Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 10-06-13, 10:55
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Επειδή και εγώ είχα τρακάρει με τον άσσο ελπίζω να κάλεσες αστυνομία και την ασφαλιστική να καταγράψουν το περιστατικό. Εμένα ο άλλος όμως είχε πεταχτεί από στοπ και στο αντίθετο ρεύμα όμως, και με παρόμοια ζημιά με την δική σου - τουλάχιστον όπως την περιγράφεις - το δικό μου βγήκε ολική.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 10-06-13, 11:38
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Με 3500 θα είσαι τυχερή αν γλυτώσεις...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 10-06-13, 11:40
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Με 3500 θα είσαι τυχερή αν γλυτώσεις...
Συμφωνώ. Και να είναι και καλή η επισκευή. Γιατί όπως θα δείς διαφορές στις χρεώσεις, υπάρχουν και διαφορές στην ποιότητα επισκευής.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 10-06-13, 11:58
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή και εγώ είχα τρακάρει με τον άσσο ελπίζω να κάλεσες αστυνομία και την ασφαλιστική να καταγράψουν το περιστατικό. Εμένα ο άλλος όμως είχε πεταχτεί από στοπ και στο αντίθετο ρεύμα όμως, και με παρόμοια ζημιά με την δική σου - τουλάχιστον όπως την περιγράφεις - το δικό μου βγήκε ολική.
με την ιντερσαλόνικα (την είχα στ παπί) δε μπορείς να κανεις φιλική δήλωση αν κάνω λάθος διορθώστε με κ αν δε κάλεσε τ τροχαία την έχει κάτσει
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 10-06-13, 15:23
kmilioris Ο χρήστης kmilioris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-02-2010
Μηνύματα: 47
kmilioris is on a distinguished road
Οι αερόσακοι στους άσσους σκάνε πάντα μαζί, δεν έχω καταλάβει ακόμα το γιατί…… Για να φτιάξεις την ζημία θέλεις τα ακόλουθα:
Για τους αερόσακους (εκτός από αυτούς) να ξέρεις θέλεις την πλάκα του τιμονιού γιατί έχει στραβώσει, ταμπλό, προεντατήρες, εγκέφαλο air bag και την πίσω ασφάλεια στην μπαταρία.
Κόστος: ταμπλό 350 (αν θέλεις μπορείς να το πάς το δικό σου για κώλυμα και μετά σε ένα ταπετσέρι να σου περάσει καινούργιο δέρμα από πάνω), προεντατήρες 150 με 200, εγκέφαλο air bag περίπου 500 (μπορείς να πας και να σου αλλάξουν το τσιπάκι στον εγκέφαλο με κόστος 90), Πίσω ασφάλεια 150, η πλάκα του τιμονιού δεν ξέρω πόσο έχει (μπορείς να την κοπανίσεις με ένα σφυρί και θα επανέλθει).
Για να το βάλεις εμπρός μπορείς και έτσι όπως είναι από εξωτερική πηγή μόνο, εναλλακτικά θα πρέπει να βγάλεις στο κόκκινο καλώδιο πάνω από την μπαταρία, να το ανοίξεις και να πιέσεις το μέταλλο να ακουμπήσει πάνω σε αυτό του πόλου (έχει μέσα καψούλι και σκάει όταν ανοίξει κάποιος αερόσακος για ασφάλεια), θα σου ανάβει το λαμπάκι στο ταμπλό αλλά δεν έχει θέμα.
xxxxxxxxxx
Α!! και αν σε ακούμπησε στην ρόδα να δείτε το ρουλεμάν του τροχού (ακόμα και να μην έχει στραβώσει η μπουκάλα του αμορτισέρ) , συνήθως παίρνει λίγο και το βλέπεις στον δρόμο με χιλιόμετρα (100+) κάνει θόρυβο στη ρόδα και μερικές φορές τραβάει το τιμόνι. Μην το αμελήσεις γιατί έχει κανα 250ευρώ να το αγοράσεις εσύ μετά.

