Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 14-09-04, 13:49
Το avatar του χρήστη bmw316i
bmw316i Ο χρήστης bmw316i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 431
bmw316i is on a distinguished road
rsm sou exw grapsei sto e30 ...... an thes pigene des giati se rwtaw kati pragmata pou thelw na kanw
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-09-04, 14:04
RSM
Guest
 
Μηνύματα: n/a
E30 316 M40 Chip

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw316i
mias pou lete gia chip ton oktobri tha balw.exete tipota sto myalo sas?e30 exw
File mou exoume ena kalo superchip gia afto ton egefalo!
einai eipes e30 316 m40..........eixai ke ayto bosch 174 , kerdisi peripou 7-8 bhp @ kali ropi....an thes anebeni ke o koftis strofon........
kostos......290 euro mono gia ta meli edo mesa!!
oti alo thes PM.
thanks,
RSM
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-09-04, 14:49
Το avatar του χρήστη ks50:50
ks50:50 Ο χρήστης ks50:50 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2004
Μηνύματα: 269
ks50:50 is on a distinguished road
Για τον Ν40 (1,6 16v) θα βγει τίποτα στο άμεσο μέλλον από πρόγραμμα σε superchips?
__________________
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ,
ΚΑΙ ΟΛΟ Ο ΑΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΟΛΟ ΘΕΛΩ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ,
ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-09-04, 14:52
Το avatar του χρήστη ks50:50
ks50:50 Ο χρήστης ks50:50 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2004
Μηνύματα: 269
ks50:50 is on a distinguished road
Όχι τίποτε άλλο αλλά απασχολεί πολύ κόσμο(και εμένα)
__________________
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ,
ΚΑΙ ΟΛΟ Ο ΑΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΟΛΟ ΘΕΛΩ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ,
ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 14-09-04, 14:54
RSM
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ks50:50
Όχι τίποτε άλλο αλλά απασχολεί πολύ κόσμο(και εμένα)
EINAI UNDER DEVELOPMENT.........SINTOMA!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 14-09-04, 15:19
Το avatar του χρήστη ks50:50
ks50:50 Ο χρήστης ks50:50 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2004
Μηνύματα: 269
ks50:50 is on a distinguished road
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ.ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΟΛΙΣ ΕΧΕΙΣ ΝΕΟΤΕΡΑ.
__________________
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ,
ΚΑΙ ΟΛΟ Ο ΑΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΟΛΟ ΘΕΛΩ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ,
ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 14-09-04, 15:39
tupac Ο χρήστης tupac δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 14-09-2004
Μηνύματα: 4
tupac is on a distinguished road
Για σας . Είμαι καινούργιος στο forum και κάτοχος εδώ και 3 μήνες μιας compact τι 316. Το αμάξι είναι φοβερό αλλά θέλει μερικά αλογάκια ακόμη. Πρόγραμμα έχω ρωτήσει παντού και δεν υπάρχει ακόμη για την συγκεκριμένη μηχανή (1.600 16v 115hp). Σύντομα πιστεύω να βγει τίποτα. Τελοσπάντον ξέρει κανένας τι άλλο μπορούμε να βάλουμε για να βελτιώσουμε λίγο το αμαξάκι. Ρώτησα για εξάτμιση τις Ac-Schnizer kai μου είπαν 800euro. Πολλά λεφτά μόνο για τελικό. Καμία άλλη εξάτμιση ή φίλτρο??????
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 14-09-04, 16:16
Το avatar του χρήστη ks50:50
ks50:50 Ο χρήστης ks50:50 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2004
Μηνύματα: 269
ks50:50 is on a distinguished road
Το ψάχνω και εγώ καιρό τώρα.Εγώ για αρχή θα βάλω τελικό, Φίλτρο GREEN μέσα στο φιλτροκούτι.Και σου λέω την συγκεκριμένη μάρκα γιατί ήταν οι μόνοι που ήξεραν αμέσως για το αυτοκίνητο.Οι υπόλοιποι φέρε να το δούμε και άλλα τέτοια.Με βαρέλια ΒΜC κτλ επειδή το πήγα εκεί δεν ήξεραν ούτε πως βγαίνει το κάλυμα του κινητήρα ούτε καν τί σύνδεσμοι χρείαζονται.Που να μπλέξουν και με το AFM.Οπότε ρίξε ένα φίλτρο μέσα να καθαρίσεις.Για το τελικό είχα καταστάλαξει σε χειροποίητο γιατί τα επώνυμα ξεκινούν απο 450-500+.Μόνο το τελικό της BREYTON κοστίζει 245 ΕΥΡΩ σύμφωνα με το Burn Out.Δεν προλαβα να ασχοληθώ περισσότερο αλλά θα το ψάξω.Της Ac-Schnizer δεν είναι τίποτε άλλο από το τελικό της remus(500 ευρώ) με μπούκα Ac-Schnizer.Μάλιστα γράφει πάνω made by remus.Τέλος έχω σκοπό να βάλλω καλύτερα μπουζοκαλώδια.Σε τεστ του power technics εδωσαν σχεδόν 3hp και καλύτερη ροπή σε ¨ΟΛΕΣ τις στροφές σε αυτοκίνητο 80 ίππων. Για πρόγραμμα με πήρε πριν από λίγο ένας φίλος και μου είπε ότι έχει η technocorse(Tarantula) αλλά θέλει και super plus.Άρα για μένα αυτά για αρχή και μετά από αρκετό καιρό πρόγραμμα αν όχι μεγαλύτερο μοτέρ(περίπου 4000 ευρώ το 2.0 και 6000+ 2.5).Κάποιοι μάλιστα βάζουν και το 2.2 καθώς και το 3.0. Πιστεύω να σε βοήθησα λίγο. ΌΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΤΕΡ ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.
