Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 04-08-15, 00:57
Το avatar του χρήστη Jimmok_///M3
Jimmok_///M3 Ο χρήστης Jimmok_///M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-07-2015
Μηνύματα: 44
Jimmok_///M3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
βρες καποιο ετοιμο 318is λοιπον και ασε τις μετατροπες και τα δηλωματα γιατι θα καταληξεις να χαλασεις πολυ περισσοτερα χρηματα.

Εμενα το ονειρο μου ειναι Ε30 διπορτο με φουσκωματα Μ3 και κινητηρα 325 24βαλβιδο με βανος. Στην ελλαδα αυτο δε γινεται να το συντηρησω οποτε το ξεχναω. Το 318is ειναι ιδανικη επιλογη αλλα δε θα δινα πανω απο 3000€ για καποιο που θα ηταν αψεγαδιαστο μιας και μιλαμε για 25 χρονων αυτοκινητο. Με 5000-6000€ πλεον παιρνεις mx5 3ης γενιας με a/c αεροσακους και ειναι πισωκινητηο με προοπτικες. Εγω κατα εκει κινουμαι πλεον.
Mπα δεν μου αρεσει το MX5..ασε που εκανα βολτα ένα και δεν χωρουσα μεσα!! χαχαχαχα βεβαια το συγκεκριμενο ειχε και αλλαγμένα καθίσματα..μαλλον για αυτό..

Εμενα το ονειρο μου είναι e30 διπορτο,μαυρο με ηλιοροφη,bbs rs ζαντουλα 17αρα...μοτερ e30 M3, σαλονι m3 δερματινο και τιμονι βαθυκωνο OMP!!! Πολλα ζηταω εε?
__________________
Κυρίλα, Αλητεία....μια ζωή ///Μ3
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-08-15, 01:06
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Ξέχνα τη 17άρα, (προτείνω 15άρα, βία 16άρα) και μοτέρ S50B30 ή δυνατότερο.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 04-08-15, 02:08
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jimmok_///M3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Mπα δεν μου αρεσει το MX5..ασε που εκανα βολτα ένα και δεν χωρουσα μεσα!! χαχαχαχα βεβαια το συγκεκριμενο ειχε και αλλαγμένα καθίσματα..μαλλον για αυτό..

Εμενα το ονειρο μου είναι e30 διπορτο,μαυρο με ηλιοροφη,bbs rs ζαντουλα 17αρα...μοτερ e30 M3, σαλονι m3 δερματινο και τιμονι βαθυκωνο OMP!!! Πολλα ζηταω εε?
αν το θες για καθημερινο καλυτερα να το ξεχασεις, οπως εκανα κι εγω.

οπως ειπε και ο stef πλεον τα καλα Ε30 εχουν ιστορικη αξια, μιας και ειναι ελαχιστα αυτα που ειναι σε πραγματικα καλη κατασταση. Δινεις εσυ 5000€ για Ε30 ?
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 04-08-15, 08:08
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jimmok_///M3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Aν είναι θα μιλησω με το παιδι...να μου στειλει φωτογραφιες και λεπτομέρειες!
Πήγαινε δες το από κοντά!
Είναι ήδη Τρίτη και δεν έχεις κάνει μεταβίβαση...;;
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 04-08-15, 12:13
Το avatar του χρήστη Jimmok_///M3
Jimmok_///M3 Ο χρήστης Jimmok_///M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-07-2015
Μηνύματα: 44
Jimmok_///M3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγαινε δες το από κοντά!
Είναι ήδη Τρίτη και δεν έχεις κάνει μεταβίβαση...;;
χαχαχαχαχα φιλε μου είμαι Κρητη!! Και θα εχω εξοδα να ανεβω να το δω και αν το παρω θα εχω ακομα περισσοτερα εξοδα να το φερω κατω.... βενζίνες,μεταβιβαση,εισητηρια κτλ!
__________________
Κυρίλα, Αλητεία....μια ζωή ///Μ3
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 04-08-15, 12:14
Το avatar του χρήστη Jimmok_///M3
Jimmok_///M3 Ο χρήστης Jimmok_///M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-07-2015
Μηνύματα: 44
Jimmok_///M3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
αν το θες για καθημερινο καλυτερα να το ξεχασεις, οπως εκανα κι εγω.

