Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-04-13, 17:54
mixalis mastorakis Ο χρήστης mixalis mastorakis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 23-04-2013
Μηνύματα: 8
mixalis mastorakis is on a distinguished road
σας ευχάριστο για τις απάντηση σας k τα ερωτήματα σας

καταρχήν να σας πω είμαι παλιό μέλος απλά δεν μπόρεσα να τον ενεργοποιήσω είμαι ο misa8080

μου τείχαν πολλά k για αυτό χάθηκα από το sait όπως διαζύγια μετακόμισης k κόντρα μετακομίσει χωρίς internet εδώ k καιρo
τώρα μου τοίχε k αυτό μια χαρά με πάει.

Στο θέμα μας
λάδια του άλλαξα στα 20000 μαζί με φίλτρο λαδιού αυτή επιμέναν στα 30000 αλλα μου φαινόντουσαν πολλά δεύτερη αλλαγή στα 30000 μονο λάδια
έστειλα mail στην γερμανία και στην bmw ελλάς
δείτε τι μου απάντησε η bmw ελλάς στο επόμενο θέμα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-04-13, 17:56
mixalis mastorakis Ο χρήστης mixalis mastorakis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 23-04-2013
Μηνύματα: 8
mixalis mastorakis is on a distinguished road
BMW Customerca​re (bmwcustomercare@bmw.gr)Προσθήκη στις επαφές 17/4/2013
Προς: ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

Αγαπητέ κύριε Μαστοράκη,

Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

Καταρχάς θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η BMW Hellas, ως θυγατρική της BMW AG, χειρίζεται όλες τις περιπτώσεις αιτημάτων και παραπόνων που εκφράζουν οι πελάτες μας και αφορούν τη χώρα μας. Συνεπώς, οι επικοινωνίες των πελατών προς το εργοστάσιο της BMW AG, προωθούνται σε εμάς προς έλεγχο και διαχείριση.

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τη λύπη μας για το πρόβλημα που μας αναφέρετε ότι προέκυψε στο αυτοκίνητό σας και την όποια ταλαιπωρία συνεπάγεται αυτού. Σας διαβεβαιώνουμε ότι η ικανοποίηση των πελατών από τα προϊόντα και τις υπηρεσίες που προσφέρει η BMW, έχει μεγάλη σημασία για εμάς.

Σχετικά με τη συγκεκριμένη βλάβη που μας αναφέρετε στο email σας και λαμβάνοντας υπόψη την ηλικία του αυτοκινήτου σας ωστόσο, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως δυστυχώς η επισκευή δεν μπορεί να καλυφθεί στα πλαίσια της εργοστασιακής εγγύησης του οχήματος, διότι πλέον έχει παρέλθει η διετής περίοδος ισχύος της (ημερομηνία ταξινόμησης 25.02.2010).

Λυπούμαστε ειλικρινά που δεν μπορούμε να ικανοποιήσουμε το αίτημά σας και να σας εξυπηρετήσουμε στο θέμα αυτό.

Με εκτίμηση
Για την BMW Hellas

Μαίρη Χατζίνα
Τμήμα Επικοινωνίας Πελατών
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-04-13, 18:23
mixalis mastorakis Ο χρήστης mixalis mastorakis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 23-04-2013
Μηνύματα: 8
mixalis mastorakis is on a distinguished road
το πήγα στον κορφιάτη επειδή αγόραζα ανταλλακτικά από παλιά όταν είχα το e36

