Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-04-14, 22:01
Aggelos325 Ο χρήστης Aggelos325 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-07-2011
Μηνύματα: 10
Aggelos325 is on a distinguished road
Πρόβλημα EML

Καλησπέρα,
σε μοτέρ 328 εξακύλινδρο μου εμφανίζει ένδειξη EML στο ταμπλό και μπερδεύει πάνω από τις 2000 στροφές καμία ιδέα κανείς;
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-04-14, 19:25
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
μονο με διαγνωστικο
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-04-14, 21:00
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
κακη μετατροπη...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-05-14, 11:28
Aggelos325 Ο χρήστης Aggelos325 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-07-2011
Μηνύματα: 10
Aggelos325 is on a distinguished road
Φίλε rapid το αμάξι είναι μετατροπή όντως αλλά έγινε το 2010 χωρίς προβλήματα.Το έβαλα σε διαγνωστικό και μου έχει κάνει safe στον εγκέφαλο λόγο χαμηλής τάσης ρεύματος στην μπαταρία.Εγινε αλλαγή δυναμό γιατί εκεί οφειλόταν η χαμηλή τάση αλλά κατάφερε το ........... να μού κάψει και τον maf,με αποτέλεσμα να μπερδεύει και να μην κρατάει ρελαντί. Ελπίζω με την αλλαγή maf να φτιάξει.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-05-14, 11:39
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Άγγελε,
τα BMW είναι πολύ εύκολα στη διάγνωση..
9/10 προβλήματα με ρεταρίσματα οφείλονται σε μείγμα προερχόμενο απο λάθος ποσότητα αέρα..
Αν φταίει το καύσιμο ή κάποια άλλη παράμετρος πέραν του αέρα έχεις κανονική λειτουργία με πτώση απόδοσης..
Αν πάλι είναι χαλασμένο κάποιο μπουζί ή πολλαπλασιαστής, καταλαβαίνεις οτι έχεις λιγότερους
κυλίνδρους αμέσως... ))
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-05-14, 17:57
Aggelos325 Ο χρήστης Aggelos325 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-07-2011
Μηνύματα: 10
Aggelos325 is on a distinguished road
Σήμερα πήγα σε εξουσιοδοτημένο bmw και αλλάξαμε disa,μαφ και μπαταρία.Ο μηχανικός το τσέκαρε και είδε ότι ολα είναι οκ.Δεν πήγα πάνω απο 5 χιλιόμετρα από το συνεργείο και άναψε πάλι το eml και αντισπίν και το αμάξι δεν ανέβαζε πάνω από 2000 στροφές το γύρισα πίσω με γερανό και θα πάω αύριο πάλι για έλεγχο.Έχω αρχίσει να νευριάζω πλέον γιατί αν δεν μπορεί να βρεί η bmw τι έχει τότε ποιός;
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-05-14, 08:49
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Aggelos325 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα πήγα σε εξουσιοδοτημένο bmw και αλλάξαμε disa,μαφ και μπαταρία.Ο μηχανικός το τσέκαρε και είδε ότι ολα είναι οκ.Δεν πήγα πάνω απο 5 χιλιόμετρα από το συνεργείο και άναψε πάλι το eml και αντισπίν και το αμάξι δεν ανέβαζε πάνω από 2000 στροφές το γύρισα πίσω με γερανό και θα πάω αύριο πάλι για έλεγχο.Έχω αρχίσει να νευριάζω πλέον γιατί αν δεν μπορεί να βρεί η bmw τι έχει τότε ποιός;
Αδυνατώ να μπώ στη λογική συνεργείου, που μετά απο επισκευή δεν βγάζει το
αυτοκίνητο έξω για δοκιμή..
Καυσαέρια μετρήσατε??
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-05-14, 10:26
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Aggelos325 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα πήγα σε εξουσιοδοτημένο bmw και αλλάξαμε disa,μαφ και μπαταρία.Ο μηχανικός το τσέκαρε και είδε ότι ολα είναι οκ.
Μια ερώτηση...θα σου γυρίσουν τα λεφτά πίσω;
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-05-14, 12:08
Aggelos325 Ο χρήστης Aggelos325 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-07-2011
Μηνύματα: 10
Aggelos325 is on a distinguished road
Το πήγαν δοκιμή και δούλευε οκ όσο γι αυτά πού μου άλλαξαν ήμουν μπροστά και είδα με τα μάτια μου ότι η disa είχε ρωγμή και τράβαγε αέρα καθώς και στην μπαταρία είχε καμμένα στοιχεία και έλεγχο στα καυσαέρια έκαναν.Μου κάνει εντύπωση ότι στον εγκέφαλο δεν βγάζει βλάβη πουθενά και μόλις φεύγω απο το συνεργείο παθαίνει παράκρουση.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-05-14, 21:12
Aggelos325 Ο χρήστης Aggelos325 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-07-2011
Μηνύματα: 10
Aggelos325 is on a distinguished road
Λέτε να αρχίσω να κοιτάω για εγκέφαλο; Προσπαθώ να δω στο φόρουμ παρόμοια προβλήματα αλλά έχω μπλέξει σε αισθητήρες στροφάλου,πεταλούδα,βαλβίδα φρένου,μοτεράκι vanos και δεν ξέρω τι άλλο.Δώστε καμία βοήθεια αν έχει τύχει σε κάποιο το ίδιο πρόβλημα.Το αυτοκίνητο είναι ακόμη στο συνεργείο και φοβάμαι τι θα μου πούν από δεύτερα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.