέρνει στο σπίτι χωρίς επιβάρυνση. Αν δεν κάνω λάθος η απόδειξη έλεγε Φρατζη πάντως
__________________
bigMAK

never
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-12-08, 10:57
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από propeller Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι αξιοπιστο?
εχω ακουσει οτι καποια λαδια ειναι "μαϊμου".....
δεν ξερω αν μπορει να ευσταθει κατι τετοιο, αλλα ο λαδας που μεχρι τωρα αλλαζω (ειναι εξουσιοδοτημενο της castrol) ειπε οτι ο συγκεκριμενος ειναι φυση αδυνατο να πουλαει τοσο φθηνα. Μου λεει, για το castrol edge, οτι σαν εξουσιοδοτημενο μαγαζι αγοραζει 14€ το λιτρο, αρα ο Λαμπριανιδης πως πουλαει τοσο φθηνα???
αρα υπονοει οτι κατι παιζει, ή απλα στηριζει το μαγαζι του....
Είναι 100% αξιόπιστο. Αυτά τα περισσότερα τα έχουμε ξαναπεί και σε άλλα thread. Δεν υπάρχουν 'λάδια μαϊμού' και λοιπές μπαρούφες, στην κανονική του συσκευασία και σφραγισμένο αγοράζεις ότι αγοράζεις. Αν υπήρχε απατεωνιά πως 50 χρόνια τώρα όχι μόνο δεν τον έχουν κλείσει αλλά δεν έχει και καμία κύρωση; Απλώς ο συγκεκριμένος κάνει πάρα πολύ ογκώδεις παραγγελίες και έχει πιάσει το νόημα του εμπορίου, δηλαδή ότι η κατανάλωση φέρνει το κέρδος και δεν κοιτάει να βγάλει 50-200% πάνω όπως οι περισσότεροι έμποροι ανταλλακτικών και αξεσουάρ.

Όσο για τον εξουσιοδοτημένο που λες, πες του ότι αν δεν λέει ψέμματα (που λέει) να αλλάξει προμηθευτή γιατί αν το παίρνει πάνω από 10€ το λίτρο να μου τρυπήσεις την μύτη. Εδώ τα συνοικιακά μαγαζάκια και τα παίρνουν αρκετά κάτω, αυτός που παίρνει και ποσότητα το παίρνει όσο οι ιδιώτες; Τα 'τόσο το πήρα εγώ' είναι το παλιότερο κόλπο του έμπορα, και δεν θα μου φανεί και περίεργο αν το αγοράζει από αυτόν κιόλας.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-12-08, 20:00
Το avatar του χρήστη propeller
propeller Ο χρήστης propeller δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Μηνύματα: 333
propeller is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι 100% αξιόπιστο. Αυτά τα περισσότερα τα έχουμε ξαναπεί και σε άλλα thread. Δεν υπάρχουν 'λάδια μαϊμού' και λοιπές μπαρούφες, στην κανονική του συσκευασία και σφραγισμένο αγοράζεις ότι αγοράζεις. Αν υπήρχε απατεωνιά πως 50 χρόνια τώρα όχι μόνο δεν τον έχουν κλείσει αλλά δεν έχει και καμία κύρωση; Απλώς ο συγκεκριμένος κάνει πάρα πολύ ογκώδεις παραγγελίες και έχει πιάσει το νόημα του εμπορίου, δηλαδή ότι η κατανάλωση φέρνει το κέρδος και δεν κοιτάει να βγάλει 50-200% πάνω όπως οι περισσότεροι έμποροι ανταλλακτικών και αξεσουάρ.

Όσο για τον εξουσιοδοτημένο που λες, πες του ότι αν δεν λέει ψέμματα (που λέει) να αλλάξει προμηθευτή γιατί αν το παίρνει πάνω από 10€ το λίτρο να μου τρυπήσεις την μύτη. Εδώ τα συνοικιακά μαγαζάκια και τα παίρνουν αρκετά κάτω, αυτός που παίρνει και ποσότητα το παίρνει όσο οι ιδιώτες; Τα 'τόσο το πήρα εγώ' είναι το παλιότερο κόλπο του έμπορα, και δεν θα μου φανεί και περίεργο αν το αγοράζει από αυτόν κιόλας.
ειναι εξουσιοδοτημενος της castrol (μονο) και ημουν παρον σε ελεγχο που του εκανε η castrol οπου δειγματολειπτικα του πηρε απο ενα μπουκαλι απο ολα τα ειδη....
για τις μαϊμουδες τωρα.... πολλα γινονται.....
ΟΛΑ αντιγραφονται
ασχετο αλλα ξερετε οτι υπαρχει iphone μαϊμου ακριβως ιδιο με γνησιο, μεχρι και τα πρωτα μενου ειναι ιδια με γνησιο....
__________________

