Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 05-07-12, 17:23
Το avatar του χρήστη mike325is
mike325is Ο χρήστης mike325is δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-04-2012
Μηνύματα: 46
mike325is is on a distinguished road
mike θα σκασω φιλε...οι βασεις ειναι πανομοιοτυπες...παραγγειλα για 325i ταιριαζει λεει σε ολα τα 6κυλινδρα εκτος m) και αυτη τη στιγμη το σηκωσα να κανω τη σκατζα και τζιφος....πεταξα 100 ευρουλακια....πφφφφφφφ
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 05-07-12, 21:57
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Οι βασεις οι ελαστικες οπτικα ιδιες ειναι,αλλα του 6κυλινδρου ειναι πιο σκληρες....Βαλε τις πανω Mike...Eκτος αν ηδη φοραγες 6κυλινδρου....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 05-07-12, 22:44
Το avatar του χρήστη mike325is
mike325is Ο χρήστης mike325is δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-04-2012
Μηνύματα: 46
mike325is is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι βασεις οι ελαστικες οπτικα ιδιες ειναι,αλλα του 6κυλινδρου ειναι πιο σκληρες....Βαλε τις πανω Mike...Eκτος αν ηδη φοραγες 6κυλινδρου....
τις εβαλα βρε mike αλλα ενα και το αυτο..τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου...στο ιδιο ακριβως σημειο εκατσε το μοτερ...εγω νομιζα οτι θα ηταν πιο παρακεντρες οι βιδες η κατι τετοιο..τεσπα παω για αξονα τωρα και βλεπουμε...κιπ σερτσινγκ...γιου νοου!
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 05-07-12, 23:01
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Οχι ειναι ακριβως ιδιες σαν σημεια στηριξης,απλως αντεχουν καλυτερα το βαρος του 6κυλινδρου και δεν πεφτει το καρτερ πανω στην αντιστρεπτικη....Εγω στο'πα οτι δεν εχουν σχεση οι βασεις με τον θορυβο που ακους....Ειναι καθαρα θεμα μεταδοσης.Δεν βγαζεις καμια φωτο κοντινη τον αξονα?μια κοντινη τη μεσαια τριβη και μια τους σταυρους....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 06-07-12, 12:12
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Επισης παιζει κι αλλο ενα ενδεχομενο,δυσκολο μεν αλλα οχι απιθανο.....Να πηραν το γκρουπ του μπλοκε μεσα απ'το διαφορικο σου και να στο αντικαταστησανε μ'ενα κολλημενο,εξου και οι θορυβοι οταν στριβεις.Γενικως στην ευθυγραμμη κινηση ακουγεται θορυβος??
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 06-07-12, 19:57
Το avatar του χρήστη mike325is
mike325is Ο χρήστης mike325is δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-04-2012
Μηνύματα: 46
mike325is is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Επισης παιζει κι αλλο ενα ενδεχομενο,δυσκολο μεν αλλα οχι απιθανο.....Να πηραν το γκρουπ του μπλοκε μεσα απ'το διαφορικο σου και να στο αντικαταστησανε μ'ενα κολλημενο,εξου και οι θορυβοι οταν στριβεις.Γενικως στην ευθυγραμμη κινηση ακουγεται θορυβος??
τελικα φιλε ειχα θεμα με τον αξονα...εβαλα εναν κομπλε απο 325ι και εστρωσαν τα παντα...ουτε κραδασμους ουτε συγχρονισμενους θορυβους ουτε τιποτα...κελαηδαει τωρα το μπεμπακι...αν ειχε συμβει παντως αυτο που λες με κολλημενο γκρουπακι θα μου ξερογυρνουσε ο μεσα τροχος σε επιτοπια στροφη...δεν συμβαινει κατι τετοιο...ολα κομπλε τωρα φιλε!εχω μερικα ακομα να κανω και τελος ενα βαψιματακι!!!κατι ταμπλαδες πεσμενοι κατι ουρανοι ξεκολλημενοι...πφφφφφφ...πολυ δουλεια ακομααααα
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 09-07-12, 10:32
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mike325is Εμφάνιση μηνυμάτων
τελικα φιλε ειχα θεμα με τον αξονα...εβαλα εναν κομπλε απο 325ι και εστρωσαν τα παντα...ουτε κραδασμους ουτε συγχρονισμενους θορυβους ουτε τιποτα...κελαηδαει τωρα το μπεμπακι...αν ειχε συμβει παντως αυτο που λες με κολλημενο γκρουπακι θα μου ξερογυρνουσε ο μεσα τροχος σε επιτοπια στροφη...δεν συμβαινει κατι τετοιο...ολα κομπλε τωρα φιλε!εχω μερικα ακομα να κανω και τελος ενα βαψιματακι!!!κατι ταμπλαδες πεσμενοι κατι ουρανοι ξεκολλημενοι...πφφφφφφ...πολυ δουλεια ακομααααα
Στο'χα πει για τον αξονα απ'την αρχη.....Απλως μου περασε απ'το μυαλο και το θεμα του κολλημενου διαφορικου,μην γνωριζοντας αν εσυ γνωριζεις τις αντιδρασεις του και τον θορυβο που παραγει.....Τελος καλο,ολα καλα λοιπον!!!Αντε να το χαρεις το μπεμπακι σου!!!
