Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 10-11-05, 15:26
Το avatar του χρήστη s318is
s318is Ο χρήστης s318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2005
Μηνύματα: 157
s318is is on a distinguished road
Και εγω προλαβα τον κινητηρα στο τσακ απο καμμενη φλαντζα.ΕΙχε κολλησει το κομπλερ(νομιζω ετσι λεγεται) και στην κινηση ανεβαζε θερμοκρασια μεχρι τα 3/4 και οταν απομακρυνοτανε απο κινηση ξαναεπεφτε.Το αποτελεσμα για να μην τα πολυλογώ Ειχε λιωσει στην πισω πλευρα του κινητηρα και τα κομματακια της εξαπλωθηκαν σε ολο το συστημα με αποτελεσμα να ανοικτει το καπακι για καθαρισμο, αλλαγη θερμοστατη και αντλιας νερου και καθαρισμός ψυγειου.1000€ σε εξουσιοδοτημενο.Οποτε προσοχη για τυχον "πυρετο" του κινητηρα
Τωρα για σερβις με αλλαγη λαδιων,φιλτρα βενζινης,αερος και λαδιου,λαδι σαμαν λαδι υδραυλικου (και στεγανοποιηση του ),γραζαρισμα ζαμφορ και κρεμαγιερας 195 € στον Τακορη στον Αγ.Δημητριο.Μπροστινοι δισκοι και τακακια μπρος πισω με εργασια 170€.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 10-11-05, 16:19
Το avatar του χρήστη vagelisp
vagelisp Ο χρήστης vagelisp δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2005
Μηνύματα: 217
vagelisp is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Brown
Έχω καιρό να δώ τιμές μεταχειρισμένων, αλλά 17.000 νομίζω ότι είναι πολλά. Επίσης, ας με διορθώσουν τα παιδιά που ξέρουν καλύτερα, το 318is έβγαινε μέχρι και 94 και όχι 96.
Παιδιά ο κινητήρας Μ42 (για Coupe) έβγαινε από το 1992 έως το 1999 και ο Μ44 (για Sedan) έβγαινε από το 1996 έως το 1998. Και τα δύο μοτέρ έχουν 140 ΗΡ.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 10-11-05, 16:24
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vagelisp
Παιδιά ο κινητήρας Μ42 (για Coupe) έβγαινε από το 1992 έως το 1999 και ο Μ44 (για Sedan) έβγαινε από το 1996 έως το 1998. Και τα δύο μοτέρ έχουν 140 ΗΡ.
Ενσταση για Coupe-Sedan.Δεν γινοταν διαχωρισμος.
Ενσταση επισης και για τις ημερομηνιες.Ο Μ42 γενικως εβγαινε μεχρι το 96,οπου μετα αντικατασταθηκε με τον Μ44
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 10-11-05, 16:32
Το avatar του χρήστη vagelisp
vagelisp Ο χρήστης vagelisp δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2005
Μηνύματα: 217
vagelisp is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από geo_2_2003
Ενσταση για Coupe-Sedan.Δεν γινοταν διαχωρισμος.
Ενσταση επισης και για τις ημερομηνιες.Ο Μ42 γενικως εβγαινε μεχρι το 96,οπου μετα αντικατασταθηκε με τον Μ44
BMW E36 Specifications
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 10-11-05, 18:43
Το avatar του χρήστη melodic
melodic Ο χρήστης melodic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-11-2004
Μηνύματα: 630
melodic is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vagelisp
Δηλαδι υπαρχει is μοντελο του 1998 με m42 ???? συμφωνα με το site

και η γιαγια μου εχτες πηγε για σερφ με το Μηνα Dasc

sorry αλλα η σελιδα ειναι λαθος...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 10-11-05, 19:13
Το avatar του χρήστη GS1821
GS1821 Ο χρήστης GS1821 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-07-2005
Μηνύματα: 165
GS1821 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Minas DASC
Τα is ειναι γενικως σκυλια και δεν βγαζουν ζημιες..
Εγω εχω 202.000 χλμ (μοντ 92).
Απο τα 145.000 και μετα δουλευει με supercharger..
Tα μοτερ αυτα επισης, εχουν καδενα οποτε ο/οι ιμαντες που αλλαζεις αφορουν Α/C, δυναμο κτλ οποτε το κοστος δεν ειναι μεγαλο.
Απο σερβις το αυτοκινητο ειναι πολυ οικονομικο.
Προσωπικα ποτε δεν εχω παει σε εξουσιοδοτημενο για ΣΕΡΒΙΣ!
Αλλαζεις λαδια καθε 7.500 κανα μπουζι καθε 12.000 , φιλτρα αερος και βενζινης , καμμια βαλβολινη καθε 30-40Κ και τελεία!
Δισκο-πλατο εχω αλλαξει μια φορα!