διάβασε τους κανόνες τους forum.
το σύνολο θα το βρεις εδώ
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/faq.php
Driftakos

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Driftakos : 10-06-13 στις 17:43
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 10-06-13, 18:54
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Κ μην ξεχνάτε το εξής!
Παιδια ο ταξιτζής ειναι επαγγελματίας οδηγός έτσι λέει το δηπλωμα του,απαγορεύεται να μην κόψει σε τέτοιες περιστάσεις,θα δείτε οτι το δικαστήριο θα ρειξει όλοι την ευθυνη στον ταξιτζη
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 10-06-13, 20:30
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
πως δεν έχει σημασία πχ αν κ οι δύο έχουμε πράσινο κ θέλουμε να μπούμε στ ίδια λωρίδα από διαφορετικούς δρομους τ προτεραιότητα τ έχει αυτος που είναι στ δεξιά εάν δεν υπάρχει άλλη σήμανση. για αυτό σ τέτοια σημεία συνήθως βάζουν παλλόμενο ναι μεν μπορείς να περάσεις αλλά σύμφωνα με την προτεραιότητα
Στο παρον σεναριο που συζηταμε, ο ταξιτζης ειχε πορτοκαλι παλλομενο φαναρι, ενω η φιλη απο πανω ειχε ή πρασινο ή τιποτε = η φιλη ειχε προτεραιοτητα, ο ταξιτζης επρεπε να σταματησει κ το ποιος ηταν απο δεξια δεν εχει καμμια σημασια γιατι ο συγκεκριμενος συνδυασμος φαναριων δειχνει αδιαπραγματευτα την προτεραιοτητα. Αυτο που αναφερεις ειναι αλλο σεναριο.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 10-06-13, 20:37
vasw Ο χρήστης vasw δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-09-2011
Μηνύματα: 12
vasw is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή και εγώ είχα τρακάρει με τον άσσο ελπίζω να κάλεσες αστυνομία και την ασφαλιστική να καταγράψουν το περιστατικό. Εμένα ο άλλος όμως είχε πεταχτεί από στοπ και στο αντίθετο ρεύμα όμως, και με παρόμοια ζημιά με την δική σου - τουλάχιστον όπως την περιγράφεις - το δικό μου βγήκε ολική.
Ολική με ζημιά ας πούμε περί τις 5.000; Και πως δεχτήκανε την ολική; Πήγες δικαστικά;
Τροχαία κάλεσα επειδή υπήρχαν και τραυματισμοί.
Εγώ θέλω το αυτοκίνητό μου όπως ήταν χωρίς να βάλω ευρώ από την τσέπη μου...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 10-06-13, 22:41
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vasw Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολική με ζημιά ας πούμε περί τις 5.000; Και πως δεχτήκανε την ολική; Πήγες δικαστικά;
Τροχαία κάλεσα επειδή υπήρχαν και τραυματισμοί.
Εγώ θέλω το αυτοκίνητό μου όπως ήταν χωρίς να βάλω ευρώ από την τσέπη μου...
Όλικη βγαίνει αν κριθεί μη επισκευάσιμο ή η επισκευή ξεπερνά το 75% της αγοραστικής αξίας του αυτοκινήτου. Η αγοραστική αξία βέβαια είναι πολύ χαμηλή, σημαντικά χαμηλότερη απ'ότι πραγματικά αξίζει το αυτοκίνητο.

Όχι πως θα στο βγάλουν ολική, μην αγχώνεσαι, δεν φαντάζει τραγική ζημιά όπως τα περιέγραψες.

Λόγω παλαιότητας, η ασφαλιστική δεν πρόκειται να δικαιολογήσει καινούργια γνήσια ανταλλακτικά. Μόνο μεταχειρισμένα ή ιμιτασιόν (σε κάθε περίπτωση προτιμάς τα γνήσια μτχ). Όπως σου είπα υπάρχουν συνεργεία που αναλαμβάνουν την επισκευή δίχως να δώσεις μία, εφόσον ο άλλος όμως κάνει δήλωση πως έφταιγε 100%. Ειδάλλως, θα πρέπει να τα πληρώσεις από την τσεπούλα σου δυστυχώς και να το πας δικαστικώς. Απλά πρόσεξε να πας σε ένα συνεργείο που θα έχεις ακούσει τουλάχιστον μία γνώμη, μην πέσεις σε κανέναν άσχετο και στο κανιβαλίσει το όχημα.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 11-06-13, 08:44
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο παρον σεναριο που συζηταμε, ο ταξιτζης ειχε πορτοκαλι παλλομενο φαναρι, ενω η φιλη απο πανω ειχε ή πρασινο ή τιποτε = η φιλη ειχε προτεραιοτητα, ο ταξιτζης επρεπε να σταματησει κ το ποιος ηταν απο δεξια δεν εχει καμμια σημασια γιατι ο συγκεκριμενος συνδυασμος φαναριων δειχνει αδιαπραγματευτα την προτεραιοτητα. Αυτο που αναφερεις ειναι αλλο σεναριο.
πιο πάνω είπε ότι το δικό της δε πρασινιζει ποτε άρα παλλόμενο μάλλον είχε
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.