Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 12-01-10, 12:26
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zami Εμφάνιση μηνυμάτων
καλέ μου φίλε δεν θέλω να σε αμφισβητήσω ,αλλα εμένα μόλις μου χάλασε ,έτρεξα στην αντιπροσωπεία στο ποτάμι(Κορφιάτης) με το ανταλλακτικό (και συνεπώς και τον Part Number) και μου είπε ο υπάλληλος οτι εχει παψει να βγαίνει και οτι δεν βρίσκει στοκ ουτε εδω ουτε και στην Γερμανία για να μου το φέρει.Αν παρόλα αυτά εσυ μπορείς να το βρείς μεσω καποιου εμπόρου ,εγω το θέλω ακόμη.πες μου απο που ,και θα πάρω σημεα κιόλας τηλέφωνο για να το πάρω.............
Μονο ελλάδα,δεν ψωνίζω απο ebay...
ευχαριστω
Από Κορφιάτη το έχω αγοράσει, στις 23/12/2008. Αξία 20.90 € + Φ.Π.Α.

Το μόνο που σκέφτομαι είναι το εξής: Στο ΒΜWfans βλέπω δύο Ρ/Ν για το "ίδιο" ανταλλακτικό:
(α) 82 11 9 413 237 με ένδειξη "Production discontinued", ήτοι καταργημένο.
(β) 82 11 9 413 147 με ένδειξη "10 ST." Stuck (ή κάπως έτσι) νομίζω πως στα Γερμανικά σημαίνει "κομμάτι, τεμάχιο".
Ή εικόνα που αντιστοιχεί στο πρώτο Ρ/Ν απεικονίζει ένα (1) φακό, ενώ η εικόνα που αντιστοιχεί στο δεύτερο Ρ/Ν απεικονίζει μία "προωθητική - διαφημιστική" συσκευασία που περιέχει δέκα (10) φακούς.
Προφανώς το είδος αυτό η ΒΜW το διαχειρίζεται σε συσκευασία / σετ των 10 τεμαχίων.

Εγώ παρήγγειλα / αγόρασα με βάση το δεύτερο Ρ/Ν, όχι το "καταργημένο". Φυσικά δεν παρέλαβα αυτό που απεικονίζεται, δηλαδή ένα κουτί με δέκα φακούς, αλλά έναν, συσκευασμένο μέσα σε ένα σακουλάκι. Επειδή είχε προηγηθεί παραγγελία στη Γερμανία (δεν υπήρχε διαθέσιμο στην Ελλάδα), υποθέτω πως η BMW Hellas, έφερε τότε στην Ελλάδα αυτή την συσκευασία με τα 10 κομμάτια, από τα οποία μου έδωσε το ένα. Λογικά, στις αποθήκες της πρέπει να βρίσκονται, από τότε που ήρθε η παραγγελία μου (τέλος Σεπτ. - αρχές Οκτ. 2008), τα υπόλοιπα 9 κομμάτια, μείον όσα έχουν πουληθεί από τότε!

