Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-12-04, 15:41
Το avatar του χρήστη nazman
nazman Ο χρήστης nazman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-12-2004
Μηνύματα: 24
nazman is on a distinguished road
καιρος να μαθουμε αν καποιο απο αυτα τα εξουσιοδοτημενα εχουν κατι προκειμενου να βελτιωσω το καϊμενο το 316ti με τα 115 αλογα!!.
οποιος γνωριζει κατι ας δοσει τα φωτα του.το εχω 9 μηνες και εχω ψαξει παντου.γνωμες ολων ειναι να βαλω το 2.5-3.0-2.2,αλλα δεν υπαρχει ουτε ψιχουλο για το μοτερ αυτο.κατι κανει τωρα ο carlos στα βριλησσια, και περιμενω να μου πει(εκκεντροφοροι λεει..)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-12-04, 16:31
tzort Ο χρήστης tzort δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-11-2004
Μηνύματα: 96
tzort is on a distinguished road
KAI EGO POU EXO TO 116 ME TO IDIO MOTER PSAXNO NA BRO KATI,ALLA MATAIA.TO POINT EINAI NA PAREIS ALOGA XORIS NA XASEIS ROPH XAMHLA.TO COMPACT TI KATANALOSH EXEI MESA STHN POLH.EMENA DYSKOLA PEFTEI KATO APO 9.5 LITRA MESA STHN POLH.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-12-04, 17:09
Το avatar του χρήστη BMW523i
BMW523i Ο χρήστης BMW523i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 928
BMW523i is on a distinguished road
Για 316 ξέρω ότι εδώ η αντιπροσωπεία το πάει στα 192 ps με turbo! Το πόσο κοστίζει δεν γνωρίζω!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-12-04, 09:22
Το avatar του χρήστη nazman
nazman Ο χρήστης nazman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-12-2004
Μηνύματα: 24
nazman is on a distinguished road
Συμφωνω για την καταναλωση μεσα στη πολη δεν πιανεται, γιατι δεν τραβαει χαμηλα, οποτε και ρουφαει.ασε που με τα 17αρια του sport ti γινεται βασανο.
Μπορει να μου πει κανεις αντι για 205/50/17, τι αλλη διασταση μπαινει στην ζαντα του sport ti, νομιζω η ζαντα ειναι 7αρα.
Παντως μετα που αλλαξα αμορτισερ ελατηρια απο schnitzer, βελτιωθηκε πολυ η οδικη συμπριφορα στην εθν. οδο.
αντε να βρεθει κανα κιτακι υπερκυβισμου μπας και δουμε κανα αλογακι παραπανω.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-12-04, 11:03
Το avatar του χρήστη nazman
nazman Ο χρήστης nazman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-12-2004
Μηνύματα: 24
nazman is on a distinguished road
Σιγουρα ο κινητηρας ειναι πολυ καλος για την κατηγορια του, αλλα μη ξεχναμε οτι το compact ζυγιζει 1350 κιλα!!!
και εμενα δεν με ενδιαφερει αλλαγη κινητηρα, λογω κοστους και το οτι ειναι κρυμα να βγαλω τον καινουριο που εχει εγγυηση ακομα.παντως απο το τοτε που το πηρα ειχα φορεσει schnitzer εξατμιση, απο το σπανο και μου ειχαν πει τοτε οτι βελτιωνει λιγο τη ροπη..
Πρεπει παντως να μαζευτουμε ολοι οι ταλαιπωροι με τα 16αρια να πουμε το πονο μας..
!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-12-04, 12:25
Το avatar του χρήστη nazman
nazman Ο χρήστης nazman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-12-2004
Μηνύματα: 24
nazman is on a distinguished road
Οπως ειπα πριν εβαλα την εξατμιση με την αγορα του αυτοκινητου, οποτε δεν μπορω να σου πω για διαφορες με πριν, απο ηχο ειναι αποστευτη σε ανοιγμα 2 ή 3 ταχυτητα κανει ενα τρελο φυσιμα (δεν ενοχλει καθολου μεσα).
Απο τιμη γυρω στα 800 ευρω..(ασε ετσουξε..)
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-12-04, 15:09
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Ki egw psaxnw gia lyseis ayxhshs ipodynamhs, alla den exw brei kati kalo! Me osa diabazw gia tis metatropes to metanoiwnw. Kafounis mou eipe gia compressor 6000euro me eggyhsh. Diabasa omws kati kai ...apogohtefthka. Fantazomoun oti to kit erxetai apexw kai topothethtai apla. Allagh moter de to syzhtaw, mia kai akoma den exei oute 6000xlm. Basiko gia emena einai na mhn trexw sta synergeia kathe toso. H shintzer den exei kapoia lysh, ektos exatmishs. Opote mallon den ginetai kati pros to paron xwris kindyno. Kanena programmataki isws-filtraki kai exatmish kanei tipota...?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-12-04, 15:49
Το avatar του χρήστη nazman
nazman Ο χρήστης nazman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-12-2004
Μηνύματα: 24
nazman is on a distinguished road
Μετα απο πολυ ψαξιμο, απο τοτε που πηρα το αμαξι και λογω προσωπικης εμπειριας, μπορω να πω πως:
1. ξεχαστε το κομπρεσσορα, ειναι λιγα τα κυβικα του κινητηρα για να ανταπεξελθει στι γεμισμα του κομπρεσορ
2. Ο κινητηρας ειναι αλουμινενιος οποτε η τουρμπινα θελει πολυ ψαξιμο για τοποθετηθει (και μην ακουτε μαϊμουδιες απο δηθεν βελτιωτες)
3. Ο εγκεφαλος του κινητηρα DME, ειναι δυσκολο να αποκωδικοποιηθει - δεν ξερω αν το εχει κανει καποιος - οποτε παει και αυτο.
και μην ξεχνατε ο κινητηρας αυτος δουλευεται μονο στην ελλαδα απο οσο ξερω.
Οποτε υπομονη μεχρι να εχουμε ενα ολοκληρωμενο βελτιωτικο προιον, απο καποιον γνωστο και εγγυημενο οικο.
Εως τοτε να μας ζησουν οι ελληνικοι υαλοδρομοι!!!

P.S.1 Μιλαω παντα απο προσωπικη ερευνα
P.S.2 Αν υπαρχει κατι απο τα παραπανω και γνωριζει καποιος, ας κανει μια ενημερωση.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-12-04, 19:23
Το avatar του χρήστη ks50:50
ks50:50 Ο χρήστης ks50:50 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2004
Μηνύματα: 269
ks50:50 is on a distinguished road
Εγώ προσωπικά το έψαξα αρκετά αλλά τίποτα. Του έβαλα φίλτρο και εξάτμιση(τελικό) και τελείωσε. Για πρόγραμμα οποιον ρωτήσω μου λέει να ξαναπάρω σε κανένα μήνα αλλά τίποτα.
__________________
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ,
ΚΑΙ ΟΛΟ Ο ΑΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΟΛΟ ΘΕΛΩ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ,
ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 23-12-04, 20:09
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Τσεκάρετε αν ο εγκέγαλος είναι ίδιος με της 116i (βάσει part number εννοώ) και αν ναι τότε τα πράγματα είναι ευχάριστα γιατί πολλοί Γεμανοί βελτιωτές που ασχολούνται με επαναπρογραματισμούς εγκεφάλων έβγαλαν προγράμματα (για το 116) και υπόσχονται πάνω από 10 ίππους όλοι κέρδος.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.