Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 02-08-07, 18:12
Το avatar του χρήστη panagiotisE46ci
panagiotisE46ci Ο χρήστης panagiotisE46ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2007
Μηνύματα: 568
panagiotisE46ci is on a distinguished road
φιλε μου να πω και εγω την γνωμη μου?????σεβαστες ολες οι αποψεις εεε....
εισαι πολλυ μικρος για ενα τετοιο αμαξι ,στα 30 μετα θα θες φερραρι και στα 45φευγα τζαμπο.μακαρι και στο ευχωμαι να βρεις οπως το θες αλλα ειναι ενας ο κανονας απο τα μικρα στα μεγαλα και απο τα χαμηλα στα ψηλα.την ιδια διαδηκασια την εχω περασει και εγω με μηχανη................<νεος οδηγος και θελω ΤDM900>
__________________

Na εισαι καλος απεναντι στους ανθρωπους καθως ανεβαινεις ,γιατι θα τους συναντησεις ολους κατεβαινωντας...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 02-08-07, 18:16
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panagiotisE46ci Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου να πω και εγω την γνωμη μου?????σεβαστες ολες οι αποψεις εεε....
εισαι πολλυ μικρος για ενα τετοιο αμαξι ,στα 30 μετα θα θες φερραρι και στα 45φευγα τζαμπο.μακαρι και στο ευχωμαι να βρεις οπως το θες αλλα ειναι ενας ο κανονας απο τα μικρα στα μεγαλα και απο τα χαμηλα στα ψηλα.την ιδια διαδηκασια την εχω περασει και εγω με μηχανη................<νεος οδηγος και θελω ΤDM900>
Παναγιώτη και εγώ έτσι ήμουν πριν ένα χρόνο, μέχρι που είδα τι καίει και η 316 και τι τέλη-ασφάλειες θα έχει μία 325 σε περίπτωση μετατροπής..... πιστεύω ότι θα σταματήσει να θέλει Μ3 όταν θα αρχίσουν τα έξοδα, τα οποία δεν μπορεί να καλύψει ένας 18χρονος......
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-08-07, 18:22
Το avatar του χρήστη panagiotisE46ci
panagiotisE46ci Ο χρήστης panagiotisE46ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2007
Μηνύματα: 568
panagiotisE46ci is on a distinguished road
για τα εξοδα δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει μπωρει και να μην πληρωνει ΤΙΠΟΤΑ ο φιλος μας αλλα στιν οδηγηση και στον τροπο συμπεριφορας εκει πρεπει να απαντησουν ακομα ποιο μεγαλητεροι μου σε ηλικια και με πιο ¨"δυνατα¨"αμαξια .και να προσγειωσουν στην πραγματικοτητα το φιλο μας.
__________________

Na εισαι καλος απεναντι στους ανθρωπους καθως ανεβαινεις ,γιατι θα τους συναντησεις ολους κατεβαινωντας...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-08-07, 18:26
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
πάντως μπορώ να πω πως με ένα αυτοκίνητο με 150-200 άλογα θα ήταν υπεραρκετά μιας και δεν υπάρχουν κατάλληλοι δρόμοι και είναι και επικίνδυνο......
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-08-07, 19:21
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
@thanassis
Σχεδον 30 αλογα πανω! Καλα εισαι!
Το αυτοκινητο μαλλον θα το εχω για να πηγαινω Σερρες-Θεσς και δοξα το θεο, εχω γκαραζ και πυλωτη και στις 2 πολεις!

@panagiotisE46ci
Το αυτοκινητο δεν θα το παρω τωρα στα 16+ μου, αλλα μετα απο 2-3 χρονια at least...ρωταω τωρα γιατι θελω να αρχισω να ψαχνομαι σιγα σιγα...

Στα σχολια περι εξοδων... τυχαινει οι γονεις μου να ειναι δημοσιοι υπαλληλοι με 1000+ ευρω μισθο ο καθενας, ενω η μητερα μου εχει μεγαλη ακινητη περιουσια (απο 400 χιλιαδες και πανω)
οποτε δεν πιστευω να εχω προβλημα συντηρησης του αυτοκινητου...

Να ευχαριστησω επισης ολα τα παιδια που ποσταρατε εδω
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 02-08-07, 19:48
ifrit21 Ο χρήστης ifrit21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Μηνύματα: 166
ifrit21 is on a distinguished road
Την ακίνητη περιουσία δεν πρέπει να την πειράζει κανείς παραμόνο αν είναι να επενδύσει σε αυτήν και να είναι μετά εισοδηματίας στην υπόλοιπη ζωή του (βλέπε νοίκι , leasing , ιδιοκτήτης μαγαζιού κλπ)Αν ήταν έτσι...όλοι με lambo , tvr και Jaguar θα κυκλοφορούσαμε......Τσακ πουλάμε κτήμα και βγάζουμε τα λεφτά μας στο δρόμο...ΑΠΑΠΑΠΑΠΑ!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 02-08-07, 19:52
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Oχι ρε τι λες! Για ονομα του θεου! Εννοειται οτι δεν πουλαμε! Απλα το μεγαλυτερο μερος της νοικιαζεται, οποτε εχουμε τα εξτρα λεφτα για την συντηρηση του αυτοκινητου. Αυτο ηθελα να πω.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-08-07, 00:23
Το avatar του χρήστη alexis
alexis Ο χρήστης alexis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-03-2006
Μηνύματα: 81
alexis is on a distinguished road
Παιδιά εγώ θα πω αυτο που σκέφτομαι και ας ακουστώ κακός, εξυπνάκιας κτλ κτλ...

Τα max power, burn out etc "περιοδικά αυτοκινήτου" έχουν κάνει πολύ μεγάλη ζημιά
στην νεολαία...

