Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 22-02-11, 01:01
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Φευγει σωληνάκι Φ5mm υποπίεσης απο την πολλαπλή εισαγωγής στο ρυθμιστή αβάνς..
Κοίταξε από την στιγμή που δεν παρέθεσες και το μήκος ( ) του εν λόγω σωληνακίου η απάντησή σου μόνο ως εικασία μπορεί να χαρακτηριστεί...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Τσού.. Δε βαράει πειράκια το μοτέρ αυτό αν δεν έχει βλάβη,
ούτε με νερό αντι για κάυσιμο..
Με τέτοια συμπίεση που να βαρέσεις πειράκια.

Εμένα το Μ10 βάραγε Μόνο όταν είχα περίπου πάνω από 6 μοίρες προπορεία.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 22-02-11, 21:34
Fantis318i Ο χρήστης Fantis318i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-02-2011
Μηνύματα: 46
Fantis318i is on a distinguished road
Καλησπερα! Εβαλα στο φωτο του μοτερ(καποιος τις ζητησε χτες)
Σημερα που ανοιξα λιγο με τριτη,μετα τις 4700(μια φορα μονο)σα να μου φανηκε οτι δεν ειναι πειρακια αλλα βαλβιδες,σαν κροταλισμα ακουστηκε , δε γνωριζω τι εχει αλλαχτει στη μηχανη,ισως και τιποτα.
Εν τω μεταξυ εχω παρατηρησει κι ενα ελαφρυ κροταλισμα στο ρελαντι.Οι βαλβιδες του Μ10 χρειαζονται ρυθμιση και ανα ποσα χλμ?
Πιθανον ενας ελεγχος απο καλο μηχανικο να ειναι απαραιτητος τελικα
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 22-02-11, 22:40
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fantis318i Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα! Εβαλα στο φωτο του μοτερ(καποιος τις ζητησε χτες)
Σημερα που ανοιξα λιγο με τριτη,μετα τις 4700(μια φορα μονο)σα να μου φανηκε οτι δεν ειναι πειρακια αλλα βαλβιδες,σαν κροταλισμα ακουστηκε , δε γνωριζω τι εχει αλλαχτει στη μηχανη,ισως και τιποτα.
Εν τω μεταξυ εχω παρατηρησει κι ενα ελαφρυ κροταλισμα στο ρελαντι.Οι βαλβιδες του Μ10 χρειαζονται ρυθμιση και ανα ποσα χλμ?
Πιθανον ενας ελεγχος απο καλο μηχανικο να ειναι απαραιτητος τελικα
Κάθε 20.000 χιλιόμετρα..
Αλλά κάπου στα 350.000 θέλει ωστήρια..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 22-02-11, 22:49
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fantis318i Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα! Εβαλα στο φωτο του μοτερ(καποιος τις ζητησε χτες)
Σημερα που ανοιξα λιγο με τριτη,μετα τις 4700(μια φορα μονο)σα να μου φανηκε οτι δεν ειναι πειρακια αλλα βαλβιδες,σαν κροταλισμα ακουστηκε , δε γνωριζω τι εχει αλλαχτει στη μηχανη,ισως και τιποτα.
Εν τω μεταξυ εχω παρατηρησει κι ενα ελαφρυ κροταλισμα στο ρελαντι.Οι βαλβιδες του Μ10 χρειαζονται ρυθμιση και ανα ποσα χλμ?
Πιθανον ενας ελεγχος απο καλο μηχανικο να ειναι απαραιτητος τελικα

Μ10 L-Jetronic έχεις.