ετσι ξεκινησαν ολα...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-01-09, 05:25
Το avatar του χρήστη E46 POWER
E46 POWER Ο χρήστης E46 POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Μηνύματα: 910
E46 POWER is on a distinguished road
αυτα δεν λεγονταιο ιphone αλλα hiphone! Oσο για τον Λαμπριανιδη εχω αγορασει και εγω χωρις κανενα προβλημα.
__________________
.all-in-stock.com
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-01-09, 10:31
Το avatar του χρήστη nikos_E34
nikos_E34 Ο χρήστης nikos_E34 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-07-2004
Μηνύματα: 613
nikos_E34 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E46 POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτα δεν λεγονταιο ιphone αλλα hiphone! Oσο για τον Λαμπριανιδη εχω αγορασει και εγω χωρις κανενα προβλημα.
adidas adibas
panasonic kamasonic
sony pony

ο συγκεκριμενος λαμπριανιδης πουλαει πολυ λαδι και κραταει χαμηλες τιμες πραγμα που ενοχλει τον ανταγωνισμο και λενε μλκιες στα φορουμ ανα καιρους...ενα τελευταιο περιστατικο που αναφερθηκε εδω μεσα συζητηθηκε εκτενως και τα συμπερασματα ηταν οτι το λαδι που αγορασε δεν ηταν για το συγκεκριμενο μοτερ (αραλ σακ μπιγκ ταιμ)...εγω εχω πολυ κακη εμπειρια με τα αραλ..προτιμω εκο μεγκατρον μπροστα σε αυτα..
αυτο με τις αντιγραφες ειναι urban legend φιλε γιατι εχεις πολλους τροπους να ελεγξεις ενα λαδι...πχ. να στειλεις μειλ στη μαμα εταιρεια και να σου δωσει ενα καταλογο αντιπροσωπων στη χωρα σου
2) να ελεγξεις το bar code και συγκεκριμενα τα 3 πρωτα ψηφια σε ποια χωρα αναλογουν
3)ψαχνεις τα φορουμ και βλεπεις ποιος ειναι Εμπορος με Ε κεφαλαιο και οχι κανας μαιμουδιαρης

και φυσικα ψαχνεις στο νετ για το ιξωδες που πρεπει να εχει το αμαξι σου και ποιες εταιρειες καλυπτουν αυτα τα στανταρ!
εχω ακουσει για περιπτωσεις που βαζουν σε Μ40 μοτερ λαδι 10-60 η 15-50 και μετα αναρωτιεται ο κοσμος γιατι τα ωστηρια εγιναν λαπας...το λαδι που δινει η εταιρεια κοιτας και αναλογα με το κλιμα της χωρας σου (κρυο ζεστη) κοιτας τον πρωτο δεικτη να ανταποκρινεται...πχ. γερμανια δινουν 0-40 λαδι...ελλαδα θα δωσουν 5-40 η 10-40 λαδι...ο θανατος του κινητηρα ειναι το πρωινο ξεκινημα...απο εκει και μετα δεν εχει σημασια διοτι ο κινητηρας κραταει θερμοκρασια και δεν επηρεαζεται ΚΑΘΟΛΟΥ απο την εξωτερικη θερμοκρασια...παγιο λαθος του ελληνα να λεει
"εδω γερμανια 0-40 αλλα εδω φτανει μαξιμουμ 30 βαθμοι κελσιου επομενως ελλαδα με τισ 40αρες κελσιου ας βαλω 15-50"
ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!
αυτα για τωρα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 08-01-09, 17:21
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Δείτε αυτό τώρα.
trade-wind ----> castrol 5-30 LL-04 τιμή λίτρου 13,5.
Σφακιανάκης ( Μαρούσι ) ----> το ίδιο λάδι, τιμή με την έκπτωση του club 10,5.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.