οπως ειπε και ο stef πλεον τα καλα Ε30 εχουν ιστορικη αξια, μιας και ειναι ελαχιστα αυτα που ειναι σε πραγματικα καλη κατασταση. Δινεις εσυ 5000€ για Ε30 ?
Η αληθεια είναι πως 5000 δεν ξερω αν τα δινω...πλεον με 5 παιρνω Mpack e36 2πορτο αν και δεν μου αρεσει τοσο!
__________________
Κυρίλα, Αλητεία....μια ζωή ///Μ3
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 04-08-15, 12:15
Το avatar του χρήστη Jimmok_///M3
Jimmok_///M3 Ο χρήστης Jimmok_///M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-07-2015
Μηνύματα: 44
Jimmok_///M3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PetrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέχνα τη 17άρα, (προτείνω 15άρα, βία 16άρα) και μοτέρ S50B30 ή δυνατότερο.
Aντε.. 16αρα!! αλλα όχι s50... 318is και πολύ αργοτερα τουρμπατο!
__________________
Κυρίλα, Αλητεία....μια ζωή ///Μ3
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 04-08-15, 13:55
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jimmok_///M3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Aντε.. 16αρα!! αλλα όχι s50... 318is και πολύ αργοτερα τουρμπατο!
Βασικά, το Ε30 μόνο κουμπαράς δεν είναι. Εσύ προσπαθείς να το κάνεις.

Τα ανταλλακτικά του είναι πολύ καλής ποιότητας και πάμφθηνα. Όλο το αυτοκίνητο να θελήσεις να κάνεις γενική επισκευή, σε φτάνουν λίγες χιλιάδες. Επίσης, υπάρχουν μτχ γνήσια σε αφθονία αν χρειαστείς κάτι. Ενδεικτικά, όλο το μπροστινό σύστημα καινούργιο έχει 180€. Όλα τα σινεμπλοκ μπρος πίσω σε πολυουρεθάνης έχουν 120-150€. Τα αμορτισέρ του έχουν 150-200€.

Οι κινητήρες του, ειδικά ο Μ42 που ψάχνεις, είναι εξαιρετικοί και με πολύ χαμηλό αριθμό βλαβών.

Τα αναλώσιμά του είναι επίσης πάμφθηνα. Τα καλύτερα λιπαντικά του ίσως να κάνουν 25€ τα πέντε λίτρα.

Ενδεικτικά, δεν μου κοστίζει κατά μέσο όρο πάνω από 300€ το έτος για να το συντηρώ σε κατάσταση καινούργιου.

Τώρα, εσύ ψάχνεις για αδήλωτες μετατροπές και τουρμπίσματα. Ενδεικτικά, ένα τούρμπισμα θα σου κοστίσει αρχικά χιλιάδες ευρώ, δεν θα δουλέψει ποτέ 100% σωστά γιατί κανείς δεν θα μπορέσει να στο ρυθμίσει 100% σωστά, θα σου αυξήσει τα έξοδα συντήρησης κατά 500% και του καυσίμου κατά 100% τουλάχιστον, ενώ θα προκαλεί εξαιρετικές φθορές και στον κινητήρα αλλά και σε όλη την μετάδοση. Όλα αυτά σε αυτοκίνητο που γεωμετρικά δεν είναι σχεδιασμένο να διαχειριστεί τέτοιες ροπές. Και μετά κάπου πετάς ενδιάμεσα πως το θέλεις για καθημερινό αυτοκίνητο. Κάτι κάνεις λάθος. Αυτό είναι κουμπαράς που το παίρνεις και έχεις πάντα μαζί σου λεφτά για ταξί και την κάρτα αιμοδοσίας στο πορτοφόλι, γιατί κάποια μέρα είτε με ταξί θα γυρίσεις ή με ασθενοφόρο.

Αν θέλεις καθημερινό αυτοκίνητο και έχεις σκοπό να του συμπεριφέρεσαι σαν καθημερινό αυτοκίνητο, μπορεί να ζοριστείς να βρεις ένα καθαρό (γιατί δεν τα πουλάμε) αλλά πολύ δύσκολα θα σε αφήσει ξεκρέμαστο και θα σου κοστίζει πολύ λίγο. Τώρα, αν εσύ θες να το ξεσκίσεις, δεν σου φταίει το ταλαίπωρο σε τίποτα...
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 04-08-15, 15:20
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jimmok_///M3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αληθεια είναι πως 5000 δεν ξερω αν τα δινω...πλεον με 5 παιρνω Mpack e36 2πορτο αν και δεν μου αρεσει τοσο!
Με όλο το θάρρος αλλά εσύ ξεκίνησες να ψάχνεις Ε30, το Ε36 δεν κολλάει μιας και ψάχνεις σωστό αμάξι!
Το Ε30, είναι Ε30 ΤΕΛΟΣ!
Αν θες πένα πάρε του Παντελή.
Οτιδήποτε άλλο αναφέρεις παύουμε να κάνουμε κουβέντα.
Ή παίρνεις γνήσιο καλοσυντηρημένο is ή ψάξε οποιαδήποτε μαιμουδιά της αγοράς που μπορεί να χει και περισσότερα άλογα και λιγότερα χρήματα & αργά ή γρήγορα θα το μετανιώσεις...
Από ότι καταλαβαίνω από τα λεγόμενά σου είσαι μικρός σε ηλικία.., τουλάχιστον έτσι υποθέτω...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 04-08-15, 15:32
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
ημουν σιγουρος οτι καπως ετσι θα καταληξει αυτο το νημα...
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.