Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-08-07, 15:38
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Τιμη m3 e36?

Καλησπερα σας παιδια

Ειμαι και γω λοιπον, ενας 16χρονος μαθητης της 3ης λυκειου (απο τον σεπτεμβριο), και οπως οι περισσοτεροι εδω μεσα, ετσι και γω εχω μια προτιμηση στις bmw, και πιο συγκεκριμενα στις κουπε ε36.

Τωρα οι περισσοτεροι διαβαζοντας την ηλικια μου και τον τιτλο του thread θα πειτε 'που πα ρε νιανιαρο ακομα δεν επιασες τιμονι στα χερια σου μου θες και μ3 '

Οκ συμφωνω, και δεν εχετε καθολου αδικο, 270 ή 320 αλογα ειναι ΠΟΛΛΑ για εναν πρωταρη.
Τελοσπαντων. Θελω να πιστευω οτι εχω παραπανω ωριμοτητα απο τα παιδια της ηλικιας μου που πασχουν απο το συνδρομο της καγκουριασης και του streetracer λογω των εγκεφαλοκαφτων need for speed. Στο θεμα μας ομως.

Θελω να μου πειτε την τιμη μιας bmw m3 e36 κατα προτιμηση ποσο πανε απο χρονολογια 96 και πανω, τις 3.2 με τα 320 αλογα. Για να προετοιμαστω τοσο εγω οσο και οι γονεις. Απο γερμανια μερια εχω βρει πολυ φτηνες, 10 με 15 χιλιαρικα. Εδω ποσο πανε? Μηπως συμφερει να ερθει το αμαξι απο γερμανια μερια, ακομα και αν πιασω την τιμη μιας Ελληνικης πληρωνωντας τελωνεια και ολα αυτα?

Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-08-07, 15:47
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
22 με 24 χιλιαρκα και εισαι μεσα . . .
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-08-07, 15:54
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Ωχ! Τοσα πολλα?

Τωρα που εχω την σημερινη τιμη, μια προβλεψη μετα απο 3-4 χρονια?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-08-07, 16:28
Το avatar του χρήστη M3Convertible
M3Convertible Ο χρήστης M3Convertible δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 1.087
M3Convertible is on a distinguished road
Καλώς όρισες μικρέ BMWδάκια ή καλύτερα Μ3άκια.
Φορολογική δήλωση με 20.000€ + κάνεις για να πάρεις αμάξι 3.200cc ? (σου το λέω αυτό γιατί η εφορία θα σε ρωτήσει που βρήκες τα χρήματα) αν ναι τότε μια χαρά, υπολόγιζε και από 600€ με 1.000€ το χρόνο για ασφάλεια + τα έξοδα συντήρησης που είναι αρκετά στο Μ3.
Για την εφορία υπάρχει και ο τρόπος της γονικής παροχής αλλά αυτό θα πρέπει να το κανονίσεις με ένα λογιστή και τους δικούς σου.
Για το κόστος αγοράς συμφωνώ με το Χρήστο από 20.000€ μέχρι 24.000€

Καλώς όρισες και πάλι στην παρέα μας
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-08-07, 16:37
Cabriolakias Ο χρήστης Cabriolakias δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 1.321
Cabriolakias will become famous soon enough
Arrow ΟΠΑ?

Οπα? Εσυ εισαι δικος μου! Να κι αλλος ενας που ξεκιναει οπως ξεκινησα και γω! (βεβαια το εβαλα στο ματι απο τα 14 αλλα τεσπα!)

Λοιπον !....

1Μην ανγχωνεσαι!

2Ειναι πολυ νωρις οντως για μια τετοια ιπποδυναμη! οσο οριμος κια αν εισαι απο μικρος πρωτον η ωριμοτητα δεν εχει ηλικια καθολου (Ζωντανο παραδειγμα SANTO η Fairytaile μην πω αλλους που δεν με ξερουν και με παρεξηγησουν...χεχεχεχεχε) και δευτερον και να εισαι οριμος αν εχεις κατω απο το ποδι σου 321 (οχι 320) αλογα δεν γινετε να μην τα πατησεις πιστεψε με!!!!!