ΠΡΟΣΟΧΗ!
Μην πας να παρεις κανενα μεταχειρισμενο εισαγωγης που να "εχει" 80.000 χλμ γυρισμενα, γιατι στην πραγματικοτητα θα ειναι 150Κ +++

Προτιμησε ενα Ελληνικο με book service(και ας μην εχει ζαντες, Μ look και αηδιες) σε καποιο μεγαλο εξουσιοδοτημενο(πχ ΚΟΥΛΟΥΡΗ) και ας εχει 100Κ ++!
Καλησπέρα μπορεις να μου στειλεις pm με πληροφοριες σχετικα με το supercharger? -αλογα-κοστος-αξιοπιστια -που την εκανες?-
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 10-11-05, 19:54
Το avatar του χρήστη vagelisp
vagelisp Ο χρήστης vagelisp δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2005
Μηνύματα: 217
vagelisp is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από melodic
Δηλαδι υπαρχει is μοντελο του 1998 με m42 ???? συμφωνα με το site

και η γιαγια μου εχτες πηγε για σερφ με το Μηνα Dasc

sorry αλλα η σελιδα ειναι λαθος...
Οτι πείς...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 10-11-05, 21:40
Το avatar του χρήστη E36M3ZF
E36M3ZF Ο χρήστης E36M3ZF δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-07-2005
Μηνύματα: 471
E36M3ZF is on a distinguished road
ΠΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ? 17,000 ?

Στην τιμή περιλαμβάνεται και Ρωσίδα 18 χρονών ή δίδυμη αδελφή της Σκλεναρίκοβα, για κάθε είδους κέφι και διάθεση, όλες τις ώρες και όλες τις μέρες ανοιχτα ? ( κατι σαν τα Κ.Ε.Π δηλαδή? )
Αδελφέ μου σοβαρά τώρα....αν είναι να διαθέσεις 17,000 για 318 is έλα να σου πουλήσω εγώ το δικό μου Ε36 318i cabrio στα ίδια λεφτά να βγάλουμε και κερδος ( και μιλάω πολύ σοβαρά τώρα...είμαι στο ψύσιμο να το δώσω Nick m3 με κατέστρεψες )....Όχι ρε παιδιά....17,000 για 318, είτε απλό είτε is είναι πάρα πολλά λεφτα, για ότι μοντέλο και να είναι το 36αρι.Αν τα 36ρια κάνουνε δηλαδή τώρα 17, τα 46ρια τα 318 θα πρέπει να ξεπερνάνε κανονικά ( με τα λεγόμενα των μαντράδων )τα 30 χιλιάρικα χαλαρά Εγώ πάντως ( και αν ήθελα να διαθέσω 17,000 ) θα ψαχνόμουν λιγάκι παραπάνω και με κανα 6αρι χιλιαρικα ακόμη στάνταρ αγοράζεις ένα ΚΑΛΟ 46 318 ci .Για ψαξτο λιγακι παραπάνω γιατί με αυτά τα λεφτά που σκέφτεσαι να δώσεις ο μαντρας που θα στο πουλήσει θα πρέπει να σου κάνει δώρο και 10 μέρες στην φουλ σεζον σε ξενοδοχείο 5 αστέρων στην Ίμπιζα ή έστω σε προεδρική σουίτα στην Σαντορίνη....Αν παρ'ολα αυτα τελικά το αγοράσεις και δεν σου κάνει τα παραπάνω δώρα....θα σε θυμάται στανταρ στην γιορτή σου και θα λαμβάνεις καρτούλα που θα λέει ''΄Χρονια σου πολλά θύμα του έτους ''.Για ψαξτο καλυτερα.Κοιτα και απο ιδιώτες και εφημερίδα.Ξέρω που σου λέω, έψαχνα για cabrio σε μάντρες και με τα ίδια λεφτά αγόραζα Ε36 Μ3 γνήσιο και τελικά ο ιδιώτης...μα με το παζάρι μα με τα μετρητά...την βρήκαμε την κούκλα σε πολύ λογική τιμή πιστευω και είναι και χαρτι.Γιαυτο σου λεω ΞΑΝΑ....Για ψαχτο το θέμα εκτενέστερα και θα με θυμηθείς.
Τάδε έφη. Κώστας
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 10-11-05, 21:50
Το avatar του χρήστη melodic
melodic Ο χρήστης melodic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-11-2004
Μηνύματα: 630
melodic is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vagelisp
Οτι πείς...
καλα κανεις και πιστευεις μια και καλα επισημη σελιδα παρα ενα τυχαιο nickname (melodic) σε ενα φορουμ(και εγω στην θεση σου το ιδιο θα εκανα... αλλα απο το 1996 και μετα δεν εβγαινε ο Μ42...αντικατασταθηκε απο τον Μ44 με 144 αλογα και 1900cc....anyway...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 10-11-05, 22:04
Το avatar του χρήστη vagelisp
vagelisp Ο χρήστης vagelisp δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2005
Μηνύματα: 217
vagelisp is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από melodic
καλα κανεις και πιστευεις μια και καλα επισημη σελιδα παρα ενα τυχαιο nickname (melodic) σε ενα φορουμ(και εγω στην θεση σου το ιδιο θα εκανα... αλλα απο το 1996 και μετα δεν εβγαινε ο Μ42...αντικατασταθηκε απο τον Μ44 με 144 αλογα και 1900cc....anyway...
Kαμία παρεξήγηση αδερφέ. Για να το λες κάτι παραπάνω θα ξέρεις. Εγώ απλά ανέφερα αυτό που είδα και ήξερα μέχρι εκείνη τη στιγμή.

Φιλικά, Βαγγέλης.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.