Παιδί 16 χρονών και να θέλει m3..???
Μην τρελαθούμε...
(Φίλε μου sorry αν σε στεναχορώ με αυτά που λέω αλλά πίστεψε με για το
καλό σου στα λέω..)

Δεν θα μείνω στο θέμα περί εξόδων συντήρησης γιατί αυτά εφόσον δεν έχεις ακόμα
δουλέψει δεν μπορείς να τα σκεφτείς...

Αλλά είναι κρίμα να νομίζεις οτι θα μπορείς να χειριστείς πισοκίνητο αυτοκίνητο
321 αλόγων...

Η οδήγηση φίλε μου δεν είναι θέμα εξυπνάδας...
Η οδήγηση είναι θέμα ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ...

Γι' αυτό σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά να αποκτήσεις μια μέρα μια m3...
Αλλά όχι ακόμα... Μην πέρνουν τα μυαλά σου αέρα...

Ελπίζω να μη μου κρατήσεις κακία για αυτά που σου λέω...
Στα λέω όπως έτσι όπως τα νιώθω...
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 03-08-07, 06:20
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Unhappy Δεν ξεκινάς καλά

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά εγώ θα πω αυτο που σκέφτομαι και ας ακουστώ κακός, εξυπνάκιας κτλ κτλ...

Τα max power, burn out etc "περιοδικά αυτοκινήτου" έχουν κάνει πολύ μεγάλη ζημιά
στην νεολαία...

Παιδί 16 χρονών και να θέλει m3..???

Μην τρελαθούμε...
(Φίλε μου sorry αν σε στεναχορώ με αυτά που λέω αλλά πίστεψε με για το
καλό σου στα λέω..)

Δεν θα μείνω στο θέμα περί εξόδων συντήρησης γιατί αυτά εφόσον δεν έχεις ακόμα
δουλέψει δεν μπορείς να τα σκεφτείς...

Αλλά είναι κρίμα να νομίζεις οτι θα μπορείς να χειριστείς πισοκίνητο αυτοκίνητο
321 αλόγων...

Η οδήγηση φίλε μου δεν είναι θέμα εξυπνάδας...
Η οδήγηση είναι θέμα ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ...

Γι' αυτό σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά να αποκτήσεις μια μέρα μια m3...
Αλλά όχι ακόμα... Μην πέρνουν τα μυαλά σου αέρα...


Ελπίζω να μη μου κρατήσεις κακία για αυτά που σου λέω...
Στα λέω όπως έτσι όπως τα νιώθω...
Πουλάκι μου... από που κατέβηκες εσύ..? Το post σου θα μπορούσε να είναι δικό μου και σε ύφος και σε περιεχόμενο. Απλά με πρόλαβες.!! Να σε δω από κοντά σε καμμιά συνάντηση, είσαι θέμα εσύ...

Ως προς τον νέο φίλο που πέρασε το κατώφλι μας... θα είμαι λιγάκι ωμός (αφού σε χάιδεψαν οι προηγούμενοι, αλλιώς πιθανότατα θα το είχαν κάνει και εγώ) γιατί έτσι πρέπει να λέγονται αυτά τα πράγματα για να τα καταλάβει κάποιος στην ηλικία σου, φίλε μου... ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΞΕΧΝΑ ΤΟ Μ3 (για αρκετά χρόνια...). Σου εύχομαι στην πορεία της οδηγικής σου ζωής να το αποκτήσεις. Αυτή τη στιγμή μόνο κίνδυνο μπορεί να αποτελεί για εσένα. Από την ηλικία σου αυτή περάσαμε όλοι και πάνω κάτω αντίστοιχα όνειρα κάναμε όλοι (όχι ίδια γιατί τα ///Μ ήταν απλησίαστα τότε -άλλοι καιροί, άλλες τιμές) αλλά ευτυχώς υπήρξαν κάποιοι ωριμότεροι για να μας συγκρατήσουν (και δεν σκοτωθήκαμε ή σακατευτήκαμε). Δεν έχεις ιδέα τι μπορεί να κάνει ένα ///Μ3 και φυσικά "δεν το έχεις σαν οδηγός". Αν οι δικοί σου πάρουν μία γεύση από το τι ακριβώς πας να τους βάλεις να σου αγοράσουν αποκλείεται να ενδώσουν.
Τέλος μην μείνεις στην κρακτική του πράγματος, είναι απλά ένα εργαλείο. Πνίξε τον εγωισμό σου και μην προσπαθήσεις να αποδείξεις σε κανέναν μας ότι μπορείς να το κάνεις. Ο προηγούμενος που "φούντωσε" εδώ μέσα και προσπάθησε να αποδείξει ότι πανάκριβα BMW στρίβουν με την σκέψη, δυστυχώς καρφώθηκε και κατέστρεψε ένα ολοκαίνουργιο πανάκριβο αυτοκίνητο.
Χρησιμοποίησε το forum (ψάξτο) για να πάρεις γνώση, αλλά βασικά άσε προς το παρόν τις μετατροπές και προσπάθησε με όποιο αυτοκίνητο πάρεις "να μάθεις να οδηγείς". Βελτίιωσε πρώτα τον εαυτό σου σαν οδηγό και μετά ανέβα κατηγορίες ιπποδυνάμεων. Έτσι πίστεψε με θα οδηγήσεις για πολύ περισσότερα χρόνια...
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 03-08-07, 07:53
Το avatar του χρήστη Spyros
Spyros Ο χρήστης Spyros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-03-2006
Μηνύματα: 333
Spyros is on a distinguished road
+1000 στον Νικο

Παράθεση:
Δεν έχεις ιδέα τι μπορεί να κάνει ένα ///Μ3 και φυσικά "δεν το έχεις σαν οδηγός
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.