Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-05-12, 19:42
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Εβαλα Ζιμερμαν νορμαλ με τακακια BMW και τελειωσε το θεμα! Μια χαρα φρενα εχει!! Και οι πισω ειναι ιδιοι σε καλη κατασταση οποτε γλιτωσα κατι...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 21-05-12, 19:55
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από teo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εβαλα Ζιμερμαν νορμαλ με τακακια BMW και τελειωσε το θεμα! Μια χαρα φρενα εχει!! Και οι πισω ειναι ιδιοι σε καλη κατασταση οποτε γλιτωσα κατι...
Εντελώς πληροφοριακά ……. ακούς σφύριγμα; Ποιας εταιρίας τακάκια χρησιμοποιεί η BMW για το δικό σου; Αν και είναι νωρίς ( εκτός αν το έχεις κάνει και στο παρελθόν ) να μας πεις εντυπώσεις από το πάντρεμα Ζimmerman με μαμά τακάκια BMW.
Καλά και ασφαλή φρεναρίσματα!
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 21-05-12, 20:01
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Δεν ακουω απολυτως τιποτα απλα εχω κανει 5 χιλιομετρα μονο και ακομα δε φρεναρει οπως πρεπει.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 23-05-12, 13:02
Το avatar του χρήστη P.kwstas E36
P.kwstas E36 Ο χρήστης P.kwstas E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2011
Μηνύματα: 227
P.kwstas E36 is on a distinguished road
Γειά σας παίδες.εχω ένα προβληματακι από θέμα φρενών,φοράω 325 φρένα αλλά θέλω να τα βελτιώσω όσο το δυνατών καλύτερα κ οικονομικα.σκέφτηκα λοιπών να κρατήσω τις δαγκάνες μου κ να βάλω μεγαλύτερης διαμέτρου δισκοπλακες (είχα μπανισει στο ebay κάτι χαρακτες αλλά λένε,σολινακια υψηλής κ φυσικά τακακια που λέω για ferrodo..το πρόβλημα είναι ότι δεν ξερω τι ακριβός διάμετρο να βάλω,του 325 είναι στα 280 κάτι cm αν θυμάμαι καλά κ έλεγα για αυτές της Μ που είναι 300 κάτι,αλλά ταιριάζουν στα άκρα μου;η 17άρα θα χωράει μετά;
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 23-05-12, 13:44
BMW M3 E30 Ο χρήστης BMW M3 E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Μηνύματα: 28
BMW M3 E30 is on a distinguished road
Γεια σας και απο μενα.Εγω φοραω μπροστα φιλε τεο φρενα απο 330 e46 (325x25) και πισω απο 320 E46 αεριζομενα (276χ28).Μπρος πισω φοραω τις δισκοπλακες που ανεφερες,τις Brembo Max με τακακια απο
τη Ferodo(thermoquiet).Τα εχω εδω και εναμιση χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο αποδοση
και απο φθορα.Τωρα πια ειναι καλυτερη εταιρια δε ξερω αλλα η ΑΤΕ σιγουρα τροφοδοτει πολλα μοντελα με τους δισκους της.Παντως εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με αυτο το συνδιασμο(φρενων
δισκοπλακων-τακακια).Το αυτοκινητο ειναι Ε36 Μ44
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 23-05-12, 19:32
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Τι φρενα εχεις βαλει πανω στο Μ44 ρε θηριο! Εγω πλεον δεν εχω τρεμουλο στο τιμονι οπως ειχα με τους παλιους δισκους που ειχαν πετσικαρει και εχω πολυ προοδευτικο φρενο... Παντως δεν εχω αισθανθει με τα 150 αλογα και αυτο το συνδυασμο σε κυνηγημα να μην εχω φρενο. Αλλωστε 286x22 και 280x10 μπρος πισω φορανε μεχρι τα 36αρια 328 αν δεν κανω λαθος.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-05-12, 01:41
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από P.kwstas E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σας παίδες.εχω ένα προβληματακι από θέμα φρενών,φοράω 325 φρένα αλλά θέλω να τα βελτιώσω όσο το δυνατών καλύτερα κ οικονομικα.σκέφτηκα λοιπών να κρατήσω τις δαγκάνες μου κ να βάλω μεγαλύτερης διαμέτρου δισκοπλακες (είχα μπανισει στο ebay κάτι χαρακτες αλλά λένε,σολινακια υψηλής κ φυσικά τακακια που λέω για ferrodo..το πρόβλημα είναι ότι δεν ξερω τι ακριβός διάμετρο να βάλω,του 325 είναι στα 280 κάτι cm αν θυμάμαι καλά κ έλεγα για αυτές της Μ που είναι 300 κάτι,αλλά ταιριάζουν στα άκρα μου;η 17άρα θα χωράει μετά;
Αυτό που θέλεις να κάνεις γίνεται μόνο αν μπουν αποστάτες στις δαγκάνες. Και δεν θα έχεις καλύτερο φρένο, και επικίνδυνο είναι.

Έχεις ήδη πολύ καλά φρένα. Άσε τα σωληνάκια υψηλής (δεν κάνουν τίποτα στο δικό σου όχημα) και βάλε απλώς ένα καλό σετ δίσκους και τακάκια, αν δεν έχεις ήδη. Οτιδήποτε πέρα από αυτά είναι πεταμένα χρήματα, εκτός βέβαια αν περάσεις σε μεγαλύτερες δαγκάνες/φρένα με το ανάλογο τρομακτικό κόστος - που στην τελική, δεν τα χρειάζεσαι εκτός και αν ανεβοκατεβαίνεις φέτες Ριτσώνα για ζέσταμα...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-11-13, 21:33
Το avatar του χρήστη diosak
diosak Ο χρήστης diosak δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-04-2013
Μηνύματα: 37
diosak is on a distinguished road
Καλησπέρα παιδιά,

μέχρι τι διάσταση δίσκου χωράει σε 16άρες ζάντες?
Τώρα το E46 316i φοράει 286x22 εμπρός και 276x19 πίσω. Νομίζω οι μπροστά είναι και αεριζόμενοι.
Θέλουν όμως αλλαγή και σκέφτομαι μήπως βάλω λίγο μεγαλύτερους.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 13-11-13, 15:42
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από diosak Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδιά,

μέχρι τι διάσταση δίσκου χωράει σε 16άρες ζάντες?
Τώρα το E46 316i φοράει 286x22 εμπρός και 276x19 πίσω. Νομίζω οι μπροστά είναι και αεριζόμενοι.
Θέλουν όμως αλλαγή και σκέφτομαι μήπως βάλω λίγο μεγαλύτερους.
Δεν μπορείς να βάλεις μεγαλύτερους δίσκους, ανεξαρτήτως ζάντας, αν δεν αλλάξεις δαγκάνες.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 13-11-13, 15:53
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Αν εχουν το ιδιο παχος μπορει. Απλα χρειαζεται τους αποστατες(carrier).
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.