Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 13-04-06, 14:52
Το avatar του χρήστη ramaris
ramaris Ο χρήστης ramaris δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-04-2006
Μηνύματα: 28
ramaris is on a distinguished road
κοιταξε.... ειναι και τι προβλημα εχεις... εγω ειδα τεραστια διαφορα και σε ανεση και σε συμπεριφορα αφου απο τις πολλες λακουβες και τα πολυ σκληρα και χαμηλα ελατηρια που ειχα η μια ηταν μισοσπασμενη και η αλλη βαση ηταν εντελος σπασμενη.... με συνεπεια το πισω μερος του αμαξωματος να εμφανιζει πλευσεις στις στροφες και στα αποτομα πανω κατω απο τις ανομαλιες του δρομου... και αυτο που σου λεω για την ανεση φαντασου οτι "εσφυξε" το πισω μερος κατα καποιο τροπο.... ασε που κοπανουσε με το παραμικρο... εργασια νομιζω μου ειχαν παρει 20 € αλλα μη εξουσιοδοτημενο.... ελπιζω να βοηθησα...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 15-10-06, 05:00
Το avatar του χρήστη peristeriE30
peristeriE30 Ο χρήστης peristeriE30 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-02-2006
Μηνύματα: 78
peristeriE30 is on a distinguished road
ισχυει το ιδιο κ για τα Ε30??
λογικα θα πρεπει να αλλαζονται κ εκει μπαλακια, ε??
το αυτοκινητο παει πολυ καιρο χωρις αμορτισερ (εχουν πεθανει) τι αλλο πρεπει να αλλαξω ωστε να ξαναγινει αυτοκινητο γιατι τωρα θυμιζει καροτσα απο τραχτερ! κρακ-γκαπ-ντουπ...
μαλλον θα μπουνε απλα bilstein (b4)
που τα αλλαξες με 20 ευρω???
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 15-02-07, 20:32
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MPOWER Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος αλλαγής των ψαλιδιών. Εδώ αλλάζουμε μόνο τα μπαλάκια και όταν η BMW δίνει ολόλκηρο ψαλίδι!!!
Επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω τον Μιχάλη ή όποιον άλλο γνωρίζει αν στο e-46 μου μπορώ να αλλάξω μόνο τα μπαλάκια του ψαλιδιού ή χρειάζεται ολόκληρο το ψαλίδι.

Ευχαριστώ πολύ...
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 15-02-07, 21:09
Το avatar του χρήστη drohos
drohos Ο χρήστης drohos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 267
drohos is on a distinguished road
nick compact τελικά τα άλλαξες τα μπαλάκια,και ποσο σου πήγαν αν επιτρέπεται?από ότι είδα στο συνεργείο όταν αγόρασα το δικό μου compact η μια εμπρός ρόδα έπαιζε εντελώς και μου είπαν ότι είναι το μπαλάκι
__________________
http://img517.imageshack.us/img517/930/clipboardvp6.jpg
The Joy of driving in compact size
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 15-02-07, 21:39
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Το αριστερό μου μπαλάκι είχε μπόσικα. Πήγα σε γνωστό εξουσιοδοτημένο, και μου είπαν οτί ήθελε άλαγμα όλο το ψαλίδι. Εγώ τότε δεν ήξερα και πολλά, και είπα αλλάχτε το. Μετά από καιρό έμαθα/διαπίστωσα ότι με έπιασαν μ@λ@κ@, γιατί δεν νοείται να αλλάξεις ολόκληρα ψαλίδια μόνο για τα μπαλάκια. Τα μπαλάκια δεν είναι ακριβά, η εργασία είναι φασαρία!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-02-07, 21:58
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Στο realoem δεν δείχνει για το e-46 μου ότι υπάρχει σαν ανταλλακτικό το μπαλάκι. Τι να κάνω; Μην με πιάσουν μαλάκα σαν τον φίλο μου τον Νίκο...
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 15-02-07, 22:17
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Άκου τι να κάνεις. Μπες εδώ και κοίτα αν η Lemfoerder δίνει μπαλάκια σκέτα ανταλακτικά
http://webcat.zf-trading.com/index.asp?SPR=4
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 15-02-07, 23:53
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Χάρη, στο Ε46 δεν μπορείς να αλλάξεις μόνο τα μπαλάκια.
Άν πας και για τα 2 ψαλίδια, θα πρότεινα της Μ3 που είναι πιο ενισχυμένα.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 15-02-07, 23:58
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Κατάλαβα....Περαστικά μας δλδ.

Ο τζόγος στα μπαλάκια είναι κάτι επικίνδυνο πρακτικά; Να το βιαστώ δλδ;
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 16-02-07, 00:07
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Ιnsane πάντως ο Μιχάλης (MPower) είχε πει οτί και στο Ε46 αλλάζουν μόνο τα μπαλάκια. Ρώτα τον πριν κάνεις κάτι
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.