__________________
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ,
ΚΑΙ ΟΛΟ Ο ΑΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΟΛΟ ΘΕΛΩ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ,
ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 14-09-04, 18:05
Το avatar του χρήστη Ripper
Ripper Ο χρήστης Ripper δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 180
Ripper is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από RSM
RIPPER......simfono mazi sou file! xoris mam then eixi HP........
Emis to kanoume SERIAKA an enai 8v 316..........ke paei parapoli kala! 9-12 hp....kali ropi, koftis anebeni.....
opios enthiaferetai......edo eimaste!
ke oxi me piggyback egefalakia......kanonikos programatismos....pou den fenete to MODEC @ GT1 oti exoume kani kati......ke to kalo einai oti den epireazi tin egiesi.......
RSM
Ego exo to v16 me ta 115hp me to Valvetronic. Exis tpt kai gia emena giatre? timoula?
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 14-09-04, 18:10
Το avatar του χρήστη Ray
Ray Ο χρήστης Ray δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 121
Ray is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ks50:50
Το ψάχνω και εγώ καιρό τώρα.Εγώ για αρχή θα βάλω τελικό, Φίλτρο GREEN μέσα στο φιλτροκούτι.Και σου λέω την συγκεκριμένη μάρκα γιατί ήταν οι μόνοι που ήξεραν αμέσως για το αυτοκίνητο.Οι υπόλοιποι φέρε να το δούμε και άλλα τέτοια.Με βαρέλια ΒΜC κτλ επειδή το πήγα εκεί δεν ήξεραν ούτε πως βγαίνει το κάλυμα του κινητήρα ούτε καν τί σύνδεσμοι χρείαζονται.Που να μπλέξουν και με το AFM.Οπότε ρίξε ένα φίλτρο μέσα να καθαρίσεις.Για το τελικό είχα καταστάλαξει σε χειροποίητο γιατί τα επώνυμα ξεκινούν απο 450-500+.Μόνο το τελικό της BREYTON κοστίζει 245 ΕΥΡΩ σύμφωνα με το Burn Out.Δεν προλαβα να ασχοληθώ περισσότερο αλλά θα το ψάξω.Της Ac-Schnizer δεν είναι τίποτε άλλο από το τελικό της remus(500 ευρώ) με μπούκα Ac-Schnizer.Μάλιστα γράφει πάνω made by remus.Τέλος έχω σκοπό να βάλλω καλύτερα μπουζοκαλώδια.Σε τεστ του power technics εδωσαν σχεδόν 3hp και καλύτερη ροπή σε ¨ΟΛΕΣ τις στροφές σε αυτοκίνητο 80 ίππων. Για πρόγραμμα με πήρε πριν από λίγο ένας φίλος και μου είπε ότι έχει η technocorse(Tarantula) αλλά θέλει και super plus.Άρα για μένα αυτά για αρχή και μετά από αρκετό καιρό πρόγραμμα αν όχι μεγαλύτερο μοτέρ(περίπου 4000 ευρώ το 2.0 και 6000+ 2.5).Κάποιοι μάλιστα βάζουν και το 2.2 καθώς και το 3.0. Πιστεύω να σε βοήθησα λίγο. ΌΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΤΕΡ ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.
Μιλάμε για καινούργια μοτέρ? το 2.2 και το 3.0 πόσο πάνε αντίστοιχα? και τι άλλο σου αλλάζουν εκτός μοτέρ? σαζμάν?διαφορικό?άξονεσ/φρένα? Δώσε ότι πληροφορίες διαθέτεις, είμαι κι εγώ δυστυχής κάτοχος Ν40
__________________
If you cant run fast with 100HP,
500HP wont make a difference...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.