3Να φερεις Μ3 Ε36 evolution απο γερμανια το ξεχνας απο χτες διοτι θα πληρωσεις 15.000 την αγορα και αλλα 20.000 τον εκτελονισμο συμπερασμα περνεις Μ3 Ε46 μεταχειρο απο δω σχεδον.. Το περασα το τρυπακι πριν 3 χρονια που αγορασα το δικο μου απο γερμανια και εσκασα 18.500 για αγορα και 16.000 για εκτελονισμο! οποτε ΞΕΧΝΑ ΤΟ!!!!

4Στην Ελλαδαρα μας σημερα ενα γνησιο Μ3 Ε36 κουπε που δεν υπαρχει σχεδον κανενα να πουλειεται κοστιζει στα 30.000 ευροπουλα!
Ενα δε αλλο που ειναι πληρη μετατροπη κοστιζει απο 24.000 εως οσα θες....καθε ενας πουλαει οσο θελει....

5Γνωμη μου ξεκινα απο ενα 2.0λιτρακι με 150 αλογακια που ειναι μια χαρα για παιχνιδακι και δευτερον ειναι 6κυλινδρο και μπορεις πολυ ευκολα αργοτερα να κουμπωσεις ενα 2,5 η 2,8 μοτερ βγαζεις βαζεις! ειναι πολυ ξεκαθαρα τα πραγματα...

6Οτι πληροφορια θελεις ευχαρηστος να σε βοηθησω! χρεωση 1ευρο τα 15 δευτερολεπτα!

Φιλικα Ντινος........



C U OUT THERE(ατακα Fairytaile)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-08-07, 16:44
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Καλως σας βρηκα.

Σκεφτηκα και ειδα οτι η τιμη ειναι ολιγον τι τσιμπιμενη για το μπαντζετ μας. Τωρα μια αλλη ερωτηση:

Με 15 χιλιαρικα, η πιο καλη e36 coupe που μπορω να αγορασω ποια ειναι? Ξερω οτι βγαινει 320, 323, 325, 328 (αμα πω καμια μπουρδα διορθωστε με). Θελω μια καλη 'βαση' σαν αυτοκινητο.
Διαφορες στο πλαισιο με την μ3 οι προαναφερθησες σιγουρα θα εχουν, ειναι ομως τοσο μεγαλες/διαφορετικες ωστε να μην γινεται μετατροπη? Ακουω οτι οι ε46 μ3 με τις υπολοιπες εχουν διαφορετικο πατωμα, και ετσι ειναι λιγο δυσκολο να την κανεις ακριβως ιδια με μια μ3.

Ελπιζω να μην μετανιωσω αμα τελικα αγορασω το μπεμβεδικο και δεν λυγισω στην δικτατορια των γονιων (τι να το κανεις αυτο το παναρχαιο/ασχημο/παππουδιστικο/τι, επιχειρηματιας εισαι? )
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-08-07, 16:49
Το avatar του χρήστη Spyros
Spyros Ο χρήστης Spyros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-03-2006
Μηνύματα: 333
Spyros is on a distinguished road
Λοιπον ακου και εμενα τωρα. Στις τιμες συμφωνω με τον Ντινο. Ειχα Ε46 316, πηρα Ε36 2.0πολυ καλο και στα μετρα μου απο δυναμη, το εκανα 28αρι, τρελη διαφορα, πριν 3 μηνες το εκανα φουλ ///Μ3 ..... ειναι αλλου. Ειμαι 42 χρ. Φιλε μου πολυ μου ειναι, καλο, αγιο, τρελο αμαξι αλλα ωρες ωρες το φοβαμαι σαν τον διαολο........αντε βρε εσεις απο πανω ...θα με πειτε και κουλο τωρα..... Λοιπον Ξεχνα το Μ3. Και το 2λιτρο πολυ ειναι.
Φιλικα
Σπυρος
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-08-07, 16:51
Cabriolakias Ο χρήστης Cabriolakias δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 1.321
Cabriolakias will become famous soon enough
Arrow 15.000 eyro

Με 15.000 ευρο περνεις ανετα ενα 320 σε αριστη κατασταση και με λιγα χλμ η ενα 325 μετριο...