Θα ρωτήσω για επιβεβαίωση και θα σου γράψω το απόγευμα το αποτέλεσμα της έρευνας. Αν δεν τους προλάβω ανοικτούς, αύριο το πρωί...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 12-01-10, 15:27
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
και εγω στον Κορφιάτη πήγα!!!!!!Μακάρι να είναι ετσι οπως τα λές και να εχει τετοιο στοκ.Προσπαθησα και εγω τωρα να τους παρω τηλέφωνο αλλα καποιο προβλημα ειχαν οι γραμμες...Περιμένω αυριο απο εσενα η εμένα (οποιος προλάβει....)
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 12-01-10, 15:51
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Πάρτε, πάρτεεεε! Υπάρχουν 5 διαθέσιμα κομμάτια στην BMW Hellas.
Πληροφορία από ανταλλακτικά Κορφιάτη, πριν μισή ώρα...
Με το Ρ/Ν που είπαμε ( 82 11 9 413 147 ).
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 12-01-10, 19:25
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Μην ξηγηθείτε βρώμικα...το ένα δικό μου!!!αυριο πρωί παίρνω τηλέφωνο για προκαταβολή...
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 12-01-10, 20:39
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Χαχαχά!!! Καλά, μην κάνεις έτσι! Δεν είπα πως είναι τα πέντε τελευταία επί της γής!
Όπως έγραψα και παραπάνω, όταν παράγγειλα το δικό μου, δεν υπήρχε στην Ελλάδα διαθέσιμο ούτε ένα. Η BMW Hellas υποθέτω πως έφερε από την Γερμανία, με αφορμή την δική μου παραγγελία, μια συσκευασία των 10, από την οποία πήρα ένα εγώ και εξυπηρετήθηκαν και άλλοι τέσσερις συνάδελφοι στο χρονικό διάστημα που μεσολάβησε μέχρι σήμερα. Μόλις εξαντληθούν και τα υπόλοιπα 5 κομμάτια, ο πρώτος που θα παραγγείλει, απλά θα τραβήξει την καθυστέρηση των 5 - 6 ημερών, μέχρι να έρθει μια νέα δεκάδα από την Γερμανία... Απλά πράματα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 12-01-10, 20:51
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
ταξει ...αλλα οταν ειχα παει εγω γιατι δεν μου δωσανε και αυτο σαν option και απλα μου ειπανε τελος; στον ιδιο ειχα παει και εγω
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 12-01-10, 22:22
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Γιατί και στην πιό ρουτινιάρικη και διεκπεραιωτική δουλειά, χρειάζεται που και που λίγη φαντασία και ευρηματικότητα!

Υ.Γ.: Πάντως, στην περίπτωσή μου, το option το είχα βρει μόνος μου, αφού είχα πάει μελετημένος! (bmwfans)
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αντών///is : 12-01-10 στις 22:27 Αιτία: Υ.Γ.
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 13-01-10, 09:29
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντών///is Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί και στην πιό ρουτινιάρικη και διεκπεραιωτική δουλειά, χρειάζεται που και που λίγη φαντασία και ευρηματικότητα!

Υ.Γ.: Πάντως, στην περίπτωσή μου, το option το είχα βρει μόνος μου, αφού είχα πάει μελετημένος! (bmwfans)
Φίλε μου Αντώνη,είχες απόλυτο δίκιο...!Πρωί πρωί σήμερα τους πήρα τηλέφωνο και δινοντας το κωδικό που αφορά το ένα τεμάχιο (...237) πήρα την απάντηση πως εχει πάψει να βγαίνει και οτι δεν υπάρχει στοκ πουθενά.Σε εκεινο το σημείο ηταν που κανονικά θα έλεγα ευχαριστώ και θα εκλεινα το τηλεφωνο αν δεν υπήρχες εσύ!!!Τους είπα οτι χθες μεσημέρι καποιος επικοινώνησε μάζι τους και βρηκε 5 τεμαχια στην BMW Ελλάς..Εψαξε πάλι και τίποτα...Αφού πήγε παλι να με στενοχωρήσει του έσκασα τον άλλο κωδικό (...147) που αφορούσε τα 10 τεμ και ως δια μαγείας έμφανίστηκαν 5 τεμάχια στόκ!!!!καπάρωσα αμέσως το ενα ,το προπλήρωσα μεσω τραπέζης και αυριο μετα τις 11 παραλαμβάνω(τιμή 24,87€).
και πάλι Αντώνη σε ευχαριστώ....
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 13-01-10, 10:46
Το avatar του χρήστη valantis544
valantis544 Ο χρήστης valantis544 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 561
valantis544 will become famous soon enough
Μείνανε 4 κομμάτια άντε ένα up να φεύγουνε, χαχα!
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 13-01-10, 11:38
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis544 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μείνανε 4 κομμάτια άντε ένα up να φεύγουνε, χαχα!
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.