Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-06-12, 14:18
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Koni fsd βγαινουν για Ε9Χ..??
http://www.koni.com/index.php?id=254

Εγω παντως τα πηρα 600 ευρω μονο αμορτισερ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-06-12, 15:23
Το avatar του χρήστη nick7837
nick7837 Ο χρήστης nick7837 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 134
nick7837 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.koni.com/index.php?id=254

Εγω παντως τα πηρα 600 ευρω μονο αμορτισερ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος..
Ποια αμορτισερ πήρες ;;;
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-06-12, 15:51
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick7837 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποια αμορτισερ πήρες ;;;
koni fsd.απο τα πιο ακριβα αμορτισερ της αγορας (μην πω τα ακριβοτερα) τα οποια ομως συνδιαζονται μονο με εργοστασιακα ελατηρια.(και της Μ τα ελατηρια).
στο θεμα μας εγω πιστευω οτι ειναι κοροιδια να πας να πληρωσεις εργοστασιακα αμορτισερ εφοσον απο την μια κανουν την ιδια δουλεια με τα sachs m-techniks και απο την αλλη στοιχιζουν τα μισα λεφτα και ουτε....!
οσο για το κιτ sachs perfomance (αμορτισερ-ελατηρια) να ξερεις οτι εχει πιο σφικτη-σκληροτερη συμπεριφορα απο την μαμα Μ αναρτηση και χαμηλωνει το αμαξι 1,5 ποντο ακομα σε σχεση με την Μ παντα διοτι διαθετει 3ποντα ελατηρια και φυσικα πιο αγωνιστικου τυπου αμορτισερ.
εγω θα εβαζα sachs m-techniks για τους λογους που αναφερω πιο πανω.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-06-12, 20:18
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick7837 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποια αμορτισερ πήρες ;;;
Koni FSD τα οποια η Koni τα δινει πακετο με τα Eibach Pro Kit ελατηρια.. Σαν συνδυασμος κρατηματος και ανεσης και με light χαμηλωμα ειναι πολυ καλα.. Αυτα για Ε46.. Δεν ξερω αν βγαζει τετοιο πακετο και για Ε9Χ.. Παντως τα FSD τα δινει.. Ψαξε στα φορουμ του εξωτερικου να δεις και εκει τι λενε..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-06-12, 07:50
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mr incredible Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω και καιρο ψαχνομαι και εγω για να τα αλλαξω οι τιμες που ειπες ειναι αυτες ακριβως.δεν μπορω να καταλαβω πως τα ζακς ειναι τα ιδια με τα οριτζιναλ και πως δικαιολογουν την τεραστια διαφορα τιμης
Δεν ειναι καθολου τα ιδια..
Σου το λεω εγω που τα εχω δοκιμασει.. (τα μαυρα sachs, τα απλα.. για τα sachs performance δεν ξερω..)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-06-12, 08:49
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
ζαχο τα βγαζει αλλη εκδοση για fsd μαμα αναρτηση και αλλη για σπορ m αναρτηση για τα bmw απο οτι ξερω.
Τωρα για τριποντο χαμηλωμα που χα ρωτησει στον αντιπροσωπο (koni.gr) μου ειχε πει οτι δεν ειναι χαμηλωματος τα fsd.μαλλον αυτα που πηρες πακετο με τα eibach ειναι ειδικα σχεδιασμενα για χαμηλωμα.
Οσον αφορα τα sachs perfomance ειναι αγωνιστικα αμορτισερ σχεδιασμενα να συνδιαζουν αγωνιστικη συμπεριφορα-επιδοσεις με ανεση.τα φοραω στο e36 με τριποντα ελατηρια (σνιτζερ που ειναι η μαλακη εκδοση του eibach) και οντως τηρει αυτα που υποσχεται χωρις να κουραζει οσο τα bilstein.