2 Μ ολο ιδιο γινετε με ενα κοστουμι απο 8.000 μεχρι 10.000 χιλιαρικα... Το σασι ειναι ιδιο! Αλλαζουν μονο προφυλακτηρες καθρεπτες μασπιε ζαντες εξωτερικα β) σαλονι τιμονι πατακια λεβιες καντραν εσωτερικα γ) ολα τα μηχανικα! αλλα ειναι ρισκο αν το τροπετο που θα βρεις δουλευε σωστα η οχι....αν καθετε καιρο αδουλευτο και ειναι ξεραμενο η οχι....ενας φιλος πριν μια βδομαδα κουμποσε μοτερ Μ3 321 και στα 100 χλμ ραγισε καπακι!....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-08-07, 16:54
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cabriolakias Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπα? Εσυ εισαι δικος μου! Να κι αλλος ενας που ξεκιναει οπως ξεκινησα και γω! (βεβαια το εβαλα στο ματι απο τα 14 αλλα τεσπα!)

Λοιπον !....

4Στην Ελλαδαρα μας σημερα ενα γνησιο Μ3 Ε36 κουπε που δεν υπαρχει σχεδον κανενα να πουλειεται κοστιζει στα 30.000 ευροπουλα!
Ενα δε αλλο που ειναι πληρη μετατροπη κοστιζει απο 24.000 εως οσα θες....καθε ενας πουλαει οσο θελει....

5Γνωμη μου ξεκινα απο ενα 2.0λιτρακι με 150 αλογακια που ειναι μια χαρα για παιχνιδακι και δευτερον ειναι 6κυλινδρο και μπορεις πολυ ευκολα αργοτερα να κουμπωσεις ενα 2,5 η 2,8 μοτερ βγαζεις βαζεις! ειναι πολυ ξεκαθαρα τα πραγματα...

Φιλικα Ντινος........


C U OUT THERE(ατακα Fairytaile)
Χεχε, ομοιοπαθης? Η μ3 ηταν το πρωτο σου αμαξι?

4) Σοβαρα δεν υπαρχει αυθεντικη ε36 μ3 στην Ελλαδα?Νομιζα οτι ελαχιστα ειναι μετατροπες!

5) Να κατι που δεν ηξερα Ωστε η διλιτρη ειναι εξακυλινδρη? Μαλιστα. Μετα τα ποστ των παιδιων απο πανω (ειπα ευχαριστω? ) σκεφτομουν και γω 320. Ελπιζω να παιζει μεσα στα 15 χιλιαρικα το πολυ Δυστηχως εδω βλεπω καποιες 316 κουπε στα 10 χιλιαρικα και ανυσηχω Πισω εχει δισκοφρενα? Ειναι καλυτερη σαν βαση απο μια 318/316 ετσι? Εχουν διαφορα στο πλαισιο/φρενα?

Τωρα που σας βρηκα... Οι bmw ειναι ερωτας τελικα!

Α, ασχετο αλλα σε Ελληνικο αυτοκινητο, γινεται να αλλαξω πινακιδες και να βαλω του τοπου μου?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-08-07, 16:56
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Δεν σας προλαβαινω βρε παιδια στις απαντησεις. Cabriolakias απαντησες πριν ρωτησω :p
Spyros πως σου φαινεται η 36αρα σε σχεση με την 46? Εννοω οταν ακομα ηταν διλιτρη. Τωρα που το εκανες μετατροπη μ3, τι διαφορες εχει με ενα γνησιο μ3? (newbie mode on)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.