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 17-07-12, 20:53
e36 2500 Ο χρήστης e36 2500 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-07-2012
Μηνύματα: 19
e36 2500 is on a distinguished road
γεια σασ τηα ηθελα να με βοηθησετε.εχω ενα bmw ε36 2500 γ σε γενικεσ γραμεσ δε το σπαω ολο ρελαντι,προχτεσ ξσαφνικα που του ιπια λιγο το εμα εβγαλε προβλημα...μου ανεβοκατεβαζει το ρελαντι μεχρι ποθ σβινει κ βγαζει κ μαυρο καπνο..το πηγα στο μαστορα τα κιτακσε ολα αλλα τπτ.καθαρισε το μοτερακι τοθ ρελαντι αλλα παλι τπτ.σημερα το πηγα να το βαλο στη πριζα κ εβγαλε οτι ειναι η βαλβιδα ψηξισ.παιζει να ειναι αυτο?η κατι αλλο?εθχαριστω,περιμνο βοηθια

Γειά σας. Θα ήθελα να με βοηθήσετε. Εχω ένα BMW E36 2500cc. Σε γενικές γραμμές δεν το σπάω, όλο ρελαντί, προχτές ξαφνικά που το ήπια λίγο το αίμα έβγαλε πρόβλημα.. μου ανεβοκατεβάζει το ρελαντί, μέχρι που
σβήνει και βγάζει μαυρο καπνό.
Το πήγα στο μάστορα, τα κοίταξε όλα, αλλά τίποτα. Καθάρισε το μοτεράκι του ρελαντί αλλά πάλι τίποτα. Σήμερα πήγα να το βάλω στην πρίζα, και έβγαλε οτι είναι η βαλβίδα ψύξης. Παίζει να είναι αυτό;
ή κάτι άλλο; ευχαριστώ, περιμένω βοήθεια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 21-07-12 στις 10:43 Αιτία: Ασχημα Ελληνικά
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 18-07-12, 01:32
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από e36 2500 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σασ τηα ηθελα να με βοηθησετε.εχω ενα bmw ε36 2500 γ σε γενικεσ γραμεσ δε το σπαω ολο ρελαντι,προχτεσ ξσαφνικα που του ιπια λιγο το εμα εβγαλε προβλημα...μου ανεβοκατεβαζει το ρελαντι μεχρι ποθ σβινει κ βγαζει κ μαυρο καπνο..το πηγα στο μαστορα τα κιτακσε ολα αλλα τπτ.καθαρισε το μοτερακι τοθ ρελαντι αλλα παλι τπτ.σημερα το πηγα να το βαλο στη πριζα κ εβγαλε οτι ειναι η βαλβιδα ψηξισ.παιζει να ειναι αυτο?η κατι αλλο?εθχαριστω,περιμνο βοηθια
Μας εβγαλες τα ματια φιλε μου με το γραπτο σου.........Τεςπα...βαλβιδα ψυχρης εκκινησης εννοεις μαλλον.Αφου αυτο σου εβγαλε το μηχανημα,αυτο θα φταιει...Γιατι να'ναι κατι αλλο??
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 21-07-12, 10:45
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από e36 2500 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σασ τηα ηθελα να με βοηθησετε.εχω ενα bmw ε36 2500 γ σε γενικεσ γραμεσ δε το σπαω ολο ρελαντι,προχτεσ ξσαφνικα που του ιπια λιγο το εμα εβγαλε προβλημα...μου ανεβοκατεβαζει το ρελαντι μεχρι ποθ σβινει κ βγαζει κ μαυρο καπνο..το πηγα στο μαστορα τα κιτακσε ολα αλλα τπτ.καθαρισε το μοτερακι τοθ ρελαντι αλλα παλι τπτ.σημερα το πηγα να το βαλο στη πριζα κ εβγαλε οτι ειναι η βαλβιδα ψηξισ.παιζει να ειναι αυτο?η κατι αλλο?εθχαριστω,περιμνο βοηθια
.
Ο μάστορας που το πήγες, δεν ασχολήθηκε σοβαρα..
Το πρώτο πράγμα που κοιτάζουμε, είναι τα καυσαέρια.
Τι έχουμε περισσότερο απο ότι θα έπρεπε? αέρα, ή καυσιμο??
Τι έχουμε λιγότερο απο αυτό που περιμένουμε, αέρα ή καυσιμο...??
Βέβαια, για να το σκεφτείς έτσι, πρέπει να το ξέρεις κιόλας....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.