Οσο αφορα τα sachs τα μαυρα εσυ ζαχο ειχες δοκιμασει τα super touring που δεν κανουν για m σπορ αναρτηση και γενικα για χαμηλωμα.ειναι τα απλα για απλη μαμα αναρτηση,ενω τα advatage m-tech ειναι πιο ποιοτικα απο τα απλα και ειναι σχεδιασμενα για m αναρτηση εως 2 ποντους χαμηλωμα αρα τα βαζεις ανετα και με τριποντα ελατηρια.ειναι ενα κλικ πιο ενισχυμενα απο τα touring και παρομοια σε επιδοση με τα σπορ αμορτισερ γι μ-πακ που δινει η bmw.απλα επειδη δεν ειναι bmw (το ιδιο πραμα ειναι) κανουν 350ε ενω τα bmw (που παλι sachs ειναι) κανουν απο 800ε και πανω οσο πιο καινουργιο μοντελο.
Παρομοια με τα sachs advatage m-technik ειναι και τα boge turbo.(οχι τα απλα τα automαtic).
Υ.γ. Βαλε φιλε ενα απο αυτα τα 2 και καθαρισες με 400ε το πολυ και ασε την bmw να ζηταει οσα της λειπουν.
Σορυ για τα πολλα αλλα επρεπε να τα ξεκαθαρισω για να μην μπερδευομαστε.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 25-06-12, 13:13
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick7837 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ήθελα τα φώτα σας. Έφτασε η ώρα να αλλάξω αμορτισερ. Το αμάξι είναι E90 320i και φοράει ζάντες 18" με runflat λάστιχα. Οι επιλογες που μου έχουν προτείνει είναι :
1. Sachs M-Technik
2. Τα εργοστασιακα αμορτισερ
3. Ανάρτηση BMW Performance
Θα ήθελα γνώμες και αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι να μου πει εντυπώσεις.
Το αμαξι σου ειναι M pack..??
Θελεις να το χαμηλωσεις κιολας (ή μελλοντικα) ή οχι..??
Εδω ειναι ενα review που βρηκα http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=577451
Ψαξε το και για τα sachs που σου λεει ο Leo και βλεπεις..

Αν καταλαβαινω καλα.. Η Koni δινει ιδιο κωδικο για τα FSD σε απλη και Μ Pack εκδοση.. (δεν ταιριαζει σε xi) http://www.koni.com/index.php?id=254

Τωρα, για το αν μπορουν να συνδιαστουν με καποια ελατηρια χαμηλωματος.. στειλε ενα mail στην Koni (αν σ'ενδιαφερει το χαμηλωμα).
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 25-06-12, 15:16
Το avatar του χρήστη nick7837
nick7837 Ο χρήστης nick7837 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 134
nick7837 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αμαξι σου ειναι M pack..??
Θελεις να το χαμηλωσεις κιολας (ή μελλοντικα) ή οχι..??
Εδω ειναι ενα review που βρηκα http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=577451
Ψαξε το και για τα sachs που σου λεει ο Leo και βλεπεις..

Αν καταλαβαινω καλα.. Η Koni δινει ιδιο κωδικο για τα FSD σε απλη και Μ Pack εκδοση.. (δεν ταιριαζει σε xi) http://www.koni.com/index.php?id=254

Τωρα, για το αν μπορουν να συνδιαστουν με καποια ελατηρια χαμηλωματος.. στειλε ενα mail στην Koni (αν σ'ενδιαφερει το χαμηλωμα).
Το αμάξι έχει την απλή αναρτηση, του έχω βάλει όμως 18" ζάντες, δεν ξέρω αν παίζει ρολο, και η χρήση του είναι μόνο εθνική και γιαυτο σκέφτηκα την BMW PERFORMANCE αναρτηση.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 25-06-12, 15:21
Το avatar του χρήστη nick7837
nick7837 Ο χρήστης nick7837 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 134
nick7837 is on a distinguished road
Να διευκρινίσω ότι η BMW Performance περιλαμβάνει αμορτισερ, ελατηρια 25mm πιο χαμηλά, ζαμφορ εμπρός-πίσω και όλα τα απαραίτητα για την τοποθέτηση. Έτσι δικαιολογεί ίσως την τιμη της ????
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 25-06-12, 15:53
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick7837 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να διευκρινίσω ότι η BMW Performance περιλαμβάνει αμορτισερ, ελατηρια 25mm πιο χαμηλά, ζαμφορ εμπρός-πίσω και όλα τα απαραίτητα για την τοποθέτηση. Έτσι δικαιολογεί ίσως την τιμη της ????
Φυσικα..

Το ιδιο ισχυει και για την M pack-technic.. Δεν ειναι μονο αμορτισερ.. ειναι και ελατηρια και ζαμφορ και συνεμπλοκ..

Εσυ, θελεις να το χαμηλωσεις?

Δεν παιζει ρολο που εχεις βαλει 18αρες..
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.