Κροτάλισμα = πιθανόν και πολύ απλά μία κομμένη βάση μηχανής-σασμάν-εξάτμισης ή ένα σπασμένο καζανάκι...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 22-02-11, 23:24
Fantis318i Ο χρήστης Fantis318i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-02-2011
Μηνύματα: 46
Fantis318i is on a distinguished road
Η εξατμιση ειναι αλλαγμενη απο την εξαγωγη και πισω ,ειναι ο.κ,οι βασεις μηχανης πρεπει να ειναι ενταξει επισης,για βαλβιδες μου κανει εμενα -δεν ξερω πως θα σου ακουστει αυτο,μηχανικος που το συντηρουσε μου ειπε οτι του εχει "ανοιξει" λιγο τις βαλβιδες για οικονομια...
Συμφερει να επισκευαστει τυχον ζημια η να περιμενω λιγο καιρο και να το αναβαθμισω με αλλο μοτερ λ.χ 318is?
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 22-02-11, 23:27
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fantis318i Εμφάνιση μηνυμάτων
Η εξατμιση ειναι αλλαγμενη απο την εξαγωγη και πισω ,ειναι ο.κ,οι βασεις μηχανης πρεπει να ειναι ενταξει επισης,για βαλβιδες μου κανει εμενα -δεν ξερω πως θα σου ακουστει αυτο,μηχανικος που το συντηρουσε μου ειπε οτι του εχει "ανοιξει" λιγο τις βαλβιδες για οικονομια...
Συμφερει να επισκευαστει τυχον ζημια η να περιμενω λιγο καιρο και να το αναβαθμισω με αλλο μοτερ λ.χ 318is?
Πόσα χιλιόμετρα έχει το μοτέρ???
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 22-02-11, 23:32
Fantis318i Ο χρήστης Fantis318i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-02-2011
Μηνύματα: 46
Fantis318i is on a distinguished road
Bασει λεγομενων του προηγουμενου γυρω στα 230000
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 23-02-11, 01:47
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fantis318i Εμφάνιση μηνυμάτων
Η εξατμιση ειναι αλλαγμενη απο την εξαγωγη και πισω ,ειναι ο.κ,οι βασεις μηχανης πρεπει να ειναι ενταξει επισης,για βαλβιδες μου κανει εμενα -δεν ξερω πως θα σου ακουστει αυτο,μηχανικος που το συντηρουσε μου ειπε οτι του εχει "ανοιξει" λιγο τις βαλβιδες για οικονομια...
Συμφερει να επισκευαστει τυχον ζημια η να περιμενω λιγο καιρο και να το αναβαθμισω με αλλο μοτερ λ.χ 318is?
Αν έχεις σκοπό να αλλάξεις το μοτέρ στο σχετικά σύντομο μέλλον, σε καμία περίπτωση δεν συμφέρει να φτιάξεις την ζημιά. Για να σε αφήσει αυτό το μοτέρ στο δρόμο, πολύ δύσκολο.

ΥΓ. Δεν καταλαβαίνω το "ανοίξει τις βαλβίδες". Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

ΥΓ 2. Ποτέ μην πας με το "πρέπει". Έχω αλλάξει βάσεις μηχανής 3 φορές σε ένα χρόνο, και οδηγούσα χαλαρότατα.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 23-02-11, 12:02
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fantis318i Εμφάνιση μηνυμάτων
Η εξατμιση ειναι αλλαγμενη απο την εξαγωγη και πισω ,ειναι ο.κ,οι βασεις μηχανης πρεπει να ειναι ενταξει επισης,για βαλβιδες μου κανει εμενα -δεν ξερω πως θα σου ακουστει αυτο,μηχανικος που το συντηρουσε μου ειπε οτι του εχει "ανοιξει" λιγο τις βαλβιδες για οικονομια...
Συμφερει να επισκευαστει τυχον ζημια η να περιμενω λιγο καιρο και να το αναβαθμισω με αλλο μοτερ λ.χ 318is?
εγώ θα δίνα κάτι παρά πάνω κ θα έβαζα το s14 ένα από τα καλύτερα μοτέρ που έχει βγάλει η bmw
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 23-02-11, 14:32
Fantis318i Ο χρήστης Fantis318i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-02-2011
Μηνύματα: 46
Fantis318i is on a distinguished road
Σε τι μεταφραζεται το "κατι παραπανω? Το 318is E30 μου ειπαν οτι μπαινει οπως ειναι και ξεμπερδευεις...Αν ειναι για μοντιφες,με κλειστα ματια πηγαινα για 325,το οποιο,διαβαζοντας παλιοτερες συζητησεις του φορουμ ,κοστιζει γυρω στα 2000.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.