Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 25-06-12, 16:41
Το avatar του χρήστη nick7837
nick7837 Ο χρήστης nick7837 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 134
nick7837 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Φυσικα..

Το ιδιο ισχυει και για την M pack-technic.. Δεν ειναι μονο αμορτισερ.. ειναι και ελατηρια και ζαμφορ και συνεμπλοκ..

Εσυ, θελεις να το χαμηλωσεις?

Δεν παιζει ρολο που εχεις βαλει 18αρες..
Αν είναι να βελτιώσει η συμπεριφορά και να μην κοπαναει απλά να είναι πιο σφιχτό δεν με νοιάζει να χαμηλωσει και λίγο.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 25-06-12, 16:49
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick7837 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν είναι να βελτιώσει η συμπεριφορά και να μην κοπαναει απλά να είναι πιο σφιχτό δεν με νοιάζει να χαμηλωσει και λίγο.
Σε συνδιασμο ομως με τα 18αρια+τα runflat μηπως παραειναι σκληρο για τα γουστα σου και κοπαναει παραπανω απ'οσο θελεις..??

Αν εισαι ευχαριστημενος με το υπαρχον υψος και την ανεση, αλλαξε μονο αμορτισερ.. θα σου βγει και φθηνοτερα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 25-06-12, 20:29
Το avatar του χρήστη nick7837
nick7837 Ο χρήστης nick7837 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 134
nick7837 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε συνδιασμο ομως με τα 18αρια+τα runflat μηπως παραειναι σκληρο για τα γουστα σου και κοπαναει παραπανω απ'οσο θελεις..??

Αν εισαι ευχαριστημενος με το υπαρχον υψος και την ανεση, αλλαξε μονο αμορτισερ.. θα σου βγει και φθηνοτερα..
Με την μεχρι τωρα αναρτηση ειχα κραδασμους αλλα και ταλαντωσεις νομιζα πως ειναι απο το προφιλ και τα λαστιχα αλλα μπηκα σε αλλο με σπορ αναρτηση και μου εδεινε την αισθηση του μασιφ στις ανωμαλιες. Γι'αυτο και θελω αν καποιος εχει κανει το πειραμε και φοραει την Performance να μου πει εντυπωσεις.Το να κοπαναει με ενοχλει το να ειναι λιγο σκληρο αλλα με καλη αποσβεση και να μην χοροπηδαει ειναι πιστευω το ιδανικο.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 26-06-12, 06:32
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick7837 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με την μεχρι τωρα αναρτηση ειχα κραδασμους αλλα και ταλαντωσεις νομιζα πως ειναι απο το προφιλ και τα λαστιχα αλλα μπηκα σε αλλο με σπορ αναρτηση και μου εδεινε την αισθηση του μασιφ στις ανωμαλιες. Γι'αυτο και θελω αν καποιος εχει κανει το πειραμε και φοραει την Performance να μου πει εντυπωσεις.Το να κοπαναει με ενοχλει το να ειναι λιγο σκληρο αλλα με καλη αποσβεση και να μην χοροπηδαει ειναι πιστευω το ιδανικο.
επειδη σε βλεπω οτι εισαι ψειρας σαν εμενα βαλε την Μ(νομιζα οτι την φορας ηδη και απλα θες να αλλαξεις αμορτισερ αλλα απο οτι καταλαβα φορας την απλη της bmw..).θα την χρυσοπληρωσεις βεβαια αλλα τηρει ολα αυτα που περιγραφεις.
και η perfomance τα τηρει ολα αυτα αλλα δεν ξερω στο χοροπηδηχτο.δυσκολα βρισκεις τριποντη αναρτηση χωρις χοροπηδηματα.παντως ειναι απο τις πιο light-ανθρωπινες αναρτησεις χαμηλωματος μαζι με την vogtland η οποια ειναι ειναι η πιο value for money σταθερη αναρτσηση για τους ελληνικους δρομους.(και στην μιση τιμη περιπου απο την Μ.).
οποτε αν δεν εχεις οικονομικο προβλημα βαλε την Μ αλλιως vogtland δαγκωτο.καμια σχεση με τις σκληροπυρηνικες αναρτησης τυπου bilstein-eibach κ.λ.π.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 26-06-12, 09:21
Το avatar του χρήστη nick7837
nick7837 Ο χρήστης nick7837 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 134
nick7837 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδη σε βλεπω οτι εισαι ψειρας σαν εμενα βαλε την Μ(νομιζα οτι την φορας ηδη και απλα θες να αλλαξεις αμορτισερ αλλα απο οτι καταλαβα φορας την απλη της bmw..).θα την χρυσοπληρωσεις βεβαια αλλα τηρει ολα αυτα που περιγραφεις.
και η perfomance τα τηρει ολα αυτα αλλα δεν ξερω στο χοροπηδηχτο.δυσκολα βρισκεις τριποντη αναρτηση χωρις χοροπηδηματα.παντως ειναι απο τις πιο light-ανθρωπινες αναρτησεις χαμηλωματος μαζι με την vogtland η οποια ειναι ειναι η πιο value for money σταθερη αναρτσηση για τους ελληνικους δρομους.(και στην μιση τιμη περιπου απο την Μ.).
οποτε αν δεν εχεις οικονομικο προβλημα βαλε την Μ αλλιως vogtland δαγκωτο.καμια σχεση με τις σκληροπυρηνικες αναρτησης τυπου bilstein-eibach κ.λ.π.
Στο συνεργείο μου είπαν ότι δεν δίνει την Μ για το δικο μου αρ. Πλαισίου παρα μόνο την performance η οποία είναι λέει παρεμφερή με την Μ και έχει λίγο πιο χοντρές ζαμφορ. Εσυ πάντως απο την Μ είσαι ευχαριστημένος και αυτο ε βοηθάει αρκετά στην επιλογή. Απο το χαμηλωμα έχεις αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα πχ να βρίσκει εύκολα κάτω ;;;;
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 26-06-12, 10:43
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick7837 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο συνεργείο μου είπαν ότι δεν δίνει την Μ για το δικο μου αρ. Πλαισίου παρα μόνο την performance η οποία είναι λέει παρεμφερή με την Μ και έχει λίγο πιο χοντρές ζαμφορ. Εσυ πάντως απο την Μ είσαι ευχαριστημένος και αυτο ε βοηθάει αρκετά στην επιλογή. Απο το χαμηλωμα έχεις αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα πχ να βρίσκει εύκολα κάτω ;;;;
δεν μπορω να σου απαντησω υπευθυνα αν βρισκει η' οχι διοτι δεν εχουμε το ιδιο bmw.εγω εχω ε36.το αν θα βρισκει η' οχι ειναι απο το ποσο χαμηλωμενο ειναι το αμαξι αρα υπευθυνο για αυτο ειναι τα ελατηρια της αναρτησης κατα ποσο χαμηλωνουν.....
με την Μ σιγουρα δεν βρισκει 100% διοτι χαμηλωνει 1,5 ποντο.sport αναρτηση στα εργοστασιακα προτυπα παντα με οτι +- εχει αυτο.πιο πολλα + για μενα.

