Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-01-11, 13:46
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Για Ε46 δεν μπόρεσα να βρω κάτι, όμως βρήκα αυτό που λέει ο stelmaniac για Ε36. Αν θυμάμαι καλά, αντίστοιχα είναι και στην περίπτωση σου. Στο πίσω μέρος, προς την μεριά του καθίσματος, έχει ένα κουμπάκι. για τσέκαρε οτι δουλεύουν όλα οπως πρέπει. Απλά πίεσε τα και κοίταξε αν ο φωτισμός και οι υαλοκαθαριστήρες λειτουργούν κανονικά.

__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-01-11, 20:37
Το avatar του χρήστη theofrag
theofrag Ο χρήστης theofrag δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-04-2009
Μηνύματα: 45
theofrag is on a distinguished road
Θα συμφωνήσω και εγώ με τον stelmaniac. Παλιότερα που είχα Ε36 και είχα πρόβλημα με κλείδωμα και φωτισμό άλλαξα το συστηματάκι πάνω στην κολώνα του πδηγού και μετά όλα ΟΚ. Πέραν αυτού φίλε σου εύχομαι καλή χρονιά και τα BMW μας να μας ταλαιπωρούν όσο το δυνατόν λιγότερο.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-01-11, 22:14
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
ειναι η κεντρικη πλακετα ηλεκτρονικων που εχει το αυτοκινητο σου η λεγομενη GM (general modul)η οποια κανονιζει τις κλειδαριες σου τα παραθυρα τους υαλοκαθαριστηρες κλπ κλπ!!!καινουρια 300+ε!!!μεταχειρισμενη 50-100 αναλλογα απο ποιον θα την παρεις!!μετα απλα θελει κωδικοποιηση με το αμαξι σου και ολα ειναι οκ
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 04-01-11, 22:36
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driftakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Για Ε46 δεν μπόρεσα να βρω κάτι, όμως βρήκα αυτό που λέει ο stelmaniac για Ε36. Αν θυμάμαι καλά, αντίστοιχα είναι και στην περίπτωση σου. Στο πίσω μέρος, προς την μεριά του καθίσματος, έχει ένα κουμπάκι. για τσέκαρε οτι δουλεύουν όλα οπως πρέπει. Απλά πίεσε τα και κοίταξε αν ο φωτισμός και οι υαλοκαθαριστήρες λειτουργούν κανονικά.

εαν ηταν αυτό το κουμπάκι,θα ανεβοκατεβαινε και το τζάμι της αντιστοιχης πορτας και θα αναβοσβηνε η πλαφονιερα σαν να ειναι ανοιχτη η πόρτα.Το εχω παθει και το εχω αλλαξει...
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 04-01-11, 22:39
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driftakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Για Ε46 δεν μπόρεσα να βρω κάτι, όμως βρήκα αυτό που λέει ο stelmaniac για Ε36. Αν θυμάμαι καλά, αντίστοιχα είναι και στην περίπτωση σου. Στο πίσω μέρος, προς την μεριά του καθίσματος, έχει ένα κουμπάκι. για τσέκαρε οτι δουλεύουν όλα οπως πρέπει. Απλά πίεσε τα και κοίταξε αν ο φωτισμός και οι υαλοκαθαριστήρες λειτουργούν κανονικά.

τα Ε46 δεν εχουν πουθενα μπουτον για την πορτα!!το μπουτον της πορτας ειναι μεσα στην κλειδαρια (στο μανταλο δλδ) και οταν κλεινεις/ανοιγεις την πορτα τοτε αναβουν/σβηνουν τα φωτα κλειδωνει ξεκλειδωνει κλπ
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 05-01-11, 00:13
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zami Εμφάνιση μηνυμάτων
εαν ηταν αυτό το κουμπάκι,θα ανεβοκατεβαινε και το τζάμι της αντιστοιχης πορτας και θα αναβοσβηνε η πλαφονιερα σαν να ειναι ανοιχτη η πόρτα.Το εχω παθει και το εχω αλλαξει...
Αν διαβάσεις το πρώτο ποστ, αναφέρει οτι ανάβουν τα φωτα της πλαφονιερας κ δεν δουλεύει το κεντρικό κλείδωμα, φαινόμενο που γίνεται αν για κάποιο λόγο διαβαστεί οτι κάποια πόρτα ειναι ανοιχτή.
__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 05-01-11, 00:17
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
πάντως αυτό που λέει ο στέλιος στο τρίτο πόστ έχει πολυ μεγάλη βάση....τέτοι κολλήματα τα κάνει όταν στην ουσία δέν έχει κλείσει καλά κάποια πόρτα....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 05-01-11, 00:25
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Συμφωνώ συνονοματε. Μιας κ εσυ εχεις 46αρι, δεν μας διαφωτιζεις για το πως λειτουργεί αυτό το σύστημα;
__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 05-01-11, 00:35
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
θανάση δέν ξέρω ακρυβώς...αλλα ένα βράδυ ο πατέρας μου με κοροιδευε οτι έξω ένα bmw αναβοσβήνει τα φώτα στην καμπίνα....στην αρχή δέν τον πίστεψα...βγαίνω έξω μετά και τί να δώ...τρελάθηκα ...πράγματι αναβοσβηναν τα φώτα στην καμπίνα μου... πήγα κοντά και μέχρι να καταλάβω οτι η πόρτα δέν έιχε κλείσει καλά μου έιχαν κοπεί τα πόδια....και μιά άλλη φορά πήγαινα με την κοπέλα μου βόλτα και μου λέει οτι κάτι συμβαίνει και τα παράθυρα δέ λειτουργούν σωστά...... κ εγώ ο βλάκας δέν έιχα δεί ολόκληρο αυτοκινητάκι στο καντράν μου με ανοιχτή πόρτα...μόλις έκλεισε καλά ηπόρτα όλα οκ....μήπψς πάιζει κάτι παρόμοιο εδώ..???? μήπως έχει κάποιο μικρό πρόβλημα κάποιος διακόπτης στις πόρτες και δέν καταλαβαίνει το αμάξι οτι έχει κλείσει η πόρτα?????
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 05-01-11, 02:18
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Στοιχειωμένα Ε46...
Στοιχειώσαν τις ζωές μας...
Στουπί, σπίρτο, λύτρωση!!!!!!!!!!!!!
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
ηλεκτρικά παράθυρα, καμπίνα, κλειδαριές, υαλοκαθαριστήρες, φώτα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.