Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 22-12-09, 09:44
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
παιδια καποιος να με βοηθησει???????
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 26-08-12, 11:59
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
E36 μπαλάκια κ σινεμπλόκ ψαλιδιών

Λοιπόν το 36αρι μου θέλει μπαλάκια κ σινεμπλόκ ψαλιδιών, ποια λέτε να μπαξω τα μαμα, απο μ3(εαν μπαίνουν), άλλη μάρκα??? οποιαδήποτε πρόταση δεκτή
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 26-08-12, 18:51
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Μπαλακια lemforder 25€ το ενα σε εξουσιοδοτημενο και σινεμπλοκ απο Μ3. Αν εχεις μποσικα τσεκαρε και ακρομπαρα-ημιμπαρα. Εγω για τα μπαλακια εδωσα 30 ευρω εργατικα και ειναι κομπλε!
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 26-08-12, 19:43
Το avatar του χρήστη johnye30is
johnye30is Ο χρήστης johnye30is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-11-2006
Μηνύματα: 424
johnye30is is on a distinguished road
μπαλακια febi και συνεμπλοκ απο μ3 , και ενοειται ευθυγραμμιση !!!
__________________
Ε30 318is + e30 327is turbo + 1602
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 27-08-12, 07:40
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
οκ παιδιά σασ ευχαριστώ αμα είναι θα ψάξω κ για τισ 2 μάρκες κ οποία συμφέρει πιο πολύ αυτή κ θα πάρω
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 27-08-12, 07:54
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Τα καλύτερα ball joints που μπορείς να πάρεις για το αμάξι σου είναι τα Meyle HD. Είναι μεταλλικά σαν αυτά που έχει το ψαλίδι του Μ3. Τα υπόλοιπα που αναφέρονται παραπάνω είναι απλά ΟΕΜ replacement. 18.5 ευρώ το τεμάχιο, + μεταφορικά. Τα βρίσκεις εύκολα στην ίδια τιμή και στην Ελλάδα.

http://www.ebay.de/itm/Traggelenk-Me...item5649454607
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 27-08-12, 18:13
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Νίκο όλα μεταλλικά δεν είναι??
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 27-08-12, 19:41
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw316turbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Καθε μπροστινο ψαλιδι εχει 2 μπαλακια.
Το inner ball joint που πιανει στο σασι του αυτοκινητου και το outer ball joint στο οποιο πιανει το μουαγιε των τροχων.
Στα ε36 τα ψαλιδια πουλιονται καινουργια ολοκληρα και χαρακτηριστικος αδυναμος κρικος τους ειναι το outer ball joint που φωλιαζει σε λαστιχενιο συνεμπλοκ και φθειρεται σχετικα γρηγορα iδιως οταν φορας μεγαλους τροχους.Το inner ball joint ειναι solid και δεν φθειρεται ευκολα.Η αναβαθμιση που προτεινεται διεθνως για τα ε36 ειναι οτι πρεπει να αλλαχθουν τα ψαλιδια με αυτα της Μ3 που δεν εχουν λαστιχο στα outer ball joints ή να αντικατασταθουν και τα δυο μπαλακια με solid της MEYLE.Αυτο γινεται με πρεσσα ή greek πατεντα οπως εκανα εγω.Στο net λεγεται οτι βαζουν απο ε30 ψαλιδια που εχουν ενισχυμενα και τα δυο μπαλακια αλλα εγω πριν προχωρησω στην αγορα τους ρωτησα στο φορουμ για συμβατοτητα χωρις να παρω σαφη απαντησα οποτε δεν ρισκαρα να τα αγορασω και εβαλα meyle στα μαμα ψαλιδια.Η πιο extreme λυση που προτεινεται ειναι στα ε36 να βαλουν τα ψαλιδια της Ε30 Μ3 που φοραγε απο τη μανατης ψαλιδια αλουμινιου με ενισχυμενα μπαλακια
αλλα το κοστος ειναι γυρω στα 280$ το ενα σε αμερικη.Αντε γεια....
Φιλικα
Έχεις την απάντηση σου εδώ. Μέσα διαφέρουν.
Απάντηση με παράθεση
  #79  
Παλιά 26-04-15, 10:52
Το avatar του χρήστη Dokimos e36
Dokimos e36 Ο χρήστης Dokimos e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-05-2013
Μηνύματα: 311
Dokimos e36 is on a distinguished road
Επαναφερω το θεμα κ παλι στο φως καθως θελω να αλλαξω στο e36 compact μου,ολο το μπροστινο συστημα!δηλ. Α)ακρομπαρα-ημιμπαρα Β)μπαρακια ζαμφορ Γ)μπαλακια ψαλιδιων (μικρα-μεγαλα) Δ)συνεμπλοκ ψαλιδιων.. η ερωτηση μου ειναι η εξης!κατα την γνωμη σας με συμφερει κατι τετοιο.. http://www.ebay.com/itm/2x-MEYLE-QUE...item4d267e1e12 ??? Η να τα αγορασω κομματι - κομματι?επισεις το μπροστινο συστημα του e36 compact ειναι ιδιο με το κανονικο e36??(κανουν τα παραπανω ανταλλακτικα)?σωστα??
__________________
"ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ.....ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ"..!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dokimos e36 : 26-04-15 στις 10:55
Απάντηση με παράθεση
  #80  
Παλιά 26-04-15, 23:10
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dokimos e36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Επαναφερω το θεμα κ παλι στο φως καθως θελω να αλλαξω στο e36 compact μου,ολο το μπροστινο συστημα!δηλ. Α)ακρομπαρα-ημιμπαρα Β)μπαρακια ζαμφορ Γ)μπαλακια ψαλιδιων (μικρα-μεγαλα) Δ)συνεμπλοκ ψαλιδιων.. η ερωτηση μου ειναι η εξης!κατα την γνωμη σας με συμφερει κατι τετοιο.. http://www.ebay.com/itm/2x-MEYLE-QUE...item4d267e1e12 ??? Η να τα αγορασω κομματι - κομματι?επισεις το μπροστινο συστημα του e36 compact ειναι ιδιο με το κανονικο e36??(κανουν τα παραπανω ανταλλακτικα)?σωστα??
Μπροστά η ανάρτηση είναι ίδια ναι. Το κιτ της Meyle είναι πολύ ποιοτικό και νομίζω ότι οικονομικά συμφέρει αρκετά η αγορά του σαν ολοκληρωμένο σετ (το έχω κι εγώ στα υπόψην).
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.