με την perfomance δεν νομιζω να βρισκει διοτι ειναι τριποντα τα ελατηρια οποτε λογικα αμα εισαι προσεκτικος θα εισαι οκ.φαντασου ενα κλικ πιο σκληρη απο την Μ αλλα παρα πολυ ανετη.

η vogland ενδεχεται να σου βρισκει σε μεμονωμενα σημεια-μην τρομαζεις δεν ειναι και σαυρα τελειως (μπροστα δινει συνηθως 4ποντα ελατηρια και πισω 2ποντα-στο περιπου ολα αυτα) αλλα στον δρομο ειναι απολαυση.σκληρη οσο πρεπει και ανετη ταυτοχρονα.
επιλεγεις και παιρνεις αυτη που σε γεμιζει πιο πολυ......
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 23-07-12, 21:59
Το avatar του χρήστη nick7837
nick7837 Ο χρήστης nick7837 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 134
nick7837 is on a distinguished road
Μετα απο πολυ ψαξιμο και απο πολλες συζητησεις αποφασισα και τοποθετησα σε σχετικα καλη τιμη την Performance. Οι εντυπωσεις πολυ καλες. Η αποσβεση καλη και γρηγορη, οι κραδασμοι σταματησαν και το αμαξι εγινε και παλι αθορυβο.Οσο για το στισημο καμια σχεση με πριν η αναρτηση διαβαζει πολυ καλα τον δρομο και βελτιωθηκε κατα πολυ η αποκριση-αμεσοτητα του τιμονιου.Την προτεινω ανεπιφυλλακτα.Τα αξιζει τα λεφτα της.
Επισεις να ενημερωσω οτι εχω ολη την παλια αναρτηση (αμορτισερ,ελατηρια,ζαμφορ και ολα τα περιφεριακα) αν καποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει μυνημα.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 23-07-12, 22:56
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick7837 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετα απο πολυ ψαξιμο και απο πολλες συζητησεις αποφασισα και τοποθετησα σε σχετικα καλη τιμη την Performance. Οι εντυπωσεις πολυ καλες. Η αποσβεση καλη και γρηγορη, οι κραδασμοι σταματησαν και το αμαξι εγινε και παλι αθορυβο.Οσο για το στισημο καμια σχεση με πριν η αναρτηση διαβαζει πολυ καλα τον δρομο και βελτιωθηκε κατα πολυ η αποκριση-αμεσοτητα του τιμονιου.Την προτεινω ανεπιφυλλακτα.Τα αξιζει τα λεφτα της.
Επισεις να ενημερωσω οτι εχω ολη την παλια αναρτηση (αμορτισερ,ελατηρια,ζαμφορ και ολα τα περιφεριακα) αν καποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει μυνημα.
Πόσο σου πήγε φίλε?

Να υποθέσω ότι χαμήλωσε και λίγο ε?
Αν και στην περίπτωσή μου δε νομίζω να χαμηλώσει μιας και φοράω την Μ.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 23-07-12, 23:08
Το avatar του χρήστη nick7837
nick7837 Ο χρήστης nick7837 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 134
nick7837 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Πόσο σου πήγε φίλε?

Να υποθέσω ότι χαμήλωσε και λίγο ε?
Αν και στην περίπτωσή μου δε νομίζω να χαμηλώσει μιας και φοράω την Μ.
Χαμηλωσε 25mm οσο για την τιμη μετα απο πολλες προσφορες πετυχα 1500€ ολα κομπλε
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 24-07-12, 01:15
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick7837 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαμηλωσε 25mm οσο για την τιμη μετα απο πολλες προσφορες πετυχα 1500€ ολα κομπλε
Πολλά τα λεφτά για μια ανάρτηση.

Σίγουρα βέβαια θα είναι πολύ καλή, αλλά όταν χρειαστεί ν'αλλάξω δεν παίζει να πάω σε κάτι τόσο ακριβό.
Ευτυχώς έχει πολύ ψωμί ακόμα και κάνω κι ελάχιστα χλμ πλέον οπότε δεν θα με απασχολήσει σύντομα το θέμα αυτό.

Όπως και να'χει, καλοτάξιδη!
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.