Tο πρόβλημα ξεκίνησε από ενδείξεις τα πρωινά έκανε κάτι κομπιάσματα στις χαμηλές για λίγο μετά έστρωνε.
σκέφτηκα ότι ήταν μπουκωμένο λόγο ακινησίας έπαιρνα την μηχανή λόγο οικονομικόν.
αναψε λαμπάκι αισθητήρας l k μιση ισχύ χωρίς να έχω απώλεια ισχύς
το έβαλα στον εγκέφαλο k έδειξε βάνους k χαμηλή πίεση λαδιού
δεν βρίσκαν κάτι στα ηλεκτρονικά k θέλαν να ανοίξουν το καπάκι "εγκεντροφορου" να δουν τα βάνος από μέσα μου ζήτησαν 400 ευρώ για αυτό
έδωσα το ok το άνοιξαν k βρήκαν γρέζια μέσα τα "φιλτρακια" του νάνους βουλωμένα k το φίλτρο λαδιού κομμένο στα δυο σαν αγγούρι
με δικά τους έξοδα άνοιξαν μετά k το κάρτερ έλυσαν τα καβαλέτα από τις μπιέλες k βρέθηκε η ζημια στον στρόφαλο τα κουζινέτα λιώμα ο στρόφαλος αρπαγμένος k μονο 35000 χιλιόμετρα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-04-13, 18:25
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Αν όλη η συντήρηση έχει γίνει σε εξουσιοδοτημένο, βάλε δικηγόρο να το αναλάβει. Πιστεύω ότι θα δικαιωθείς.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-04-13, 18:30
mixalis mastorakis Ο χρήστης mixalis mastorakis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 23-04-2013
Μηνύματα: 8
mixalis mastorakis is on a distinguished road
και δεν μου λένε από τι το έπαθε
να βάλω άμα θέλω πραγματογνώμονα μου είπαν
k ο πραγματογνώμονας θέλει 1200 ευρώ
από που να το πιάσω k που να το αφήσω 400 ευρώ για να πάρο το αμάξι από εκεί μονο έτσι απλά
1600 κινητήρες δεν υπάρχουν
μαμά εταιρία άφαντοι μονο ένα ξέρω μήνυμα λυπούμαστε είστε εκτος εγγύηση κόψε τον σβέρκο σου
αα k μετά έλα να αγοράσεις άλλο με 40000
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-04-13, 18:34
mixalis mastorakis Ο χρήστης mixalis mastorakis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 23-04-2013
Μηνύματα: 8
mixalis mastorakis is on a distinguished road
πρώτη αλλαγή λαδιών σε εξειδικευμένο δεύτερη αλλαγή εκτος εγγύησης πλέον μονος μου είμαι μηχανικός αυτοκινήτων
δεν φταίν τα λάδια έβαζα τα γνήσια
κάτι εργοστασιακό είναι αλλα άντε βρες άκρη

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mixalis mastorakis : 24-04-13 στις 18:48
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-04-13, 19:21
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Το φίλτρο λαδιού κομμένο; Πώς έγινε αυτό; Εσύ το άλλαξες τελευταία φορά μαζί με τα λάδια;
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 24-04-13, 19:30
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mixalis mastorakis Εμφάνιση μηνυμάτων
πρώτη αλλαγή λαδιών σε εξειδικευμένο δεύτερη αλλαγή εκτος εγγύησης πλέον μονος μου είμαι μηχανικός αυτοκινήτων
δεν φταίν τα λάδια έβαζα τα γνήσια
κάτι εργοστασιακό είναι αλλα άντε βρες άκρη
Συγγνώμη για αυτό που θα πω..
Αλλά αν ήσουν μηχανικός αυτοκινήτων, θα ήξερες οτι η εγγύηση του οχήματος ισχύει
κανονικά, ανεξάρτητα εάν κάνεις τα σέρβις σε αντιπροσωπεία, σε εξειδικευμένο, ή σε
οποιοδήποτε μέλος των μηχανικών αυτοκινήτων Ελλάδος..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 24-04-13, 19:33
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
rapid fast,καλησπέρα.Τι προκάλεσε κατά τη γνώμη σου τη ζημιά?Τι μπορεί να έκοψε στη μέση το φίλτρο λαδιού?
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 24-04-13, 21:13
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη για αυτό που θα πω..
Αλλά αν ήσουν μηχανικός αυτοκινήτων, θα ήξερες οτι η εγγύηση του οχήματος ισχύει
κανονικά, ανεξάρτητα εάν κάνεις τα σέρβις σε αντιπροσωπεία, σε εξειδικευμένο, ή σε
οποιοδήποτε μέλος των μηχανικών αυτοκινήτων Ελλάδος..
Αυτό που κολλάει στο ότι λέει ότι πήγαινε σε εξειδικευμένο?

Αλλά πέρα από αυτό, ο άνθρωπος έχει ένα χοντρό πρόβλημα κι ένα καινούριο bmw έδειξε για άλλη μια φορά πόσο για τα μπάζα έχει καταντήσει η αξιοπιστία της εταιρείας σήμερα αλλά και ο σεβασμός προς τον πελάτη.

Το να του τη λέμε κι από πάνω για θέμα εντελώς άσχετο μ'αυτό που ρωτάει είναι τουλάχιστον άκομψο.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.