Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-11-10, 14:43
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
παιδιά εγώ πάντως δέν τα φτιάχνω με την κόρη του Βενζινά μου....Γιατι πολυ απλά έιναι ΜΠΑΖΟ....προτιμώ να πληρώνω!!!!!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-11-10, 14:50
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Thanos E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδιά εγώ πάντως δέν τα φτιάχνω με την κόρη του Βενζινά μου....Γιατι πολυ απλά έιναι ΜΠΑΖΟ....προτιμώ να πληρώνω!!!!!!!!!
Την παιρνω εγω φιλαρακι, ας ειναι μπαζο....κι οταν θα παει 2,5 η βενζινη θα θελετε ολοι κολλητηλικια για ενα καντηλακι βενζινα τσαμπα...χαχχαχα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-11-10, 14:52
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Την παιρνω εγω φιλαρακι, ας ειναι μπαζο....κι οταν θα παει 2,5 η βενζινη θα θελετε ολοι κολλητηλικια για ενα καντηλακι βενζινα τσαμπα...χαχχαχα!!!
χαχαχαχα...........
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 04-11-10, 15:18
Το avatar του χρήστη montoya
montoya Ο χρήστης montoya δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-01-2007
Μηνύματα: 1.910
montoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
αν και εσύ έχεις πρόβλημα με την κατανάλωση την στιγμή που αυτό το αμάξι καίει σαν 1400άρι τότε τι να πούνε άλλοι?
Πράγματι, απίστευτη κατανάλωση. Αλήθεια, υπάρχει κάποιο οικονομικότερο στην κατηγορία του;
Το Ε90 καίει ελάχιστα λιγότερο (0,1λίτρο); Νομίζω πως κάτι τέτοιο διάβασα. Όχι πως είναι αξιοσημείωτη διαφορά.
__________________
Από τη θέση του οδηγού.....
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 04-11-10, 15:34
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Question Απορία

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από χρηστος λαρισα Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελευταία έχω μπει στο τρυπάκι (μετά από παρότρυνση ενός ηλεκτρολόγου φίλου μου) να τοποθετήσω τα γνωστά μαγνητάκια για να μειώσω ακόμη περισσότερο την κατανάλωση.

Να κάνω μια ερώτηση;
Ο φίλος σου, θα στα προμήθευε (πωλούσε) κιόλας τα μαγνητάκια, ή απλά σου είπε ''πήγαινε πάρτα από κάπου''...

Εννοείται πως μόνο με δική σου, οικονομικότερη οδήγηση, θα έχεις μικρότερη κατανάλωση.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 04-11-10, 16:46
Το avatar του χρήστη promitheas81
promitheas81 Ο χρήστης promitheas81 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2009
Μηνύματα: 146
promitheas81 is on a distinguished road
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από red520i Εμφάνιση μηνυμάτων
βαλε ενα τακο κατω απο το γκαζι και δυο αυγα πανω στο ταμπλο.,,,θα δεις οικονομια!!
Απίστευτη προσέγγιση! ! ! Μπράβο !
__________________
Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα να έφτιαχνα κατευθείαν το Μ3 να ξεμπέρδευα.........
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 04-11-10, 18:49
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από χρηστος λαρισα Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σ όλους .
Είμαι κάτοχος ενός 320 με 19000χλμ αγορασμένο τον Ιούλιο του 2010 και μπορώ να πω ότι αν και δεν είχα ξανά BMW είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Τελευταία έχω μπει στο τρυπάκι (μετά από παρότρυνση ενός ηλεκτρολόγου φίλου μου) να τοποθετήσω τα γνωστά μαγνητάκια για να μειώσω ακόμη περισσότερο την κατανάλωση.
Από την αντιπροσωπεία μου είπαν ότι θα χαθεί η εγγύηση.
Έτσι κι εγώ λέω να περιμένω ώσπου να περάσει η εγγύηση και μετά να βάλω.
Θα ήθελα σας παρακαλώ, αν γνωρίζει κάποιος οτιδήποτε για αυτά τα μαγνητάκια , να με διαφωτίσει...
Αν υπάρχει κανείς που να τα τοποθέτησε στο συγκεκριμένο μοντέλο και τι αποτέλεσμα είχαν?
Η εγγύηση δεν χάνεται, μιάς και δεν θα τρυπήσεις πουθενά και τίποτα και δεν θα παρέμβεις στο ηλεκτρολογικό κύκλωμα του οχήματος.
Εγώ τα τοποθέτησα σε Ε46 (2004) 1995 cc και είδα:
1) άυξηση της κατανάλωσης κατά 13,4 εώς και 40%
2) αύξηση καυσαερίων άνω του 150%
3) Αλλαγή στην πίεση του αέρα των ελαστικών μου..
4) αυξηση των τριγμών στο εσωτερικό του οχήματος..
5) αύξηση του θορύβου απο τον κινητήρα
6) Θάμπωμα στα εμπρός φανάρια
7) Σκουριές σε λαμαρινένια τμήματα του οχήματος..

Συμπέρασμα:
Να αλλάξεις ηλεκτρολόγο, ή να αλλάξεις φίλο.. ή να τα αλλάξεις και τα 2...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 04-11-10, 19:02
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
εκτός απο το ότι δέν κάνουν τίποτα,τα έχουν και ένα κάρο λεφτά,100-130ευρώ εάν θυμάμε καλά
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 04-11-10, 21:33
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mike21 Εμφάνιση μηνυμάτων
εκτός απο το ότι δέν κάνουν τίποτα,τα έχουν και ένα κάρο λεφτά,100-130ευρώ εάν θυμάμε καλά
μπά...εμένα μου έδειξε ο κολλητός μου sotis 318is εχθες ένα χαρτι που του το πρότεινε ένας φίλος του έμπορος του εν λόγω "Βελτιωτικού μαγνητη" κ το έιχε σε προσφορά 45 ευρώ.... συμφέρει...αχααχαχαχα
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 05-11-10, 00:52
χρηστος λαρισα Ο χρήστης χρηστος λαρισα δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 28-10-2010
Μηνύματα: 5
χρηστος λαρισα is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να κάνω μια ερώτηση;
Ο φίλος σου, θα στα προμήθευε (πωλούσε) κιόλας τα μαγνητάκια, ή απλά σου είπε ''πήγαινε πάρτα από κάπου''...
θα μου τα προμηθευε κιολας αλλα του εχω εμπιστοσυνη και δεν ειναι ατομο που θα το εκανε μονο για να πουλησει...
αυτο ειναι που με προβληματησε περισσοτερο....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 05-11-10 στις 02:29 Αιτία: μορφή post
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.